Bankructwo Nowoczesnej Komuny

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Na naszych oczach bankrutuje nowoczesna komuna: system, który stworzono w wyniku obrad okrągłego stołu, gdy to agent SB Bolek uzgodnił z szefem bezpieki Kiszczakiem powstanie nowoczesnego państwa. Państwa, które z jednej strony uratuje starą komunę, z drugiej zaś zachowa pozory nowoczesnej demokracji i niepodległości.

Dopiero teraz – po dwóch latach rządów PIS-u upada ta nowoczesna komuna – państwo na którego koszt żyły wszystkie komunistyczne śmieci z esbecją na czele i które utrzymywało dzieci postkomuny: resortowe dzieci, różnych celebrytów, „artystów”, dziennikarzy, lewackie organizacje i zwyczajnych nierobów cechujących się tym, że bezczelnie pluli na Polaków, Żołnierzy Wyklętych, na polską tradycję i wiarę. Kwik odcinanych od koryta postkomunistycznych świń jest coraz bardziej donośny i coraz bardziej żałosny. Bowiem dopiero po 27 latach okazało się, kto tak naprawdę nie potrafi się odnaleźć w gospodarce rynkowej: to sponsorowani przez Polaków wrogowie prawdziwie demokratycznej Polski, którym odebrano pieniądze, którym im się słusznie należały….

Weźmy taką artystkę Jandę, która założyła sobie fundację, by przez nią doić Polaków. Przez lata rządów PO-PSL jej fundacja dostawała milionowe dotacje ze środków publicznych, jednak kiedy nowoczesna komuna wybory przegrała – Janda stała się jedną pierwszych ofiar PIS-u. Fundacja Krystyny Jandy złożyła w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego cztery wnioski o dofinansowanie jej Fundacji, prowadzącej dwa stołeczne teatry, Polonię i Och-Teatr. W 2016 roku Janda wnioskowała łącznie o 1,5 miliona złotych. Dostała „zaledwie” 150 tysięcy złotych . Czy to dziwi, że Janda pluje teraz na rząd PIS, który przestał utrzymywać artystkę i jej dwa teatry i która nie ukrywa: "Liczyłam że państwo będzie moim partnerem"? No cóż, każdy by chciał być utrzymankiem państwa i jego „biznesów”. Zwłaszcza zaś panie wiadomej profesji, które wyraźnie się postarzały...

Jeszcze bardziej drastyczny jest przykład Kijowskiego - nieroba, alimenciarza i fałszerza faktur. Twórca anarchistycznego KOD-u, którego kreowano na drugiego wodza rewolucji październikowej lub co najmniej nowoczesnego Bolka, został z KOD-u wywalony. Kijowski utracił więc dostęp do puszek, do których datki na prowadzenie demonstracji wrzucali zwolennicy Majdanu, w tym armia byłych ubeków, którym PIS odebrał przywileje...

Kijowski bez wstydu zaczął się żalić w internecie, że nie ma na jedzenie i na bilety autobusowe!  A pójść do roboty truteń jak nie zamierzał tak i nie zamierza. Ba! Nawet wyliczył sobie, że trzeba by mu było płacić ca. 8,5 tys zł na miesiąc, a tyle na budowie nie zarobi ! Siostra Kijowskiego zorganizowała więc zbiórkę na stypendium dla kodziarskiego trurtnia, w skromnej kwocie 35 tys.złotych!  I myślicie, że w Polsce nie ma frajerów? Są – gdyż truteń Kijowski nadal nie będzie musiał szukać pracy!

Wszystkie ofiary upadającej nowoczesnej komuny przebiła jednak nowa przewodnicząca Nowoczesnej partii. Nowoczesna prezeska Lubnauer bez żenady zwróciła się o datki na bankrutującą partię.... choćby po 10 złotych! Kłopoty finansowe Nowoczesnej były i nadal są najściślejszą tajemnicą partii, gdyż nie wiedzą o nich posłowie ani działacze terenowi. Nowoczesna partia ma ok. pięciu mln złotych długów! 

Najbardziej palące zobowiązanie to ok. 900 tys. zł, które Nowoczesna jest winna Polsatowi za spoty wyborcze w kampanii parlamentarnej dwa lata temu. Według umowy z telewizją Zygmunta Solorza, Nowoczesna powinna spłacić ten dług do końca roku. A to nierealne, bo kasa partii świeci pustkami. Niezapłacone faktury Polsatu to niejedyny dług. Nowoczesna nie spłaciła jeszcze kredytu, który zaciągnęła na wybory w 2015 r. – to niemal dwa mln zł, które jest winna państwowemu bankowi PKO BP.

Odchodzący w niebyt przewodniczący Ryszard Petru wynegocjował z PKO rozłożenie płatności na raty po ok. 150 tys. kwartalnie. To był gest ze strony banku — taka decyzja opierała się na założeniu, że Nowoczesna wejdzie do Sejmu w kolejnej kadencji i dostanie państwowe subwencje, z których spłaci długi...

Problem w tym, że bank PKO BP jest obecnie kontrolowany przez obóz władzy – głównie przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. W każdej chwili bank może zmienić zdanie. Tak więc, paradoksalnie, Nowoczesna stała się nie tylko ofiarą bankrutującej nowoczesnej komuny, ale i zakładnikiem PiS!  

Nikt nie ma już wątpliwości, że to PIS dąży do rozmontowania systemu nowoczesnej komuny - bękarta poczętego w wyniku uzgodnień przy „okrągłym stole”.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

nie podniesie się już z tego skrzętnie umoszczonego barłogu, w którym wykonuje ostatnie podrygi konającej ostrygi. 

Poza tym znakomite podsumowanie .

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2
#1553869

Taka teraz będzie nazwa byłej Nowoczesnej.

Lubnauer wygoni wszystkich na ulice i mają wołać do napotkanych ludzi pan da.

Bo widać nawet i Soros nie chce sponsorować imbecylów, skoro prostego przelewu nie potrafią dobrze zrobić

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1553870

Niech się bank martwi skąd i od kogo wziąć.

Swoją drogą ciekawe na jakiej podstawie dostali kredyt z państwowego banku.Czy było jakiekolwiek zabezpieczenie oprócz "ładnych oczu" założycieli.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1553878

   Witaj! Wtedy bank był jeszcze przed repolonizacją z obcym pakietem. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1553890

PANDA ! panie na przetrwanie.

PANDA !

Potrzebujem ! przeca ni ma z czego żyć, jak my tylko plujem.

Bo za plucie nic nie kupi. W morde jeno mogom dać. 

człowiek pluje jak ten gupi, miast za robotem siem brać.

PANDA ! panie chocia dyszkem dla tego z kucykiem,

on w duecie z durnym Ryśkiem.

PANDA ! oni i my, ledwo zipiem........łoj.....

PANDA ! 

bo sp.....li na banicjem: 

 

 http://polskaracja.com/organizatorka-zbiorki-dla-kijowskiego-tlumaczenie/?utm_source=onesignal

http://polskaracja.com/kijowski-przylapany-w-centrum-handlowym/?utm_source=onesignal

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1553887

Nowoczesna to lewacy i kulturowi dewianci, podobnie jak palikociarnia była dewiantem obyczajowym...już zdycha...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1553891

Serwus Kapitanie Nemo. Znakomity wpis i piąteczka! Bankructwo Nowoczesnej i Petru, a wcześniej Palikota jest bez dwóch zdań błogosławionym owocem, przebudzenia się narodu, który pogonił ludzi układu okrogłostołowego w wygranych wyborach prezydenckich i do Sejmu i Senatu RP. Po temu III RP Pomroczna b. powoli w swoich symbolach zdycha! Okupiliśmy to jednakże ogromnymi stratami! Nie ludźmy się! Otóż konieczne wobec wymierania narodu 500+, gigantyzna fala Ukraińców, rosnące, ogromne już zadłużenie państwa, to wszystko wcześniej, czy później da nam wszystkim po garach i po kościach. Póki co mamy czas i absolutnie nie wolno go zamrnować, trzeba dalej reformować kraj, trzeba iść za ciosem.

Popatrzcie na MIllera i całe, obecnie b. bogate towarzystwo SLD (naturalnie poza krzyczącymi ubekami), jak oni siedzą cicho, dlaczego? Otóż spijają spokojnie śmietankę, tego co spryatyzowali! Popatrzcie na UD-UW-PO, czy im się źle powodzi, choćby taka Hanna Suchocka, czy Jerzy Buzek i tysiące innych, owszem płaczą nieustannie medialnie ale też zachowali wszelkie środki, by sprawnie powrócić do władzy, zatem mamy się z czego cieszyć ale niezadlugo. Trzeba działać, trzeba budować świadome, mocne idowo elity młodych Polaków, które będą w stanie intelektualnie pokonać złotego i cielesnego cielca.

I na koniec. Nie zamykajmy się tylko w PiS-ie. Szukajmy dróg porozumienia z młodymi, pełnymi siły, chęci, energii działania, choć zbuntowanymi zastępami narodowców, bo jeśli nie tam to gdzie będziemy szukać?! Pozwólmy im woooolno dorastać, by byli w stanie na przyszłość udźwignąć ojczyny gmach państwowy! Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1553893

"Śmierć" Diduszki,
martwa wiewiórka
Szumełda z otartym naskórkiem oskarżający narodowców o pobicie
"oplute" muzułmanki w Lublinie,
"pobity" w tramwaju czytelnik ,,Wyborczej"
Hugo-Bader prawie pobity przez prawie rasistów
Frasyniuk czujący się jak żydowskie dziecko
i Samolińska...
aktor Zamachowski z rodziną - nie mają co jeść
sędzia Żurek-pracuje tylko na kredyty
sędzia Gersdorf za 10tys może przeżyć tylko na prowincji
M.Kijowski-potrzebuje 8tys(są zrzutki na jego opłaty)

Tylko skromnym emerytom, rencistom i Naszym Powstańcom zawsze wystarcza

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1553941