Interes stulecia - nowy statek desantowy za 1$

Obrazek użytkownika maciej1965
Świat

Interes stulecia! 

Kiedy, na skutek sankcji wobec Rosji, Francja została na lodzie ze zbudowanymi dla Putina i wartymi 1,2 mld Euro okrętami desantowymi klasy Mistral, znalazł się na nie alternatywny kupiec. Okręty zakupił Egipt. Ba, jak się ostatnio okazuje, my też mieliśmy dorzucić kilkanaście mld za Caracale na otarcie francuskich łez. W zasadzie nikt o tym głośno nie mówił, ale ciekawe, gdzie Egipcjanie chcieli się desantować?

Ale sprawa wyjaśniła się właśnie w ostatnich dniach. Otóż Egipt poczekał cierpliwie na drugi z desantowców, przekazany mu we wrześniu, i odsprzedał oba desantowce Rosjanom za astronomiczną cenę... 1,-- US$ od sztuki! Toż to interes stulecia! Ja taż chcę odkupić od Egiptu nowy okręt wojenny za 1$! Choćbym sprzedał od razu na złom, to zarobię majątek. 

Ciekawe, czy Francuzi domyślali się, że Egipt tak ich wykiwa? A może nie musieli się domyślać, bo wszystko było z góry ukartowane? W końcu już Lenin powiedział, że kapitaliści sprzedadzą jemu i jego towarzyszom sznur, na którym oni ich później powieszą. Zresztą przyjaźń francusko-rosyjska jest już prawie przysłowiowa, np. po aneksji Krymu Francuzi chcieli tam budować park rozrywki.

Swoją drogą ciekawe, czy po rezygnacji Polski z zakupu Caracali, Francuzi i ich nie sprzedadzą do Egiptu? W końcu do desantowca za 1$ można by z powodzeniem dołączyć w promocji kilka helikopterów po np. 50 centów. Jak transakcja stulecia, to na całego...

Za ]]>Niezalezna.pl]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (27 głosów)

Komentarze

Użytecznego idiotę Rosjanie znajdą zawsze...po nieudanym dealu z Polską pewnie te śmigłowce trafia do kraju, który szybko odsprzeda je Rosji za bezcen...zachód kontynentu zgnił zupełnie na lewackich ideach...

Vote up!
14
Vote down!
0

Yagon 12

#1522746

Akurat helikoptery Rosjanie mają lepsze od Francuzów, natomiast ja bym sprawdził, czy w ładowniach nie było żywca wieprzowego, jaj, ewentualnie francuskich jabłek.

Vote up!
7
Vote down!
-8

              

#1522752

Lenin podobno powiedział. że "kapitaliści pożyczą nam pieniądze, za które kupimy sznur, na którym ich powiesimy". A więc jest jeszcze ważna transakcja kredytowa.

Sprawa jest oczywiście skandaliczna i udowadnia stopień lojalności państw "starego NATO" do pozostałych sojuszników i US. LIczy się własny interes i kasa, a jakaś tam Polska, czy Bałtowie,  to przecież daleko, peryferia. A już Ukraina, Białoruś czy Gruzja, to przecież Rosja. Zachód, zwłaszcza Francja, jest przyzwyczajony do rozmów z Rosja (czy ZSRR). Mimo uznania przed wojną, że reżim sowiecki. jest odrażających interesy z Moskwą robili wszyscy w latach 30-tych, nawet koncerny amerykańskie. Po wojnie było jeszcze łatwiej, bo państwa między Sowietami a zachodem to satelici Moskwy. Było prościej. A po 1989 roku te nowe państwa między Niemcami a Rosją to tylko kłopot. Przyjęto większość tych państw do NATO i UE ale jako młodszych partnerów. Jeśli więc nie słuchają starszych, to budzi oburzenie bo mają siedzieć cicho. Nawet wtedy, kiedy sprzedaje się Moskwie broń, która może być zwrócona przeciw tym "nowym" lub innym mniej wartościowym. Ciekawe jakie będzie stanowisko  Paryża w sprawie przedłużenia sankcji. Na ile jest wiarygodna Francja jako uczestnik Formatu Normandzkiego, reprezentując zachód w sprawie konflliktu na Ukrainie. Jeden z tych Mistrali popłynie na Morze Czarne. Konkluzja, żadej broni i instalacji wojskowych do Francuzów nie kupować. Są niewiarygodni. W czasie konfliktu gruzińsko-rosyjskiego w 2008 roku, Gruzini z sukcesem używali przeciwlotniczego sprzętu francuskiego, po trzech dniach nagle przestał on być skuteczny. Mówiono, że Ruscy dostali od Francuzów kody. Trudno stwierdzić, czy to prawda, ale te pogłoski były dość powszechne. No i postawa Sarkozego wówczas, zdecydowanie prorosyjska. Francja to ruski kret w NATO.

Vote up!
17
Vote down!
0

Traczew

#1522759

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522765

9 rosyjskich samolotow i helikopterow stracili Gruzini poskimi rakietami Grom zakupionymi  w 2007 r. (30 wyrzutni, 100 rakiet).tA SAMA WIADOMOSC BYLA POWTARZANA W TAMTYM CZASIE WIELOKROTNIE - teraz okazuje sie, ze to rakiety francuskie, izraelskie....

Cudze chwalicie, swojego nie znacie...

Vote up!
9
Vote down!
0

mikolaj

#1522791

Owszem było wiele doniesień o skutecznym użyciu rakiet Grom w Gruzji. To zestawy mobilne bliskiego zasięgu, jak Stingery,, obsługiwane przez pojedyńczego żołnierza. O instalacjach francuskich w Gruzji przeczytałem na Defence24 chyba w zeszłem roku, dlatego napisałem "były pogłoski".. O rakietach izraelskich niewiele wiadomo. Gruzja nie produkuje takiej broni, więc musiała kupować w różnych krajach. O polskich Gromach są też wzmianki w Wikileaks. Ruscy znaleźli kilka sztuk w Czeczenii, o czym informowali Amerykanów. W tych sprawach opieramy się często na pogłoskach, kontrolowanych i niekontrolowanych przeciekach, wrzutkach megialnych potęgujących chaos informacyjny. Dlatego pisać trzeba o "pogłoskach", a nie o sprawdzonych informacjach. . 

Vote up!
9
Vote down!
0

Traczew

#1522811

moje motto więc masz kolejne  -6. Zachowujesz się jak typowy POlszewik i KODziarz.

Vote up!
9
Vote down!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522794

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522815

-6 za kradzież motta Romanowi z USA.

Aż znikniesz.

Vote up!
9
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1522833

złodzieju, uważasz, że w marszach Komitetu Obalenia Demokracji i Obrony Draństwa nie szli komuniści ponieważ nie widziałeś czerwonych flag z sierpem i młotem oraz portretów Stalina, to masz tu następne -6. Ty możesz udławić się tym co ukradłeś, a może ty kradłeś też razem z Walcówką z warszawskiego ratusza?

Vote up!
8
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522842

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Stanislawos nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Romanie - bez nerw. To nie Twoje motto, ale M. T. więc nikt nikomu nic nie ukradł.

Vote up!
5
Vote down!
-7

Stasiek

#1522834

Zapisy Kodeksu cywilnego dotyczące praw autorskich rzeczywiście pozwalają korzystać z tekstów innych autorów, wszakże tylko wówczas gdy podajemy autora tego tekstu. Tyle mówi prawo.

Ale istnieje również prawo tzw. niepisane, oparte o moralność, etykę i szeroko pojętą kulturę osobistą. Ono to między innymi mówi wyraźnie, że jeśli ktoś publikując - od lat opatruje swoje teksty mottem napisanym przez znanego autora światowej literatury, to szczytem chamstwa jest opatrywanie tekstów tym samym mottem przez tego "szybowcowo-bombowego" trolla. Nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla uczynku tego typa, który zrobił to z pełną premedytacją, aby "dopalić" Romanowi z USA za odpowiedź, jakiej udzielił "szybowcowo-bombowemu" tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1522688#comment-1522688. 

W świetle tego niepisanego prawa, jest to po prostu kradzież.

 

Satyr 

Vote up!
11
Vote down!
-5

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1522839

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wychylaj i jestes tu ostatnia osoba ktora ma prawo kogos pouczac na tematy miepisanych praw.
Ty ktory tu jetes kapusiem i donosicielem oraz powolujac sie na znajomosci z gawrionem koryumpowales ludzi obiecujac im lepszy status na NP.
Sam uzywasz wbrew prawu NP dwa konta bo niby ta EWA to tez Satyr co dwie paly to nie jedna.
Satyr zniszczyl NP przez niego NP stalo sie niszowym portalem takie dostal zadanie od przelozonych.
Od poczatku tu jego bytnosci atakuje ludzi at persona, bo jest on za cienki bolek aby merytorycznie toczyc dyskursy.
Jednym slowem jest Satyr na NP szkodnikiem i antyposlkim chwastem uwazajacym sie za patryjote , a tak naprawde to wrog Polski.
Bo tylko wrogowie Polski uwazaja ze Polacy nie maja historycznego obycia z bronia i ze nie moga posiadac broni bo sie by powybijali - tak pisal tu przeciw niezbywalnemu prawu czlowieka do wlasnej brony Satyr w swoim blogu.
Jego swiadomosc zostala ukaszatltowana w LWP i wciaz tu stosuje tzw. fale i nie dociera do niego ze wszyscy tu sa rowni ,wot prywyczka zakomleksionego frustrata,zawsze musi sie wywyzszyc ponizajac kogos ,a chce tu by wszyscy uwazali jaki to on katolik.
Znalem juz jednego takiego jak on katolika co to ma do tej pory Matke Boska w klapie Satyr to taki sam wlasnie cienki Bolek o zerowej moralnosci .
Latwo mozna przesledzic jego historie tutaj jak opluwal po chamsku blogierow i oplul NP mowiac ze wiecej tu sie nie pojawi,ale u niego slowo to warte mniej niz G Satyr to czlowiek bez honoru.
Ale jak kazdy przeszkolony potrafi urzywac tutejsze uklady i narzedzia aby cenzurowac wpisy poprzez palowanie.
Tak ze cenzura na NP kwitnie dzieki wlasnie takim kreaturom i jego pieskom z niczym laweczki z Wilkowyji.
Krytyka bledow PISu jest tu nie wskazana i palowana ku chwale ojczyzny ,tyle ze ktorej,ten kto chce ukryc bledy PISu dziala na szkode Polski.
Trudno jest mi tu polemizowac ze wszytkimi i na kazde tematy gdyz cenzura pozwala mi na zamieszcenie tutaj tylko 3 i to nie pelnych wpisow,mam blokade na wejscie na moje strony blogowe ,nie mam mozliwosci punktowania oraz kontaktow z blogierami na prywie i to wszytko zawdzieczam temu kapusiowi ktory na mnie donosil i mnie prowokowal zeby go nazywac tak jak na to zasluguje.

Mam nadzieje ze niedlugo rozliczony zostanie Gowin,ktory byl ministrem za PO i zamieszany jest w amber Gold ,a teraz jest chroniony w PISie.

PRAWDA NAS WYZWOLIJAK TYLKO CENZOR POZWOLI.

Vote up!
7
Vote down!
-8
#1522852

Popatrz na siebie i na swoje teksty.

Obserwowałem, jak ciągle obrażałeś i nadal obrażasz Satyra. Myślisz, że Satyr sam ci dowalił minus 33 tysiące punktów komentatorskich? - Sam nie byłby w stanie.

To wynik twoich wypocin, a przede wszystkim rażących błędów, kłamliwych treści oraz oszczerstw bez pokrycia.

Ty tylko ujadasz jak ratlerek u nogawek Satyra, zamiast wyć jak to wilki mają w naturze.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1522858

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ale dal Ci mozliwosc wlasnego myslenia tak ze uzyj go zaczym sie na jakis Ci nie znany temat wypocisz.Co moze wiedzic na ten temat ktory siega 5 lat wstecz?
Jesli mi zarzucasz kalmliwe tresci i oszczerstwa napisz ktore, a nie piszesz jak pod dyktando Styra.
Co do bledow a nie do merytoryki to to jest znana rzezcz ze trole na blogach od niszczenia Plakow czepiaja sie za bledy, tu nie jest szkolka polska j,polskiego ansze wpisy nie sa maturalnymi wypracowaniami,ablogierom nikt nie dal tu prawa kogos osmieszania ze jest garbatym,daltonista czy dyslektykiem tak wlacz swoje myslenie i nie badz pieskiem Styra ,poczytaj sobie wpisy troche starsze niz ty tu jestes.
Zapytaj sie Styra jak suedzial cala noc poswiceajac swoj prywatny czas i mnie palowal az do 6 lat wstecz.

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1522865

Muszę cię zmartwić, pisze tu już 6 rok, tylko teraz pod innym nickiem i byłem prędzej od Satyra,

JWP,TŁ, Ossala, Smok Gorynycz, Kuki, Dixi, Rospin, Hun, Contessa, trybeus, Gawrion, Satyr, JZL, TZW, Maruś i ty wilku.

Pisałem tobie parę razy, jak będziesz pisał i atakował Satyra to ci będę dawał pały, jak pisałeś i nie atakowałeś Satyra to dawałem ci plusy.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1522871

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1522929

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

niech się z tym oslem męczy do końca życia, ja mam serdecznie dość prymitywnego babska. Czy ty kobieto rozumiesz, ze ze każdy kto choćby na 100 metrów zbliżył się do ciebie jest dla mnie jak trędowaty.

Vote up!
4
Vote down!
-6

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1522933

jeżeli ty też uważasz, że śmierć to śmierć i nie wolno kpić ze śmierci bandziora zwanego "motorola", który miał nadzieję, że będzie mordować Polaków to cóż o tobie można sobie pomyśleć. O Stalinie ponieważ już nie żyje też z szacunkiem, prawda?

Vote up!
9
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522943

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522944

ale dla wybitnego KODziarza jak ty to się nie liczy! Brawo, brawo!

Vote up!
8
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522946

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522947

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522948

Satyr już Tobie odpowiedział, więc dodam tylko, że dziwię się, że stanąłeś po stronie tego KODziarza-złodzieja. Zawsze miałeś moje poparcie i plusy.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522845

caracale miały nas bronić, a tu się okazuje, że trzeba bronić caracali - więc chyba rezygnacja z zakupu była słuszna

Vote up!
9
Vote down!
0
#1522773

....boć przecie każdy widzi, że tu o grubą rybę sprawa idzie. Owszem osądzać nie wolno, ale myśleć a jakże nawet trzeba! A zatem czy nie mówią tu i tam półgębkiem, że Hitlera mocno potmaszczono zanim dobrał się Europie do skóry właśnie z USA? I wiemy jakie były tego konsekwencje, ludzie w Niemczech od razu odczuli poprawę, a notowania szaleńca poszybowały w górę. Potem 50 mln ludzi musiało zginąć, zanim tej bestii łeb ukręcili.

Po temu stawiam b. ważne pytenie skąd taka hojność Egipcjan i to właśnie teraz?!

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1522789

To nie są "hojni Egipcjanie", to Rosja dała Egiptowi fundusze na zakup - porozumienie nastąpiło, jak ktoś już pisał na blogu - przed dwoma laty. I oczywiście - Egipt też coś przy tym "ugrał".

Pozdrawiam.

Vote up!
11
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1522844

Komentarz z września rok temu do artykułu:

"Egypt will simply sell these ships to Russia if Russia still wants them."

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1522853

Francja "zachowała cnotę" utrzymując pozornie  sankcje, Rosja kupiła trochę taniej, albo za tyle samo  - bo prowizja dla Egiptu, Egipt wiąze się bardziej się z Rosją, wyglada, że lekce sobie ważąc ewnetualny gniew Stanów

Ciekawe, że artykuły - przynajmniej te które znalazłem - nie wspominaą o mozliowści odsprzedaży Rosji Mistrali, jakby zmowa milczenia nad tajemnicą Poliszynela. A dlatego tajemnica Poliszynela? Ano dlatego, że pod artykułami komentatorzy we wrześniu 2015 r. pisali jak niżej i trudno przypuszczać, by wywiady i analitycy wojskowi, nie dopuszczali do siebie w ogóle mysłi o odsprzedaży, skoro nawet internauci snuli takie przypuszczenia:

    •  
    laxin84 a year ago

    Should have been answered in the article: are the Egyptians allowed to resell them to Russia? If so, I would expect they're keeping their Russian names and comms equipment for a good reason.


  •  
  • Buster Himan a year ago

    Egypt will simply sell these ships to Russia if Russia still wants them.

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1522857

Serwus niepoprawni blogerzy! Szukałem dziś nowych źródeł, potwierdzających wersję o wielce bulwersującej odsprzedaży mistrali Rosjanom, ale jak na razie żadna poważna agecja informacyjna nic na ten temat nie pisze, podobnież inne strony w internecie, nawet niezależna podkuliła ogon i pod ich tytułem nie znajdziecie już wpisu. Jedyne rosyjskie źródło wciąż dostępne w sieci, absolutnie nie wystarcza! Dlatego zalecam daleko posuniętą ostrożność, bo coś mi się widzi, że ktoś może nas niepoprawnych, wpuszczać w maliny z tymi Mistralami za dolara.

Dobrze maciej1965 że poruszyłeś tę sprawę, ale taraz musimy się upewnić, że to prawda, a jak na razie coraz mniej na to wskazuje. Oby nie było w końcu tak, że my tu baju baj o Mistralach za dwa dolce, a ludzie zwyczajnie zaczynają nas obśmiewać. Trzeba to koniecznie wyjaśnić, bo może być i tak oto, że ktoś nieprzychylny naszemu, rosnącemu w siłę portalowi, po prostu podrzucił nam lipę! 

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1522873

podpuścić "newsowi". Mea culpa....

Czytam na czyms, też może niekoniecznie wiarygodnym (jakaś rosyjska strona po angielsku mi "się znalazła" i to samo na stronie ze skrótem kraju su, co oznacza Arabię Saud, a nie Sudan, wbrew pozorom), ale za to  coś zupełnie przeciwnego, tj. że Egipt zwrócił się do Rosji o helikoptery dla Mistrali. Raczej nie sprowadza się helikopterów do sprzedanych okrętów.:))..

«As predicted» — Egypt has asked Russian helicopters for «Mistral» 18.10.2016

 

With a request for the supply of helicopter «Mistral» appealed to Russia to Egypt. According to the Deputy Director of the Federal service for military-technical cooperation Anatoly Punuka, the official document with this request already came in Russia.

«An appeal from the Egyptian side regarding the supply of helicopters Ka-52 shipborne obtained. The customer is considering the possibility of formation of several helicopter squadrons. The exact number to be determined through further negotiations» — quoted Punuka RIA Novosti."

Vote up!
6
Vote down!
0
#1522879

Dziś Putin zawitał do Berlina 
 
 
Witały go tłumy

 

Przed kilkoma minutami powitala do Merkel

 

 

A czy  o Mistralach coś powie ?

Zobaczymy

Vote up!
9
Vote down!
0
#1522899

Wygląda kurczę jak... Bukareszt za Ceausescu.

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1522950

Wpis skroiłem jako lekko satyryczny, choć inspirowany informacją z Niezaleznej.pl, która mnie nieźle poruszyła. W zasadzie biorąc pod uwagę ostatnią bezczelność Putina i Rosji, to nie mam większych wątpliwości, że informacja jest prawdopodobna. Możliwe, że ktoś przesadził z tą kwotą, ale scenariusz ominięcia embarga jest niestety dość realny. Osobiście skojarzyłem odsprzedaż Mistrali z informacjami, jakoby nasz kontrakt na Caracale był rekompensatą dla Francji za straty wynikające z zablokowanego przez sankcje kontraktu na desantowce. I pomyślałem, że żabojady są w stanie podobnie przehandlować helikoptery, które jakoby już zaczęli składać na poczet kontraktu z Polską. Ale nie spodziewałem się takiego odzewu, a już na pewno nie ponad 2000 wejść w 24 godziny i 25 komentarzy :-)

A przy okazji sprawdziłem, rzeczywiście link do Niezaleznej,pl przestał dziś działać. Dziękuję za informację o tym. Jednak, gdy na Niezależnej wpisać słowa Mistral i Egipt w wyszukiwarkę, to pojawia się  ten sam link, który podałem. Szkoda, że serwis zamiast sprostować, kasuje newsa.

I jeszcze co do komentarzy pod moim wpisem, martwi mnie osobista nawalanka kilku Niepoprawnych pod nim, szczególnie, że nie dotyczy tematu, a jest ukierunkowana "ad personam". 

Vote up!
9
Vote down!
0

M-)

#1522920

Strona na Niezaleznej znowu działa. Informacja pojawiła się też w innych mediach...

Vote up!
4
Vote down!
0

M-)

#1522976

http://www.newsweek.pl/biznes/rosyjskie-mistrale-kupil-egipt-francja-sprzedala-desantowce-mistral-za-niecaly-miliard-euro-,artykuly,371032,1.html

http://www.tvp.info/27382084/egipt-sprzedal-rosji-mistrale-za-jednego-dolara

 

Na Niezależnej artykuł był do wieczora bo koło 19.oo zaglądałam do niego.

Czy  Niepoprawnych ktoś wpuścił w maliny? Uważam, że jeśli już to raczej całą opinię publiczną bez wyjątku więc darcie szat , że ktoś coś wkręca Niepoprawnych jest nieuzasadnione. Różne dziwne dziwy ostatnio się dzieją,  pomijane milczeniem, a nawet jakby zmową milczenia, napisałam o tym w swej najnowszej notce. Trochę byłam w drodze (prawie miesiąc) i przerzucałam prawie codziennie papierowe wydania różnych gazet europejskich, a wrażenia - w notce właśnie. 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
10
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1522949

Przypomina zupelnie Radio Erewan: pierwotnie min. Macierewicz podal, ze Egipt sprzedal Rosji 2 okrety Mistral wyprodukowane przez Francje po 1$ za sztuke.

Okazuje sie, ze Egipt nie sprzedal Mistrali - tylko je kupil, a do Rosji zwrocil sie... o sprzedaz helikopterow na wyposazenie - widac ruskie lepsze lub/i  tansze - niz francuskie...

Szkoda, ze w ekipie Macierewicza nie ma specjalistow od nasluchu Radia Erewan... moze efekt bylby lepszy niz po zatrudnieniu Misiewicza...

Vote up!
0
Vote down!
-1

mikolaj

#1534449