Czego dowiedzieliśmy się o PiS i

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

zapleczu partyjnym, po publicznym praniu brudów.

 

Poniższy artykuł został napisany przez właściciela znanego portalu Kontrowersje.net, Piotra Wielguckiego, znanego także pod pseudonimem Matka Kurka.

 

W zasadzie nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, ale za to zobaczyliśmy wiele nowych rzeczy, których „odzobaczyć" się nie da, jak zwykła mawiać młodzież. Na pewno pierwszy raz od 5 lat zobaczyliśmy polityków tak zwanej „Zjednoczonej Prawicy”, którzy z absurdalnych powodów, głównie interpersonalnych animozji, byli gotowi zniszczyć wszystko. Taki obrazek, pomimo krótkiej pamięci wyborcy, pozostanie z nami na długo, bo będzie powtarzany do znudzenia przez politycznych przeciwników i media. Na pewno zobaczyliśmy, że Jarosław Kaczyński popełnia polityczne błędy, w tym szkolne, w dodatku jak wpadnie w ciąg, to nie potrafi przestać. Wreszcie zobaczyliśmy do jakiego stopnia mogą się upodlić „niepokorni” i całe zaplecze „intelektualne” partii rządzącej, gdy zagląda im w oczy widmo utraty stanowisk.

Uporządkujmy te wszystkie kwestie, co nie będzie zadaniem łatwym i przyjemnym, ale niestety koniecznym, jeśli chcemy sobie odpowiedzieć, jak się w tej nowej sytuacji odnaleźć. Stara jak świat, nie tylko polityczna, prawda, że brudów nie pierze się publicznie, w żaden sposób nie dotarła do polityków PiS i piszę o PiS z premedytacją, Solidarna Polska zachowała wyjątkową powściągliwość, biorąc pod uwagę poziom emocji. Inna prawda, tym razem o Jarosławie Kaczyńskim i jego partii mówi, że mają cudowną zdolność do tworzenia problemów, które potem brawurowo rozwiązują albo i nie. Dokładnie coś takiego się działo przez ostatni tydzień. Jakby nie patrzeć, z której strony się nie obrócić, to zawsze zobaczymy zatoczone koło. PiS wrócił do punktu wyjścia z koalicyjnymi rozmowami i absolutnie nic się nie zmieniło, poza tym, że ludzie usłyszeli idiotyczne i żenujące wypowiedzi: Brudzińskiego, Suskiego, Fogla i Czerwińskiej.

Solidarna Polska odmówiła głosowania nad ustawami, nie do obrony, teraz te ustawy mają być zmienione, o co dokładnie wnosili ludzie Ziobry i na tym polegają „warunki” nowej umowy koalicyjnej. Żaden przeciętny wyborca nic z tego nie zrozumie, natomiast przeciętny analityk wie, że tu chodziło o wszystko, tylko nie o zwierzątka. Co gorsza brudów publicznie też nie wyprano, największe brudy nadal krążą po koalicji i łączą się z wojną na śmierć i życie pomiędzy Ziobrą i Morawieckim. Strata wizerunkowa nie do odrobienia? W jakimś fragmencie na pewno, ale to jest najmniejszy problem, znacznie większym ubytkiem jest zniszczenie emocji społecznej, która PiS niosła. Wyborcy PiS naprawdę wierzyli, że to jedyna partia wynosząca interes Polski i walkę z patologiami na najwyższy poziom, a układy i konflikty jej nie dotyczą, bo nie mają na to czasu. Cały ten mit prysł i jak chińska waza przetrącona po pijaku i choćby to na nowo skleić najsilniejszym klejem, to widomo, że dawnego kształtu i obrazu odbudować się nie da.

Jeśli chodzi o wybitnego polityka, jakim był i nadal jest Jarosław Kaczyński, to mamy nie tylko spadek, ale załamanie formy wywołane nieznośnymi cechami charteru lidera PiS. Upór w dążeniu do destrukcji naprawdę imponuje, tak było z całkowicie idiotycznym pomysłem przeprowadzenia wyborów kopertowych, tak było z nobilitacją Gowina, który po swojej majowej wolcie dostał od Kaczyńskiego tekę ministra i wicepremiera, na co patrzył lojalny i obsobaczany Ziobro. Tak było z dwoma projektami ustaw, najgorszych z możliwych, których Kaczyński użył do testowania swoich koalicjantów i własnych szeregów, w finale zakończyło się to pełną porażką. W efekcie zamiast legendarnej „strategii” z czystym sumieniem można mówić o pełnej kompromitacji Kaczyńskiego. Postawili mu się koalicjanci, posłowie, to samo zapowiedzieli senatorowie, między wierszami weta zgłosił Andrzej Duda, na końcu znaczna część elektoratu zakrzyknęła: „co wy robicie?!”. Kto uczciwie patrzy na bieg wydarzeń podpisze się pod tą oceną, z małymi poprawkami i uzupełnieniami. Kaczyński szkolnymi błędami obniżył własny autorytet i pozycję, a jego bezrefleksyjny upór w promowaniu Morawieckiego na swojego następcę przyniesie jeszcze wiele szkód.

Na koniec zostawiłem media „niepokorne” i zaplecze „intelektualne”, czemu nie poświecę zbyt wiele miejsca z przyczyn estetycznych i z troski o zdrowie psychiczne. Kolejne granice tępej propagandy zostały przekroczone. Wymazywanie Ziobry z serwisów informacyjnych i „Dziennika” Kurskiego. Publiczna samokrytyka Ogórek, która nagle zrozumiała, jakie cierpienia zadało jej futerko biednym zwierzątkom. Obrzydliwa sonda uliczna, gdzie pokazywano ludziom zdjęcia Ardanowskiego i Ziobry, by udowodnić ich anonimowość, a Janecki i Feusette podniecali się swoim „poczuciem humoru”. Wypowiedzi redaktorów naczelnych i docentów politologii, którzy składali hołdy jedynej słusznej partii, nie dostrzegając ewidentnych błędów, jakie partia popełniła, to wszystko buduje fundamenty moralnej zgnilizny i intelektualnej mielizny. Na takich fundamentach, z takimi postawami można wznieść jedynie drugą Platformę, partię żywicielkę i tak to powoli zaczyna wyglądać. Co człowiek myślący i przyzwoity powinien w tej sytuacji zrobić? Czekać, to na razie wszystko, co da się zrobić, czekać i liczyć na cud.

Autor artykułu: Matka Kurka

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:22)

Komentarze

 Uwielbiam ten duet.

Opozycja po raz 447 się zapłacze

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645559

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tymczasem PiS to do organizacja przestępcza i zbrodnicza...

Ci sami politycy, którzy dzisiaj tak bardzo spieszą się z przyjęciem ustawy o zwierzętach, odpowiadają za odrzucenie przez Sejm w 2016 roku projektu naszej ustawy „Stop aborcji”, której celem było wprowadzenie całkowitego zakazu dzieciobójstwa w Polsce.

W wyniku tej decyzji oraz trwającej do dzisiaj całkowitej bierności władzy w sprawach obrony życia człowieka, każdego dnia w szpitalach na terenie naszego kraju morduje się dzieci.

Umierają one w okrutnych męczarniach, gdyż zabija się je najczęściej poprzez uduszenie.
„[Aborcja] to świadczenie zdrowotne, które jest finansowane z pieniędzy państwa.” (wg Ministerstwa zdrowia).

Prawa dla zwierząt, a aborcja dla ludzi, w torturach– to polityka, która jest realizowana w praktyce w naszym kraju.
I nie dotyczy ona tylko mordów, których dokonuje się oficjalnie w szpitalach.
Rządzący Polską od lat zezwalają na publiczne łamanie prawa przez aborcyjną mafię, która namawia kobiety do zażywania pigułek aborcyjnych, w sprzedaży których pośredniczą jej członkowie.
„W ciągu ostatnich 9 miesięcy prawie 2 tysiące osób skorzystało z naszej pomocy w przerwaniu ciąży, grubo ponad 100 wyjechała z naszą asystą (również finansową) za granicę do kliniki. Wiemy, że trudno to zaakceptować, ale naprawdę rzeczywistość aborcyjna się zmienia! Wy sobie dyskutujecie a my sobie wzajemnie pomagamy w aborcjach.” - chwali się aborcyjna mafia na jednej ze swoich stron.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29123&Itemid=100

W 1994 roku Jarosław Kaczyński udzielił Teresie Torańskiej wywiadu, w którym oświadczył, że chciałby być emerytowanym zbawcą narodu. Marzenie bardzo piękne, tylko że od zbawiania jest inna instancja.
Czy już wtedy był opętany? Czy dlatego Husk i ślepowron się tak nim zachwycają?
Dołączył matołuszek...mamy niepoprawną, wybitną trójcę.

https://wprawo.pl/katarzyna-ts-jaroslaw-zbawia-narod/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1645574

Verita w poszukiwaniu utraconego rozumu.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645582

...powinien w tej sytuacji po prostu zacząć popierać Konfederację, a w następnych wyborach głosować na kandydatów wystawionych przez Konfederację.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1645569

się kojarzy. Jak w końcu odetniecie Korwina to znowu będziecie się tułać poza Sejmem z poparciem w okolicach błędu statystycznego. ;)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1645579

Matka Kurka nie jest w ogolnym pojeciu autorytem rozgrywek personalnych w PiS.To jest tylko i az tylko bloger ktory wiele razy okreslil jakies wydarzenie jako trafne ale to tylko tyle.Jego widzenie zagadnienia ostatnich wydarzen politycznych w kraju jest tylko jego i wylacznie jego interpretacja,z ktora mozna sie zgodzic ale pod pewnymi warunkami.Napewno Pan Jaroslaw Kaczynski pozostanie na zawsze liderem i osoba potrafiaca przewidywac zachowania koalicjantow,ktore koncza sie jak zwykle walkami o stolki.Niekiedy wymazywanie osob z portali informacyjnych ulatwia ich powrot do wlasciwego zachowania i myslenia o polakach jako calosci a nie o wlasnych mzonkach decydenckich.Nie bardzo rozumie tez tzw tworzenie problemow przez PiS ale to jest poza moim zasiegiem jak i rowniez wspomnanego blogera,a informacje ogolno dostepne sa tyle warte co przeglad techniczny czajki na dzien przed awaria.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1645571

 Ten artykuł, to jakieś chore domysły. Ukazał pożar zgnilizny, mielizny, ale chyba futerek. Zalecałbym melisę...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1645573

Horrorek na dobranoc

Dzisiaj obejrzę Fuckty w tefałenie

ps.

Ile w tym pysku nienawiści i chęć zemsty

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645577

Fuckty w skrócie:
-Koniec PiS
-Koniec Kaczyńskiego
-Koronawirus nas zabija na potęgę
-Tych co przeżyją, za 7 lat czeka pewna śmierć bo ocieplenie klimatu nas zabije
-Zawisza urodził dorodnego syna

....odcinek 7993.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645604

Jeszcze jeden news: 

W Białymstoku, zamieniono ul.Zamenhofa na

Adamowitza -patrona mamony...

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1645749

typowe dla takich udających "niepokornych", piszą to pod swój target a sami miotają się od radykalizmu po płatne włazidupsko. do pieniędzy i lansu umożliwianego przez rządzących, którzy starają się zjednać i włączyć szeroki front, to jakoś ich nie odstręcza. to mi przypomina m.in. corylusa, tyle pluł na cały system, pisarstwo i dotowanie ale jak się znalazła okazja, to chętnie wziął kasę i w zamian za nią jeszcze demonstracyjnie odwala manianę (czyta w koszmarny sposób swoje teksty, na to dostał stypendium). żałosne

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645576

A może ... jak dzieci ,jak dzieci ... uwielbiają bawić się w chowanego ,tak w piekiełku polytycznym główna rozrywka to zazwyczaj gra w "cykora"  . I infantylną naiwnością byłoby liczenie ,że polytycy "wydorośleją" .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1645583

a  ja  wolę oglądać pałac  na  horyzoncie  zamiast  dziury  w  ziemi  albo  brzydkie  klocki szklane. no  i  do  pałacu  można  wejść. to  jednak  kawałek  porządnej  architektury  zamiast  tej  żydowskiej   szpetoty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

cover

#1645664

"Kurka"- zaWzięcie  zajadle dziobiąc karmę z PiS ( nie dla kurek) -dowiodła, że doznała kuku na muniu - trafiając swoim dziubkiem - nie w karmę z PiS, a  w beton POczytnych antypoloniZMÓW.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1645599

Cudowne nawrócenie jak w przypadku Wielguckiego zwanego Matka Kurka to zakup kontrolowany,a jego pamietne ustawki z ubeckim nieutylizowanym śmieciem Owsikiem jest jak literacka fikcja z gatunku cwele science-redfiction etc etc.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645608

Pan Panie Romanie przybliża prawdę o PiS i zapleczu partyjnym po publicznym praniu brudów a w odwecie dostajesz Pan:

1. błyskotliwie obrazki;

2. bystre aczkolwiek gumowe oko;

3. dobrze, że dali pały bo mogli ukamienować;

4. dojrzale to już tu chyba nigdy nie będzie;

5. dyskutować merytorycznie z NP to synonim kopać się koniem;

6. głęboko mają Pana w poważaniu;

7. inteligentnie wymyślone sekwencje, z których każda jest osobną etiudką, wyobrażającą metaforycznie...

8. konstruktywnie to było, ale długo nie będzie;

9. mądrze nie powiem zadymiono Pana esej;

10. myśleć głęboko? Lepiej czasami nie myśleć wcale niż myśleć głęboko i błądzić we mgle.

11. niegłupio i z przytupem;

12. przenikliwie i z troską o Rzeczpospolitej;

13. racjonalnie, „rozważne”, umyślne, świadome w oparciu na regułach bynajmniej;

14. rozsądnie, ciekawie od strony konstrukcyjnej zaserwowano emisję nadmiaru podczerwieni.

Reasumując.

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie!

Pozdrawiam Pana Romana tańczącego z szarymi wilkami niekoniecznie na Alasce.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

casium

#1645626

.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1645628

// mądrze nie powiem zadymiono Pana esej;//

To Romeczek jest ten Matka Kurka?????

Ja cierpię dole

tego nikt nie wiedział

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645629

     Witaj! Myślałem naiwnie, że To tylko wrzucony artykuł Kurki...Ale, jaskrawo widać, że autor tego bloga identyfikuje się z tym przekazem. Nietrudno zauważyć, jak ta Polska rosnąca w siłę stoi im ością w gardle...Od razu hieny żydokomuny się zleciały...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1645675

pod artykułem "mądre i rzeczowe" argumenty, oraz pismo obrazkowe.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645640

Hieny żydokomuny się zleciały i... zalecają melisę hahhhaaaa.

To w takim przypadku zapytuję Pana Romana?

Z czym się Panu kojarzy Комите́т госуда́рственной безопа́сности – КГБ СССР?

PS

Pytanie retoryczne bo postanowione i...

Nihil Novi

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

casium

#1645750

#1645631

Jakaś bardzo stara kobieta lata po polach bez majtek z laptopem w rękach. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1645637

nie masz nic innego do roboty i ganiasz za nią, jak ci nie wstyd. Pamiętaj, że jej nie dogonisz, ponieważ kobieta z zadartą kiecką biega szybciej niż mężczyzna z opuszczonymi spodniami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645643

Co mogę na to?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1645647

Zdaniem Witolda Gadowskiego, na postrzeganie Prawa i Sprawiedliwości jako partii politycznej działającej od wielu lat w Polsce wpływa psychologiczny mechanizm projekcji.

– My przez długie lata widzieliśmy PiS takim, jakim chcieliśmy. Widzieliśmy w PiS-ie nasze wymarzone stronnictwo polskie, które zapewni nam realizację wszystkich ukrytych marzeń co do państwa, społeczeństwa, powszechności, a nie widzieliśmy tego, co jest naprawdę. W momencie, gdy się budzimy, przeżywamy upiorny lęk, jakby grunt osuwał się nam spod nóg. I co teraz? (…) Zawsze jest wyjście z sytuacji, zawsze jest coś lepszego. Wymaga to od nas wysiłku, burzenia stereotypów, pozbywania się złudzeń – szczególnie to ostatnie jest bardzo bolesne. Czas przestać stosować mechanizm projekcji wobec PiS-u – zauważył autor „Komentarza Tygodnia”.

– Przestańmy przypisywać PiS-owi to, czym PiS nie jest. Przestańmy przypisywać panu Kaczyńskiemu cech, których nie posiada. Wtedy zobaczymy sprawy we właściwych proporcjach i być może nadal będzie się nam to podobało. Nie mitologizujmy rzeczywistości, bo przebudzenia z mitologii bywają okropne – dodał.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/w-gadowski-o-tzw-piatce-dla-zwierzat-kazde-prawo-rodzi-obowiazek-kazde-prawo-rodzi-swiadomosc-ograniczen-jakie-obowiazki-nalozymy-zatem-na-zwierzeta/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645648

Najśmieszniejsze , gdy  inteligentni  ludzie    z  oburzeniem  przyjmują   krytykę   zgłupienia  JK    bo....oni  w  niego  wierzą!!!   Infantylizm  polityczny  naszego  społeczeństwa  jest  złowróżbny  i    marnie  rokujący.   To  i    coraz  bardziej  uwidoczniająca  sie  degeneracja  moralno-intelektualna  hierarchii  KK  wywołują  wielki  niepokój  i  konieczność  zmian.  Konfederacja  to  dobry  początek  ale  niewystarczający.  Murem  za  Kają  Godek , póki  co !!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

cover

#1645663

"Wyborcy PiS naprawdę wierzyli, że to jedyna partia wynosząca interes Polski i walkę z patologiami na najwyższy poziom, a układy i konflikty jej nie dotyczą, bo nie mają na to czasu."

Wierzyli jedynie wyborcy ślepi i głusi nas fakty, czyli lemingoza PiSowska (obecnie żydoPiSowska).  Mnie otworzyły się oczy w 2007 roku kiedy to z własnej, nieprzymuszonej woli J. Kaczyński przekazał władzę swoim bardziej tępym ale tak samo zachłannym kumplom ze zbrodniczej Magdalenki. Próbując uzyskać jakieś materiały wyborcze PiS przedłużyłem pobyt w Kraju zamiast zjawić się w uzgodnionym terminie w pracy "za chlebem w Londynie". Na miesiąc przed wyborami nie mieli żadnych materiałów. "Misio" Kamiński stwierdził jedynie, że "do Londynu materiały wyborcze przywiezie Bielan", oczywiście niczego nie przywiózł, nie wiadomo z kim się spotykał, a wystąpił jedynie w polskojęzycznym radiu którego mało kto słuchał, a  prowadzonym przez byłego SBka. Tak wyglądała kampania wyborcza PiSu. Kolejnymi faktami otwierającymi oczy była wynegocjowana i podpisana przez Kaczyńskich "Lizbona" oddająca suwerenność Polski. Kolejne wybory w 2011 też celowo przerżnięte mimo ewidentnego fałszerstwa związanego z wprowadzeniem "elektronicznego przekazywania wyników"  (w znacznej części dla Przewodniczących Obw. KW "hasła" zatwierdzające przesyłanie wyników tworzyli pełnomocnicy Okręg.KW twierdząc, że część przewodniczących nie jest w stanie samodzielnie wygenerować "hasła" - a więc w ramach "poprawek" mieli możliwość zmiany wyników - w moim miasteczku na 15 komisji, 9 utworzył pełnomocnik). Mimo nagłośnienia sprawy, powiadomienia PKW, Prokuratury, MSW, Policji, Sejmu, Senatu, wszystkich "partii" (klik) oraz najważniejszych osób w PiSie - NIKOGO TO NIE ZAINTERESOWAŁO. Jedyny odzew przyszedł od wyborców powołujących Komitet do zbierania podpisów o powtórzenie wyborów. Niestety nie spotkało się to z poparciem PiS, a tym bardziej innych klik i mimo zebranych przeszło 100 tyś podpisów Sąd odrzucił wniosek. To ukazuje właściwą "twarz" ówczesnego PiSu, a artykuł "Matki Kurki" obecnego żydoPiSu.

Najnowsze info z twittera, jeszcze nie wiem co o tym sądzić:

https://twitter.com/piotr_zarzycki/status/1309040712374259712?s=20&fbclid=IwAR2tuyufFEwj4YOt9Oqno0UdXJDI-UwV8iRV1FabHlDnksTlgLMZYDPklDI

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

antyleming

#1645673

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645723

Minister Ardanowski w niezwykle ciekawym wywiadzie dokładnie tłumaczy czym jest "piątka Kaczyńskiego" i jak poważne konsekwencje może dla Polski przynieść jej wprowadzenie. Tu nie chodzi już tylko o wieś, jej wprowadzenie zniszczy rolników i uderzy nie tylko w nich, zuboży każdego Polaka. Może ruszyć lawina, która pogrzebie Polskę. Każda minuta tego wywiadu, od pierwszej do ostatniej jest niezwykle ciekawa. Wysłuchałem kilku dziennikarzy, którzy zajęli stanowisko w tej sprawie, ale nikt nie wytłumaczył o co chodzi tak dokładnie jak on.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645764

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645976

po wiadomosci, ze wartosciowy czlowiek i bardzo dobry fachowiec pan minister Ardanowski zostal odstawiony na boczny tor

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1646322