Stalking organizowany. Co są winni święci patroni Europy?

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Wczoraj (25 sierpnia) w południe napisałam notkę o sześciorgu wielkich świętych - Patronach Europy. Są to: Św. Benedykt z Nursji, Święci Bracia Cyryl i Metody, Św. Brygida Szwedzka, Św. Katarzyna z Sieny i Św. Edyta Stein (imię zakonne Teresa Benedykta od Krzyża). Patronów tych wskazali święci papieże: Paweł VI (ogłosił patronem Św. Benedykta) oraz Jan Paweł II (ogłosił pozostałych pięciu patronów, w tym 3 kobiety).

Jak podkreślił Benedykt XVI, biografie tych świętych wskazują na ich ogromny wpływ na rozwój cywilizacji i kultury europejskiej. Są oni nie tylko  przykładem tego, jak człowiek może wspiąć się na wyżyny doskonałości duchowej i osiągnąć taką więź z Bogiem, za przyczyną której już w ich ziemskim życiu dokonywane są cuda, ale i dowodem na to, że wielcy zakonnicy, misjonarze, mistycy potrafią w bardzo realny sposób wpływać nie tylko na losy Kościoła, ale także państw, a nawet całego kontynentu.

Europa potrzebuje wstawiennictwa świętych patronów, bo znalazła się na niebezpiecznym zakręcie. Ogromny wpływ na życie Europejczyków zyskały ideologie lewackie i zbudowane przez nich (lub opanowane) struktury polityczne, administracyjne, naukowe, edukacyjne, medialne i inne. Walczy się nie tylko z kościołem i cywilizacją łacińską, ale także z państwami narodowymi. Europa jest zasiedlana na masową skalę przez tzw. uchodźców, zwykle muzułmanów, nie akceptujących, a nierzadko wrogich cywilizacji europejskiej.

Św. Jan Paweł II mówił, że "otwarcie się na transcendencję to żywotny wymiar egzystencji". A więc do wymiaru transcendentnego trzeba powrócić. Potrzebna jest wielka modlitwa za Europę i zabieganie o wstawiennictwo u jej patronów.

Napisana przeze mnie notka w ciągu 1,5 dnia zyskała ok. 1600 odsłon, ponad 30 udostępnień i około 80 polubień.

Niestety, spotkała się z niezrozumiałą wrogością kilkorga tutejszych userów, wyposażonych w prawo punktacji. Chyba ma to związek z jakimiś personalnymi konfliktami, organizowanymi tutaj z niejasnych motywów.

Przedwczoraj dostałam taki "miły" list: "Sluchaj. Ja od dawna nie daje ci minusów. Ale do czasu.Jeszcze jeden taki twój numer to mocno pożałujesz". Nie wiem o co chodziło nadawcy, ale odpowiedziałam, aby mi nie groził, bo mi na tych ocenach nie zależy.

Wczoraj wieczorem (25 sierpnia) pod opisywaną notką zobaczyłam 6 jedynek, a więc "zastraszacz" zrealizował zapowiedź.; ) Przeczytałam też chełpliwą wypowiedź jednej z osób, nie ukrywających satysfakcji z tego powodu.

Mimo, że liczba czytelników, którzy z własnej inicjatywy docenili notkę, bije na głowę tych, co się zorganizowali "przeciwko", to jednak rozczarowująca jest ta pseudo-akcja "dyfamacyjna".

Czy naprawdę święci patroni Europy muszą być ofiarami jakichś osobistych animozji kilku osób?

Apeluję o rozsądek.

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/zlekcewazone-przeslanie-o-patronach-europy

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.4 (głosów:11)

Komentarze

nawet merytoryczna, tekstów Rebeliantki. A temat, którego się podejmuje, ma zasłonić to, że kolejny tekst na przestrzeni tygodnia, jaki zaprezentowała, powstał przy udziale "kopiuj-wklej" z minimalnym wkładem własnym.

Uprzedzając jej kolejny bluzg pod moim adresem dodaję, że każdy, kto wyraża publicznie inne zdanie, niż aktualnie artykułowane przez Rebe nosi miano hejtera.

Ale tak to już jest, gdy człowiek u progu siedemdziesiątki uświadamia sobie, że jedyne, czego się dorobił, to profil na portalu blogerskim.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1642371

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/syndrom-sztokholmski

Kopiuj-wklej bez wskazania źródła zapożyczeń i cudzysłowów:

Syndrom sztokholmski to mechanizm, który powstaje w relacji ofiara - kat. Rejestrowane są przypadki, gdy osoba porwana i więziona odczuwa pozytywne emocje w stosunku do swojego oprawcy, jest wyrozumiała, a wręcz broni go. Syndromem sztokholmskim określamy również patologiczne relacje w rodzinach, związkach, tzw. toksycznych, w których strona krzywdzona (zdominowana) próbuje za wszelką cenę usprawiedliwić postępowanie strony krzywdzącej (dominującej).

-----------------------------------

syndrom sztokholmski w wymiarze ekstremalnym dotyka m.in. osób porwanych i uwięzionych, zakładników, jeńców wojennych, osób wykorzystywanych seksualnie, członków sekty, ale może się także wykształcić w związkach miłosnych (zaborcza miłość), a nawet w relacji szef – podwładny (mobbing). Osoba, która w tej relacji jest stroną słabszą, dzięki temu mechanizmowi czuje się bezpieczniej - a bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka - ale i wygodniej, bo nie musi dzięki temu stawać do walki,

------------------------------------

Nazwa "syndrom sztokholmski" pochodzi od wydarzeń z 1973 r., kiedy to w Sztokholmie dwóch mężczyzn napadło na bank. Gdy na miejsce przyjechała policja przestępcy wzięli zakładników: trzy kobiety i mężczyznę, i przetrzymywali ich przez sześć dni. Po pewnym czasie negocjacji do banku przybyli ratownicy i – z trudem, bo zakładnicy sprawiali wrażenie, jakby wcale nie chcieli wychodzić na wolność – uwolnili ludzi. Później okazało się, że podczas przesłuchań zakładnicy bronili napastników, a winą za wszystko obarczyli policję. Po pewnym czasie nawet jedna z zakładniczek zaręczyła się ze swoim oprawcą, a przetrzymywany mężczyzna założył fundację, by zebrać pieniądze na prawników dla złodziei. Definicję tegoż zdarzenia stworzył szwedzki kryminolog i psycholog Nils Bejerot, po raz pierwszy w 1973r użył określenia "syndrom sztokholmski".

Znanym przykładem syndromu sztokholmskiego jest przypadek Patty Hearst, (wnuczki amerykańskiego wydawcy Williama Randolpha Hearsta), która została porwana 4 lutego 1974 r. przez grupę Symbionese Liberation Army, wyznającą utopijne koncepcje socjalne. Patty przyłączyła się do grupy i razem z nią uczestniczyła m.in. w napadzie na bank. W końcu trafiła do więzienia, skazana na 7 lat pozbawienia wolności za współpracę z terrorystami, ale ostatecznie wyrok skrócono do dwóch lat.

Bardziej współczesnym jest przypadek Nataschy Kampusch, która została porwana przez Wolfganga Priklopila, gdy miała 10 lat i przez następne 8 lat była przez niego bita i poniżana. W 2006 r. w końcu udało jej się uciec, jednak później opowiadała, że dążyła do nawiązania pozytywnej relacji ze swoim katem.

------------------------------------------

Konkluzja:

Brak linku wskazującego na miejsce, skąd pobrano zapożyczenia. Ponadto - brak cudzysłowu.

CZYLI: OCZYWISTY PLAGIATOR.

30% jego tekstu, to dosłowne zapożyczenia, których źródło jest ukryte przed czytelnikami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1642378

Oszczerczy hejt i stalking.

Co tego człowieka obchodzi, czego ja się "dorobiłam" i co on może na ten temat wiedzieć? I co to ma za znaczenie dla innych blogerów i dla oceny moich tekstów?

Ten materiał, który ten user próbuje teraz zdyskwalifikować, ma w tej chwili 1996 odsłon, 32 udostępnienia i 80 lajków.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1642391

To już ostatni dzwonek, byś zaczęła postępować jak człowiek inteligentny, a nie pałować wszystkich, którzy merytorycznie wytykają ci błędy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1642518

Zapytała moja mama po przeczytaniu nagłówka.

Dodam że mama czeka bo chciała by wiedzieć.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1642400

Stalking określany jest jako uporczywe nękanie bądź prześladowanie ofiary.

Stalking (z ang. skradanie, naprzykrzanie, czatowanie) po raz pierwszy zaobserwowany został w USA jeszcze w latach 80. Początkowo pojęcie to dotyczyło głównie sławnych aktorów i muzyków oraz nadmiernie nękających ich osób (stalkerów). Szybko jednak zaobserwowano rozwój stalkingu, wskutek czego w USA dokonano penalizacji tego zjawiska, jako przestępstwa przeciwko osobie (crimes against the person). Obecnie stalking karany jest we wszystkich stanach USA. Również kraje europejskie, takie jak Niemcy, Holandia czy Włochy, wprowadziły kary za uporczywe nękanie.

Penalizacji stalkingu dokonano wprowadzając art. 190a do kodeksu karnego. Podobnie jak w USA stalking traktowany jest jako przestępstwo przeciwko wolnościom człowieka. Zgodnie z nowym artykułem 190a kodeksu karnego, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/pokrzywdzony/282327,Czym-jest-stalking.html

Czym jest cyberprzemoc?

Cyberprzemoc to agresja elektroniczna, której przejawami są: prześladowanie, nękanie, wyśmiewanie i zastraszanie osoby przez Internet lub narzędzia elektroniczne. Wysyłanie SMS-ów z groźbami, wyśmiewających e-maili, nękanie na portalach społecznościowych i forach, tworzenie antystron, kradzież tożsamości, rozprzestrzenianie treści szkalujących daną osobę – to zachowania typowe dla stalkera, czyli człowieka dopuszczającego się agresji online.

Wirtualny stalking może ewoluować w fizyczne prześladowanie (np. wandalizm, pisemne groźby, obsceniczne ulotki, wtargnięcia na teren prywatny), ale istnieje też odwrotna zależność: fizyczne prześladowanie może zostać poszerzone o cyberstalking.

https://www.spyshop.pl/blog/infografiki-stalking-w-polsce-jest-coraz-czestszy-czym-jest-cyberstalking-i-jak-mu-zapobiegac/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1642403

Więc albo lajkujesz, albo jesteś przestępcą wg mocno starszej panny. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1642519

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1642804

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1642805

to cytaty czy praca własna? wygląda na zerżnięte z netu

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1642522

EOT

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1642803