Wywieś flagę na Święto Narodowe

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Mam nadzieję, że nikt z czytających ten tekst nie wstydzi się bycia Polakiem. Mam też nadzieję, że jutro każdy z nas wywiesi na swoim domu flagę w barwach narodowych. Tak trzeba.

Ale mam też propozycję, żeby Święto Niepodległości uczcić wywieszeniem flagi w internecie. Jeśli prowadzicie stronę internetową czy blog, ba, nawet jeśli piszecie komentarz na Niepoprawnych, to możecie uczcić ten dzień wywieszając wirtualną flagę. Niech i w sieci będzie biało-czerwono!

A jak ktoś nie ma takiej flagi? Nie ma problemu. Można bez trudu ją zdobyć. Wystarczy wpisać w Googlach flaga biało-czerwona i wybrać opcję szukaj w grafice. Wyświetlą się dziesiątki flag. Można skorzystać też z którejś z zamieszczonych poniżej. A jak wkleić na Niepoprawnych podam poniżej.

A teraz, jak flagę wkleić na Niepoprawnych. Wiele zależy, jakim dysponujecie edytorem. Ja w zależności od kolejnych rang miałem dostęp do kilku różnych jego wersji. Jeśli po załączeniu edytora pojawi się nad okienkiem edycji zestaw ikonek, to sprawa jest prosta. Jeśli się nie pojawi, to należy kliknąć poniżej okienka edycji na napis: "Włącz edytor" i powinien się pojawić.

Wybieramy ikonkę w postaci żółtego prostokąta z dwoma górkami i słońcem (po wjechaniu na nią strzałką kursora pojawi się napis podpowiedzi "Wstaw/edytuj obrazek"). Po kliknięciu otworzy się okienko z napisem "właściwości obrazka" i kilkoma okienkami edycyjnymi. Jeśli jednocześnie masz otwartą inną stronę sieci z obrazkiem, który chcesz wstawić, to klikasz na tym obrazku prawym klawiszem myszy. Pojawia się lista poleceń, z której wybieramy "kopiuj adres obrazka" (UWAGA: nie :"kopiuj obrazek" lecz "Kopiuj adres obrazka"!).

Następnie wracamy do swojego wpisu i w oknie "właściwości obrazka" umieszczamy kursor w polu edycyjnym: "Adres URL" a następnie wciskamy jednocześnie klawisze "CTRL" i "V". W polu powinien pojawić się adres obrazka który skopiowaliśmy z sąsiedniej strony. Teraz już tylko klikamy "OK" i obrazek wklejony!

Proste? Mam nadzieję, że tak.

Brak głosów

Komentarze

U mnie wisi już dziś, od rana!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#305339

Za to na mojej stronie internetowej od przedwczoraj.
Ale jutro powinna wisieć na każdym polskim domu. A jak będzie w rzeczywistości? Na moim bloku wisi od 4 do 6 od strony ulicy, bo od drugiej strony nigdy nie liczę (11 pięter po 8 mieszkań na piętro).

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#305391

Najwłaściwsza jest flaga "czysta", biało-czerwona, bez godła czy napisów. Flagę z godłem stosuje się w dwóch wypadkach: jako banderę na statku albo przy placówce dyplomatycznej za granicą.
Dowiedziałam się o tym dopiero niedawno, przed marszem "Obudź się Polsko". Mianowicie mówiono o tym w RM, zachęcając do przyjścia z flagami i przypominając, ze na fladze nic nie powinno być, zwłaszcza - nawet najzacniejszych - napisów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#305380

Athina

ile flag wisi na moim osiedlu (domków jednorodzinnych wolnostojacych)?

Zgadliście ! 1 słownie jedna - moja!, za to w czasie igrzysk Euro 2012 tylko mój samochód nie był "ozdobiony " na biało -czerwono , bo uznałam to za owczy pęd i podejrzewałam ,ze 11 listopada nie pojawi się żadna flaga na balkonie czy oknie , mam doświadczenie z 3 maja

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#305387