Co może wyniknąć ze spotkania lobbystki Discovery z synem  nazisty?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Co może wyniknąć ze spotkania lobbystki Discovery z synem  nazisty?

W Polsce zdarzyła się rzecz niesłychana, która mogła się zdarzyć  w czasie zaborów na terenie Królestwa Polskiego, kiedy to namiestnik carycy Katarzyny pouczał i dyscyplinował Polaków.

Ale niestety to się zdarzyło tu i teraz w Polsce, gdzie ambasadorowie  Niemiec i USA rozmawiali o wolności prasy, ambasador Niemiec Arndt Freytag von Loringhoven syn adiutanta Hitlera i lobbystka właściciela Discovery właściciela stacji TVN ambasador USA w Polsce pani Mosbacher.

Jakim prawem ambasadorowie obcych pań wtrącają się w sprawy wewnętrzne kraju w którym są ambasadorami.

Patrząc na USA to media są zdominowane przez opcję liberalno-lewacką, chociaż w USA jest konserwatywna stacja Fox News, która chyba cieszy się największą oglądalnością, skąd to zainteresowanie mediami, otóż pani ambasador lobbuje na rzecz żydowskiego właściciela Discovery, który jest właścicielem TVN a chyba w przyszłym roku kończy się koncesja i moim zdaniem ta kończąca się koncesja nie powinna być przedłużona.

 Z kolei, w Niemczech jest nie do pomyślenia, żeby ktoś poza Niemcami był właścicielem mediów, nie tak jak w Polsce gdzie media papierowe i społecznościowe są w rękach niemieckich.

Rząd PiS chce wprowadzić ustawę dekoncentracyjną, tj. taką , żeby jeden koncern np. niemiecki nie był właścicielem mediów, rzecz, która jest nie do pomyślenia np. we Francji czy Niemczech.

Przez własność mediów obce kraje chcą wpływać na politykę polską, często powielając albo tworząc fake newsy.

Taka sytuacja nie może trwać i to się musi zmienić, stąd ambasadorowie lobbują na rzecz swoich przedsiębiorców i koncernów.  

https://www.tysol.pl/a55321-Mosbacher-rozmawiala-z-nowym-ambasadorem-Niemiec-o-wolnosci-mediow-w-Polsce

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Ambasador USA zrównana do rangi naszego prezydenta, gdy ogłaszali zniesienie wiz. Gdy zaczęli kombinować z TVN wystarczyło tupnięcie nogą i już nasi chłopcy z podkulonymi ogonkami uciekali. Ustawiono nas do roli wiszącego u klamki USA to tak nas traktują. 

Co do tego, że w Niemczech prasa jest w rękach niemieckich, to bym się nie zgodził. Axel Springer, OK, zarejestrowane w Niemczech, siedziba główna w Niemczech, ale czy na pewno to niemieckie media?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer_SE

Przeczytajcie akapit, "krytyka koncernu".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1649320

Po raz pierwszy od ...nie pamiętam kiedy  zaplusowałam komentarz Zawiszy. Choć  żyłam dotychczas w przeświadczeniu, że  sam stanie w obronie TVN,,, Cóż, niezbadane są ścieżki ludzkich myśli ;-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1649328

Mosbacher?

To Amebasador

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1649330

Ameba'd'or :)

PS do wiadomości stronnika SPed. Nie ma takiego słowa w jęz. polskim.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1649350

a dupa tam,

PiS i ktokolwiek byłby za krótki na to.

co najwyżej może wykupić na wolnym rynku a nie nacjonalizacji.

co najwyżej może ustawę z preferencjami dla polskiego kapitału ale i to w pokrętny, ukryty sposób (np. odpisami podatkowymi), bo w UE jesteśmy.

można też wykupować i reanimować prasę lokalną a nawet... gminną ale to każdy ma głęboko.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649359