Etyka gwałtu według Środy...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj
Za Filmweb

W związku z wymuszoną protestami części studentów rezygnacją Romana Polańskiego ze spotkania ze środowiskiem łódzkiej "filmówki", wypowiedziały się liczne "autorytety". Jednym z nich jest feministka i etyczka Magdalena Środa, która wypowiedziała się dla GW. 

Nie jestem zwolennikiem feminizmu, a już szczególnie jego lewackiej wersji przedstawianej przez panią Środę. Jej wypowiedzi też trudno mi czasami pogodzić z moim rozumieniem pojęcia etyki. Mimo to przyznam, że jej opinia zaskoczyła mnie.

Pani Środa wystawiła wręcz Polańskiemu laurkę. Wyliczając jego zasługi dla kina zapytała: "Czy jednak wina za dawne czyny, sympatie i przekonania musi ciążyć na "sprawcach" po wsze czasy? Czy jest jakiś limit (np. pięć, dziesięć lat)? Czy winę można wyrównać jakąś liczbą zasług?". Ton jej wypowiedzi mówi, że uważa. iż zasługi mogą .wyrównać winę. Toż tu prawie chrześcijańskie wybaczenie win, co może dziwić u osobie o "lewicowej wrażliwości". Z drugiej strony ciekawe, czy równie chętna była by do wybaczania w imię nawrócenia i pokuty (pisze o nich w innym fragmencie swojego tekstu dla GW), gdyby Polański nie był reżyserem, a np. księdzem? Co więcej, winę reżysera usprawiedliwia słowami: ""Korzystanie" z młodych kobiet ("same się o to prosiły!") wśród celebrytów hollywoodzkich, mimo że prawo już wtedy karało za seks z nieletnimi, było zapewne nagminne, a przez swoją powszechność nie wywoływało poczucia winy. Są to pewne "okoliczności łagodzące". I to ma być feministka? Taka argumentacja może była by do zaakceptowania w ustach starego playboya, ale w ustach feministki? Toż ona zrzuca odpowiedzialność za gwałt czy molestowanie na ich ofiary, co stawia ją w jednym szeregu z największymi męskimi szowinistami!

Przy okazji, stanęła w obronie Polańskiego w opozycji do Hollywood i trawiącej go poprawności politycznej. W końcu to lewacka społeczność "Miasta Aniołów" pogoniła Polańskiego z Amerykańskiej Akademii Filmowej. To w Hollywood prowadzone są akcje antymolestacyjne i o molestowanie można zostać oskarżonym za samo patrzenie na kobietę wzrokiem, którego ona nie akceptuje. Czyżby polska lewica chciała walczyć z politpoprawnością? Żeby jeszcze dołączyła do tej walki ideologię LGBT.

I na koniec jeszcze jeden argument pani Środy. Winą za gwałt postanowiła rozmyć w odpowiedzialności zbiorowej pisząc: "molestowaczami i gwałcicielami byli zapewne i Mieszko I, i Napoleon, i niejeden z hołubionych obecnie żołnierzy wyklętych". Zapomniała jedynie o czerwonoarmistach, ale w końcu oni "wyzwalali" nasz kraj i im się "należało".

Zaprawdę etyka i feminizm w czystej hipokryzyjnej postaci...

Za ]]>Niezalezna.pl]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

... taka jak Kwaśniewski był "mordo ty moja" po wyjściu z bagażnika.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1610840

... ta kocmołuszka dostała "pomieszania z poplątaniem" na umyśle. Mimo swoich 63 lat - do tej pory nie potrafi odróżnić dobra od zła. Ale tak już mają ateiści. I taka "profesor" za przyzwoleniem ministra J. Gowina i władz Uniwersytetu Warszawskiego nadal "pierze mózgi" młodzieży akademickiej. Zatem co z nich wyrośnie??? Czy takim w przyszłości można będzie powierzyć ważne funkcje w Rzeczpospolitej? 
Ręce opadają...

 

Pozdrawiam,
Satyr 

Vote up!
16
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1610841

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1610845

"Robienie sobie "dowcipów" z czyjegoś wyglądu i odnoszenie  się do samej osoby a nie do problemu jest wyjątkowo chamskie i prostackie." 100% zgoda. Reszta to badziewie, tzw. prawda narracyjna.

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1610856

Ci co dają minusy to pewnie zakompleksieni ludzie. A co wy najpierw popatrzycie na mordę a później oceniacie pana, panią? Jak ładna morda to mniej winny/a? A jak gęba podejrzana to co, ściąć łeb?  cyt. "z poprzednich wyborów paniusia z „salonu” wypowiedziała się, że zagłosuje na Cimoszewicza, bo ma „taką miłą buzię”. / https://naszeblogi.pl/54834-wybory-prezydenta-czy-tylko-o-chodzi/. Ludzie gdzie ja żyje.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1610976

Pomijam treść wpisu i osobę której dotyczy, ale forma tekstu i zwroty w nim użyte przez autora, są żenujące jak na osobę mieniącą się nauczycielem akademickim.
W jednym masz rację, „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”
Jednym słowem, "przyganiał kocioł garnkowi"...

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1610846

Nie no ale w tym przypadku o co Wam chodzi w stosunku do Satyra? Przecież on i tak baaardzo delikatnie się wypowiedział w stosunku do takiego babsztyla jak środa. Co Wy byście chcieli (nawiązując do klasyka) nazywać gówno perfumerią?

Ps. jedyne co mógłbym w tym przypadku mu zarzucić, to to, że "kocmołuch" nie pasuje mi bardzo do środy, bo to zbyt delikatne określenie, a poza tym kojarzy mi się ciągle z "kopciuszkiem" - czyli osobą o pozytywnych cechach osobowościowych, co jest kompletnie sprzeczne z babsztylem (nie nazwe jej kobietą z szacunku dla kobiet) lewacką środą.

Vote up!
13
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1610847

- nam Ojczyzny i walczą z Polską i Narodem Polskim na wszystkich możliwych frontach.

Czy Polacy powinni zacząć wykonywać na nich wyroki kary śmierci i tym antypolskim zbójom ucinać łby na gilotynie ?

Wielu z nich uważa się za nie tykalnych ale w rewolucję na takich szczególnie są wykonywane wyroki w pierwszej kolejności. Jeszcze role mogą się odwrócić jak tylko nastąpi jakaś zawierucha w Europie.

Jest szansa że po zacieśnieniu gospodarki z USA będzie nas stać na samodzielność gospodarczą i polityczną i wtedy Sejm może przywrócić karę śmierci dla zdrajców ale najgorsze jest to że ten czas jest chyba zbyt odległy i wszystkie te antypolskie świnie i kanalie zdążą już wyzdychać.

Vote up!
9
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1610878

Ta kasta od II wojny światowej była, jest i nadal chce być bezkarna i poza jakąkolwiek kontrolą. Nizależność i niezawisłość jest tylko z nazwy. Ilu zbrodniarzy w togach dokonało zbrodni sądowych na żołnierzach Polski Podziemnej. Wiele z tych wyroków zostało anulowanych, wielu skazanych zrehabilitowano. Czy któregoś z tych zbrodniarzy ukarano, lub choćby postawiono zarzuty ?  A lata późniejsze, rok 56, 70, 76, 81, gdzie resortowo skazywano na wieloletnie więzienie ? Nie słyszałem nawet o słowach potępienia, a jeśli nawet to pojedyncze przypadki. Raczej przeciwnie, dożywali lub dożywają starości na tłustych, sędziowskich emeryturach, przez nikogo nie niepokojeni. Taka sprawiedliwość. Korporacja (kasta) obroni. Przecież uchybienia (błędy) mogą się zdarzyć. Zapytam jeszcze, ilu z dzisiejszych sędziów to drugie pokolenie tamtych sądowych i prokuratorskich zbrodniarzy ?   

Vote up!
8
Vote down!
0
#1610918

i zasłużonemu wybacza się więcej. Np. już taki Najsztub albo Durczok, a co dopiero Polański.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1610919

Skad ona wie, ze Mieszko I byl gwalcicielem ?

Z autopsji ?

Vote up!
1
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1610995

Widzę że i pan uległ poprawności politycznej.

Pisze pan: "Winą za gwałt postanowiła rozmyć..."  Od kogoś kto zabiera publicznie głos na dowolny temat, wymaga się znajomości tego tematu i wytłumaczenia pewnych rzeczy czytelnikowi. W przeciwnym razie autor staje się albo demagogiem, albo ignorantem.

Polskie znaczenie słowa gwałt nie odpowiada amerykańskiemu. Dla przyzwoitości należało to wyjaśnić czytelnikowi. A może szanowny pan sam o tym nie wiedział chwytając za pióro?

W czasie gdy Polański dokonał "gwałtu", w Polsce mógłby mówić o tym publicznie i ani organa ścigani nie mogły by go dotknąć, ani nikt by mu tego palcem nie wytykał. Powód jest prosty - nie był to gwałt w potocznym tego słowa znaczeniu, ani nie był to gwałt w świetle ówczesnego polskiego prawa. Chyba nawet nie byłby to gwałt w świetle dzisiejszego polskiego prawa.

Prawo amerykańskie jest tak skonstruowane, że stosunek z nieletnią (dzisiaj bodaj taką która nie ukończyła 18-tu lat, ale to trzeba sprawdzić) nie może być inaczej traktowany i inaczej osądzany niż najzwykleszy gwałt w dosłownym tego słowa znaczeniu. To że panienka oddaje się dobrowolnie, a na dodatek jej matka daje na to przyzwolenie, by nie powiedzieć więcej, niczego nie zmienia w świetle amerykańskiego prawa. Traktowane jest to jak ordynarny gwałt, a osobę która tego się dopuściła nazywa się gwałcicielem. Kara nie może być niższa niż minimlana kara za gwałt. I to jest właśnie historai Polańskiego.

Czyż nie należało by o tym wspomnieć polskiemu czytelnikowi kiedy nazywa się kogoś gwałcicielem? Amerykanom tego tłumaczyć nie trzeba. Oni to wiedzą. Ale Polacy? ... wątpię.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1611035

Fakt opisywany przez Pana, a dotyczący traktowania stosunku z nieletnią przez prawo amerykańskie jako gwałt, jest mi jak najbardziej znany. I jest chyba znany również większości osób, które są zainteresowane problemami pana Polańskiego z prawem. W końcu sprawa nie jest nowa i była już setki razy opisywana mniej lub bardziej szczegółowo na wielu forach. Statystyczny polski czytelnik albo nie wchodzi na Niepoprawnych, albo jest na tyle rozwinięty, że nie trzeba mu na każdym kroku tłumaczyć prawd podstawowych. Przytaczanie tego po raz kolejny w każdym tekście zahaczającym o Polańskiego uważam za bezcelowe. 

Poza tym, mój tekst dotyczy wypowiedzi pani Magdaleny Środy na temat Polańskiego, a nie samego Polańskiego, więc tłumaczenie zawiłości prawnych po prostu było by tu sprawą poboczną. Dodatkowo zacytowane przez Pana zdanie "Winą za gwałt postanowiła rozmyć..." jest uprawnionym skrótem myślowym wynikającym z zacytowanej dalej wypowiedzi pani Środy: "molestowaczami i gwałcicielami byli zapewne i Mieszko I, i Napoleon, i niejeden z hołubionych obecnie żołnierzy wyklętych" oraz bezpośrednio tytułem artykułu z Niezalezna.pl: ">Gwałcicielem był niejeden z żołnierzy wyklętych<. Tak feministka Środa broni Polańskiego", z którego czerpałem informacje o skandalicznych wypowiedziach sztandarowej feministki lewicy. W innych miejscach swojego wpisu piszę równolegle o gwałcie i molestowaniu i fakt, moja wina polega na tym, że nie użyłem bezpośrednio słowa pedofilia, które najbardziej pasuje do niewątpliwie paskudnego postępku reżysera. Jednak nigdzie, mimo negatywnej oceny jego postępowania, nie określiłem go jako gwałciciela. Pośrednio za to w swoich wypowiedziach sugeruje to pani Środa i to do jej retoryki, a nie samego Polańskiego, odnosi się mój wpis.

PS.

Zacytowany przez Pana tekst zawiera rzeczywiście błąd - literówkę zmieniającą nieco sens zdania. Zamiast "Winę" napisałem "Winą". Nie będę już tego poprawiał w tekście, ale za błąd bardzo przepraszam.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

M-)

#1611046

Muszę tu niestety polemizować. Rozmawiałem na ten temat z wieloma Polakami. Każdy, dosłownie każdy z moich rozmówców był święcie przekonany że Polański dopuścił się najzwyklejszego gwałtu. Coś jak zapytanie Amerykanów czyje z kolei były obozy koncentracyjne. Przecież wiadomo że polskie bo wszędzie jest napisane że... polskie. Ile procent wie że polskie obozy były niemieckie?  Pięć procent?

Niestety większość poprawnych obecnie politycznie mediów przedstawia go jako zwykłego gwałciciela bez słowa wyjaśnienia że gdyby piszący te artykuły redaktorzy dopuścili się takiego samego czynu wtedy Polsce to włos by im z głowy nie spadł. I w takim też duchu prowadzone są polemiki. To właśnie uważam za bardzo nie fair w stosunku do Polańskiego. 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1611619