Miliony przeciwko miliardom...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

PO rozpoczęło "pozytywną" kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi. Przypomina mi się stary kawał z czasów PRL-u. Rosjanie zbudowali superkomputer. Miał odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Sprowadzili delegację z USA, która zaczęła zadawać niewygodne pytania. Komputer zawsze potrafił się wykręcić, np. na pytanie, "Czy każdy obywatel ZSRS może kupić sobie Wołgę?" (samochód - info dla młodszych) odpowiedź brzmiała: "Może, ale po co mu tyle wody?" Jednak na pytanie, "Ile par butów może sobie kupić rocznie obywatel ZSRS?" odpowiedź długo nie padała, a na koniec komputer się zepsuł, wyrzucając w ostatniej chwili wydruk: "Eeee... a wy bijecie murzynów!".

Kawał skojarzył mi się z akcją billboardową PO, której efekty możemy zobaczyć od wczoraj na naszych ulicach. Zaczyna się od słów: PiS WZIĄŁ MILIONY..." a potem już różne, absurdalne raczej zarzuty. Akcja ta to typowy "strzał w stopę". Partia, która wsławiła się setkami afer i aferek powinna raczej siedzieć cicho w tym temacie. Ludzie mają co prawda krótką pamięć, ale nie aż tak, żeby zapomnieć o Amber Gold, składkach z OFE, podwyższonym wieku emerytalnym, akcji "widelec", inwestorze z Kataru, podwyższeniu VAT, dzikiej reprywatyzacji, przekrętach na budowie autostrad, karuzelach VAT-owskich i ewidentnemu brakowi pieniędzy na programy społeczne, itp. itd.

Fakt, PiS może i wziął miliony, ale przeznaczył je na coś pozytywnego.

Na mnie plakat wywarł przede wszystkim takie wrażenie, że PO Polakom nic nie proponuje. Nie mówi, co można zmienić, co można zrobić dla ludzi, ale próbuje oczernić przeciwnika. Żadnego przekazu pozytywnego. Nie my jesteśmy dobrzy, ale oni są źli. To oni "biją murzynów". My za to nie potrafimy zapewnić produkcji butów, a (jeśli znamy stosunki w ZSRS) sami też bijemy, ba mordujemy, tyle, że nie ograniczamy się do murzynów.

Ja mam od razu na myśli kilka przeróbek tego plakatu, np: "PiS wziął miliony mafii i złodziejom, a dał uczciwym Polakom. PO przepultała miliardy i żal im, że już się dalej nie da kraść". Według mnie plakat należy przerabiać na
wszelkie sposoby i powielać w sieci. Nic tak nie szkodzi politykom, jak ośmieszanie. 

Za ]]>Niezalezna.pl]]>


Przy okazji inna drobna konkluzja. Chciałem znaleźć zdjęcia billboardów i trafiłem na kilka stron nie do końca przychylnych PiS-owi, np. TVN24 czy Gazety Wrocławskiej. Chciałem wyrazić swoje zdanie w komentarzach pod artykułami. Ale okazało się, że wszędzie trzeba być w tym celu zarejestrowanym użytkownikiem!
Ot, taka mała cenzura. Lewactwo się zarejestruje, a mnie było by po prostu wstyd mieć konto na TVN-ie. W rezultacie same antypisowskie komentarze pod artykułami. I jak tu nie uznać portali prawicowych, w tym Niezalezna.pl za oazy wolności słowa?

 

PS.

Zaproponowałem, żeby parodiować billboardy PO. Widzę, że ludzie nie zasypiają gruszek w popiele. Zapraszam na strony:

]]>DO RZECZY]]>

]]>wPolityce.pl]]>

A poniżej mała próbka :-)

]]>]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (23 głosy)

Komentarze

Mam nadzieję, że Polacy nie zapomnieli 10.lat złodziejskich rządów PO i PSL. Na wszelki wypadek przypominam osiągnięcia PO.

Vote up!
13
Vote down!
-1

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1571112

Oskarżanie PiS o wzięci milionów przez PO-aferzystów, którzy ukradli Polakom miliardy - słabe...

Vote up!
13
Vote down!
0

Yagon 12

#1571130

Po prawdzie to mam wrażenie jakby niewidzialna ręka wspierająca przez długi czas POlszewię została zwyczajnie cofnięta albo jej działanie drastycznie ograniczone do takiego minimum aby to wszystko nie padło pod własnym ciężarem. I w ten sposób żuliki zostały same ze sobą, a cóż taki element może wymyślić za pozytywny program... No zwyczajnie żaden, to jest całkowicie poza zasięgiem ich możliwości intelektualnych i efekty tego obserwujemy.

No i to plakatowe hasło jest wyjątkowo głupie bo większość jeszcze doskonale pamięta jak to było - gdzie polszewik tam złodziejstwo. Może w jakichś kolejnych wyborach za kilka kadencji to by miało szansę, ale dzisiaj... Szczyt głupoty.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1571142

„(...) Uczciwe rozliczenie jest takim etycznym fundamentem.
Ludzie, którzy mówią prawdę o sobie, mają dopiero prawo ubiegać o to, aby rządzić dalej.

Donald Tusk 10.IX.2011r

http://markd.pl/afery_po.pdf

 

Satyr

Vote up!
11
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1571165

Podziwiam autora afery_po!

Vote up!
5
Vote down!
-1

M-)

#1571180

zdaniem sytuacja wygląda nieco inaczej, a mianowicie rzeczywiście PIS wziął pieniądze, ale nie miliony, tylko miliardy z naszych podatków i rozdał rodzicom na drugie dziecko, szkoda tylko, że także tym zamożnym! Zupełnie tego nie rozumiem, bo dotacje należą się tylko ubogim, a nie wszystkim także bogatym!

Własne pieniądze możecie rozdawać dowolnie komu chcecie i ile chcecie, ale jeśli chodzi o nasze, to proszę zachowywać się przyzwoicie i nie szastać nimi, tylko z uwaga i gospodarnie inwestować!

Niestety ci, którzy to sfinansowali, czyli pozostali podatnicy dość często zarabiają mało, chociaż ciężko pracują i płaca podatki finansując działania rządu! Jednak o nich rząd nie myśli, czerpie z ich kieszeni, ale o nich nie dba!

Dotujecie także cudzoziemców - emigrantów, ale z jakiej racji, dlaczego uszczuplacie polski budżet?

Zamiast ściągnąć do Polski Polaków, ze wschodu i zachodu, to sprowadzacie obcy element, który będzie stanowił zagrożenie dla Polaków - już stanowi!

Jak twierdzą eksperci finansowi dług publiczny przekroczył 1 bilion zł, a dlaczego ten dług rośnie, skoro zdaniem premiera Polska gospodarka przeżywa taką prosperity?

Nie jest zupełnie tak, jak napisał autor tekstu, jest zupełnie inaczej i niestety niekorzystnie dla Polaków!

Widać, że coś się przed Polakami ukrywa i manipuluje, a rzad, MF konsekwentnie, jak za poprzedniej formacji prowadzi kreatywną księgowość!

Vote up!
6
Vote down!
-5

Serce słowianki nie zna łez ...

#1571171

bo podobno, jak podał polski Rząd na wezwanie Komisji Europejskiej, polski dług przekroczył już 4 biliony zł!!!

Vote up!
6
Vote down!
-3

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1571177

niektórzy z Państwa-Komentatorstwa bardzo nie lubią prawdy o finansach Polski, lubią tylko propagandę i to taniuchną!!!

Szkoda, bo warto wiedzieć co się dzieje i na jakie kwoty zadłużył nas do tej pory obecny rząd, i czy rzeczywiście jego osiągnięcia równoważą taką aż skalę wydatków z naszych pieniędzy - zadłużanie nas, a nawet naszych wnuków???

Poza kiwaniem głowami, klaskaniem i potakiwaniem warto się nad tym zastanowić Drodzy Państwo!!!

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1571214

Aby nie być podejrzanym o stronniczość, na początku przyznam, że jestem ojcem jednego dziecka bez widoków na drugie (sprawy zdrowotne) i mam dochody raczej skromne, choć nie głodowe - w rodzinie tylko ja pracuję.

Program 500+ ma na celu nie tyle wspomożenie biednych rodzin, co zmotywowanie wszelkich rodzin do posiadania więcej niż jednego dziecka. Oczywiście w przypadku biedniejszych rodzin stanowi znaczącą pomoc (i chwała mu za to), ale nie jest przecież równoważny z pokryciem wszelkich kosztów utrzymania dziecka. W przypadku bogatych, stanowi przede wszystkim sygnał, że nie będą karani za zaradność i umiejętność zarabiania pieniędzy. Wielokrotnie większa dzietność stanowiła dla nich zagrożenie obniżeniem poziomu życia, do którego byli przyzwyczajeni. Paradoksalnie, właśnie wśród bogatych dzietność jest stosunkowo niewielka. A myśląc przyszłościowo, dzieci ludzi bogatych zazwyczaj same dochodzą do znacznych dochodów. A to oznacza wyższe składki emerytalne w przyszłości.

Vote up!
7
Vote down!
-3

M-)

#1571182

Niby racja, tylko po co nam motywować również Ukraińców?

Gdyby ktoś nie wierzył to odsyłam do tekstu ustawy - art.1 ust.2 pkt.2. Tak w rzeczywistości wygląda ta "inwestycja w polską demografię" gdy zamiast do propagandowych frazesów dla ciemnego ludu pofatygujemy się i sięgniemy do źródła.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1571191

Jeśli to prawda, mamy SKANDAL STULECIA  RP.

Vote up!
4
Vote down!
0

Racjonał

#1571272

mój komentarz jest taki: to trwa od naprawdę długiego czasu, przekraczającego mój "staż" na NP. Treść jest zawsze podobna, choć forma się różni. Najwyraźniej PO ma swoje firmy które jej takie wytwory robią. I z tego żyją. Tak zwani "Obywatele RP" czyli sztuczna frakcja lewacka mają wśród swoich producenta swoistych "materiałów propagandowych" o podobnych właściwościach. A gdyby tak udało się "namierzyć" to towarzystwo i zrobić im "kocią muzykę"?  Mogę się założyć, że ie byłoby im to w smak.

Około 2 tygodnie temu widziałem (to znaczy, "przywłaszczyłem sobie", to było łatwe) w tramwaju w Warszawie coś podobnego, typu całujący w rękę Prezesa Prezydent) z inicjałami wytwórcy "ToN". Wiem, że "człowiek jam niewdzięczny że niedoskonały", ale z radością opublikowałbym wszystkie dostępne dane wytwórców tej propagandy która jako żywo przypomina mi sowiecką, i to tego najgorszego autoramentu...

Pozdrawiam

Honic

Vote up!
6
Vote down!
0
#1571184

Pozdrowienia.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1571325

Szczególnie podoba mi się "taśmowo, bez kitu" :-)

Vote up!
5
Vote down!
0

M-)

#1571327

Chyba go poprawię, po expressowo brakuje dopisku "na miejscu". ;););)

A to chyba już wiesz, że ta pani Bożęka to kumpela rudej z KOD-u? Rafcio z tragarzami przypadkiem przechodził i tak dziwnie trafił na V piętro. :D:D:D

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1571333

Długo kazałaś na siebie czekać/

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1571336

Jest taki program "Usterka" w którym wrabiają rzekomych fachowców przy ukrytej kamerze. Zrobiłby furorę!

Vote up!
2
Vote down!
0

M-)

#1571341

i bardzo trafnie skomentowane - gratulacje Contesso :)))

Vote up!
3
Vote down!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1571677