NEWS ROKU! Orlen wykupuje niemieckie Polska Press! Repolonizacja mediów rozpoczęta

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

NEWS ROKU! REPOLONIZACJA MEDIÓW ROZPOCZĘTA.

Orlen kupił Polska Press. Uzyska dostęp do 17 mln czytelników, BRAWO !

"Polska Press posiada bazę wiedzy na temat preferencji klientów, prowadzonych transakcji czy wartości koszyka w odniesieniu do grupy 60,07 proc. użytkowników internetu w całej Polsce. Dzięki temu w ramach Grupy ORLEN możliwe będzie utworzenie nowych modeli biznesowych, które pozwolą na lepsze pokrycie geograficzne oraz dopasowanie oferty dla docelowej grupy klientów" - piszą przedstawiciele PKN Orlen. (https://www.fakt.pl/pieniadze/pkn-orlen-przejmuje-polska-press-repolonizacja-mediow )

Orlen wykupuje niemieckie Polska Press! To 170 lokalnych tytułów! To jest REPOLONIZACJA! W portfolio prasowym Polska Press jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych (m.in. „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro”) oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”.

 "PKN ORLEN rozszerza działalność w obszarze mediowym. Akwizycja jednej z największych grup wydawniczych w Polsce, w połączeniu z wykorzystaniem kompetencji i potencjału agencji mediowej Sigma Bis oraz spółki Ruch, umożliwi Koncernowi stworzenie elastycznej, spersonalizowanej i kompleksowej oferty, która znacząco poprawi satysfakcję klientów. Transakcja wpisuje się w strategiczne plany PKN ORLEN w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group, Koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 milionów użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów." Podają media w tym (https://prawicowyinternet.pl/news-roku-orlen-wykupuje-niemieckie-polska-press-to-170-lokalnych-tytulow-to-jest-repolonizacja)

Koniec panoszenia się Niemieckiej i Sowieckiej agentury w mediach społecznościowych w internecie i w prasie. Repolonizacja mediów rozpoczęta. Miejmy nadzieję, że całość mediów wróci do Polski. A te które zostaną w obcych rękach szybko zbankrutują. To samo dotyczy portali internetowych wrogich Polsce, będących rozsadnikiem wrogów naszej ojczyzny, sowieckich i niemeickich internetowych trolli.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)

Komentarze

NARESZCIE !

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1653786

  Witaj! Oby nie był to ochłap i puder, aby nie ruszać repolonizacją TVNów i Polsatów. Polacy nadal chcą radykalnej ustawy medialnej. Czyli dosłownie Repolonizacji Mediów.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1653798

Witaj. Pierwsze początki zrobione. Czekamy na kolejne.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1653799

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653819

Słusznie wytłuściłeś i dałeś taki tytuł. To autentycznie hit nie tylko roku, ale całej kadencji.

Wiedziałem, że do tego musi dojść, tylko czekałem - kiedy? Obajtek, to mój ulubiony wariat i geniusz, taki polski Elon Musk od Tesli i rakiet. Zagranie na postawienie go na czele Orlenu było genialne. Jakie tam teraz są dochody. A jakie będą jak jeszcze skomasuje koncern, gdy wchłonie i uruchomi Lotos, Naftoport, Energę, gazety i Bóg wie jeszcze co. To będzie o niebo silniejsze niż taki Axel Springer i może nawet poklepie po główce starca Sorosa.

A mamy jeszcze drugą lokomotywę - KGHM. W szczególności, gdy położyli złodziejom tamę kradzieży srebra. A tam przecież jest jeszcze złoto.

Czekam także na cuda z PGNiGe. I jaki bałwan jeszcze powie, że Morawiecki to palant?

JK

Ps. W Trójmieście nienawidzą Obajtka. Lecz także boją się go.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1653831

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wit został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Teraz "nasi" wytłumaczą nam, że musimy się zaszczepić nie wiadomo czym!

A tak bez ironii, gdyby to polscy patrioci wykupili to byłbym szczęśliwy , ale zarządzać koncernem będą Duda, Morawiecki, Gowin et consortes

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

wit

#1653788

Jak już to Prezydent RP Andrzej Duda,  Prezes Rady Ministrów,  Premier RP Mateusz Morawiecki. 

 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1653789

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wit został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Naprawdę uważasz , że wymienieni przez Ciebie funkcjonariusze administracji zapiszą się w historii Najjaśniejszej Rzeczpospolitej dużymi literami(czyli zasługują na szacunek?) Nie dostrzegasz w ich działaniu cech wspólnych z niszczeniem Ukrainy przez tamtejszych "jewriejo-oligarchów"?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-10

wit

#1653790

Każdy ma prawo do swoich ocen. Moje przedstawiam w swoich materiałach. Pana szanuję, choć się z nimi zupełnie nie zgadzam.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1653791

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wit został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

podyskutować w atmosferze zgoła odmiennej niż na strajku "miłych pań". Nie wiem, skąd u Autorów piszących na tym portalu takie zauroczenie rządzącymi . Są oni o pięć szczebelków wyżej  niż poprzednia ekipa, ale to cały czas nieautonomiczni , podporządkowani obcym interesom(aktualnie usraelowi) zaprzańcy/jurgieltnicy. Nie dostrzegacie takich wrogich RP działań jak rozdęcie biurokracji, biegunka legislacyjna,opresywny system podatkowy, nieumiejętne wywiązywanie się Państwa z obowiązków(szkolnictwo, słuzba zdrowia,armia!!! -to dopiero dramat!!) -za co Wy ich popieracie?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

wit

#1653792

Wit, szanowny kolego, dostrzegam w Twoich diagnozach znane historii «generalskie opóźnienie» polegające na prowadzeniu aktualnych wojen na wzór i podobieństwo tych poprzednich dawno przerżniętych kampanii. Tak dostali w skórę francuscy strategowie II Wojny Światowej, którzy w latach czterdziestych poprzedniego wieku przygotowywali się do powtórki z I Wojny Światowej inwestując w budowę fortyfikacji linii Maginota i ignorując manewrowy charakter ówcześnie współczesnego pola walki, nie docenili operacyjnych właściwości operacyjnych czołgów oraz ugrupowań wojsk pancernych.

A Niemcy atakując Europę Zachodnią powtórzyli swoją najlepszą zagrywkę I Wojny Światowej omijając francuskie fortyfikacje przez Belgię i Holandię

Tak bywa.

A wracając do sprawy tych «jewriejo-oligarchów». To jest to samo zjawisko. Ten paskudny przydomek niby pasujący do ukraińskich «jewriejo-oligarchów» zupełnie nie dotyczy ani Mateusza Morawieckiego ani ludzi szczerze związanych ze Zjednoczoną Prawicą, choć do każdej politycznej działalności potrafią przykleić się przeróżne męty. 

A określenie «jewriejo-oligarchów» doskonale pasuje do niszczącej Polskę oligarchii poprzedniej władzy ancien régime Platformy Obywatelskiej i całej aktualnej totalitarnej opozycji. Nawet nie trzeba się specjalnie wysilać, by zobaczyć taką właśnie zakłamaną mafię, która przez całe lata platformerskiej władzy demolowała i bezkarnie okradała Polskę, likwidowała i za psi grosz wyprzedawała polskie gospodarcze perły w koronie. To była i jest «Straszna Sitwa Smolara», czyli «SSS» organizacja intensywnie finansowana przez George Sorosa i jego kumpli.

A ukraińskie skojarzenie tej skorumpowanej oligarchii wręcz symbolicznie kojarzy się z na przykład z osobą ministra Sławomira Nowaka. Bardzo zniszczone oszustwami komunistycznej propagandy pojęcie "żydokomuny", powinno być raczej kojarzone z żydowskimi janczarami komunizmu. A janczarowie komunizmu w podobnie symboliczny sposób kojarzą się z nad podziw aktywną współczesną żydokomuną, wrogą Polsce, wręcz patologicznie nienawidzącą wszystkiego co Polskie.

Takich oczywistych wrogów Polski można bez trudu palcem pokazywać w szeregach michnikowszczyzny, od samego Adama Michnika i jego siedliska w "Gazecie Wyborczej", która jest rozpełzającym się po świecie przytuliskiem takich ludzi jak Bill Gebert i Gebertowie, Jerzy Urban, Jan Gross i inni pseudonaukowi i fanatycznie antypolscy i antychrześcijańscy młodzieńcy, tacy jak Jan Hartman, albo znana wszystkim młoda twarz najwspółcześniejszego polskiego komunizmu, rzeczniczka prasowa Lewicy i zarazem aktywistka już rozwiązanej Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej. Można by bez żadnego ryzyka stwierdzić, że najbardziej wrogie Polsce, fanatycznie nienawidzące wszelkiej polskości środowisko, to komunistyczne dzieci bolszewickiego internacjonalizmu. To właśnie oni są najagresywniejszym ośrodkiem antypisu, środowiskiem politycznym zażartej walki komunistycznego internacjonalizmu, który od czasów Kominternu jest wrogiem wszelkiej narodowej suwerenności. Nie tylko polskiej.

To są konkretni ludzie i jak najbardziej antypolska praktyka polityczna i najagresywniejsza wroga Polsce i polskiej suwerenności ideologia, której z pozoru jedynym celem jest zniszczenie PiS, by można było uczestniczyć w "wielkim europejskim projekcie" komunistycznego imperium Eurazji od Lizbony do Władywostoku. To jest ten sam cel, jaki przyświecał sowieckiej wojnie 1920 roku, także przeciwko Polsce.

WNIOSEK

I - Aby zniszczyć Polskę, trzeba przyłączyć się do wrogów PiS by działać razem z «jewriejo-oligarchami», w antypolskiej agenturze antypisutak jak to teraz robisz, szanowny kolego wit. Nie tam widzisz wrogów, gdzie oni rzeczywiście są.

II - A komunistyczne oszustwo polega na tym, że to właśnie rosyjscy bolszewicy, tradycyjnie i historycznie najbardziej antysemiccy w swojej imperialnej polityce, właśnie oni wymyślili antysemityzm jako narzędzie ich antynarodowej polityki. Komuniści są obecni we wszystkich krajach, wśród wszystkich narodów, i naszym wrogiem są komuniści, nie Żydzi, choć wielu Żydów to komuniści. Ale dobrze radzę wit. Szukaj bolszewików i bolszewików goń.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

michael

#1653825

Niezwykle celne, dosadne i jasno wyłożone. Trudno nie przyklasnąć.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1653919

  Jak się nie ma Polskich korzeni, to się głupoty pisze.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1653837

geniusz nierozpoznany...

 

geniusz nierozpoznany

kłaniają mu się

największe bałwany

 

PS Nawiedzonych geniuszów, mających się za "najprawdziwszych patriotów i katolików", nikt i nic nie przekona. Ratunek dla nich jest jedynie w niezmierzonym Miłosierdziu Bożym.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Orlen wpracował w ciągu niecałych pięciu lat rządów Zjednoczonej Prawicy zysk w wysokości dwudziestu kilku miliardów złotych, podczas gdy w czasie ośmiu lat nierządów PO i PSL zysk nie przekroczył trzech miliardów. A więc tylko w przypadku Orlenu państwo polskie straciło - lekko licząc - 30-40 miliardów złotych. 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1653841

Hallelujah!!!!!

Opisywałem jak kłobucka wersja szwabskiej gadzinówki należącej do Polska Presse opluła mój rodzinny Wieluń w przeddzień

kolejnej rocznicy barbarzyńskiego nalotu 1 września.

Może wreszcie uda się dobrać skutecznie do "de" redaktorkom tej szmaty gdy będą pozbawieni ochrony bandy szwabskich papug.

Brawo Orlen!!!

Bóg jest Sprawiedliwy!

Jeszcze nie zginęliśmy!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1653793

Należy sobie uświadomić, że w serwisach regionalnych, gdzie rządzi opozycja, a szczególnie w dużych miastach łatwo nie będzie. Powiązania dziennikarzy tych mediów z lokalnymi ośrodkami władzy są baaaaardzo głębokie. A uczciwych za dużo nie ma...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653821

To teraz będzie płacz i zgrzytanie zębów wśród "najprawdziwszych patriotów i katolików",  którzy stanęli murem za "szwabską praworządnością" (czytaj za dopływem jurgieltu).

Pozdrawiam Autora 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1653794

I ukrytych wątków z Morawieckim, zażydzeniem, ubawem dla "prostego ludu" i inne takie.

Mamy trochę radości a tu zaraz kombinejszyn jakby poszukać jakiejś kupy i ją wrzucić w sam środek akademii ku czci.

Echhh, zawsze się tacy muszą znaleźć?

Lepiej żeby pozostali ze swoją kupą w klatce.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1653796

Jest tyle sprzecznych opinii w mediach. Nawet w powyższych wypowiedziach jest wiele "za a nawet przeciw".. Dlatego każdy powinien kierować się "własnym kompasem" czytając lub słuchając "różne zdania"..Dobre i złe informacje nieustannie nas "bombardują", które sa dobre?.. Repolonizacja jest już długo oczekiwana i będzie dobra jeżeli będzie faktyczna. Nie ważne kto wpadł na ten pomysł i doprowadził do skutku. Odebrałem tą wiadomość z radością i nadzieją.. Mam już dosyć tej "prawdziwej mowy nienawiści" w mediach. Nie powinno się pozwalać  na tzw. "bezgraniczną wolność mediów", która niszczy nas i nasze wartości. Ciągłe przeinaczanie faktów, tworzenie nieprawdziwych, oczernianie ludzi uczciwych, walkę z KK, wciskanie zabójczych ideologii pod "płaszczykiem postępu". Repolonizacja musi przywrócić wiarygodność mediów. "Nowoczesna Cenzura" oparta na Konstytucji, na wszelkie zło (w  tym lewackie poglądy i opinie),  jest konieczna..

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1653795

Komentarz w dziesiątkę. "Wiarygodność mediów". Wiarygodność i godność. To podnosi zaufanie do Zjednoczonej Prawicy. Sukces, czekamy na dalsze.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1653805

Jak już przejmiecie od niemców te lokalne media to wyrzućcie na zbity pysk niemieckie presstytutki bo inaczej nic to nie da

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653872

Komentarz w dziesiątkę. "Wiarygodność mediów". Wiarygodność i godność. To podnosi zaufanie do Zjednoczonej Prawicy. Sukces, czekamy na dalsze.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1653806

Ile to już razy chciało się zakrzyknąć "nareszcie"?
Pierwszy raz, po ustawie o karaniu za "polskie  obozy śmierci", ale nie , wycofano się chyłkiem, bo Izrael tupnął
nogą .
Drugi raz po nałożeniu kary na TVN, ale nie, wycofano się chyłkiem, bo Pani Mosbacher tupnęła nogą .
Trzeci raz przy ustawie o sądach, ale nie ,ale nie, wycofano się chyłkiem, bo UE tupnęła nogą .
......
Sto czwarty raz przy próbie pociągnięcia do odpowiedzialności sędziów za  przestępstwa pospolite, a nie, wycofano się, bo organizacje  prawnicze  zagraniczne i media tupnęły nogą.
.......
Trzysta piąty raz po zamieszkach z niszczeniem mienia przez organizacji LGBT, gdy zatrzymano  Margot  , ale nie,  wycofano się, bo media zagraniczne tupnęły nogą.

-------

Sześćset szósty  raz po  wyroku  w sprawie aborcji eugenicznej, ale nie ,nie opublikowano go nawet, bo  skrajna lewica potupała.

Dziewięćset siódmy  po zapowiedzi  poważnego potraktowania zadymiarzy "strajku kobiet", ale nie, bo PE tupnął nogą .
-------
Tysiąc sto ósmy, raz gdy zatrzymano Giertycha i Krauzego, ale nie , wycofano się, bo sądy, w tym zagraniczne okrzyknęły to  działaniem  politycznym, no i oczywiście tupnęły  nogą.

Tysiąc sto dziewiąty  raz gdy, gdy zapowiedziano (po raz sto siedemdziesiąty czwarty) repolonizację mediów, i wycofa się,gdy jakaś kolejna komisja UE tupnie nogą.? Albo zwyczajnie kontrahent się wycofa z transakcji?

Tysiąc sto dziesiąty raz gdy zapowiedziano  Polsko-Węgierskie veto i wycofa się , gdy  UE tupnie nogą?

Co widzę to widzę, że  chłopcy chyba nie umieją grać w tę grę. Zamiast trąbić we wszystkich mediach o  sukcesach, które będą, tyle , że ich nie ma, to powinni mordy w kubeł i działać cichcem i z zaskoczenia, to może przeciwnicy nie mieliby możliwości tak tupać i ich rozgrywać? Mam już dość dzielenia skóry na niedźwiedziu, który ciągle w lesie i do tego rośnie w siłę. Mam dość  ciągłego oburzania się  i bulwersowania się TVP tym , co się dzieje.

Takie  pohukiwanie to sobie można na "niepoprawnych" robić, a do zarządzania państwem to trzeba trochę więcej sprytu i przebiegłości niż mielenia ozorami.

Tysiąc sto  ósmy dziś przeczytałam na interii- Giertychowi  prokuratura może naskoczyć. 
Obawiam się, że tysiąc sto  dziewiąty  i  dziesiąty przed nami... :-(

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653809

Czy ogarniasz te "setki i tysiące", chyba przesadziłaś...

Pozdrawiam serdecznie. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1653811

Może i  trochę przesadziłam, ale poziom mojej frustracji  wynikającej z zatrzymania reform po pierwszym roku rządów  jest naprawdę wysoki, a w ostatnich miesiącach istotnie się podniósł.

Przecież  repolonizacja  mediów była jednym z pierwszych  postulatów w 2015 roku, a gdzie jesteśmy? Wolałabym  dowiedzieć się, że te gazety ZOSTAŁY wykupione, a nie że tylko jest taka  teoretyczna możliwość. Bo jak wykazałam powyżej, wystarczająco już tych falstartów i dzielenia skóry na niedźwiedziu  było.  

Nie rozumiem też minusów - wszystkim pasuje to co jest? Nie lepiej byłoby doprowadzić do końca jakiś temat i  wtedy  odtrąbić sukces??? 

A tu nikt niczego jeszcze nie odkupił, to tylko list intencyjny.... i to w sprawie gazet, czyli medium, które młode pokolenie  uważa  za średniowieczny przeżytek.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653817

Jedni drugich cytują. To sytuacja jak w cyrku, jak pies, który goni własny ogon. Lepiej, żeby z tej karuzeli wypadły niektóre krzesełka. Albo żeby nie huśtały - jak wszystkie - na lewo, bo to grozi wypadkiem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1653950

Nie lubie poniedzialku

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653813

Blady strach padł na sqrwysynów zatrudnionych w lokalnych gadzinówkach.

I dobrze. Za Odrę frajerów...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653812

Mam na przedmieściu domek,

W nim wodę, światło, gaz...

Nie bój nic, wyłączną ci.

Wiem, daleka analogia, ale jednak analogia. Osobiście od pewnego czasu interesują mnie wyłącznie OWOCE.

A jak dotąd to tych najważniejszych owoców nie widać. Poza przynętą w postaci 500+ oraz paru innych argumentów do kieszeni, naprawdę nie widać ruchu w interesie. Czy wirus naprawdę uniemożliwia prowadzenie np skutecznej polityki historycznej? Wiem, PiS ma pod gòrkę, a i tak daje radę. Tyle, że chyba wszyscy mamy poczucie, że to wszystko jest "za słabo i za późno". Że postęp jest mizerny, że te wszystkie "wycofania" cichcem, chyłkiem, to właśnie brak umiejętności, stanowczości, zdecydowania, determinacji i kilku innych jeszcze.

Wolał bym aby fanfary ogłosiły, że już zamknięto transakcję. Wolałbym zdecydowanie bardziej niż fanfary oznajmiające mi potencjalną klęskę zamierzeń.

Przykre to, ale PiS coraz częściej kojarzy się z niewydolnością, brakiem zdecydowania, wręcz bałaganem, rozchwianiem i organizacją w której każda frakcja ciągnie w swoją stronę. Argumentów nie przywołuję bo czytamy o nich każdego dnia. A wszystko zaczęło się od weta dotyczącego Izb Obrachunkowych oraz ustawy reformującej sądy. Potem wszystko właścieie sie pruło. Tylko raz szybciej, raz wolniej.

Obawiam się, że obecne posunięcie jest oznaką ZANIECHANIA I REZYGNACJI z tych dwóch kluczowych reform: sądów i mediów przy pomocy działań legislacyjnych. A zatem trwałe zmieniających rzeczywistość.

Zamiast, mamy próbę, SPÓŹNIONĄ, zapewnienia sobie jakiegoś wpływu na opinię publiczną. Zostały trzy lata. Wirus w rozkwicie. PiS gubi głosy wyborców i to w dużym tempie. Nie zapowiada się, że odniesie sukces i doprowadzi do rządów większości konstytucyjnej. Ba! Nie wiadomo czy w ogóle wygra wybory. Bo też i działania jakie obecnie podejmuje nie wskazują żeby zamiarem było rządzenie w następnej kadencji. Nie widać takiej determinacji. Stąd próba kupna części mediów. A to nie jest równoznaczne z wprowadzaniem trwałych zmian, a jedynie próba budowania szalupy ratunkowej.

No i jeszcze potrzeba umieć wykorzystywać te media w walce na śmierć I źycie. To co dzieje się w tej chwili to, właśnie wojna o naszą przyszłość. Nasze być albo nie być, narodem zjednoczonym, rozumiejacym swoją historię w ten sam sposób, pojmujacym patriotyzm jako element rzeczywistości i naturalne źródlo wyboru postaw.

Cieszę się, że ktoś tam wreszcie chce coś zrobić w kwestii mediów. Ale mam jednocześnie wrażenie, że to jest tylko próba załatania dziury w strategicznym myśleniu najważniejszych osób w PiS.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1653830

  "Niewydolność, rozchwianie, bałagan", to właśnie dotychczasowe obce media próbują przylepić do tej pory taką twarz i łatkę PISowi, aby klepać swoje interesy, aby sztuczne stwarzać pozorne wrzenie obrazu Polski na zewnątrz, aby utrzymywać stan gorączki i bierzączki dla jednak kurczącego się w kraju poklasku grup ludzi, dla których "kręcenie lodów" jest podstawą ich pokoleniowego bytu i trwania. Pomimo wrogiej propagandy i pandemii, walec po wybojach jedzie dalej do przodu. To właśnie prezydencja Niemiecka miała wreszcie wywrócić Polskę w końcowym etapie pożyczką Unijną, wpisaną ostatecznie w ramy stworzonej swojej kłamliwej "praworządności" To właśnie Niemcy panicznie boją się Polskiej Suwerenności, a tak naprawdę boją się szybko rosnącego w siłę konkurenta ekonomicznego, który coraz mocniej upomina się o swoje. Silna Polska, to mniejsze nieuprawnione łupy Niemieckie. Obecnie zauważalnie przenieśliśmy status z niewolnika, na partnera ekonomicznego na równych prawach w Świecie. Tego jeszcze Niemcy w swojej arogancji i bucie, nie potrafią uznać i dlatego ich wściekłe gangsterskie poczynania. Wcześniej, czy póżniej dotrze do nich, że Polska się nie ugnie, że jednak  lepiej im się opłaca byznes z nami, niż prowadzić wrogą obstrukcję. Myślę, że obca medialna okupacja Polski niedługo się skończy nową Polską ustawą medialna, która jest kluczem do suwerennej Polski. Wtedy będzie łatwiej zreformować dogłębnie szkolnictwo i sądy. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1653839

Wczoraj wściekłe wycie i żal, dzisiaj trzeba sobie to jakoś racjonalnie wytłumaczyć by nie zwariować z bezsilności

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653844

Do takiego ubranka.

Bo błe, błe, błe już mamy.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1653879

Napisałeś stronniku właściwie  to samo co ja, tylko Ty nieco później  i nieco innymi słowami. Ale mój komentarz zebrał  50% więcej  minusów niż plusów, a Twój 300% więcej plusów niż minusów. Potrafisz to wytłumaczyć? ;-).  

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653864

   Witam! Przecież tu nie chodzi o żadne plusy i minusy, ale o pisanie prawdy w postrzeganiu rzeczywistości w trosce o dobro podmiotowe Polski i Polaków.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1653869

Zobaczcie co Orlen zrobił z naszą redakcją!

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653878

Plusy dodatnie kontra plusy ujemne

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653871

Dać ludziom choć trochę igrzysk.

Rozumiem. Nie wszystko da się uruchomić, nie wszystko da się odtworzyć i odkręcić błędy powstałe w wyniku covidovej paniki czy też wojny bio.

Jestem to w stanie zrozumieć.

Niektóre sprawy nie zafunkcjonują lub nie zadziałają de novo ot tak sobie.

To też jestem w stanie zrozumieć.

Ale do Cholery Jasnej dlaczego ich nie zapuszkujecie!!!!

Te mendy mają może chody.

Ale w zwykłych jak i wyjątkowych czasach nie można pozwalać żeby rżały nam w twarz zza odległości tysięcy kilometrów.

Dlaczego do tej pory kilku świętych krów nie można po prostu "po Mosadowsku" zwinąć i rozpracować w tajnych ośrodkach???

Chyba.

Chyba że macie z nimi wspólne geszefty. A wtedy nawet 2000 plus wam nie pomoże.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1653876

Już w przyszłym tygodniu na wniosek polskiej opozycji TSUE wraz z Komisją Wenecką zbadają na Posiedzeniu Nadzwyczajnym, czy wykup niemieckich mediów przez Orlen jest zgodny z Traktatami Wspólnotowymi oraz praworządnością. Na sędziego sprawozdawcę został wylosowany Igor Tuleya

Cezary Dobro...Wolski jako protokolant

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653881

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653870

Za koklusz, ospę, owsicę, świńską(zwłaszcza) grypę, a zwłaszcza za kratki.

 

                             EEeeeee, redaktorek!! Schyl się po mydło!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1653873

Poseł z polskiego parlamentu bojkotuje polską firmę.

To się właściwie komentuje samo

Ktokolwiek zobaczy tego parchatego flksdojcza na Polskiej stacji !..... to wielki kop w dupę i niech wypierdala do siebie do merkellandu

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653877

Budzi się uśpiona agentura sowiecka i niemiecka - bardzo dobrze niech się ujawniają. Polacy i tak tankują w Orlenie bo taniej i paliwo dobrej jakości. A szwaby wypad do siebie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1653880

Czy wszyscy kretyni z opozycji deklarujący bojkot stacji Orlenu wiedzą, że większość stacji w Polsce, w tym zachodnich koncernów, zaopatruje się w paliwo w narodowym koncernie?
Czyli w Orlenie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653882

Gdy wszystkie lustra w apartamencie dawno potłuczone.

Tytuł materiału, nomen omen: "Większość dziennikarzy to kretyni".

A Mać... ekhm, Brać poselska?

Materiał z 2012 roku...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1653885

Świnia wór drze i kwiczy.

A teraz technikalia, muszę tu bo PW pokazuje że wszyscy odbiorcy są zablokowani(coś nie trybi czy też wirus rybi???).

Nie każda przeglądarka z automatu otwiera linkowane w ramce rysunki.

Jeśli możesz, szukaj takich wersji, które są możliwe do wyświetlenia bez osobnego otwierania.

Sam dziś naszukałem się alternatywnych źródeł dla dwóch grafik- facia za kratkami i drugiego w kaftaniku.

Aż zaczęły się same otwierać.

Powodzenia.

Osobiście mam cierpliwość ale wielu nie widzi nic oprócz ramek:))

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1653883

Kiedy PiS przejmie od Niemców polskie cukrownie to przestaną cokolwiek słodzić ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653892

a lokalni folksdojcze, ormownia i na kształt szabesgojów wyzuta z honoru kompradoria kacyków gminnych już jest niepotrzebna?  A może  tak się pali, że gotówka od szczekaczek ważniejsza? A może już nikt tego nie czyta? No dobra nasza niech będzie zwycięstwo, ale po zmarnowanych trzydziestu latach okupacji nowej generacji, zniszczeniu,etc. Polecam :

https://youtu.be/a0vXhwYDfOA

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1653888