Skandal w Bielsku-Podlaskim. Sanepid chciał porwać (de facto) ciało zmarłego

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

„Tuż przed uroczystościami pogrzebowymi 80-latka w okolicach Bielska Podlaskiego, do rodziny zmarłego zadzwonili pracownicy sanepidu i nakazali zamknięcie trumny oraz rozejście się żałobników. Okazało się, że 80-letni mężczyzna był zakażony koronawirusem - informuje portal bielsk.eu”.

Fragmenty: „Mężczyzna został pochowany na cmentarzu bez rodziny. 80-latka nie mogli pożegnać nawet najbliżsi (którzy przecież mieli z nim wcześniej styczność – przyp. R.K.)

Zmarły poczuł się źle kilka dni wcześniej, miał kłopoty z oddychaniem, „jednak mimo gorączki i trudności z oddychaniem, przez trzy dni nie został przyjęty do żadnego ze szpitali”.

„Choć żałobnicy byli gotowi do uroczystości pogrzebowych, zgodnie z nakazem od sanepidu kobieta poprosiła przybyłych ludzi o powrót do domu.

- Pani z sanepidu mówiła, że po ciało przyjedzie zakład komunalny, zabierze je w worku i pochowa, ale zaczęliśmy protestować - kontynuowała kobieta. - Mieliśmy już wynajęty zakład pogrzebowy i wykopany grób. Zgodziła się, by razem z trumną ciało odebrał nasz zakład pogrzebowy i by pochował je w przygotowanym miejscu - dodała.

Pogrzeb odbył się następnego dnia rano”.

Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/bielsk-podlaski-przerwana-uroczystosc-pogrzebowa-przez-sanepid/fjpkhf6,79cfc278

Zastanawiam się, czy takie działanie sanepidu jest zgodne z prawem? Czy sanepid jest jakimś superurzędem, którego nie obowiązuje prawo? Gdzie poszanowanie godności osoby zmarłej i najbliższej rodziny? Gdzie dowody i przedstawienie dokumentów? To dramat nie tylko tej rodziny - czy osoby poniżające osoby i rodziny zmarłych, za te haniebne działania odpowiedzą?

Z powodu „testów na koronawirusa” wykrywających grypę, dochodzi do aktów barbarzyństwa w wykonaniu przedstawicieli władzy administracyjnej. Czy takie działania są w ogóle legalne?

Tymczasem koronawirusy towarzyszą ludzkości od tysięcy lat, a my żyjemy z nimi na co dzień.

Pierwsze szczepy koronawirusa ludzkiego zidentyfikowano w latach 60. XX wieku. W 1962 roku wyizolowano szczep koronawirusa: B814, który pochodził od dziecka z objawami przeziębienia.

Pomimo tego doprowadza się do aktów barbarzyństwa, zniszczenia gospodarki i więzi międzyludzkich.

Otóż po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową: „czy zmarły może zarażać?” nie pokazały mi się żadne nowe artykuły na temat z wyjątkiem medialnych straszaków z okresu stycznia-kwietnia 2020.

Otóż wciąż nie ma potwierdzonych informacji, że osoby zakażone koronawirusem zarażają po śmierci.

Owszem, ciała zmarłych mogą być źródłem infekcji: cholera, gorączka krwotoczna (Ebola, choroba marburska), gruźlica, infekcja paciorkowcami, organizmy żołądkowo-jelitowe, choroba Creutzfeldta-Jakoba, wirusowe zapalenie wątroby, zakażenie HIV, MERS i inne infekcje wirusowe (zwłaszcza wirusowe gorączki krwotoczne, takie jak Lassa, Marburg lub Ebola) i prawdopodobnie zapalenie opon mózgowych i posocznica (zwłaszcza meningokokowa). Mogą więc być niebezpieczne podczas fizycznego styknięcia się z ciałem zmarłego.

https://isid.org/guide/infectionprevention/humancadavers/

                              Trzeba będzie zakazać seksu

Pomimo tego, dotąd nie było takiej wariacji, paniki, jak dotychczas. Ryzyku zachorowaniu na raka sprzyjają mikroby, np. rzęsistek pochwowy jednokomórkowy, pasożyt zaliczany do pierwotniaków ma wywoływać raka prostaty. Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) powoduje raka szyjki macicy. HPV wywołuje także raka prącia, odbytu, jamy ustnej i gardła.

MMTV - mysi wirus raka piersi spowodował raka piersi u trzyosobowej rodziny w tym ojca.

Wirusowe zapalenia typu C - dwukrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka nerki. Nie ma na niego leków.

Bakteria Helicobacter pylori, produkuje rakotwórcze białko zwane CagA, które sprzyja powstawaniu raka żołądka. Infekcji sprzyja spożywanie dużych ilości soli kuchennej. Chorobę likwiduje przyjmowanie antybiotyków. „W krajach rozwiniętych za¬infekowany jest nią co trzeci człowiek, w krajach rozwijających się - nawet 70 proc. ludzi”.

Tak samo masowy jest wirus Epsteina-Barr (EBV), jednak... „większość infekcji przebiega bezobjawowo”. (...) Czasami EBV wywołuje mononukleozę zakaźną - chorobę przypominającą anginę”. Nie ma na niego leków. „Może doprowadzić do powstania nowotworów: raka gardła oraz chłoniaków, atakujących węzły chłonne”.

Reasumując: „Za powstawanie nowotworów odpowiada co najmniej kilkanaście różnych mikrobów”.

https://www.focus.pl/artykul/rakiem-mozna-sie-zarazic-tlumaczymy-naukowo-jak-to-mozliwe?page=2

Podsumowując, najlepszą metodą na unikniecie wszelkich chorób, np. tak nieprzyjemnych, jak grypa, chorób grypopodobnych, czy innych, jest... nieistnienie, zamknięcie się w szczelnym pokoju, totalnie odizolowanym od świata, albo zniszczenie tego świata. Wszak różni wariaci twierdzą, że na Ziemi jest za dużo ludzi, a najgorszym wirusem jest człowiek.

                           „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”

Tymczasem, jak czytamy na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19-i-kolejne-powiaty-w-strefie-czerwonej

Jednym z ograniczeń wesel i innych uroczystości jest: zakaz zabawy tanecznej:

„od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej”

Dociekliwie zapytam, dlaczego w sali weselnej, która ma np. 200 metrów kwadratowych, może przebywać, tylko 20 osób? Dlaczego rząd psuje ludziom może najważniejszy dzień w życiu? Dlaczego te zakazy są tak agresywne i oburzające w swoim braku logiki? Dlaczego nie wolno tańczyć? Jakim prawem?

Strefa żółta (cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej):

• lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;

• ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;

• od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;

• w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;

• w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;

• w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;

• wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;

• w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;

• zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19-i-kolejne-powiaty-w-strefie-czerwonej

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:13)

Komentarze

I co z tego, ze dobry i mądry? Ludzie, którym strach odebrał rozum i zdolność krytycznej oceny rzeczywistości nie brakuje. Gdzie rozum śpi, tam budzą się upiory, a może, gdzie rządzą upiory (stracchchch) tam rozum śpi? 

Bo skąd ta ślepa wiara ,że z chorobą wirusową można wygrać noszeniem zaplutej, zawilgoconej  (wydychamy wilgoć- wszyscy!!) szmatki na twarzy? Skoro by tak było, to po co te wszystkie leki na grypy, para-grypy i wszelkie choroby roznoszone drogą kropelkową? Wystarczyłyby szmatki. Przemysł farmaceutyczny  padłby....

Wirusy były, są i będą, a z tego co słychać, to noszenie szmatek  zwiększa nie tylko zapadalność na opryszczkę (o tym wiedziałam już od paru tygodni), ale i choroby grzybiczne płuc (wczoraj o tym gdzieś przeczytałam).

Ciekawa jest też wiara w to, że wirusy są bardziej niebezpieczne po 21.00 niż przed, w szkołach średnich niż w podstawówkach itp. itd....

Aby mieć pewność, że się  człowiek nie  zarazi to trzeba umrzeć, ale jak widać i tego mało.

Najlepiej się nie urodzić.

I tu wpisujemy się w ogólnoświatowy trend antynatalistyczny, proaborcyjny  i pro  LGBTOIA+.. Jak ludzkość się zdepopuluje  do zera, to nie będzie się zarażać żadnymi koronawirusami. I już :-)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1648394

Umrzeć albo sie nie urodzić. Biada żyjącym! BO... życie to śmiertelna choroba, której końcem jest smierć.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1648411

"Chwaliłem więc bardziej umarłych, tych, którzy już odeszli, aniżeli tych, którzy jeszcze pozostają przy życiu, Lecz za szczęśliwszego od jednego i drugiego uważam tego, co się jeszcze nie urodził i nie widział zła, które się popełnia pod słońcem". (Księga Koheleta 4:2-3)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1648439

Nie znałam tego tekstu. Jego autor zapewne o czymś nieco  innym pisał, ale pasuje tu idealnie.

Ciekawe, że ten strach przed śmiercią, irracjonalna wiara w zbawcze  moce szmatek/szczepionek itp. oraz agresja wobec myślących inaczej  są tak bliskie  niektórym osobom, które się afiszują jako wierzące (mniemam, że w  rzeczywistość ponad tę, która nas tu i teraz otacza)...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1648445

"...Aby mieć pewność, że się człowiek nie zarazi to trzeba umrzeć, ale jak widać i tego mało.

Najlepiej się nie urodzić. I tu wpisujemy się w ogólnoświatowy trend antynatalistyczny, proaborcyjny i pro LGBTOIA+.. Jak ludzkość się zdepopuluje do zera, to nie będzie się zarażać żadnymi koronawirusami. I już :-) " 

.....ŻYCIE JAKO ŚMIERTELNA CHOROBA PRZENOSZONA DROGĄ PŁCIOWĄ.....

Mądry , dobry. nie tylko artykuł ale i Twój komentarz ....i już :-)

Dziękuję, I już :-) 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1648443

Tekst dobry i ciekawy...działanie sanepidu bezprawne bo nie oparte o żadną ustawę...strach rządzących niestety odbiera im ostrość patrzenia - a idioci na dole wykonują polecenia bez pomyślenia o skutkach takich działań...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1648472

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1648649