Zapowiedź dyktatorskich rządów Tuska

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

   Poniższy wpis opieram na informacji w serwisie ]]>Niezalezna.pl]]> z dnia 17.03.2023. Niestety, serwis nie podał, gdzie miała miejsce ta wypowiedź. Z drugiej strony, taka wypowiedź powinna być nagłośniona i szeroko skomentowana.

   Otóż Donald Tusk zapowiada po ewentualnym powrocie do władzy unieważnienie wszystkich uznanych przez niego za sprzeczne z Konstytucją i prawem europejskim decyzji rządu PiS. Mówi: "Decyzje, które naruszały prawo polskie prawo, polska konstytucję, prawo europejskie będę uważał za decyzje z definicji nieważne". Dodatkowo przyznaje, że ze względu na ewentualne weta Prezydenta Dudy nie będzie tego przeprowadzał ustawami, i wspomina: "jestem realistą, dlatego przygotowuję się na różne scenariusze"

   W państwie prawa takie "różne scenariusze" nie powinny mieć miejsca. Konstytucja ściśle określa w jaki sposób powinny być podejmowane decyzje. A Tusk twierdzi, że: "chodzi o takie decyzje, które dotyczą zarówno restytucji mienia, naprawy krzywd ludzkich – to, co jest takie najgorętsze – mediów publicznych, oczywiście sądownictwa, niezależności prokuratury etc.” Możemy się domyślać, że chodzi o przywrócenie rent UB-kom, wypuszczenie przestępców gospodarczych i aferzystów, wyrzucenie obecnie pracujących w mediach publicznych uczciwych dziennikarzy, wyrzucenie sędziów powołanych za kadencji PiS-u. Pewnie również o zapowiadane wcześniej wyprowadzenie przez silnych ludzi prezesa NBP. Być może za tym pójdzie cofnięcie 500+, wyrzucenie religii ze szkół, podniesienie wieku emerytalnego, zamrożenie emerytur i pensji w budżetówce, zrzeczenie się reparacji wobec Niemiec, ponowna redukcja armii i jej rozbrojenie, zamknięcie Turowa i wstrzymanie pomocy dla Ukrainy. W końcu jak Tusk mówi, że czegoś złego nie zrobi, to zrobi, a jak mówi, że zrobi coś dobrego, to mówi. 

   Tusk "zadeklarował, PO będzie chciała uzyskać efekty, nawet jeśli nie będzie to możliwe drogą ustawową."

   Niby jak chce to zrobić poza drogą ustawową? Bo mnie kojarzy się to tylko z rządami wszelkiej maści południowo amerykańskich dyktatorów, którzy po zamachu stanu, a nawet i po wygranych wyborach demokrację odstawiali do kąta i rządzili dekretami lub nawet i bez nich, za pomocą policji i bojówek. Pełny autorytaryzm i bandyterka. Republika bananowa. 

   Ba, nawet kiedyś Hitler, a teraz i Putin starali się zachować pozory rządów demokratycznych. Ustawy Norymberskie były mimo swojej zbrodniczości ustawami! Najbardziej zbrodnicze pomysły przepychali jednak przez posłuszny sobie parlament. Tusk nawet takich pozorów nie chce zachowywać.

   Zastanawia mnie też, czy zapowiedź nie hipotetyczna, ale rzeczywista, - bo Tusk mówi, że nad wspomnianymi rozwiązaniami pracuje w PO już kilka zespołów, - wprowadzenia rządów bez ustaw, nie powinna być potraktowana jako zapowiedź przygotowywania zamachu stanu? Czy to aby nie jest karalne? Czy nie powinniśmy oczekiwać jakiejś reakcji służb i prokuratury?

   pytanie, czy nie jestem czarnowidzem? Tyle tylko, że moje wnioski opieram na słowach lidera, samozwańczego co prawda, ale jednak lidera opozycji...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (15 głosów)

Komentarze

wystąpień tego wzorcowego demokraty i europejczyka. Tak naprawdę są to opowiastki mające przyciągnąć do urn wyborczych najbardziej zajadłych przeciwników rządzących obecnie. Oczywiście g... z tych zapowiedzi wyjdzie, ale przecież Tusk przywykł do tego, że swoich obietnic poważnie nie traktuje.

A swoją drogą byłoby ciekawe zobaczyć reakcję Komisji Europejskiej, gdyby tak premier Tusk wysłał pluton jakiegoś nowego ZOMO i kazał wyprowadzić z SN, TK i NBP tych, których on nie uznaje za sędziów itp.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1650892

Przysłali by jeszcze swoich bojówkarzy do pomocy...

Vote up!
4
Vote down!
0

M-)

#1650894

Tuska można olać, FSB i BND za niewykonanie rozkazów wydały już na niego wyrok, zająć się trzeba jego zamiennikiem. Pozbędą się Donalda zwalą na PIS, a zamiennikowi słupki pójdą w górę, tylko w taki sposób kondominium rusko/niemieckie może wygrać wybory!

Vote up!
2
Vote down!
0

Niepoprawny

#1650902

Nie byłoby ciekawe, bo już wiemy jaka byłaby reakcja Komisji Europejskiej - wystarczy przypomnieć sobie co odpowiedział Frans Timmermans polskiej dziennikarce, która poprosiła o komentarz do wydarzeń we Francji, gdzie policja brutalnie rozprawiała się z manifestantami na ulicach a nawet z sędziami...
Otóż F.Timmermans wtedy udał głupka i zapytał:
A o co chodzi, bo on nic nie wie, nic o czymś takim nie słyszał.
Tak więc, dyktatorskich, antydemokratycznych działań Donalda Tuska, też by "nie zauważyli"... :)

Vote up!
2
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1650913

Nienawidzący polskiego patriotyzmu łgarz i cynik Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzakowskim i ich postbolszewicką, mafijną PO-PSL, które latami rabowały i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez mafijną UE i rosyjską agenturę w UE i w Niemczech.

Mafiozi z PO i zbrodnicze mafie wPL, UE i w Niemczech - opłacające antypolską propagandę chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polski i Polaków.

  Ponadto, w UE i Niemczech jest wielu agentów rosyjskich zbrodniarzy oraz agentów wpływu działających pośrednio na rzecz rosyjskich zbrodniarzy. Są także osoby, które ze względu na swoje przekonania polityczne lub powiązania ekonomiczne chcą, żeby zbrodnicza Rosja z sowieckim zbrodniarzem z KGB Putinem - była traktowana jak normalny partner.

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1650893

"fur deutschland und для россии"

Vote up!
4
Vote down!
0

Евросоюз, идите вы в жопу!

#1650895

Szoszony będzie wspierał tak jak robi to PIS, tu się nic nie zmieni. 

Alternatywą dla Tuska napewno nie jest Morawiecki. To ta sama moneta tylko udająca że jest inna.

Vote up!
1
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#1650896

durak - jak się spuścił z komina, wybrany wcześniej przez tych co wodzili go później na smyczy  w myśl ruskiej nieśmiertelnej zasady - im głupszy tym lepszy. Okazał się najlepszy z tabunu głupków. I takim wciąż pozostaje głupolem. Te jego gadki co to on nie zrobi jak wróci do koryta między bajki można włożyć. Za te wszystkie przekręty, złodziejstwa, afery udokumentowane, powinien dawno dostać K Sa, i wisieć zamiast liści ze swoją POtuską ferajną. Był już w Naszej Polskiej Historii moment taki, że Warszawiacy powiesili na drzewach podobnych przestępców tamtego czasu.

HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ!

Powiedział kiedyś Poeta, Pan Marek Rymkiewicz Słowa PRAWDY o POSPOLITYM RUSZENIU, że TO JEST ŚWIĘTE PRAWO NARODU POLSKIEGO, I ŻE JAK DO TEGO DOJDZIE, TO PO TYM tuskim syfie  W NASZEJ POLSCE ZOSTANIE TYLKO SMRÓD HISTORII.  AMEN!

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1650897

Tekst ok. ale grafika pod względem uniformu- do d..y

 

Dlaczego należy takową zmienić:

Dlatego ,że

Po pierwsze :

Nawet dyktatorzy obszaru Ameryk- nie dali skolonizować obszarów własnych krajów, wobec działań KGB, czy CIA, czy dominacji FED-jak zrobiono oną  kolonizację na obszarze europejskim od 1945 roku i robi się jako UE .

Po drugie:

W przypadku post prl ,jako 3-ciej RP,  mamy wręcz przeciwnie do postaw suwerennych tzw. amerykańskich „dyktatorów”-  anty narodowe  działalności Henleina -vel szwabski dupior  Tusk. Kreatur  zainstalowanych  przez tychże kolejnego pokolenia  Szwabów  a’la Abwhera = BND- na obecnego gauleitera.pl!

 

Po trzecie ,

mimo zapytania do admina- nadal nie dostałem „instrukcji do kluczyka” ws. nabycia umiejętności wklejenia preferowanych grafik i  dotąd nie wiem ,jak puścić te właściwe , (zarówno dla własnych  komentarzy)  jak np. tych należnych Her Tuskowi grafik uniformów !

Podsumowując ,  jedynie właściwy na obecnych grafikach i w przypadku „wygrania” wyborów przez Volksdojczy  , właściwy galowy uniform dla  Volksdojcza Tuska- to taki, jakie używali Konrad Henlein -gauleiter w tzw. Sudeckim Kraju, lub -Hans Frank !

A ewentualnie, jak nie będzie zgody UE , dla ubrania w  nazistowskie łachy  Tuska -jako premiera III GG , to kreaturę  należy  ubrać w  uniform a’la Hans Kloss. Ale z wyższymi dystynkcjami, niż miał ów Hauptman!

Lecz tym razem jako  obecnie stosowany mundur galowy majora BND. Tak  mam nadzieję  -że wtedy co najmniej za dywersję.de i ta należna  kula.pl,   ubranego we właściwy szwabski uniform galowy - HVDT  trafi...

Vote up!
2
Vote down!
0

E.Kościesza

#1650898

kuli.

Sznur jest lepszy!

Jak ścierwo zadynda,

to postraszy innych głupków,

i zejdzie ze sceny przestępcza,

POtuska gildia. 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1650899

Masz w zasadzie rację, że dyktatorzy południowo amerykańscy byli o niebo bardziej przywiązani do swoich krajów niż Senior Donaldo i rządzili autorytarnie (przynajmniej w teorii) powołując się na dobro kraju i obywateli. Nie da się jednak zaprzeczyć, że często ich rządy były przeżarte korupcją, podobnie jak rządy PO. Mundur fur Deutschland rzeczywiście były bardzo na miejscu. Ale dobierając mundur kierowałem się bardziej autorytarnymi zapędami tamtych dyktatorów. Chodziło o sposób rządzenia bez liczenia się z ustawami. A to zapowiada Tusk. I będę się upierał, że to bardziej pasuje do operetkowych dyktatorów z republik bananowych (no może też do il Duce) niż do Niemców, którzy nawet bezprawie i zbrodnię wcześniej dekretowali prawomocnymi ustawami. Że zbrodniczymi, nie zaprzeczę.

A teraz co do wklejania zdjęć. Uprawnienia do wklejania zdjęć do Galerii musi o ile wiem nadać Gawrion. Trzeba go o to poprosić. Jednak, jeśli chcesz wklejać zdjęcia do artykułów i komentarzy, to możesz zrobić to pod warunkiem, że grafika jest już dostępna gdziekolwiek indziej w sieci. Na pasku nad okienkiem edycyjnym masz ikonkę w postaci prostokąta z dwoma górami i kropką (słońce?) w górnym lewym rogu. Klikasz, i w pole "Adres URL" wklejasz link do obrazka. Skąd ten link? Można go zdobyć klikając prawym klawiszem myszy na obrazku i wybierając z pojawiającego się Menu opcję "Kopiuj adres obrazu". I już grafika jest na miejscu. Tylko nie kopiuj obrazka, lecz link do niego.

Jeśli natomiast chcesz wkleić obrazek jako grafikę tytułową przy wpisie do blogu, to poniżej edytora masz napis Ilustracja, poniżej którego masz dwa klawisze: "Wybierz plik" i "Wyślij plik". Klikasz na pierwszy z nich i wybierasz grafikę ze swojego komputera. Nawet nie trzeba klikać w "Wyślij plik", bo obrazek powinien sam się ściągnąć podczas klikania w "Publikuj", ale jak klikniesz, to dostaniesz podgląd. Mam nadzieję, że jak nie masz galerii, to to działa, ale wydaje mi się, że powinno. Jest tam też opcja "Przeglądarka plików", ale to działa chyba tylko wtedy, gdy masz galerię.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Vote up!
1
Vote down!
0

M-)

#1650903

Wypróbuję  Jego recepturę apropo grafik, 

Ale nadal uważam ,że uniform galowy w jakich występowała Abwhera ,czyli obecne BND obok bundeswher z pochodniami na pożegnanie kanclerain  Merkel jest superowy dla planowego  gauleitera.pl,-HVDP  - na choćby  400 m a może i z dalej ...aby należnie  Judasza.de  rozliczyć !

 

Vote up!
1
Vote down!
0

E.Kościesza

#1650907

Ale następnym razem postaram się o mundur zza zachodniej granicy...

PS.

Mam też gotowy fotomontaż Klosa i Brunera z twarzami Morawieckiego i Tuska odnośnie słów Morawieckiego nt. wypowiedzi Tuska "Nie ze mną te numery Bruner", ale mam wątpliwości co do jego opublikowania ze względu na Morawieckiego w mundurze Abwehry. Pamiętajmy, że Klos był w sumie sowieckim agentem...

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#1650908