Przegląd ostatnich badań - szczepionki COVID

Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

W jednym z ostatnich moich komentarzy na portalu stwierdziłem, że racjonalna debata publiczna dotycząca szczepionek, ich efektywności praktycznie nie istnieje. Mamy antydebatę. Zamiast rzeczowych argumentów, fachowych analiz, profesjonalnych badań, racjonalnych argumentów dyskusja coraz częściej przybiera formę wyzwisk i personalnej nawalanki. Argumenty nie są w żaden sposób ważone, osadzone i oparte w rzeczywistości. Robią to coraz bardziej poważni ludzie!

Potwierdziło się to natychmiast po moim komentarzu, stwierdzającym powyższe. Zostałem personalnie zaatakowany, padły bezpodstawne zarzuty w moją stronę, pojawiły się komentarze zupełnie nie na temat, spiskowe teorie dotyczące zabieranej nam wolności. Coraz częściej padają też po prostu zwykłe populistyczne kłamstwa w postaci stwierdzeń: "kompletnie nic nie wiemy", "nie ma żadnych badań" itp. Niestety obserwuję narastające zjawisko owczego pędu, śnieżnej kuli. Im więcej zwierzaczków biegnie, tym więcej się do nich przyłącza. I owieczki nie bardzo wiedzą dokąd biegną, ale głośno beczą!

Nigdy nie nawoływałem do szczepień i rozumiem osoby, które mogą nie chcieć się zaszczepić. Póki co nie widzę też dużych korzyści i argumentów stojących za wprowadzeniem powszechnych, obowiązkowych szczepień. Odrzucam dwie skrajne postawy dotyczące szczepionek. Z jednej strony nie jest prawdą, że szczepionki są w 100% skuteczne i stanowią doskonały środek zapobiegawczy, tym bardziej, że mamy do czynienia z kolejnymi odmianami wirusa. Nie jest także prawdą, że szczepionki nie pomagają.

Jak to bywa w rzeczywistości z różnymi zjawiskami prawda leży gdzieś pomiędzy tymi skrajnościami. Nie ma innego sposobu dotarcia do tej prawdy, jak oparcie się o badanie rzeczywistości, zebranie i badanie próbek. Jeśli chcemy wiedzieć jaki procent ludzi ma niebieski kolor oczu, to musimy to po prostu organoleptycznie zbadać opierając się o wywiad na reprezentatywnej próbce i naukę statystyki. Jeśli chcemy wiedzieć w jakim stopniu szczepionki są skuteczne, w jakim stopniu szkodzą, jedynym naszym sposobem będzie także oparcie się o statystykę i badania. Badania rozumiane jako zebranie danych, dotyczących rzeczywistości, przeanalizowanie tych danych i wyciągnięcie wniosków. To jest jedyny sposób dotarcia do prawdy.  Oczywiście mogą pojawić się kontrargumenty, że wszyscy kłamią, wszyscy są przekupieni, wszystkie dane są sfałszowane, szczepionki są do bani, "bo szwagier wyleczył się amantadyną" itp.  Na to już nic nie poradzimy. Wszystko w ten sposób można podważyć, sprowadzić na manowce i do poziomu absurdu.

Dla wielu z nas ważna jest prawda. Jaka by nie była. Aby dać solidną przeciwwagę dla zachowań nieracjonalnych, emocjonalnych, nieodpowiedzialnych, chciałbym Was zachęcić do poszukiwania prawdy w artykułach i badaniach naukowych. Nie znajdziemy ich na fejsbuku, nie znajdziemy na onecie, wp, tvn-ie, tłiterze czy pudelku. Znajdziemy je w czasopismach naukowych i chciałbym abyśmy coraz częściej znajdowali je na naszym portalu. Trzymajmy poziom! Proszę!

W Internecie istnieje wyszukiwarka ]]>Google Scholar]]>. Skupia się ona na przeszukiwaniu wyłącznie zasobów naukowych. Możemy w niej znaleźć wiele cennych opracowań indywidualnych oraz opracowań mających charakter metaanalizy. Eksperyment medyczny związany z preparatami zapobiegającymi COVID trwa już prawie rok i objął swoim zasięgiem kilka miliardów ludzi. Obecnie mamy całą masę różnych opracowań dotyczących efektywności szczepionek w różnych ujęciach, w różnych regionach Świata, dotyczących różnych szczepionek, różnych odmian wirusa, różnych grup wiekowych. różnych okresów po zastosowaniu ostatniej dawki itp. Co kilka dni pojawiają się nowe materiały.

Z najnowszych publikacji mogę polecić:

  1. ]]>Badanie dotyczące efektywności szczepionek na Słowenii.]]>
  2. ]]>Badanie efektywności szczepionek wśród pracowników szpitala w Lombardii.]]>
  3. ]]>Nowe odmiany wirusa a efektywność szczepionek.]]>
  4. ]]>Efektywność szczepionek wśród młodzieży 12-18 lat. Singapur.]]>
  5. ]]>Efektywność szczepionek wśród młodzieży 12-18 lat. USA.]]>

I jeszcze raz proszę i apeluję. Przynajmniej na portalu trzymajmy poziom debaty i argumentów, nie dajmy się prowokować i nie uczestniczmy w tym prymitywnym, owczym pędzie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (21 głosów)

Komentarze

Dziękuję za otwarcie tematu.

Wystąpię jako samozwańczy harcownik.

Proponujesz narzędzie Google scholar,  ale BIGTechs współpracują z BIGFarm-ą.

Analiza szczegółowych danych nic nie da, jeżeli dane pochodzą z nieuczciwego źródła.

Ilustracja jest nieadekwatna do sytuacji na forum. Problem strony stosującej rozwiązania siłowe nie polega na zbyt słabym procesorze, tylko w przyjęciu błędnych założeń lub błędnym programie.
 

 

Vote up!
11
Vote down!
-6

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640019

Źródłem są konkretne zespoły badaczy i pośrednio periodyki naukowe. Jeśli nie ufasz Google, możesz sobie szukać spośród kilkudzisięciu tysięcy periodyków indeksowanych w Pubmedzie czy innych wyszukiwarkach. Listę najbardziej popularnych i cytowanych periodyków znajdziesz na wiele innych sposobów oraz jest wiele wyszukiwarek. Np. TU, TU, TU, TU, TU, TU, TU.

Nie wiem czy celowo udajesz internetową kalekę, czy nią jesteś, ale w żadnym z tych przypadków nie bardzo nastraja mnie to do dyskutowania, bo wynika z tego że twój sufit jest moją podłogą albo że masz tu zadanie siania zamętu.
Jeśli w innych kwestiach  jesteś równie "biegły" i zaawansowany tak, jak w kwestii wyszukiwania informacji w internecie, to wybacz, ale jesteś wykluczony z grona moich dyskutantów. Szkoda mi czasu na czcze gadki...

Vote up!
14
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640041

Zapewne znany jest Panu Pan Ryszard Opara, właściciel portalu Neon24.pl, który na tym portalu głosi katastroficzne skutki jakie dla ludzkości przynoszą szczepionki na COVID-19.

W 2020 roku na portalu "Interia" zamieści komentarz pod artykułem dotyczacym tych kwestii.

Oto treść tego komentarza:

(...)

Napisał(a): ~Obserwator - Sobota, 5 września 2020 (14:46)

Szczepionki przeciwko wirusom są całkowicie bezużyteczne i nieskuteczne – z wielu powodów, głównie takich, że wirusy – jako formy białka, są całkowicie i stale zmienne. Nie reagują na żadne zastrzyki przeciwne ich istnieniu. Nie ma czego zabijać.

Aby tak naprawdę „zabić” wirusa, trzeba zniszczyć jego gospodarza. (przypis; dlaczego ? czytaj dalej).

Zawsze robię wszystko i staram się w życiu robić głównie to - w co wierzę.

Z wykształcenia i powołania jestem i pozostanę do końca życia lekarzem. Ale to nie wszystko - mam też spore doświadczenia jako Prezes Zarządu, dwóch dużych firm bio-farmaceutycznych, które prowadziły badania nad szczepionkami. (Avantogen Limited i Hawaii Biotech Inc).

Dr Ryszard Opara, 29.08.2020 r.

(....)

Pan Ryszard Opara, lekarz z dyplomem Wojskowej Akademii Medycznej, po emigracji z Polski, znalazł się w Australii, gdzie był współwłaścicielem spółek z sektora medycznego: Polartechnics Ltd, Avantogen Ltd,
W późniejszym okresie doszło do połączenia spółki Avantogen Ltd, z amerykańską spółką biotechnologiczną Hawaii Biotech, specjalizującą się w produkcji szczepionek i prowadzącej prace finansowane przez Pentagon kwotami kilkudziesięciomilionowymi w dolarach amerykańskich.
Hawaii Biotech szczyciła się opracowaniem szczepionek przeciw chorom wirusowym takim jak Denga, wywoływaną przez wirus Dengi z grupy Flaviviridae.
Inną szczepionką opracowaną przez Hawaii Biotech jest szczepionka przeciw chorobie zakaźnej wywoływana przez wirusa gorączki Zachodniego Nilu z rodziny Flaviviridae, z rodzaju Flavivirus. 
Pan Ryszard Opara, lekarz i były współwłaściciel firm farmaceutycznych opracowujących i produkujących szczepionki przeciw chorobom wirusowym i były ich prezes, teraz twierdzi, że oszukiwał ludzi, czy robi teraz wrogą robotę szczepionkom i firmom szczepionkowym?
Czy tak mści się na nich za to, że go z tego biznesu nieuczciwie wyrugowali(opisał to w tekstach publikowanych na Neon24.pl), a przez to oszukuje ludzi i doprowadza do błędnych decyzji ludzi, którzy mu zawierzają i skazuje część z nich na utratę zdrowia a nawet na śmierć?

 

Vote up!
11
Vote down!
-3
#1640022

Opara nie tylko nie jest dla mnie wiarygodny, ale uważam go za postać szkodliwą. Nie chcę poświęcać mu czasu, bo jego rola i powiązania są znane i opisane.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640030

  Witam! Moja rodzina zaszczepiona 3-cią dawką. Wszyscy dotąd zdrowi. Moja wypowiedż, nie ma celu oceny szczepień, a przytoczenie faktu z przed około ponad miesiąca. Otóż...Mój znajomy Wiesław.Cz. silny zdrowy duży facet, były dyr. szkoły, przewodniczący Gazety Polskiej w Oświęcimiu, wielokrotnie ostatnio odznaczany antykomunista. Dodam, że był w moim gronie protestacyjnym w tym roku przed Trybunałem Konstytucyjnym. Otóż Wiesław wylądował pod tlenem na Covida, gdzie odwiedziła go w szpitalu, nasza wspólna znajowa sekretarka biura poselskiego. Dzień tygodnia piątek i słowa Wiesława do niej w szpitalu..." Pani Izo, popełniłem jedyny, ale najważniejszy błąd w życiu, że się nie zaszczepiłem. Nie jestem antyszczepionkowcem, ale myślałem, że ten wirus mnie nie dotyczy, że to przejdzie obok mnie....Jeszcze mam nadzieję, że mnie uratują. Jest żle, bo co chwilę mdleję..." Niestety  w poniedziałek zmarł. Całość chyba można znaleść archiwalnie w Wiadomości Oświęcim. To tak do refleksji...Pozdrawiam!

Vote up!
14
Vote down!
-2

ronin

#1640024

Podobnych historii jest niestety wiele. Niestety nieodpowiedzialni ludzie rozpowszechniający bzdury w internecie przyczynili się do wielu śmierci, szczególnie wśród grup ryzyka, seniorów >60, 70 lat.

Vote up!
11
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640046

   Masz rację. Dzięki za artykuł.

Vote up!
9
Vote down!
-1

ronin

#1640064

Apropos historii z pierwszej ręki. Właśnie umiera 31-letnia znajoma mojej bratowej. Nie chciała się zaszczepić. Przed świętami zaczęła chorować i zmieniła zdanie - miała zaszczepić się po świętach. Właśnie moja żona dostała informację, że umiera. Szpital pozwolił pożegnać się rodzicom i mężowi. Tragedia :(

Gdyby przyjęła szczepionkę kilka miesięcy przed zachorowaniem, to miałaby dużo większe prawdopodobieństwo przejść chorobę łagodniej, przeżyć. Nie wiem dlaczego się nie zaszczepiła. Być może naczytała się w internecie różnych ludzi piszących bzdury. Postawy bagatelizujące wirusa, pandemię, środki bezpieczeńśtwa, szczepienia, są dość częste. Czy w takiej sytuacji uprawnione jest twierdzenie, że ci nieodpowiedzialni ludzie przyczynili się do jej śmierci? Odpowiedzmy sobie na to pytanie widząc cały związek przyczynowo skutkowy.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640098

   No to szczerze współczuję. Mam podobny dylemat z młodą żeńską osobą w rodzinie. Ale chyba do niej dotrę. Czasem jesteśmy w takich sytuacjach bezradni, bo propaganda medialna w niektórych przypadkach, jest gorsza od wirusa. Dodać należy buntowniczy młody wiek podatny na manipulację. Pozdrawiam!

Vote up!
2
Vote down!
-1

ronin

#1640112

A tera ja, zaraziłem się c-19 od córki co szczepiona dwa razy. Ona ciężko przechodzi młoda zdrowa kobieta. Wymiotuje , gorączkuje i ogólne osłabienie. Ja po 2 tygodniach mam negatywny test, nigdy nie szczepiony, ukłuty. Nie ze bym zniechęcał do szczepień czy busterów na grypę ale każda sytuacja jest inna. Na zdrowie.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1640154

- jak wiecie Izrael to państwo chyba o najwyższym stopniu zaszczepienia swoich obywateli i jak  czytam o najwyższym dziś wręcz rekordzie zakażeń - tu link: https://niezalezna.pl/425639-rekord-zakazen-w-izraelu 

- mam taką zasadą że jak niefortunnie  wejdę "w bagno" i prę naprzód aż się zapadnę że zaczynam już nosem puszczać bąble spod wody to uznaję to na ostatni moment aby zawrócić.

Niestety wielu uważa że to chwilowe bąble lub że nie mają nic wspólnego z tym co teraz robią bo "sąd sądem ale sprawiedliwość i racja musi być po ich stronie" 

Trzeba być w życiu  upartym w dążeniu do celu  - tylko mądrze a nie głupio.

Vote up!
10
Vote down!
-8

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1640026

Dlaczego powielasz kłamstwa dotyczące stopnia zaszczepienia Izraela?

Puszczasz już bąble i się wycofasz, sprostujesz, przeprosisz czy dalej będziesz brnął w to bagno dezinformacji?

Vote up!
8
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640034

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika zwykły polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

- abyś nie posługiwał się nieczytelnymi grafikami z danymi których ktoś nawet nie potrafił czytelnie zaprojektować i zrobić bo tworzysz w ten sposób kolejny bełkot. To całkowicie amatorska sprawa.

Ja postąpię jak rozsądny człowiek - czyli zejdę z drogi atakującego "rozwścieczonego byka" na jego terytorium żeby i mnie za chwilę na rogi nie wziął.  Poczekam aż od walenia rogami w hitlerowski w bunkier stępi sobie rogi lub mu się wyprostują i będą bardziej bezpieczne.

Cytat: "Najbardziej 'wyszczepiony' kraj świata - Izrael"  - koniec cytatu a tu cały temat, których jest całe mnóstwo: https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/rekordy-zakazen-w-izraelu-to-porazka-akcji-szczepien-eksperci-nie-powody-sa-inne,1078353.html 

- tak że proszę przekierować oskarżenia o "szerzenie dezinformacji"  do autorów takich publikacji a dziś to już chyba większość.

 

Vote up!
6
Vote down!
-7

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1640042

Czy tylko palisz głupa? Jeśli naprawdę nie ogarniasz internetu, nie potrafisz szukać sobie informacji, wierzysz w każdą przeczytaną bzdurę, to są kursy obsługi komputera, internetu, wyszukiwania informacji w internecie. Z jednym ale - inteligencji, przenikliwości nigdzie nie sprzedają.

Vote up!
11
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640043

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1640044

głupotę, ułomność można do pewnego stopnia udawać. W pewnym jednak momencie pojawia się prawdopodobieństwo graniczące z pewnością... Misja zakończona :D

Vote up!
10
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640045

Pentium Inside?

Vote up!
6
Vote down!
-6

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640048

dostałem -10000.
To nie był całkiem głupi żart - nawiązałem do grafiki Gawriona.
Co do uzasadnienia nałożonej kary: "osoby zwyczajnie głupie, kalekie nie będą miały na moim portalu uprawnienia do decydowania o uprawnieniach innych użytkowników", odpowiem, że czuję jakbym rozmawiam z nadczłowiekiem.

Vote up!
6
Vote down!
-6

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640050

W lutym zeszłego roku podobno Izrael był na pierwszym miejscu i miał 71% wyszczepienia wg podobnej grafiki.

Vote up!
5
Vote down!
-5

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640047

jednak nigdy już się tego nie dowiemy... bo mamy dwie lewe ręce i korzystamy z internetu w telewizorze :D albo w pralce, gdzie nawigacja i szperanie jest wielce utrudnione :D

Vote up!
9
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640049

Podobno, bo nie chce mi się dochodzić do źródła informacji. Ty też nie dałeś linka do oryginalnego źródła. Tak czy owak, jak widzę dyskusja nad Twoim wykresem nie ma znaczenia...Twój wykres niewiele wnosił do całej dyskusji, ale ponieważ ubliżałeś Zwykłemu Polakowi - chciałem Ci wykazać, że nie bardzo się pomylił (ale nawet gdyby... - nie powinieneś tak reagować - i to stało się aktualnym tematem)

Vote up!
7
Vote down!
-6

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640052

Dyskusje przy pewnych znaczących różnicach świadomości, wiedzy, umiejętności czy chęci są bezcelowe. Mnie męczy obcowanie z dorosłymi ludźmi nie potrafiącymi sznurować sobie butów, a na dodatek aspirującymi do poważnych dyskusji.

Ty i ten zwykły na 99% wypełniacie tu rolę rozbijania dyskusji i prowadzenia ludzi na manowce. Zbyt długo prowadzę portal.

Vote up!
10
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640054

Takie już czasy, że decydują o nas ludzie zapatrzeni w swoją umiejętność wiązania butów.

Vote up!
6
Vote down!
-5

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640055

@  Gawrion

Przecież od samego początku było wiadome, że żadnej racjonalnej debaty na temat szczepionek nie ma i nie będzie. Taką debatę muszą wymusić społeczeństwo i dać wyraźny sygnał, że dość już manipulowania. Taki wyraźny sygnał dają protesty we Francji, Niemczech, Włoszech. W Polsce jak na razie idziemy w odwrotnym kierunku. Przy czym trzeba wyraźnie zaznaczyć, że covid jest i zbiera swoje żniwo.

Najbardziej żałosne jest jednak to, jak pisze J. Wieczorek, że koncerny farmaceutyczne odpowiedzialności za szczepionki nie biorą, a politycy chcą wielokrotnie wyszczepić cały glob. Należy też dodać, że wszyscy żyjemy w świecie totalnego kłamstwa i rozpaczliwego poszukiwania prawdy.

Żeby było "wesoło", to tygodnik "Sieci" opublikował swojego czasu artykuł, w którym jego autor sprawdził 12 z 18 czy 19 doradców Morawieckiego ds. covidu. Dwunastu z nich siedziało w kieszeni koncernów. Dalej już nie sprawdzał. A PAD mówi, że Polska jest państwem niepodległym. 

W Polsce udało się wpuścić ludzi w kanał i teraz, jak szczury z pawim piórkiem będziemy się wzajemnie wygryzać.   

 

Vote up!
9
Vote down!
-4

Ryszard Surmacz

#1640032

Czy naprawdę nie widzi Pan, że rozwścieczony protestujący tłum jest ostatnim partnerem do rzeczowej debaty, w oparciu fachowe o dane, badania i statystyki? Przecież w zdecydowanej mierze ten tłum rozwścieczył się dezinformacją, teoriami spiskowymi i głupimi postami zamieszczanymi na fejsbuku czy tłiterze. Tłum nie rozwścieczył się po lekturze prac publikowanych w specjalistycznych periodykach. 

Proszę sobie przeczytać 10 pierwszych opracowań naukowych dotyczących skuteczności szczepionek i powiedzieć jakie konkluzje zawierają te prace.

Dane są na wyciągnięcie ręki, nie trzeba rozpaczliwie ich poszukiwać i ostatnią grupą społeczną, która będzie sięgać po te dane, będzie ten rozwścieczony tłum. Ja nie chcę tu dyskutować na poziomie rozwścieczonego tłumu. Proszę zapoznać się z badaniami, wybrać pracę i wtedy podyskutujemy o konkretnych danych, najlepiej z zacytowaniem konkretnych wyników czy fragmentów opracowań. Spróbuje Pan?

Vote up!
11
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640039

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JerzyD został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1640057

@ Gawrion

Reakcja każdej rewolucji, każdego protestu, a także rozwścieczonego tłumu na jakąś racjonalną przyczynę - jest przyczyna, jest skutek. Oczywiście w rozwścieczonym tłumem trudno się rozmawia, bo przestał wierzyć komukolwiek. I w ostateczności broni już tylko siebie. Polakom, to raczej tłumaczyć nie trzeba. Dziś jest już taka sytuacja, że protestujących jest mniejszość, a większość myśli to samo. I to jest problem - rosnąca większość zadaje w sposób pokojowy te same pytania, co protestujący. Pisze Pan, że tłum rozwścieczyły ploty, propaganda antyszczepionkowa - czyżby? Proszą Pana wszyscy żyjemy w dobie gangsterki, totalnego kłamstwa i coraz większej ludzkiej bezsilności. Moim zdaniem tłum atakuje, bo nie ma żadnej racjonalnej dyskusji na temat covidu, a więc najbardziej gorącego tematu na świecie, co innego piszą naukowcy, a co innego widać gołym okiem. Powtarzam, 12 z 18 doradców Morawieckiego siedzi w kieszeni koncernów. Protestują przeciwko podziałowi na my i oni. Dlatego też stworzyło się podziemie i pączkują podziały. 

Zapyta Pan, a skąd pewność, że protestujący mają większość? Proszę zobaczyć na reakcję przeciętnych ludzi. Dwie osoby oficjalnie zaprotestowało: prezydent Siemianowic i kuratorka krakowska. Oboje wyartykułowali coś, o czym już się zapomniało, bo zostało zakrzyczane, że szczepienia na tym etapie są eksperymentem. Dodajmy, dotychczas eksperymentowano na myszkach i szczurach, dziś przyszła kolej na ludzi - bez brania odpowiedzialności za skutki. Ludzie zgodzili się, przyszło kolej na dzieci. Dostosowano do tego nawet prawo. I co... zareagował minister zdrowia. Przykładając właściwe proporcje - czy jest to domena ministra? Chyba nie.

Tak, że jeżeli chce Pan podjąć dyskusję na tak ważny dla wszystkich temat, i tu głęboki ukłon, musi być ona otwarta, czasami aż do bólu. Ale mam wrażenie, że już jest zbyt późno. Obozy się potworzyły na wzór partii i powstał beton. Ale, nie kwestionując niczego, kilka tez do rozważenie:

- lekarze dostali duże dodatki covidowe, czy oni są zainteresowani zakończeniem pandemii? Czy nasze państwo jest w stanie cofnąć im dodatki covidowe? Przy czym powszechna opinia głosi, że usługi medyczne są na coraz niższym poziomie, a lekarze coraz bardziej zdemoralizowani.

- szczepionka może być 120 procent bezpieczna, ale wg procedur, ktoś w kraju musi wziąć odpowiedzialność za jej ewentualne negatywne skutki. Czy jakaś polska odpowiednia firma potwierdziła nieszkodliwość szczepionek? W razie komplikacji, kogo pociągnąć do odpowiedzialności - UE, czy koncerny farmaceutyczne? Coś tu na tym styku stało się dramatycznie niedobrego.

- czy ktoś sprawdza wiarygodność polskich i pozostałych statystyk, innych danych szczegółowych i wiarygodność ekspertów? To są fundamentalne rzeczy, do których każde społeczeństwo na prawo. Itd.

- Czy mamy jakąś wiarygodną instytucję w kraju i zagranicą? Tak, tak, do tego już doszło. Komu wierzyć w dobie panującego boga-mamony? Okazuje się, że dziś nie są najważniejsze opracowania naukowe, lecz praktyka dnia codziennego. Ja jako były reportażysta prasowy znam doskonale wartość tych zależności.

Reasumując: cała uwagę warto skupić raczej na sytuacji okołoszczepionkowej, niż na samych szczepionkach. Tu jest pies pogrzebany. Nie jesteśmy w stanie dyskutować ani na temat leczenia, ani nawet na temat samej szczepionki. Dyskusje ludu są efektem bicia piany i jej bezkrytycznego łykania. 

I jeszcze jedno - do każdego komentarza i wpisu nie wolno podchodzić z tezą ustawiona z góry. To podstawa każdej rozmowy i każdej dyskusji.

Pozdrawiam. Podjął się Pan wielkiej rzeczy, ale trzeba ją albo doprowadzić do końca, albo z niej zrezygnować. Bo np. p. min. Niedzielski może Pana skarcić lub nawet wyzwać.  A wówczas obroni Pan swoją i naszą wolność? Ale wiele wskazuje na to, że portale są już chyba w okresie schyłkowym. Pozostaną, owszem, ale bleblacze.             

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Ryszard Surmacz

#1640113

Nieprawdą jest że "reakcja każdej rewolucji, każdego protestu, a także rozwścieczonego tłumu na jakąś racjonalną przyczynę". Nawet nie będę udowadniał, bo to dość oczywista nieprawda. Kolejną nieprawdą jest, że ludzi protestujących jest większość. W internecie jest akurat nadreprezentacja i ofensywa botów i troli, a za nimi wielu pożytecznych idiotów. Zresztą nieprawda, którą Pan pisze wynika z poziomu wyszczepienia Polaków. Większość stanowią zaszczepieni.

Proszę nie próbować przekonywać mnie fałszywymi argumentami, bo w takiej sytuacji to się całość narracji sypie, nawet pomimo tego, że napisał Pan kilka rzeczy prawdziwych.

ps. Wie Pan co robi komputer gdy w instrukcji warunkowej napotyka fałsz w warunku całkowicie  złożonym z koniunkcji warunków? Przerywa wykonywanie kodu dla instrukcji warunkowej, nawet jeśli kolejne warunki w logicznym konstrukcie były prawdziwe. Nie sprawdza już ich. Wogóle nie marnuje energii parsera kodu, bo wie że całość jest fałszywa. Ja troszkę podobnie robię, bo nie chce mi się odnosić do mieszaniny nieprawd, półprawd i prawd. Przepraszam, ale szkoda mi czasu.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640226

@ Gawrion

Po jakimś czasie... odnosząc się do mechanizmów rewolucji... Chce Pan powiedzieć, że można ludzi zmusić lub nawet skłonić do wystąpień lub rewolucji jakąś propagandą, czy za pomocą pieniędzy? Proszę Pana, podłożem każdej ruchawki jest psychologia, warunki bytowe, poniżenie. Czy wierzy Pan, ze wszystkie nasze powstania, nawet protesty, były wynikiem czyjegoś podpuszczenia lub namowy? Przecież to dopiero jawna nieprawda, ba, wręcz marksizm.

Ja wyciągam inny wniosek z Pańskiej oceny naszego społeczeństwa, którą podzielam: dziś na "pięć minut przed dwunastą" dopiero widać do jakiego stopnia dotychczasowe szkolnictwo, publicystka, a także nauka opierały się na fałszywych założeniach i wymuszonej "prawdzie". Demokrację mamy w genach, ale demokracja to określony poziom - wykształcenia, wspólnego myślenia, języka, prawa, odczuwania i interpretacji celów. Trzecia RP była gwoździem do naszej trumny. Ja już przestałem wierzyć, że jest jakiś racjonalizm, który może nas otrzeźwić. Świat kłamstwa opanował nasze mózgi i nasze serca. Z opracowań, które pan wymienia niewielu tylko wyciągnie właściwe wnioski. O czym tu dyskutować, skoro chyba wszyscy nie wypowiedzą prawdy, której wciąż głośno powiedzieć nie wolno. Przykro mi, ale tak jest.

Vote up!
2
Vote down!
0

Ryszard Surmacz

#1640373

Amantadyna wpływając na materiał genetyczny wirusów, hamuje ich replikację. (z ulotki Viregyt - K)
Już po 24h podawania 100 mg co 6h uzyskiwane jest odpowiednie stężenie efektu terapeutycznego leku w komórce. Od tego momentu następuje inaktywacją wirusa.

Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny:

Godzina '0' - dwie dawki (200mg)
następnie co 6 h - 100mg, podawane przez 48 do 72 h

Później redukcja do leczenia podtrzymującego do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.

Vote up!
11
Vote down!
-3
#1640053

Vote up!
7
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640062

Dzięki za ważne informacje. Pytanie; jaka może być nazwa amantadyny na Ukrainie. Bo Amantix jest siarczanem a nie chlorowodorkiem, a to może być znaczące. W razie zablokowania, proszę na priva Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Kolejorz

#1640056

wszystkich znanych i jeszcze nie znanych chorób. Po ukraińsku to горілка.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1640227

1. Powielają bzdurę że jakoby szczepionka chroni przed zakażeniem. Opisując stan rzeczy w Izraelu cały czas powołują się na to. Nie są w stanie zrozumieć że przed zarażeniem nie chroni nic. Szczepionka jedynie pozwala organizmowi na szybkie rozpoznanie żródła zarażenie i natychmiastową z nim walkę. A to jest strasznie dużo. Nie potrafią wyciągnąć prostego wniosku z prostego faktu, że w Polsce z powodu powikłań Covidowych umiera ponad 500 osób dziennie, a w dwa razy większej ale bardziej wyszczepionej Anglii - jedynie 30. I co z tego że tam też masowo na Covida chorują?!   Jeśli 30 zgonów vs 500 nikogo nie przekonuje to rozmowa nie ma sensu.

2. Chcą debaty na temat szczepień. Pytam: czy debatowalibyście na temat Fizyki Kwantowej? Może jeszcze głosowali czy jest ona słuszna czy nie? Otóż mikrobiologia, wirusologia, genetyka, nie są ani odrobinę mniej skomlikowanymi działamu nauki. Debatować to mogą miedzy sobą wybitni specjaliści od tych nauk. I debatują. Nam pozostaje ufać w to co nam po swojej debacie przekażą. A przekazują: SZCZEPCIE SIĘ !!!

3. Każdą śmierć osób zaszczepionych wliczają do "skutków poszczepiennych" i wciągają na swoje sztandary. Nie są w stanie zrozumieć że szczepienie nie daje nieśmiertelności. Na każdy milion osób zawsze umrze każdego dnia określony procent. Nie ma to nic wspólnego z COVIDEM, szczepieniem, czy nie-szczepieniem. 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1640058

Doskonale wiesz, że mam trochę inne zdanie i choć to nie jest tak, że jestem totalnym antyszczepionkowcewm, ale raczej patrzę na to - jako wirusologiczny laik - z lekkim dystansem. Po prostu obserwuję i wiem, że nawet obecnie koncerny farmaceutyczne produkujące szczepionki na koronawirusa przesyłają - ujawnione przymusowo jako publiczne - informacje o niemal stu niepożądanych odczynach (chorobach) poszczepiennych. Czy w Polsce takie informacje są ujawniane? 

Nawet współtwórca nowatorskiej szczepionki mRNA dziś przestrzega przed jej stosowaniem. Czy my o tym wiemy?

Owszem. Jest wiele badań pokazujących, że szczepionki są niezbędne, ale i jest też wiele głosów naukowców twierdzących inaczej.

Dla mnie zawsze szczepionka była czymś, która winna chronić przed określoną chorobą. I tak było od dziesiątków lat, np. w przypadku tradycyjnych szczepionek, jak np. przeciw gruźlicy. Teraz okazuje się, że szczepionka ma jakieś inne zadania i trzeba ją przyjmować cyklicznie i chyba zależnie od tego ile nowych mutacji wirusów się pojawia... z tym, że zawsze w takim przypadku szczepienie się jest spóźnione.

Ile razy mamy się więc szczepić? Nie wiemy, ale nawet jak przyjmiemy wszystkie dawki to i tak możemy zachorować! A natężenie choroby jest w tym przypadku rzeczą subiektywną. I wciąż powstają jakieś nowe mutacje. Teraz np. wspólna mutacja grypy i koronawirusa... 

A gdzie są leki leczące Covid-19? To na nich winniśmy się skupić skoro szczepienia nie gwarantują nam uniknięcia choroby! Tak, to właśnie leki winny być tymi preparatami, nad którymi powinny pracować firmy farmaceutyczne...

Tyle tylko, że skuteczne leki są bardzo dla takich firm nieopłacalne. Nieprzypadkowo bowiem już od dawna takie firmy w bardzo małym stopniu inwestują w leki kończące chorobę jak np. w antybiotyki a inwestują w leki zaleczające taką chorobę, czyli leki na choroby przewlekłe, które można sprzedawać aż do śmierci pacjenta. Czy Covid ma być chorobą przewlekłą, skoro można na niego zachorować wiele razy... chyba dla tych firm tak...

To tyle takich luźnych uwag. 

Pzdr

 

Vote up!
11
Vote down!
-2

krzysztofjaw

#1640059

Naukowcy nie są jakąś nieomylną grupą ludzi. Ludzkość uczy się tego wirusa i uczy się zapobiegać mu. Naukowcy uczą się także.

Szczepionki RNA działają inaczej niż klasyczne szczepionki. Ten kierunek został obrany nie bez powodu przez wiele niezależnych labów farmaceutycznych z całego Świata, bo nic innego nie wchodzi w grę. Masz inny pomysł? O leczeniu specjalnie nie piszę bo to mieszanie zupełnie innego tematu - nie ma to nic do rzeczy.

Poza tym nasz układ odpornościowy w przypadku koronawirusa działa inaczej niż w przypadku chorób, na które można zaszczepić się raz czy przechorować raz i nabyć odporność. Przecież nie jest to niczyja wina. Tak jest i trzeba zaakceptować ten fakt. W związku z tym badania wykazują, że już po kilku tygodniach od upływu 14 dni od podania drugiej dawki skuteczność maleje nawet o kilkadziesiąt procent i niezbędne są dawki przypominające, uaktywniające w sposób sztuczny układ odpornościowy ponownie. To jest dość logiczne. W przypadku wielu chorób, patogenów, bakterii i wirusów tak właśnie zachowuje się organizm. Kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie się z tego śmieją, szydzą czy upatrują w tym jakiś spisek. Dlaczego więc oczekiwać że będzie szczepionka, która zastosowana raz chroni na całe życie? Prawdopodobnie dla tego wirusa nigdy nie będzie takiego preparatu.

Natomiast jeśli zadajemy sobie pytanie czy warto stosować szczepionki, to rachunek jest prosty. Dopóki istnieje jakakolwiek skuteczność (nawet 10%), to warto uratować tych ludzi. A badania wykazują przedziały rzędu 90% (zaraz po zaszczepieniu) ze spadkiem do 40-50% po kilku miesiącach. Przy założeniu, że niepożądane skutki stanowią mniejszy odsetek, a stanowią (z tego co pamiętam około 1 na 100 000 to przypadek śmiertelnych powikłań). Ocalić 90%, 40%, czy nawet 10% czy 5% ryzykując 0,001% skutków śmiertelnych. Nad czym tu się zastanawiać? 

Vote up!
9
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640067

Dr Bodnar zakłada partię.

 

W programie koniec pandemii

Vote up!
11
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1640061

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1640071

ministerstwa - Szczęścia, Zdrowia i Pomyślności. ;)

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1640158

Antyszczepionkowe lobby tworzy bezwolną masę społeczną, którą można łatwo sterować i rządzić

Wariatkowo !

Vote up!
9
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1640065

My chcemy tylko prawdy. I sprzeciwiamy się kiedy ktoś chce nami "sterować i rządzić". Lobby szczepionkowe - to ludzie czerpiący korzyści z nawoływania do zdrady: do marnowania pieniędzy na preparaty i testy, kombinezony ochronne, dodatki Covidowe, szpitale polowe, afery zakupowe z udziałem handlarza bronią, doposażenia laboratoriów, akcje "informacyjne", "lockdowny", tarcze, ściemy i buble nazwane "nowym ładem".

Nie ma żadnego lobby antyszczepionkowego. Jeśli nie chcesz się szczepić - jesteś w grupie tępionej. My nie dążymy do rewolucji, tylko do zrównania praw.

KTOŚ NAS DZIELI W CHWILI ISTOTNYCH PRZEMIAN NA ŚWIECIE!

Vote up!
7
Vote down!
-7

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640069

Szczepionka Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 nie została zarejestrowana, ani nie uzyskała pozwolenia na dopuszczenie do obrotu od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), ale agencja dopuściła jej stosowanie w sytuacji wyjątkowej (EUA) do czynnego uodparniania osób w wieku 16 lat i starszych, w celu zapobiegania występowaniu choroby COVID-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2. Szczepionka może być stosowana w sytuacji wyjątkowej wyłącznie przez okres obowiązywania deklaracji stwierdzającej utrzymywanie się okoliczności uzasadniających stosowanie jej w takim trybie, zgodnie z sekcją 564(b)(1) amerykańskiej Federalnej ustawy o żywności, lekach i kosmetykach, do momentu wycofania deklaracji lub wycofania zgody na stosowanie szczepionki. Proszę zapoznać się z broszurą informacyjną dotyczącą dopuszczenia do stosowania w sytuacji wyjątkowej (EUA) dla podmiotów medycznych wykonujących szczepienia oraz pełną wersją charakterystyki produktu leczniczego stosowanego w sytuacji wyjątkowej (EUA), które są dostępne na stronie www.cvdvaccine-us.com(link is external).

źródło: oficjalna strona Pfizer.pl

EMA zatwierdza nowe warunki przechowywania szczepionki Pfizer-BioNTech, które ułatwiają jej dystrybucję i przechowywanie w całej Unii Europejskiej
Nowy Jork, USA i Moguncja, Niemcy, 26 marca 2021 r.

Pfizer i BioNTech składają do Europejskiej Agencji Leków wniosek o zmianę pozwolenia, zawierający dane potwierdzające zasadność stosowania dawki przypominającej szczepionki COMIRNATY®
(NOWY JORK, USA i MOGUNCJA, NIEMCY, 6 września 2021 r.)

 

Skopiowałem te treści wczoraj. Dziś obie strony już usunięte z profilu Pfizera. Ale nadal widać je w wyszukiwarce Google. To pewnie jakaś teoria spiskowa - jak zwykle :)

 

Ale nie martwmy się Pfizer czuwa:

O spółce Pfizer: przełomy, które zmieniają życie pacjentów

Spółka Pfizer wykorzystuje wiedzę naukową i globalne zasoby, aby zapewniać pacjentom terapie przedłużające ich życie i znacząco podnoszące jego jakość. Dążymy do wyznaczania standardów jakości, bezpieczeństwa i wartości w procesie odkrywania, tworzenia i wytwarzania produktów leczniczych, w tym innowacyjnych leków i szczepionek. Każdego dnia pracownicy spółki Pfizer na rynkach rozwiniętych i rozwijających się promują zdrowie oraz udoskonalają metody profilaktyki i leczenia oraz terapie, które stawiają czoła najniebezpieczniejszym chorobom naszych czasów. Będąc jedną z wiodących, innowacyjnych spółek biofarmaceutycznych na świecie ponosimy dużą odpowiedzialność, dlatego współpracujemy z dostawcami usług medycznych, rządami i lokalnymi społecznościami, zwiększając dostępność wysokiej jakości i przystępnej kosztowo opieki zdrowotnej na całym świecie...

Vote up!
9
Vote down!
-7

Krispin z Lamanczy

#1640070

To jedyne co można o twoim wpisie powiedzieć.

Pytanie: co jest powodem twojego kłamstwa? Nieznajomość angielskiego? Nieumiejętność czytania ze zrozumieniem? A może zwykła dywersja? Nie odpowiadaj bo nawet jedno z tych trzech dyskfalifikuje cię z dyskusji.

Dałeś załączniki jak jakiś ruski trol, z nadzieją że nikt zmyślący nie zaglądnie tam i nie przeanalizuje? Że nie poszuka dalej na własną rękę?  A te załączniki mają legitymizować twoje kłamstwa?

Niezorientowanym jedynie powiem że nie zarejestrowanie szczepionki nie oznacza jej szkodliwości. Jedynie oznacza że nie było czasu by zakończyć badania zgodnie z obowiązującymi tą agencję standartami. Jednak wyjątkowe dopuszczenie oznacza że sprostała większości wymogom i nie zaobserwowano poważniejszych skutków ubocznych. Tak wogóle to śmiać się chce kiedy wszystkie skutki uboczne jakie FDA odnotowywuje to zaczerwienienie wokół ukłucia, ból przy ukłuciu (!), lekki ból ręki przez 2 dni, głowy przez dzień, niewielka gorączka... Jaka szczepionka tego nie ma???? PS. Ja nawet nie wiedziałem że zrobiono mi zastrzyk. Nie poczułem nic.

Ważniejsze: wiek który podajesz jest nieprawdziwy. Dałeś dane sprzed roku. Wtedy dopuszczono ją wyjątkowo dla osób 16 i starszych. Dzisiaj dopuszcza się ją wyjątkowo dla wieku 5 lat do 16 lat. Ta wyjątkowość spowodowana jest tym że jeszcze nie zna się na 100% jak dużą dawkę należy w tym przedziale wiekowym podawać. To jest jedyny powód warunkowości.

Natomiast dla wieku 16 lat i wyżej, szczepionka Pfize-BioNTech Covid19 jest od 23-go sierpnia 2021 dopuszczona normalnie, nie wyjątkowo. Otrzymała ona nazwę COMIRNATY.

A teraz przeproś.

https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-approves-first-covid-19-vaccine

https://www.fda.gov/emergency-preparedness-and-response/coronavirus-disease-2019-covid-19/comirnaty-and-pfizer-biontech-covid-19-vaccine

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1640074

Przecież logiczne jest, że biorąc pod uwagę nadzwyczajną sytuację związaną z epidemią nie można było wykonać ani pełnej procedury związanej z testami i zatwierdzeniem, ani nie celowe było zmienianie przepisów (odnoszących się też przecież do innych preparatów, dla których nie ma pośpiechu). Warunkowe dopuszczenie jest logiczną i racjonalną decyzją, uwzględniającą wyjątkowe okoliczności. Jest to nader oczywiste i nie trzeba być wielce błyskotliwym aby to zrozumieć.

Po co robi się z tego celowo aferę i wytwarza atmosferę spisku? No po co? Żeby napuszczać i skłócać ludzi, inspirować niepokoje, tworzyć kryzys, obalać rządy, destabilizować sytuacje wewnętrzne wielu państw NATO i angażować w rozwiązywanie problemów wewnętrznych. To wszystko podczas gdy sytuacja międzynarodowa jest bardzo napięta i stoimy na przedprożu poważnej wojny.

Vote up!
7
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640083

Dla ciebie logiczne. Dla mnie logiczne. Dla wszystkich trzeżwo myślących logiczne. Ale dla całej trolowni, ruskich dywersantów i dla matołów wychowanych wyłącznie na internecie nielogiczne.

Problem w tym że matołectwo wierzy trolowni a nie specjalistom. Jak z tym walczyć? Nie wiem. Przyklaskuję jedynie temu co w tym zakresie robisz ty. Pamiętam natomiast zdanie wypowiedziane przez jednego mądrego człowieka: 

Jeśli pozwolimy oszołomom wygłaszać swoje madrości ale z powodu własnego lenistwa nie będziemy ich korygować i pokazywać prawdę, to nie zdziwmy się kiedy bardzo szybko oszołomy te zaczną nami rządzić.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1640107

Dzięki za dobre słowo. Masz rację. Dlatego proszę i apeluję do wszystkich aby reagowali w momencie gdy widzą manipulacje, dezinformacje czy zwykłe kłamstwa - piętnujmy to. Naprowadzajmy także ludzi na rzetelne i fachowe materiały, starajmy się samemu szukać, dyskutować. Bo jeśli będziemy bierni, to faktycznie zostaniemy zepchnięci na margines i wtedy biada nam. W ostatnich latach zjawisko szczególnie nabrało na sile. 

Dziś przeglądałem ciekawą pracę, dotyczącą rosyjskiej dezinformacji na Ukrainie w kontekście pandemii COVID. Polska, kraje nadbałtyckie też są oczywiście teatrem działań i przedmiotem zainteresowania ludzi Prigożina, ale Ukraina jest celem szczególnym. Wiadomo. Polecam lekturę:

Patel, S. S., Moncayo, O. E., Conroy, K. M., Jordan, D. and Erickson, T. B. (2020). ‘The landscape of disinformation on health crisis communication during the COVID-19 pandemic in Ukraine: hybrid warfare tactics, fake media news and review of evidence’. JCOM 19 (05), A02. https://doi.org/10.22323/2.19050202.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640108

To musisz już bezpośrednio do Pfizera napisać. Poniżej więcej tekstów z tych zdjętych notek. Bardzo ciekawa jest ta o badaniach (pogrubiłem, żebyś nie przeoczył). Okazuje się, że w badaniu klinicznym fazy III osób, które otrzymały dawkę przypominającą (trzecią) wzięło udział nie milion, nie 10 milionów osób, ale: "306 uczestników w wieku 18–55 lat". Kim więc jest reszta, która przyjęła tę dawkę? Odpowiedz sobie sam.

Dlaczego osoby zaszczepione potrzebują do szczęścia mojego pozwolenia na szczepienia (od początku pozwalam) lub mojego współuczestnictwa (od początku odmawiam)? Najpierw KŁAMALIŚCIE, że będę was zarażać i umrzecie, po szczepionce, która ma chronić przed śmiercią i zapewniać łagodne przejście przez zakażenie, a na bank brak hospitalizacji. Ale skoro już wiadomo, że sami po szczepionce możecie zachorować, zarażać i trafiać na OIOM w szpitalu, to po co Ci moje współuczestnictwo? Po co Ci współuczestnictwo dzieci w wieku 5-11 lat, skoro one prawie nie chorują na covidozę i liczba hospitalizacji jest znikoma?

Dlaczego osoby, które nie chcą wziąć udziału w tym ogólnoświatowym eksperymencie medycznym mają być szykanowane. mogą zostać zwolnione z pracy, grozi im się opłatami za świadczenia medyczne? Czy ja nie pacę składki na ubezp. zdrowotne? Płacę. To o co wam chodzi? Czy chcecie odebrać świadczenia palącym papierosy, kiedy zachorują na raka? Pijanym kierowcom, którzy spowodują wypadek i oni lub ich ofiary trafią do szpitala? Kto tu chce wojnę wywołać? I w jakim celu?

Dla mnie możecie się szczepić nawet 10. dawkami. Ale przy siódmej zażądam, żebyście to Wy zaczęli płacić za te przyjemności, bo je nie będę się wiecznie zrzucać na te frykasy.

-- -- -- -- --

Pfizer i BioNTech składają do Europejskiej Agencji Leków wniosek o zmianę pozwolenia, zawierający dane potwierdzające zasadność stosowania dawki przypominającej szczepionki COMIRNATY®
(NOWY JORK, USA i MOGUNCJA, NIEMCY, 6 września 2021 r.)
 

Pfizer Inc. (NYSE: PFE) i BioNTech SE (Nasdaq: BNTX) ogłosiły dzisiaj złożenie do Europejskiej Agencji Leków (European Medicines Agency - EMA) wniosku o uaktualnienie warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu (Conditional Marketing Authorization - CMA), dostarczając dane uzasadniające podanie dawki przypominającej (trzeciej) szczepionki COMIRNATY® (szczepionki mRNA przeciw COVID-19), w celu zapobiegania zakażeniom wirusem COVID-19 u osób w wieku 16 lat i starszych. Te same dane zostały przekazane Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), a także zostaną przekazane w nadchodzących tygodniach innym agencjom regulacyjnym.

Wniosek o zmianę obejmuje dane z badania klinicznego fazy III z udziałem 306 uczestników w wieku 18–55 lat, którzy otrzymali dawkę przypominającą (trzecią) COMIRNATY w okresie od 4,8 do 8 miesięcy po przyjęciu drugiej dawki szczepionki, przy medianie czasu obserwacji wynoszącej 2,6 miesiąca po podaniu dawki przypominającej. Podanie dawki przypominającej (trzeciej) szczepionki COMIRNATY powodowało powstanie znacznie wyższych mian przeciwciał neutralizujących dziki wariant wirusa SARS-CoV-2 w porównaniu z poziomami obserwowanymi po podaniu dwóch dawek podstawowych. Przedstawiono również dane z badania fazy I potwierdzające analogiczną reakcję po podaniu dawki przypominającej w stosunku do dzikiego wariantu wirusa SARS-CoV-2 oraz wariantów Beta i Delta.

(...)

COMIRNATY® (szczepionka mRNA przeciw COVID-19) to zatwierdzona przez FDA szczepionka przeciw COVID-19, wyprodukowana przez Pfizer dla BioNTech.

Uzyskała zatwierdzenie do stosowania w schemacie dwudawkowym w celu zapobiegania chorobie COVID-19 u osób w wieku 16 lat lub starszych.

Agencja Żywności i Leków dopuściła szczepionkę Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 do stosowania w sytuacji wyjątkowej w celu:

    zapobiegania chorobie COVID-19 u osób w wieku 12 lat lub starszych,  
    zapewnienia trzeciej dawki osobom w wieku 12 lat lub starszym z obniżoną odpornością.

W pełni zatwierdzona przez FDA szczepionka Pfizer-BioNTech i dopuszczona do stosowania w sytuacji wyjątkowej (EUA) szczepionka Pfizer-BioNTech mają ten sam skład i mogą być stosowane zamiennie w szczepieniach przeciw COVID-19 w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywoływanej przez wirus SARS-CoV-2 (COVID-19).

Oświadczenie dotyczące dopuszczenia do stosowania w sytuacji wyjątkowej (EUA) Wykorzystanie szczepionki w sytuacji wyjątkowej nie oznacza, że została ona zarejestrowana, ani że uzyskała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Agencja wyraziła zgodę na stosowanie jej w sytuacji wyjątkowej (EUA) do czynnego uodparniania osób w wieku 12 lat i starszych, w celu zapobiegania występowaniu choroby COVID-19, wywoływanej przez wirus SARS-CoV-2. Szczepionka może być stosowana w sytuacji wyjątkowej wyłącznie przez okres obowiązywania deklaracji stwierdzającej utrzymywanie się okoliczności uzasadniających stosowanie jej w takim trybie, zgodnie z sekcją 564(b)(1) Amerykańskiej Federalnej Ustawy o Żywności, Lekach i Kosmetykach, do momentu wycofania deklaracji lub wycofania zgody na stosowanie szczepionki.

Komentarz: chyba zbędny

-- -- -- -- --  

EMA zatwierdza nowe warunki przechowywania szczepionki Pfizer-BioNTech, które ułatwiają jej dystrybucję i przechowywanie w całej Unii Europejskiej
Nowy Jork, USA i Moguncja, Niemcy, 26 marca 2021 r.
 

Pfizer Inc. (NYSE: PFE) i BioNTech SE(link is external) (Nasdaq: BNTX) ogłosiły dzisiaj, że Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła przechowywanie COMIRNATY® w temperaturze od -25°C do -15°C przez łącznie dwa tygodnie w oparciu o dane potwierdzające stabilność szczepionki w tych temperaturach w standardowych zamrażarkach farmaceutycznych. Nowe dane są dowodem na nieustanne zaangażowanie firm w rozwój tej szczepionki i gromadzenie danych z myślą o umożliwieniu szerszej i bardziej elastycznej dystrybucji i kampanii szczepień.

Dzięki uzyskanej zgodzie fiolki COMIRNATY mogą być przechowywane we wszystkich 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej (UE) w nowym zakresie temperatur łącznie przez dwa tygodnie, co jest alternatywą dla przechowywania w ultra niskich temperaturach. To ważny kamień milowy we wdrażaniu szczepionki, który umożliwi jej przechowywanie w aptekach na potrzeby prowadzenia szczepień w lokalnych przychodniach i gabinetach lekarskich.
(...)

Szczepionka Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 nie została zarejestrowana, ani nie uzyskała pozwolenia na dopuszczenie do obrotu od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), ale agencja dopuściła jej stosowanie w sytuacji wyjątkowej (EUA) do czynnego uodparniania osób w wieku 16 lat i starszych, w celu zapobiegania występowaniu choroby COVID-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2. Szczepionka może być stosowana w sytuacji wyjątkowej wyłącznie przez okres obowiązywania deklaracji stwierdzającej utrzymywanie się okoliczności uzasadniających stosowanie jej w takim trybie, zgodnie z sekcją 564(b)(1) amerykańskiej Federalnej ustawy o żywności, lekach i kosmetykach, do momentu wycofania deklaracji lub wycofania zgody na stosowanie szczepionki. Proszę zapoznać się z broszurą informacyjną dotyczącą dopuszczenia do stosowania w sytuacji wyjątkowej (EUA) dla podmiotów medycznych wykonujących szczepienia oraz pełną wersją charakterystyki produktu leczniczego stosowanego w sytuacji wyjątkowej (EUA), które są dostępne na stronie www.cvdvaccine-us.com(link is external).

O spółce Pfizer: przełomy, które zmieniają życie pacjentów
Spółka Pfizer wykorzystuje wiedzę naukową i globalne zasoby, aby zapewniać pacjentom terapie przedłużające ich życie i znacząco podnoszące jego jakość. Dążymy do wyznaczania standardów jakości, bezpieczeństwa i wartości w procesie odkrywania, tworzenia i wytwarzania produktów leczniczych, w tym innowacyjnych leków i szczepionek. Każdego dnia pracownicy spółki Pfizer na rynkach rozwiniętych i rozwijających się promują zdrowie oraz udoskonalają metody profilaktyki i leczenia oraz terapie, które stawiają czoła najniebezpieczniejszym chorobom naszych czasów. Będąc jedną z wiodących, innowacyjnych spółek biofarmaceutycznych na świecie ponosimy dużą odpowiedzialność, dlatego współpracujemy z dostawcami usług medycznych, rządami i lokalnymi społecznościami, zwiększając dostępność wysokiej jakości i przystępnej kosztowo opieki zdrowotnej na całym świecie...

Komentarz: niezbędny - wyprodukowaliśmy coś, co kazaliśmy wam trzymać w ultra niskich temperaturach (nie żebyście trzymali łapy z dala od naszych fiolek, ale tak było trzeba), ale teraz już nie trzeba (będzie lepiej trzymać w lodówce, ale... nie na drzwiach... jeszcze nie teraz). Nasza nowa propozycja jest alternatywą dla poprzedniej. Bo jest lepsza. Macie nam wierzyć, bo ratujemy wam tyłki. To ważny kamień milowy, który spadł wam z sera (mamy nadzieję, że nie na nogę.

Miłego dnia.

Vote up!
7
Vote down!
-7

Krispin z Lamanczy

#1640086

Czytane twoich wpisów to ogólnie strata czasu. Powielasz teksty, pisane przez jakichś szaleńców, którzy chcą zdestabilizować gospodarki światowe, skłócić ludzkość, wywracać demokratycznie wybrane rządy, ba nawet zagrozić organizacji NATO i wywołać wojny na świecie. Cowid jest tak niebezpieczną chorobą dla ludzkości, iż jedyną alternatywą jest szczepionka. Sam to potwierdzasz w ostatnim akapicie swojego komentarza (o spółce Pfizer). Minister zdrowia zakazał "wolnej" sprzedaży Amantadyny w ogromnej trosce o społeczeństwo, ponieważ ona zwyczajnie nie jest przeznaczona do leczenia wirusa Covid i Covida zwyczajnie nie leczy. A oświadczenia jakiegoś prowincjonalnego doktorka, o jej skuteczności, jest wytworem jego chorego umysłu. Kolejną rzeczą, na potwierdzenie tezy zawartej w pierwszym zdaniu mojego komentarza jest fakt, iż twoje teksty nie znajdują żadnego potwierdzenia w znanych i uznanych, naukowych periodykach, czasopismach, szanowanych stronach internetowych, (z wyłączeniem fb, twitera itp.).  Tak że odpuść sobie i nie wprowadzaj zamętu, bo możesz być oskarżony o śmierć setek tysięcy istnień ludzkich, od niemowląt poczynając i na starcach kończąc. Ludzi, którym zasiewasz, niczym nie uzasadnione wątpliwości. Wbij sobie do głowy, iż nie ma innej drogi. Albo, "Kryspin nie idź tą drogą".

Za każdym razem, kiedy czytam wpisy i komentarze na powyższy temat, nasuwa mi się analogia wydarzenia z 10 kwietnia 2010r. Ponad wszelką wątpliwość ustalono, że tupolew TU-101M uderzył lewym skrzydłem o pień brzozy, co spowodowało utratę części skrzydła i tym samym utratę stabilności lotu i utratę sterowności samolotu. Następnie samolot wykonał obrót o 180 stopni i runął na ziemię, roztrzaskując się o bagnisty teren na 60 000 kawałków. Do tego jeszcze niedouczeni piloci, nieznający dostatecznie języka rosyjskiego, niestosujący się do poleceń wieży kontroli lotów i nie reagujący na komendy urządzeń pokładowych. I jeszcze warunki pogodowe, które nie pozwalały na bezpieczne lądowanie.To są fakty, "twarde" dane, które ustaliły dwie komisję, potwierdzone podpisami członków obu zespołów, ekspertów od katastrof lotniczych. Natomiast ile tutaj na NP i nie tylko, było teorii spiskowych o zamachu, wybuchu, tworzonych przez różnych pseudoekspertów, szalenców itp. głupców, którzy chcieli wywołać wojnę, obalić rząd i nie wiem co jeszcze. Teoria wybuchu została obalona jednym zdaniem pułkownika, eksperta wojskowego. Otóż, kiedy detektory wykrywające obecność materiałów wybuchowych, które wykryły ślady trotylu na szczątkach wraku samolotu, pomyliły trotyl z pastą do butów. Co udowodnił w/w pułkownik. Nie będę się już odnosił do takich pseudoekspertów jak prof. Binienda czy prof. Szuladziński, hochsztaplerzy z USA i Australi, którzy próbowali zasiać zamęt w Polakach. Ale im się nie udało. Prawda o prawdziwych przyczynach katastrofy obroniła się sama. 

Tym samym prawda o szczepionkach jest tylko jedna i nie ma innej drogi. Czego nie rozumiesz?         

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1640087

Uprawiaj dalej tę propagandę sukcesu szczepionkowego "w ogromnej trosce o społeczeństwo". Bądź oporny. Zaprzeczaj logice i medycynie. Kłam. Cel uświęca środki. Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-6

Krispin z Lamanczy

#1640110

Dzisiaj "antyszczepionkowcy zebrani przez prorosyjską partię Odrodzenie próbowali szturmować budynek bułgarskiego parlamentu."

I tyle w tym temacie.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-antyszczepionkowcy-szturmowali-parlament-bulgarii/x81n4w8,79cfc278

Vote up!
8
Vote down!
0
#1640116

pół biedy jeśli ktoś jeszcze pieniądze bierze za pisanie głupot. Gorzej jeśli trafiło na osobę relatywnie inteligentną, oczytaną, z wysokim mniemaniem o sobie i nagle taka osoba musi dopuścić do siebie myśl, że powielała za darmo ruską petersburską dezinformację ;) Zreflektuje się? Nie - wystąpi mechanizm wyparcia... Niestety. Jeśli tkwimy w błędzie zbyt długo, to nie ma możliwości się przyznać. Ratunkiem jest ewentualna technika wycofania rakiem, czy metoda "wszyscy są siebie warci, wysadzić wszystko w powietrze". Wiecie o co mi chodzi? :)

Vote up!
7
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640121

No, ale mogliby po prostu zamilknąć.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1640204

To też jest znana technika i często stosowana po kompromitacji ;)
Masz rację;)

Vote up!
3
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640225

Mój poprzedni komentarz napisałem pochopnie. Po kolejnym przeczytaniu zgadzam się z Tobą. Porównanie z propagandą na temat katastrofy smoleńskiej jak najbardziej uzasadnione. Ciekawe, że osoby, które to rozumieją w odniesieniu do tamtej propagandy, nie rozumieją tego teraz. Podziału, który to wywołuje, nie byłyby, ale jest. Po co i komu jest potrzebny? Dlaczego...

"...osoba relatywnie inteligentna, oczytana, z wysokim mniemaniem o sobie (...) nagle (...) musi dopuścić do siebie myśl, że powielała za darmo (...) dezinformację ;) Zreflektuje się? Nie - wystąpi mechanizm wyparcia..."

Trudno się nie zgodzić z tymi słowami pana Gawriona. Chociaż nie wiem, gdzie wyczytał, że ruscy są przeciw szczepionkom? Trudno powiedzieć, bo tego nie ujawnia. Mają już kilka swoich preparatów i szczepią się na potęgę - jak wszyscy. Ale tych, którzy - mając do tego pełne prawo, bo o swoim zdrowiu każdy ma prawo decydować sam - nie chcą się poddawać bezprawnym przymusom, stygmatyzuje jako płaskoziemców i "rusko-petersburskich dezinformatorów". Skąd ten pomysł? Kiedyś było się "karłem imperialistycznej reakcji", dziś do dyskredytacji wystarczy nalepka "ruskiego dezinformatora"? Na czym polega ta dezinformacja? Ktoś namawia do używania ruskich preparatów? Kto? Gdzie? Dezinformacją jest upieranie się przy tym, że każdy ma prawo do decydowania o swoim życiu i zdrowiu?

Dalej pan Gawrion pisze o sobie dość celnie:

"Niestety. Jeśli tkwimy w błędzie zbyt długo, to nie ma możliwości się przyznać...."

Taka to prawda.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1640136

.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1640237

To, że jakaś ciocia ci umarła na zapalenie płuc ma skazywać każdego na permanentne szczepienie na przeziębienia pięć razu do roku do końca żywota?
Co ty za stalinowski potral tu prowadzisz?

Osobiście, już dawno straciłem źródło dochodu, kiedy ten żont obwieścił, że "nie będzie tolerował takich, jak ja", którzy nie łażą codziennie do punktów, w których wciskają ci patyk do nosa w celu stwierdzenia, czy jesteś zdrowy, czy nie.

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1640075

przymusowe szczepienia

 

nie znosi sprzeciwu

obcy mu luz

przymusowe "szczepienia"

prowadzi kóz

 

PS Wracaj, kefasie,  do "szczepień"!

 

Vote up!
7
Vote down!
-3

jan patmo

#1640077

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1640080

dole i niedole

 

przymusu "szczepień"

dręczą go niedole

beztroska pociąga

z kozami swawole

Vote up!
6
Vote down!
-3

jan patmo

#1640081

Antyszczepionkowi  patrioci
  
Ją życzę Wam zdrowia i odrodzenia umysłu.

Vote up!
12
Vote down!
-4
#1640079

https://www.saveusnow.org.uk/covid-vaccine-scientific-proof-lethal

Pozdrawiam wyznawców C-19.

r.z.

Vote up!
3
Vote down!
-2

r.z.

#1640153

Cała moja czteroosobowa rodzina zakowidziła. Prawie każdy z innymi objawami. Żadne z nas nie poddało się testowaniu preparatami odbierającymi naturalną odporność.
------------------------- Troje wyszło z kowidka po 10 dniach izolacji. Ja trochę dłużej dochodzę do siebie ale z dnia na dzień jest lepiej. Mam już swoje lata i naturalne do tego prawo. Zresztą przebieg choroby to indywidualna sprawa każdego organizmu. ---------------------------------

Ta trójka, szybciej ozdrowiałych miała zaordynowaną amantadynę (Viregyt K - dzięki prywatnej praktyce normalnego lekarza), ja w mojej przyzakładowej przychodni nie dostałem leków, wspierałem się Naproxenem (Nalgesin Mini 220 mg - był dostępny bez recepty). Oczywiście środki wziewne, zmniejszające dolegliwości kaszlu, nieprzerwane stosowanie Vit D3 K2 MK7 oraz Viv C L... Doraźnie Gripex przy zwiększonej temperaturze i neurologicznie dokuczliwej wrażliwości ciała ---------------------
Dziś mogę stwierdzić, że przebieg tej infekcji był jak grypa o dość nieprzyjemnym nasileniu. Nic ponad to. ------------------
Nadal stawiam na naturalną odporność organizmu i unikaniu środków tej odporności niszczących. ------------------
Mam znajomego, fajny chłopina, ale wystraszony. Tydzień po trzeciej dawce zakowidził i ledwo przed respiratorem umknął. Cztery tygodnie z temperaturą 38,5' tak go wymęczyło, że teraz ledwie łazi. ----------------
Z takich ciekawostek - jako jedyny z całej, czteroosobowej rodziny miałem objawy rewolucji jelitowej, myślałem, że mi wszystkie wnętrzności wydrenuje. ------------
Apeluję do wszystkich którzy się nie poddali operacji deformującej naturalną odporność - nie dajcie się zmodyfikować genetycznie. Dbajcie o zdrowie wg sprawdzonych metod i zasad, leczcie się aktywnie i nie liczcie na to, że lekarze z POZ w leczenie się zaangażują.

Vote up!
7
Vote down!
-3

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1640117

Po 1914 na pewnej rzece miało być starcie dwóch frontów - Niemców z sowietami. Dowódca niemiecki oświadczył Dziadkowi iż most przysłania młyn, który zamierza spalić. Mama wspominała:"Tata krzyknął - UCIEKAJCIE. Mama prędko zrobiła nam węzełki z odzieżą i wyprowadziła na drogę. Stanęliśmy na tej drodze we troje - 4, 6 i 9 lat, i pytaliśmy się - dokąd pójdziemy? Najstarsza siostra zaproponowała - idziemy do Rocha - pomagał Tacie we młynie. Ciągnęliśmy te węzełki ze 2 kilometry aż dotarliśmy do Rochów.Gospodarz szybko ukrył w ziemiance w górze , gdzie była gromadka - 5-6 jego dzieci i sąsiedzi.NIC NIE JEDLIŚMY W DOMU, a mnie tak bardzo chciało się jeść. Nie mogłam nawet zasnąć. Na drugi dzień gospodyni dała nam pół kartofla na troje. Któregoś dnia starszy mężczyzna siedzący obok chwycił się za rękę/ łokieć, która nagle zaczęła krwawić. Okazało się że został postrzelony pociskiem z frontu. szanowny Naczelniku NP. Czy to nie piękne wspomnienia? Może postawmy na pamięć i historię. O KAPŁANACH PATRIOTACH,o Hallerczykach, zamiast kto scypiony a może scypany. Powtarzam i proszę:Dnia 6 stycznia pisałem: "Dnia 6 stycznia napisałem @gawrion,@Janksero, (a wcześniej do księdza?) prośbę pt. "przywróćcie Narodowi - Kolejorz - 6 Stycznia, 2022 - 13:54
PAMIĘĆ o tragicznych latach historii - HALLERCZYCY.
Wobec braku stanowiska Jana ksero oraz jego mocodawcy do moich i ostatniego postu, odsyłam chętnych tego portalu do źródła o Hallerczykach.
Są to wspomnienia adiutanta generała Józefa Hallera, Eugeniusza Małaszewskiego pt. „Opowieści z wojny polsko-bolszewickiej 1920 i inne wojenne historie.” Wydawnictwo AA Kraków.
Na początek zawarte w niej motto: „Walczył o Polskę, śpiewał dla Polski i umarł z myślą o Polsce” . Dla zainteresowania przytaczam niektóre opisywane wątki.
1.Służba w Murmańsku do zwalczania komunizmu z dyspozycji Austrii i Francji po 1914 r. 2. Tragiczne losy Polaków w niewoli sadystów komunistycznych jak: nacinanie i darcie żywcem pasów skóry, a następnie zakopywanie żywych, obdartych ze skóry w ziemi. 3. Zdarcie skóry nawet z polskiego konia i puszczenie go żywcem.
4. Śmierć w studni lepsza od gwałtu. 5. Oswojenie niedźwiedzicy białej i przywiezienie jej do Polski – zdjęcie. Niedźwiedzica była tak oswojona że podała łapę marszałkowi Piłsudskiemu. Jednak na skutek puszczenia jej ze smyczy do kąpieli za którymś razem straciła zaufanie do opiekunów i przeszła na drugi brzeg rzeki. Nieświadomi chłopi zatłukli skarb oddziału widłami zanim opiekunowie ją odnaleźli." Pozdrawiam. Nie scypiony ale dziarski. Kolejorz

Vote up!
4
Vote down!
-3

Kolejorz

#1640123

Oraz o współpracy Austrii z Francją w Murmańsku. ;)

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1640124

Oj Jurku, Jurku...

Przecież nikt nie mówi że większość z Covida nie wyjdzie bez respiratora a nawet szpitala. Jedyne pytanie - po co ryzykować? U masy ludzi powikłania są ogromne a spory procent umiera. Nie pamiętam dokładnie, sprawdź, ale chyba około 2% wszystkich zakażonych umiera w ciągu miesiąca. Ilu z powodu powikłań - dopiero zobaczymy. Ale skoro lubisz rosyjską ruletkę to możesz w nią grać. Nam chodzi jedynie o to, by przeciwnicy szczepień nie namawiali innych do nieszczepienia się i nie szerzyli nieprawdziwych informacji. To co robią ze swoim własnym życiem to ich prywatna sprawa.

Najbardziej mi szkoda przyjaciółki która odradzała swojej mamie szczepienia. Mama w szpitalu pytała ją: czemu nie chciałaś żebym się zaszczepiła? Co ci to szkodziło? Wiem że moja znajoma nie wybaczy sobie tego do końca życia. Mama przed śmiercią jej wybaczyła.

 W chwili w której to piszę, straszna masa ludzi wokół mnie łapie Covida. Wszyscy zaszczepieni ale łapią go. Na szczęście niektórzy przechodzą bez najmniejszych objawów, inni co najwyżej jak przesiębienie. Jak by przechodzili gdyby nie byli zaszczepieni? Pewnie nigdy się nie dowiemy i chyba to dobrze.

Mój przyjaciel w Polsce złapał Covida. Nie był atletą więc skończył na intensywnej terapii już rok temu, a dzisiaj wciąż chodzi jakby ktoś dał mu obuchem w łeb. A jak sapie! 70% płuc zniszczone bezpowrotnie, połowa serca zniszczona... oj doigrał się, doigrał. Też nie wierzył w szczepionkę.

Nie powinienem tego pisać, ale napiszę. Napiszę ku przestrodze hojraków takich jak ty: złapałem Covida w styczniu 2021. Jeszcze szczepionka nie była dostępna. Przeszedłem go jak lekką grypę. Trzy tygodnie później dostałem tekiego pulsującemgo szumu w uchu jakby maszyna parowa pracowała nieopodal.

Badanie słuchu nie wykazało większego uszczerbku więc zrobiono mi kilka rezonansów magnetycznych głowy i żył w głowie (MRI, MRA, MRV). Wynik - pokowidowy guz w mózgu. Albo guz, albo uszkodzenie spowodowane niedotlenieniem albo infekcją. Tego nie da się określić jednoznacznie bez robienia trepanacji i pobrania próbki. Z mózgu! Nogi się podemna ugięły.

Gdyby nie szum w uchu, nikt by się o tym nie dowiedział i tak jak ty bym mówił - a co tam! Jak lekka grypka... Czy wiesz na pewno że nie masz poważnych uszkodzeń spowodowanych covidem? Jesteś tego taki pewien? Na sercu, na płucach, w mózgu...? Robiłeś rezonans magnetyczny albo CT-scan?

Tak się składa że miałem rezonans robiony pół roku wcześniej z zupełnie innego powodu. Guza ani rany w mózgu nie było więc nie ma wątpliwości co go spowodowało.

Od tamtych badań zaszczepiłem się już 3 razy. Ja w rosyjską ruletkę grał nie będę. Teraz muszę co pół roku robić rezonans by monitorować czy to guz który się może powiększać i trzeba będzie wyciąć, czy "tylko" uszkodzenie wynikłe z zapalenia covidem. 

Więc graj Jurku w ruletkę, ale nie namawiaj do niej innych.

PS. Ponieważ nie mieszkam w Polsce, to koszt tych wszytskich badań jest taki że mógłbym za to już nowy samochód kupić. Szczepionka jednak znacznie tańsza...

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1640151

Twoje argumenty wskazują, że nie przyjmujesz oczywistych faktów. Faktów, które niejednokrotnie przywoływane były w wypowiedziach krytycznie oceniających proceder nagonki na wstrzykiwanie preparatów będących w fazie testów klinicznych. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Firmy produkujące eliksir zwany szczepionkami odżegnują się od odpowiedzialności za skutki uboczne. -------------------

2. Te preparaty do wstrzykiwania zostały dopuszczone do stosowania tylko warunkowo, a tymczasem stały się okazją dla skorumpowanych medyków, mieniących się specjalistami, do wzbogacania się kosztem ludzkiego zdrowia. ----------------------

3. Oficjalne dane o NOP-ach, zgonach i zachorowaniach mają taką skalę przekłamania, że nie zasługują na uwzględnianie. ---------------------

4. Całkowicie zapominasz o odporności naturalnej - podstawy funkcjonowania organizmu ludzkiego, czyniąc z niego poletko doświadczalne, a być może i poligon niszczenia zdrowia dla firm farmaceutycznych. Dla nich korzystniej jest "leczyć" niż wyleczyć. -------------------

5. etc... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypadek z Twym problemem zdrowotnym, przykry i mnie do pozazdroszczenia może, lecz nie musi mieć związku z przebytą chorobą C-19. Nie naginaj faktów dla udowodniania skuteczności szprycowania. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@Krzywousty - nie ja i mnie podobni grają w rosyjską ruletkę. To koronafanatycy igrają ze swym i innych zdrowiem. Nagonka, a za chwilę przymus wstrzykiwania preparatów wyzwala odruch obronny. Takim odruchem jest między innymi mój apel do wszystkich - nie niszczcie swego zdrowia. ------------------------

Niezależnie od wszystkiego - każdemu, zaszprycowanemu i sceptykowi przyjmowania eliksirów antykowidowych życzę dużo zdrowia. Życzę, by było jak najmniej powikłań zdrowotnych tak po szprycowaniu, jak i po przebytej chorobie. -----------------------

Na zakończenie - liczę na przykładne rozliczenie i ukaranie wszystkich, którzy do nadmiarowych zgonów, do utraty zdrowia w wyniku NOP, do głębokiego podziału społeczeństwa, do skutków bezmyślnej polityki segregacji i niszczenia dotychczasowego rytmu życia ludzi się przyczynili.

Vote up!
3
Vote down!
-2

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1640230

"Nie pamiętam dokładnie, sprawdź, ale chyba około 2% wszystkich zakażonych umiera w ciągu miesiąca"

jak nie pamietasz, to nie mow. smiertelnosc na covid jest PONIZEJ bledu statystycznego - ponizej 0.01%

"Ilu z powodu powikłań - dopiero zobaczymy"

nikt

na powiklania pewnie umra szczepany, bo nikt przeciez nie wie co za syf jest w nietestowanych zastrzykach2

" niektórzy przechodzą bez najmniejszych objawów, inni co najwyżej jak przesiębienie." 

i bez mRNA tak sie to przechodzi, bo srowit to lagodna odmiana grypy

"Pewnie nigdy się nie dowiemy i chyba to dobrze."

ignorance is bliss powiedzial Cypher i poprosil o ponowne podlaczenie do Matrixa

"straszna masa ludzi wokół mnie łapie Covida. Wszyscy zaszczepieni ale łapią go." 

tylko slepiec nie zrozumie, ze mRNA po prostu nie dziala

krzywousty, ja nie bylem do tej pory msciwa swinia, ale tacy jak ty to zmienili. mam nadzieje, ze jestes zastrzelony wszystkimi dawkami "szczepionki". adieu.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1648541

Dzisiaj "antyszczepionkowcy zebrani przez prorosyjską partię Odrodzenie próbowali szturmować budynek bułgarskiego parlamentu."

Nic więcej nie trzeba dodawać.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-antyszczepionkowcy-szturmowali-parlament-bulgarii/x81n4w8,79cfc278

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1640118

WYBITNY AMERYKAŃSKI LEKARZ UJAWNIA PRZED SĄDEM PRZERAŻAJĄCĄ PRAWDĘ O SZCZEPIONKACH. strona 20-22

Powyższe słowa ze strony tytułowej Gazety warszawskiej, wydanie ogólnopolskie i polonijne z dnia 7-13 January 2022

i jeszcze  JAK DZIAŁA strona 30-31

SZCZEPIONKOWA SEKTA?   Szczepionkowa sekta idzie dalej- przedstawiciele 

                                                  zawodów medycznych, którzy odmówią przyjęcia

                                                  szczepionki, nie będą pozbawieni prawa do 

                                                  wykonywania zawodu, tylko nie będą mogli go

                                                  wykonywać. W ten sposób są po prostu eliminowani.

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1640125

Piszesz cytuję:

" Szczepionkowa sekta idzie dalej- przedstawiciele  zawodów medycznych, którzy odmówią przyjęcia szczepionki, nie będą pozbawieni prawa do wykonywania zawodu, tylko nie będą mogli go wykonywać. W ten sposób są po prostu eliminowani."

Rozumię że odnosisz się do tej amerykańskiej rzeczywistości o której piszesz na wstępie, 

Otóż wiedz, jak również dowiedzcie się o tym wszyscy antyszczepionkowcy którzy "kochacie wolność i demokrację", że w USA personel medyczny zawsze miał obowiązek szczepienia się na określone choroby. Na przykład na grypę każdy z nich musi być szczepiony co roku. Na grypę i na kilka inncyh chorób. Jedynie w dobie obecnej pandemi dodano do tej listy szczepienie na Covida. Chyba zupełnie logicznie, prawda? Przynajmniej dopóki pandemia trwa a w Stanach umarło na nią bodaj najwięcej ludzi na świecie, zaś w szpitalach brakowało personelu bo tak duży jego procent chorował.

W Stanach niezaszczepiony nawet na grypę lekarz czy pielęgniarka, od czasu od kiedy pamiętam nie miał prawa wstępu do szpitala. Chyba że jako pacjent. Nie jest pozbawiony zawodu ale ma zakaz jego wykonywania w określonych miejscach. Każdy adept medycyny czy służby zdrowia doskonale o tym wie. Jeśli więc nie chce się szczepić (głównie dla bezpieczeństwa pacjentów), to nie studiuje medycyny i nie drze potem japy. Doskonale wie jakie są wymagania. Tak się jednak składa, że japę drą Polacy, a amerykański personel stosuje się do prawa i do wymogów.

Więc o czym ty człowieku bredzisz? Jeśli nie wiesz jak wygląda rzeczywistość w USA i w wielu innych krajach, nie stwarzaj sobie mitów ani nie dorabiaj ideologii.

Jeśli zaś chcesz mi zarzucić że nie wiem o czym piszę, to pragnę poinformować że moja żona pracuje w amerykańskiej służbie zdrowia.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1640159

I jeszcze ci dopowiem, że mój brat jest kapitanem żeglugi wielkiej. Pływał w wielu liniach, od polskich przez norweskie po angielskie. Nikt nie zabierze mu patentu, ale nikt nie wpuści na statek w celu wykonywania zawodu jeśli nie zaszczepi się na choroby typowe dla krajów do których płynie. Żaden armator nie zaryzykuje że jego załoga wyląduje w szpitalu a statek będzie stał w porcie gdzieś w tropikach. Może sądzić ich do usranej śmierci ale nie wygra. To żadna dyskryminacja. Wiedział w co się pakuje. Nie musiał.

Tak było, tak jest, i tak będzie! 

Jeśli marynarz musi, to co dopiero powiedzieć o lekarzu który i styka się z... samymi chorymi, i każdego z nich może dodatkowo zarazić. Nie mówiąc o tym że nie będzie miał kto zarazy leczyć jeśli go ta zaraza zmorze. Nikt przecież go do tego zawodu wołami nie ciągnął?

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1640205

szczepic sie na chorobe, która nie zabija lekiem, który nie jest tym za co się podaje. 

 

 

ponizej fragment umowy pomiędzy rządem USA a firma Pfizer 

"XXXXXXXXXXXXXXXX XXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXX XXX XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXX X XX XXX XXXXXXXX XXXX XX XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XX

XX XXX XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXX XXX XXX XXXXXXXX XXXX XX XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX X XXX XXX XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXX XXX XXX XXXXXXXX XXXX XX XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXX XXXX XXX XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXX XXX XXX XXXXXXXX XXXX XX XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXX XXXX XXX XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXX XXX XXX XXXXXXXX XXXX XX XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXX XXX XXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXX XXX XXX XXXXXXXX  XXXX XX"

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1648523

"w USA personel medyczny zawsze miał obowiązek szczepienia się na określone choroby"

mRNA nie jest szczepionka. owszem - definicja szczepionki zostala kilka lat temu zmieniona, tak aby i mRNA zastrzyki mozna bylo tak nazywac, ale pies bez jaj to nie suka, a mRNA to nie szczepionka, niezaleznie od tego jak sie beda spin doktorzy gimnastykowali

"dopóki pandemia trwa"

pandemia rowniez zostala przedfiniowana lingwistycznie. to znaczy zgwalcono jej pierwotne znaczenie i obecnie oznacza to KAZDA chorobe, ktora jest zakazna. gdyby udowodniono, iz lupiezem sie mozna zarazic, dzis prawdopodobnie rzady swiata zmuszaly by obyeateli do obowiazkowych szczepien mRNA na lupiez, bo tak. 

"w Stanach umarło na nią bodaj najwięcej ludzi na świecie"

w stanach lekarzom placono najwiecej od skòry, $13,000 za odstrzelenie pacjenta. gdybym byl lekarzem w usa to mialbym co najmniej dziesiec zgonow na covid dziennie. a i zona sasiada by na covid zeszla, skarzyl mi sie. 

na covid nie umarl nikt. wszyscy albo zostali zamordowani albo zostali falszywie przypisani do "srandemii". morderstwem nazywam tez niedopuszczenie wczesnego leczenia i powodowanie niepotrzebnego zaostrzenia objawow - po to by mozna wsadzic pacjenta na respirator i zamordowac.

"Tak się jednak składa, że japę drą Polacy, a amerykański personel stosuje się do prawa i do wymogów."

widocznie Polacy nie sa takimi debilami jak jankesi 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1648540

Ponad tysiąc badań naukowych udowadnia, że ​​szczepionki przeciw COVID-19 są niebezpieczne. Owocnej lektury. https://www.saveusnow.org.uk/covid-vaccine-scientific-proof-lethal

r.z.

Vote up!
6
Vote down!
-6

r.z.

#1640152

komentarza dorzucę adres do strony Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Statystyka NOP.

https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/12/Raport-NOP-do-15.12.2021.pdf

Oficjalna strona, nie fb i pudelek. Są to dane zgłoszone oficjalnie. Ile było faktycznie niepożądanych odczynów poszczepiennych i zgonów z tego powodu, tych nie zgłoszonych tego nikt nie wie.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1640156

Tak - najbardziej nieporządany odczyn poszczepienny: zaczerwienienie wokół ukłucia.

Jezuu! Grozi śmiercią! Nie szczepta się!

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1640160

dzialaniem majacym na celu wywolanie szkody na zdrowiu osob trzecich

niepozadane odczyny po zastrzyku mRNA to smierc 

(paraliz, zapalenie miesnia serca, zakrzepy zylne to drobiazgi, ktore latwiej zamiesc pod dywan)

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1648539

Podesłałem Wam przepiękne karty historii zapomnianej o Kapłanach i Hallerczykach. Wasz HuDu w #1640124 napisał:"Postawmy na pamięć o sowiecko-niemieckim froncie w 1914 roku oraz o współpracy Austrii z Francją w Murmańsku." I co. Na tym koniec? Nie liczcie na chłopa ze wsi, gdzie diabeł mówi dobranoc. Macie oświeconych którzy nareszcie (ciekaw jak na długo)zaprzestali bluzgania i poniżania bliźniego. Pokażcie jak nas wykorzystywali Austriacy i Francuzi do walki z czerwoną zarazą rękami m.in. w Murmańsku. Jak było to wygodne i opłacalne ubrać Polaczków. Dać im rowery i broń, a swoich synów zostawić w domu. I właśnie dzisiaj za tę walkę naszych dzieci do 1920, a i dalej bo do 1939 i Narodu polskiego doceniają żabojady w kołchozie co się zwie Unia.
Poza źródłem które ja przedstawiłem - wspomnienia ADIUTANTA generała Józefa Hallera, Eugeniusza Małaszewskiego pt. „Opowieści z wojny polsko-bolszewickiej 1920 i inne wojenne historie.” Wydawnictwo AA Kraków są zapewne inne. pokażcie że jesteście portalem patriotycznym a nie sitwą która czeka na gotowe. Nie tylko z przyjemnością ale satysfakcją poczytam, a i przekażę potomnym. Czy to nie ostatni dzwonek postawić na pamięć i historię?
To od nas a szczególnie tych wykształconych zależy czy motto: „Walczył o Polskę, śpiewał dla Polski i umarł z myślą o Polsce” będzie nadal aktualne.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Kolejorz

#1640174

Pisać o Austriakach i Francuzach walczących za pomocą polskich żołnierzy z bolszewikami w Murmańsku może tylko ktoś bezdennie głupi, albo zwyczajnie chory. EOT

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1640180

(1) https://pl.wikipedia.org/wiki/Murma%C5%84czycy

(2) https://polskatimes.pl/murmanczycy-polscy-zolnierze-ktorzy-walczyli-z-bolszewikami-na-polnocy-rosji-19181919/ar/13121309

(3) http://wspolnotapolska.org.pl/historia/walka/007.php

Vote up!
3
Vote down!
-3

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640221

Twój naganiacz napisał: „ Postawmy na pamięć o sowiecko-niemieckim froncie w 1914 roku oraz o współpracy Austrii z Francją w Murmańsku. #1640124” zaś w #1640180 szuka głupków. Czy na Pański portal poza nienawiścią wdarła się jeszcze inna choroba? Nie chcecie pamiętać o Hallerczykach, polskich Kapłanach, to POSTAWCIE – jak sugeruje HuDu, na „pamięć o sowiecko-niemieckim froncie w 1914 itd.” Czekam. Pokażcie co potraficie poza inwektywami i obrzydzaniem chamstwem podobno „patriotycznego” portalu. Takiej „dyplomacji” jak u Was, zapewne nigdzie nie zaakceptują. Chyba że na wschodzie. Czy Pan S.T.Roch i inni posługują się inwektywami. Przeciwnie merytorycznie ostrzega aby o tamtych czasach i tragediach mieć świadomość, aby tamte czasy się nie powróciły. Czekam zatem na wiedzę „miszcza” HuDu. Żródła podpowiedział Wam „uczeń w # 1640221 np. https://polskatimes.pl/murmanczycy-polscy-zolnierze-ktorzy-walczyli-z-bolszewikami-na-polnocy-rosji-19181919/ar/13121309 „Miszcz” od artykułów HuDu miał aż takie trudności ze znalezieniem, czy po prostu taką historię ma gdzieś? A może z niego taki „miszcz”. Nasze dzieci zostały z dyspozycji - rozkazu Kwaśniewskiego wysłane do Iraku, gdzie mieli jechać tylko ochotnicy. Czy p. premier zajął się zdrowiem i przyszłością choć jednego żołnierza – wraka, który wrócił z tej misji? A po co, jeśli on ma Jolkę, córkę, indeks zamiast dyplomu i kupę kasy za „patriotyzm” z krzywdą innych. A właśnie spotkałem osobiście w Szczecinie takiego żołnierza. Nawet pokazał mi krwawe zdjęcia, łkając mówił: „to była wojna o własne życie” „Albo ty, albo ciebie zabiją ” W Murmańsku walczyli o Polskę. A w Iraku o co? O migramtów? I pytamy dzisiaj gdzie są dzieci z Michałowa? Zaś swoich synów na granicy nazywamy jak? Wstyd powtórzyć. Nasza suwerenność wisi na włosku. Zachłysnęliśmy się wolnością, swobodą, luzem i chcemy tylko aby nasze dzieci potrafiły się masturbować, wiedziały gdzie jest punkt G., a w głowie zamiast wiedzy zawodowej do życia i przetrwania miały wiedzę jak się „ruchać’, a potem skrobać. Hallerzycy, Kapłani polscy, co tam. Jakiej Polski w końcu chcemy. Pokażcie w końcu że jesteście portalem godnym uwagi z ukształtowanym ( w szkołach i domu) poziomem inteligencji i kultury osobistej.

Vote up!
4
Vote down!
-2

Kolejorz

#1640235

Kto nie zna prawdy, jest głupcem, ale kto, znając ją, nazywa to kłamstwem, jest przestępcą.

(Bertolt Brecht)

Czy dla Pana Gawriona autorytetem jest minister Niedzielski i media głównego nurtu?

A czy zna Pan Gawrion Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców - psnlin.pl

A czy wysłychał Pan Gawrion kiedykolwiek dr Hałata? np. https://youtu.be/6hviw3SElSQ 

A czy zna Pan Gawrion wypowiedź noblisty dr Luc Montagniera:

Luc Montagnier – francuski wirusolog, współodkrywca HIV w 1983, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, współtwórca technologii mRNA.

Luc agnier na pytanie skąd wzięły się warianty Mont SARS-COV-2 odpowiedział:
To bardzo proste. Warancje wzięły się ze szczepień. Przeciwciała wytworzona przez możliwość na to, żeby infekcja była bardziej nasiona. Nazywa się dom zależnym od serwisu.
Szczepionka powoduje tworzenie dużej ilości potencjalności, takiej jak na miejscu, jest bardzo duża szansa, sprzyja zachorowaniu. Dlatego coraz więcej osób choruje po szczepieniu.
Wg uczonego Paszporty Covidowe na coś haniebnego i skandalicznego. - https://rumble.com/vsp1vd-luc-montagnier-wsptwrca-technologii-mrna-do-lekarzy-nie-zachowujcie-si-jak-.html

A czy zna Pan Gawrion wypowiedź francuskiego specjalisty od szczepionek na forum francuskiego parlamentu? - http://superfakty.info/artykul/francuski-naukowiec-o-covidowych-oszustwach

ITD ITP

Czy Pan Gawrion jest zahipnotyzowany, czy tylko udaje?

Vote up!
1
Vote down!
-1

r.z.

#1640437

mRNA nie jest szczepionka i tyle - a na dodatek zupełnie nie działa. 

masowo zastrzyknięta cudownym preparatem mRNA młodzież w Singapurze masowo choruje na covid (tak samo jak na każdą inna grypę). można śmiało powiedzieć, ze 100% chorujących obecnie to osoby wstrzyknięte z co najmniej jednym (a wiele i z dwoma) busterami. w momencie uzyskania pozytywnego testu lekarze kierują pacjenta na zwolnienie lekarskie (kiedyś 5 obecnie 3 dni) bez wydania leków, bo po co. kto przeżyje ten żyć będzie. kto nie wyzdrowieje - trafia na respirator do umieralni.  ponieważ nie ma tu osob "nieszczepionych" (oprócz mnie i szwagra) można śmiało założyć, ze preparat nazywany powszechnie szczepionka jest g*wno wart, bo srowit szaleje. tyle, ze - jak zawsze - nikogo nie zabija, bo jest po prostu niegroźny.

skoro mówimy o TWARDYCH danych z Singapuru. W pierwszym roku "pandemii" ogłoszono tu, ze na srowit umarło tu około 30 osób. Jeszcze nie było na ta śmiertelna chorobę lekarstwa (!). Aby nie było niedomówień, średnia wieku zmarłych to około 80 lat, żaden z nich nie zmarł na to świństwo, tylko na choroby towarzyszące, każdy z nich miał raka, cukrzyce, niewydolność nerek... Jeden z nich w momencie, gdy kierowano go do izolatki, zwariował i wyskoczył z wysokiego piętra - spadł na schody z wysokości 15 metrów i zmarł na covid. W pierwszym roku było lekko ponizej miliona oficjalnych zachorowań na srowit. W drugim roku ktoś postarał się aby tak żenująco niskie liczby nie pojawiały się już w oficjalnych danych i śmierć zaczęła kosić jak szalona. infekcji zarejestrowano dwa miliony, ale na cale szczęście dla mediów udało się dopisać 1300 osób do rejestru ofiar srowida. z mojej matematyki wynika, ze śmiertelność liczona wedle liczb oficjalnych jest około 0.06%. to jest na poziomie łupieżu lub wrastających paznokci.

prawdziwe dane nie zostaną opublikowane, bo w momencie, gdy liczba oficjalnych zakazen doszła w pobliże 2 milionów ktoś spanikował i poszedł po rozum do głowy. im więcej akazen tym niższy poziom śmiertelności choroby. więc obowiązkowe testy zniesiono. i od razu ilość zakazen zmalała. danymi manipuluje się tu dokładnie tak samo jak w zwiazku radzieckim liczono zbiory z hektara. statystyki udowodnią wszystko. wystarczy kontrolować dane.

ponieważ Singapur przygotowuje się do kolejnego lockdownu (poszukuje się obecnie clownów do pilnowania drzwi w sklepach i kagańców na ryju - czyli nabory do covid gestapo) to ilość zakazen jest podawana obecnie bez ograniczeń, po przerwie na letnie podroze. z moich obserwacji wyglada, ze na covid chorowało tu ju 100% społeczeństwa... lub więcej, bo wiele osób przechodziło go wielokrotnie. i nadal przechodzą. pomimo przyjęcia leku eksperymentalnego zwanego niesłusznie szczepionka. 

ostatnie rewelacje dotyczące początków "pandemii" są tak samo śmieszne jak cala reszta. już w sierpniu 2019 chorowała na covid Europa. czyli cale lockdowny i zakaz podróży można se w buty włożyć. na cale szczęście dla siejących panikę nikt nie idzie tym tropem i wiadomość zostaje zamieciona pod dywan. 

konkludując. covid nie trzeba leczyć amantadyna czy ivermektyna. wystarczy witamina C i D oraz okład z młodych... szczepionek nadal nie ma, a to co jest (mRNA) w ogóle nie działa. w międzyczasie skradziono ludziom godność, wolność i pieniądze. Oczywiście dla naszego dobra. 

 

Z litości nie wspominam o niesamowitej ilości zgonów na Naglicę. Ofiar efektów niepożądanych "szczepionki" tez nie wymienię, z braku czasu. Nie wypada jednak nie wspomnieć o SMIERTELNYCH OFIARACH SANITARYZMU - w liczba w 200 TYSIECY nadmiarowych śmierci w Polsce! To są osoby zamordowane w imię idei Wielkiego Resetu.

Każdy kto broni restrykcji sanitarnych i nawołuje do szczepień kolaboruje z mordercami i zamordystami. 

 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1648522