dyktatura

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Na to pytanie twierdząco odpowiedział Rafał Ziemkiewicz w swym artykule "Rozdawactwo" opublikowanym w ostatnim numerze tygodnika "Do Rzeczy" [nr 10/2019 - zajawka - {TUTAJ}].  Końcowe słowa tego tekstu brzmią:

  "Jakkolwiek źle, czy zgoła absurdalnie to zabrzmi - dla Polski byłoby dużo lepiej, gdyby rządy PiS były własnie jakimś "autorytarnym reżimem" i "dyktaturą", o których tyle bredzi...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika cornik
Humor i satyra

 

 

 

Co się dzieje "pane Havranek".. No co się dzieje?

- Minus 67 stopni Celsjusza w Jakucji? Silne mrozy i ostra zima w USA?
- Przecież to "OSAG" - czyli "Ostry Syndrom Ala Gore" potwierdzający w całej rozciągłości "al-gorowy" fakt iż mamy ostre.. "globalne OCIPIENIE"!

Że co? Że coś pomyliłem? - A bo to ja jeden?
 
- W końcu to nie ja rozgłaszam na cały świat że w Polsce panuje reżim i dyktatura:
 
...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (16 głosów)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Pani Merkel nie potrafi trzymać jęzora za zębami. Zachowuje się jak owczarek niemiecki wyszkolony przez brukselskich kapo pilnujących aby w Polsce był "ordnung".

Merkel o Polsce: nie możemy trzymać języka za zębami

Merkel zapowiedziała, że o praworządności w Polsce będzie "wyczerpująco" rozmawiała w środę w Berlinie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

Na spotkaniu z...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Krzysztof Wojczal
Kraj

Czy prowadzenie polityki pro-socjalnej, anty-wolno rynkowej, z naciskiem na reprywatyzację może doprowadzić do wprowadzenia rządów autorytarnych i ułatwić władzy wysłanie społeczeństwa na wojnę? (np. na Ukrainę)

Gdyby prześledzić drogę do władzy dyktatorów XX-wieku, wówczas śmiało można zaryzykować tezę, że socjalizm jest doskonałym narzędziem do wprowadzenia tego typu rządów.

Włodzimierz Lenin i...

2.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Oni mają czelność zarzucać Polsce niedostatki demokracji? Przecież oni udowadniają że nawet nie wiedzą iz coś takiego w ogóle istnieje. Oni kwestionują przestrzeganie w Polsce praworządności ale sami gwałcą ja jak odurzona dziwkę.

Zróbmy przegląd tytułów:

Jacek Saryusz-Wolski wyrzucony z PO Jacek Saryusz-Wolski wyrzucony z Europejskiej Partii Ludowej

 

Szef Europejskiej Partii Ludowej...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  Wszystkie oczy świata zwrócone były na Waszyngton, gdzie odbywała się inauguracja prezydentury Donalda Trumpa.  A tyczasem w Turcji, w nocy z piatku na sobotę 21 stycznia 2017 r., turecki parlament przegłosował wymaganą wiekszością 3/5 głosów zmianę ustroju Turcji na prezydencki.  Oznacza to, iż:

 "Reforma zakłada m.in., że prezydent będzie jednocześnie szefem państwa i rządu, będzie mógł...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

Bloger Narymunt popiera tezę prof. Zybertowicza, iż PIS marzy o władzy autorytarnej, i że jej celem jest dyktatura.

- Cz.2 Dyskusja z argumentami Narymunta.

„...rozwalmy wszystko, aby zbudować lepiej na nowo. Redaktor Jacek Żakowski słusznie zauważył, że nie można oprzeć się wrażeniu, że właśnie takim sposobem myślenia kieruje się dzisiejszy rząd Polski. Być może nie byłoby to jeszcze takie...

2.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (15 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

Przedstawiam głos krytyczny do notki blogera Narymunta, który popiera tezę prof. Zybertowicza:

 http://narymunt.neon24.pl/post/134846,prof-zybertowicz-pis-marzy-o-wladzy-autorytarnej

 

Cz.1. Stan na dziś.

„PIS marzy o władzy autorytarnej. Jej celem jest dyktatura”.

I jest. Dyktatura korporacji prywatnych, a namiestnikowskie rządy PiS.

Potwierdziło to dobitnie podpisanie umowy CETA, która jest...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (13 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Świat

 

 

CETA, czy III wojna światowa? 

Zacznę od tego, iż cisza w sprawie veta Walonii, części Belgii – veta ważnego, gdyż rząd belgijski musi mieć zgodę WSZYSTKICH pięciu parlamentów regionalnych oznacza, że zamiar podpisania umowy CETA przez UE i Kanadę planowany na czwartek został wstrzymany. Dziękujemy Waloni.

Oznacza to co prawda, że negocjacje mogą zostać wznowione, ale nowa umowa będzie już...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (5 głosów)
Obrazek użytkownika zbinie
Świat

60 tysięcy objętych represjami. W tym WSZYSCY prokuratorzy i sędziowie wojskowi , sędziowie i prokuratorzy cywilni liczeni w tysiącach ,setka spośród 360 generałów , rektorzy i dziekani, dyrektorzy szkół , administracja wszystkich szczebli ,nawet w wywiadzie udało się znaleźć półtorej setki „gulinistów” jak i w szeregach policji , która odparła pucz aż kilkuset w Ankarze samej.

Pracownicy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Obama i Kerry przycisną PiS na szczycie NATO. Bo boją się o polską demokrację”...”Sekretarz stanu John Kerry i prezydent Barack Obama liczą na dialog z nowymi polskimi władzami w wielu kwestiach, zarówno na szerokim forum, jak i w rozmowach dwustronnych. Myślę, że będzie to dotyczyć również naszych obaw o jakość polskiej demokracji - stwierdził w rozmowie z korespondentem „Faktów” TVN w...

4.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Świat

15-tego kwietnia minęły cztery miesiące oczekiwania przeze mnie na odpowiedź od przewodniczącego PE, Martina Schultza. Jako obywatel Polski domagałem się przeprosin - osobistych i dla premier Beaty Szydło, a w przypadku ich odmowy, wyjaśnienia jej powodów. Pismo było osobiste, dwustronicowe, nie było powielanym wówczas często wzorem "Gazety Polskiej". Po dwóch miesiącach dostałem maila od...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Grzegorz Górny „Węgrzy obchodzili Dzień Pamięci Ofiar Armii Czerwonej, ustanowiony w 2013 roku z inicjatywy Fideszu. 4 listopada to w najnowszej historii Węgier data pamiętna – tego dnia właśnie w 1956 roku zaczęła się sowiecka interwencja zbrojna, która krwawo stłumiła antykomunistyczne powstanie w Budapeszcie.

Minister zasobów ludzkich Zoltan Balog wygłosił z tej okazji uroczyste przemówienie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  Ciekawe jest nie tylko to, o czym się mówi, ale i to, o czym się milczy.  O jakim kraju się nie wspomina w związku z kryzysem bliskowschodnim?  O Egipcie.  To bardzo interesujące. Dziesięć dni temu, 19 września bloger Wielki Wodz Apaczow zamieścił w Salonie24 notkę "Mur apartheidu" {TUTAJ}.  Czytamy w niej:

  "Gdy Izrael wybudował mur oddzielający go od terytoriów palestyńskich w mediach...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

"Cezary Gmyz na antenie Telewizji Republika komentował artykuł, który pojawił się w dzisiejszej „Rzeczpospolitej pt. „Jak usunąć prezydenta”. Czy to przygotowania na wygraną Dudy?".." „To tekst o zmianach w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym, a ten tytuł nie jest nadany bez kozery” – powiedział Gmyz.Dodał, że TK chce wprowadzenia zmian w ustawie, które zagwarantują mu większy wpływ na urząd...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

  Na 10.05.2015 są wyznaczone wybory prezydenckie. Zostaje tydzień.

Te wybory, w tej formie, jaką nam szykuje Państwowa Komisja Wyborcza nie mogą się odbyć. Nie możemy do tego dopuścić. Nie ma innej możliwości przy istniejącej PKW. Mamy zamach stanu – rozłożony w czasie, ale faktyczny. Od 10.05.2015 demokracja ma być faktycznie zniesiona.

 

Konieczne więc są najpierw więc potężne protesty przeciw...

3.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  Oczy wszystkich zwrócone są na Rosję, Ukrainę i Krym.  Nikogo nie interesuje to, co dzieje się w Egipcie.  Jak pamiętamy, 3 lipca 2013 marszałek al-Sisi obalił wybranego w demokratycznych wyborach prezydenta Mursiego i ustanowił dyktaturę wojskową.  Zakończył tym samym trwającą dwa lata "arabską wiosnę" w Egipcie.  Krwawo stłumił następnie pokojowe protesty Bractwa Muzułmańskiego, które w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Stefan Niesiołowski „Nie ma żadnej nadziei! Trzeba zlikwidować PiS! Ale trudno to zrobić. (...) PiS jest zarazą, która musi być wymazana z polskiej polityki. Ktoś, kto chce się z nimi dogadywać, zapłaci olbrzymią cenę! „...(źródło)   „ Dwie osoby zginęły, a jedna została ciężko ranna, przed biurem greckiej …. partii Złota Jutrzenka na przedmieściu Aten. Zastrzelili je dwaj mężczyźni jadący...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

O polityce staram się nie pisać, ale nie zawsze mi się to udaje. W niektórych przypadkach trudno zachować neutralność. Tak było też i tym razem. Napisałem o pewnym kraju i jego przywódcy. O kraju w którym nigdy nie byłem.
Moją notkę skomentował Pan, który tam był. Przez parę lat. Jako instruktor latania na śmigłowcach. Pochwalił moją notkę. Byłem z tego naprawdę dumny, tym bardziej, że był...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Krzysztof Rak „Prawdziwą pasją Merkel jest, według Höhler, władza. Władza nieograniczona we własnej partii, w Niemczech, a wreszcie w Europie.”...”Stąd tylko krok do sięgnięcia po stan wyjątkowy, czyli rządzenie poza prawem. Władza odebrana większości skupiona zostaje w rękach nielicznych, których kontrola przez obywateli jest w gruncie rzeczy iluzoryczna. Postdemokracja niesie zatem zagrożenie...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Dzisiaj, w tych dniach sierpniowych, sprawdźmy aktualność słów, które napisał w rozkazie, krótko przed śmiercią w 1946 roku, kpt. Sojczyński „Warszyc”, Żołnierz Niezłomny, dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego:   

„Darowano nam Polskę i ustanowiono rządy nad Nią, jakbyśmy byli narodem żebraków, jakbyśmy czekali przez sześć lat wielkich zmagań na koniec wojny z założonymi rękami, jakbyśmy nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Dzisiaj, w tych dniach sierpniowych, sprawdźmy aktualność słów, które napisał w rozkazie, krótko przed śmiercią w 1946 roku, kpt. Sojczyński „Warszyc”, Żołnierz Niezłomny, dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego:   

„Darowano nam Polskę i ustanowiono rządy nad Nią, jakbyśmy byli narodem żebraków, jakbyśmy czekali przez sześć lat wielkich zmagań na koniec wojny z założonymi rękami, jakbyśmy nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Archiwum X
Świat

Zmiany na Ziemi

Amerykańska gospodarka znajduje się w najgorszym stanie od czasu wielkiego kryzysu.

 

Zmiany na Ziemi 2013

Postrzeganie Ameryki jako raju,kraju wolności, gdzie każdy może zrealizować swoje marzenia to już przeszłość.

 

Zmiany na Ziemi

Prezydent Obama zniósł wolność słowa w Ameryce, panuje terror i dyktatura, a każdy podejrzany o "kontakty z terrorystami" może zostać aresztowany,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika boldandcharm
Kraj

Im wybory bliżej, tym szpagat szerszy. Tym matrix, w którym się zanurzamy bardziej odstaje od rzeczywistości i zaczyna nieprzyjemnie trzeszczeć w kroku.
Przechodząc do wyjaśnień wypada określić dwa punkty podparcia, pomiędzy którymi środowiska patriotyczne ów pogłębiający się szpagat wykonują.
Jedną nogą mocno opierają się o pogląd,że w Smoleńsku, w przebiegu zamachu wymordowano pół sejmu,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wupees
Kraj

Są oczywiste przesłanki, dzięki którym dostrzec można, w którą stronę zmierza polityka rządu. Po pierwsze to wypełnianie odgórnego, globalnego projektu inżynierii społecznej, widać to w mediach, w posunięciach koalicji, ale również-o wiele bardziej namacalnie-na ulicach w postaci efektów powyższych działań. Po drugie, bardziej lokalnie-po zachowaniach premiera. Aktualnie ta osoba sra pod...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Archiwum X
Kraj

Tusk zapowiedział, że nie będzie tolerował zachowań, które mogłyby zagrażać jedności jego partii. Zapewnił też, że Platforma Obywatelska zawsze mówi "jednym głosem". Tuskowi marzy się system totalitarny i władza absolutna.

Morderstwa w Polsce za Donalda Tuska lista:

1) W katastrofie lotniczej samolotu CASA -295M pod Mirosławcem zginęło 20 osób, w tym 16 oficerów.

2) W płockim więzieniu powiesił...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

 


Kolejne sondaże zdają się potwierdzać stałą już chyba tendencję spadkową notowań partii rządzącej i umacnianie się PiS-u, jako pewnego lidera na polskiej scenie politycznej.

Sporo lat to trwało, ale w końcu nieustanna propagandowa kroplówka, pod którą media trzymały to szemrane towarzystwo dowodzone przez Tuska przestała działać, a Polacy chyba już nie dadzą się dalej porywać medialnym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

 

 

Żarty się już dawno skończyły.

Słowo „demokracja” w ustach przedstawicieli władzy i tak zwanego salonu nie służy już od dawna do opisywania systemu politycznego w Polsce, lecz do przesłaniania coraz większej i narastającej w naszym życiu liczby elementów typowych dla państw totalitarnych.

Zamachy na wolność słowa i prawo do krytyki, potężne klany, sitwy, nepotyzm, wymiar...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Polska444
Kraj

Kilka dni temu opublikowałam poniższy felieton śp. Profesora Józefa Szaniawskiego w Polecankach - ze świadomością, że jest to tekst przełomowy. Niewiele jest w Polsce osób, które potrafią - i przede wszystkim mają odwagę - nazywać rzeczy po imieniu. Artykuł ten zawiera prawdy niby dla wielu z nas oczywiste, ale pozostawały one dotychczas niewyartykułowane w sposób tak klarowny. I dlatego od razu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka wydała niedawno oświadczenie na temat jutrzejszego meczu w Kijowie. Ogłasza w nim, że w przypadku obecności na trybunach Aleksandra Łukaszenki, „ani prezydent Komorowski, ani nikt z władz polskich nie powinien oficjalnie reprezentować Polski na meczu finałowym i uroczystości zakończenia Mistrzostw w Kijowie. Nie możemy jako państwo uczestniczyć w...

0
Brak głosów

Strony