Pilne - Ukraina - Tylko w Niepoprawnych

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Dwa tuziny amerykańskich “kremlinologów”, byłych ambasadorów w krajach wschodnioeuropejskich i emerytowanych generałów, byłych dowódców wojsk USA na teatrze europejskim, opublikowały pilne zalecenia dla administracji Bidena w sprawie koncentracji rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą. W ich ocenie Moskwa przygotowuje polityczną scenę dla inwazji i najbliższe dni będą miały decydujące znaczenie dla rozwoju sytuacji na pograniczu. Dlatego Waszyngton winien w “maksymalnie ścisłych konsultacjach z sojusznikami w NATO i Ukrainą podjąć natychmiastowe kroki, aby wpłynąć na kalkulację zysków i strat Kremla zanim kierownictwo Rosji zdecyduje się na dalszą eskalację militarną.”  

Do najważniejszych elementów programu odstraszania eksperci zaliczyli następujące pilne decyzje:

1. Nie oglądając się na poczynania Rosji uzgodnić z krajami UE listę "szerokich i bolesnych" sankcji, które zostaną wprowadzone "natychmiast" po ewentualnej agresji na Ukrainę,

2. Zakomunikować Rosji i ogłosić tę listę tak, aby Kreml był świadom magnitudy wstrząsu, który go czeka jeśli zdecyduje się na inwazję i aby nie pomylił się w kalkulowaniu kosztów i zysków.

3. Pod rygorem cofnięcia decyzji o uchyleniu amerykańskich sankcji wobec Nord Stream 2 i firm współpracujących, wymóc na Berlinie natychmiastowe operacyjne zablokowanie gazociągu jeśli Rosja uderzy.

4. Drogą pilnie przyspieszonej pomocy szkoleniowej i dostawy sprzętu, zwiększyć potencjał odstraszania ukraińskich sił zbrojnych, bowiem dla Kremla decyzja poważnej inwazji Ukrainy jest zależna od tego, czy wojska rosyjskie bedą mogły zająć terytorium Ukrainy bez ponoszenia "znaczących i długotrwałych" strat. Z tej racji należy pilnie doposażyć wojska ukraińskie i oddziały obrony terytorialnej. Przede wszystkim w przeciwpancerne pociski Javelin, anty-artyleryjskie systemy radarowe Q36 i przeciwlotnicze pociski Stinger oraz inne systemy obrony przeciwlotniczej.

5. NATO powinno już wzmacniać swoją obecność militarną na wschodniej flance i zakomunikować Moskwie, że rosyjska eskalacja spowoduje znaczne zwiększenie sił amerykańskich i sojuszniczych, a także ich stałą obecność w państwach bałtyckich i w rejonie Morza Czarnego. NATO powinno również zasygnalizować Moskwie, że dodatkowe rozmieszczenia mogą zostać ponownie rozważone, jeśli/kiedy obecny kryzys zostanie rozładowany.

6. Administracja Bidena winna skonsultować z NATO, EU, Ukrainą i "kluczowymi sojusznikami takimi jak Polska" plany szerokich przygotowań do poważnego kryzysu humanitarnego na wypadek rosyjskiej inwazji.

Równolegle z powyższymi działaniami USA wraz z sojusznikami powinny uzmysłowić Rosji, że są gotowe do dialogu i negocjacji, pod warunkiem deeskalacji napięcia. Należy również dobitnie zakomunikować Rosji, że w negocjacjach muszą brać udział wszystkie zainteresowane stron i “dwustronny kanał negocjacyjny USA-Rosja jest wykluczony”.

Wśród sygnatariuszy zaleceń są:

Generał Philip Breedlove, były naczelny dowódca wojsk sojuszniczych w Europie,

Generał Wesley K. Clark, były naczelny dowódca wojsk sojuszniczych w Europie,

Ambasador Paula Dobriansky, była podsekretarz stanu do spraw globalnych, 

Dr. Evelyn Farkas, była z-ca sekretarza obrony do spraw Rosji, Ukrainy i Eurazji,

Dr. Francis Fukuyama, Uniwersytet Stanford,

John E. Herbst, były ambasador na Ukrainie i w Uzbekistanie

Generał Ben Hodges, były dowódca wojsk lądowych USA w Europie,

Michael McFaul, były ambasador w Rosji,

Steven Pifer, były ambasador na Ukrainie,

Strobe Talbott, były zastępca sekretarza stanu,

Alexander Vershbow, były ambasador w Rosji,

Oryginał zaleceń tutaj: ]]>https://www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/how-to-deal-with-the-...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

- jak zwykle przygotowały Niemcy i Rosja a ich dalsza współpraca oznacza z ponad wszelką wątpliwością kolejną wojnę światową na którą tym razem powinniśmy być przygotowani.

Wśród Narodu musi być rozprowadzona jak największa ilość broni i amunicji - w Polsce tak z 10 do 15 milionów sztuk i amunicja bo w wojnę wszyscy stajemy się żołnierzami i warto o tym pamiętać.

Część broni i ładunki wybuchowe powinna być zdeponowana i ukryta na teoretycznie przyszłych zajętych przez wroga terenach do przyszłych działań dywersyjnych takich jak - zabijanie śpiących żołnierzy wroga, wysadzanie ich składów paliw i amunicji, wysadzanie dynamitem połączeń dostaw oraz atakowanie odtylcowe wroga. To akurat zalecił bym dziś Ukrainie bo u nich wojna "wisi na włosku".

Co do kosztów to warto aby świat przeanalizował koszty i rozważył wyznaczenie 100 milionów dolarów czy nawet miliard dolarów nagrody za łeb tego międzynarodowego wschodniego bandyty który od dawna napada na swoich, spokojnych sąsiadów. To się może okazać o wiele tańszą wersją dla świata.

Vote up!
9
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1639590

@ zwykły polak

Teoretycznie trudno się nie zgodzić z Pańskimi postulatami. To jest elementarz walki i oporu. Tylko rzecz w tym, że Polacy z tego elementarza dawno już wyszli. Nie jesteśmy już niezależnym społeczeństwem II RP. Manipulowani, i to na wszystkie strony, jesteśmy od 70 lat. Dziś zbyt dużo w nas złości, niezałatwionych rachunków i zupełnie zapomnieliśmy o czymś, co wiąże się z posiadaniem broni; nie ma strzelnic, a władza wykonawcza prawie nie działa. Nie można wykluczyć więc takiej sytuacji, że po otrzymaniu prawa dostępu, zanim zaczęlibyśmy się bronić, w pierwszej kolejności załatwilibyśmy rachunki między sobą.

Nie jestem w opozycji do tego, co Pan pisze, oczywiście, że Amerykanie ponownie doprowadzili do kolejnej współpracy Niemiec z Rosją. Ale z drugiej strony taka polityka była odpowiedzią na słabość naszego państwa - i to na każdym szczeblu. W Polsce, jak się  wydaje, jedyną zdrową organizacją jest WOT. Ale czy ma ona poparcie społeczne? Od samych żołnierzy WOT wiem, że nie czują takiego poparcia. Wyjątkiem były karki pisane do obrońców na granicy z Białorusią. Ale to zbyt mało. Od 20 lat apeluję, aby uaktywnić społeczeństwo, podnieść jego morale, reaktywować patriotyzm i właściwe punkty odniesienia, ale bez skutku. I dzisiaj znaleźliśmy się w sytuacji, jaką opisałem wyżej. Wszystko ma swoje konsekwencje.

Pozdrawiam  

Vote up!
0
Vote down!
0

Ryszard Surmacz

#1640173

Część amerykańskich polityków (i to chyba ta lepsza) nie zgadza się na ścisłą współpracę Niemiec i Rosji w przypadku ataku Rosji na Ukrainę. 

[treść listu jest prawidłową odpowiedzią na aktualną potrzebę - ale papeteria nie nastraja optymistycznie].

opinia ;) poborowego

Vote up!
3
Vote down!
-4

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639594

Obecna sytuacja może być planem rosyjsko chińskim skierowanym przeciw USA.

Oba mocarstwa prowadzą obecnie współpracę gospodarcza i polityczną.

W interesie Rosji jest odzyskanie wpływów sprzed końca zimnej wojny.

W interesie Chin jest realizacja polityki "Jednych Chin" a jej początkiem ma być włączenie Tajwanu do Chin kontynentalnych.

Wzrost potęgi Chin i odbudowa rosyjskiego potencjału od początku XXI wieku sprawiło, ze USA musi wybierać teatr przyszłych działań wojennych:

- Azja, Daleki Wschód i Pacyfik

- albo Europa z jej wschodnią flanką NATO

Działania Rosji mają utrudnić USA w rozstrzygnięciu tego dylematu:

- w sytuacji zagrożenia na granicy wschodniej Ukrainy a także na Oceanie Arktycznym(Norwegia sygnalizuje szczególną aktywność rosyjskich okrętów w rejonie wyspy Spitsbergen), Rosja chce skoncentrować główną uwagę i siły na tym teatrze wojennym

- ta sytuacja może ułatwić Chinom operację skierowaną na Tajwan

- gdy to by się udało, to wtedy USA poważnie musiałyby zaangażować się na tamtym obszarze i Rosja miałaby większe pole manewru w sprawie realizacji swego planu odzyskiwania wpływów na obszarze strefy wpływów  sprzed końca zimnej wojny.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1639595

Wydaje mi się możliwy i taki scenariusz (ale nie znam się i nie czuję proporcji):

Stany Zjednoczone widząc politykę "Jednych Chin" i wzrost ich potęgi, sprzedają Europę Środkowo-Wschodnią Rosji za pośrednictwem Niemiec, by móc się skupić na wschodzie. Konflikt zbrojny może być ostatnią deską ratunku dla USA (w wyścigu z Chinami). Stanom Zjednoczonym może zależeć na czasie i będą wspierać lokalne konflikty, by doprowadzić do wojny aż do agresji na Polskę.

(Doniesienia o zapowiadanej kontroli amerykańskiego internetu w Rosji mogą być jedną z zasłon dymnych).

Cokolwiek będzie, niech Polska, jak zwykle, stanie po dobrej stronie.

Tylko która to będzie?

Vote up!
3
Vote down!
-4

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639598

Od początku XX wieku globaliści używając podstępu, wykorzystali okres świąteczny, kiedy wielu kongresmenów nie było na obradach, doprowadzili do przyjęcia  Ustawy o Rezerwie Federalnej z 1913 roku, czyli powołania prywatnego banku centralnego USA.

Ten zabieg pozwalał prywatnym bankom powoli przejmować kontrolę nad finansami nie tylko USA ale i świata i obecnie ocenia się, ze 1% populacji posiada kontrolę nad 80% zasobów jakimi dysponuje cały świat.

Drogą do tego celu miały być kryzysy, rewolucje i wojny a najważniejszym etapem w drodze ich panowania nad światem, miało być podporządkowanie sobie Heartlandu(wg teorii Halforda Johna Mackindera), serca Eurazji znajdującego się pod kontrolą Rosji.

To nie przypadek, że globaliści sfinansowali rewolucję bolszewicką w Rosji, by przejąć nad nią kontrolę.

Gdy ten proje4kt wymknął im się spod kontroli za przyczyną Stalina, finansując III Rzeszę Hitlera, próbowali przy jej pomocy podporządkować sobie Rosję, poprzez stworzenie koalicji antyhitlerowskiej(ale znowu nie udało im się podporządkować sobie Rosji/ZSRR, wiec rozpoczęli zimna wojnę ale i zwycięstwo w tej wojnie zimnej nie doprowadziło do podporzadkowania Rosji globalistom, bo znowu pojawił się Putin, który postanowił odbudować potencjał z czasów ZSRR.

Wtedy globaliści postanowili metodą marchewki i kija podporzadkować sobie Rosję rozpoczynajac z poczatkiem XXI wieku politykę przyciągania Rosji do Zachodu, podniesioną przez administrację B.H. Obamy na wyższy poziom polityki resetu USA-Rosja, która załamała się w 2013 roku. 

Obecnie administracja J.Bidena próbuje przeciągać Rosję na swoją stronę, co moim zdaniem, gdyby kosztem ustępstw USA na rzecz Rosji w Europie Środkowo Wschodniej, doprowadziłoby do powstania niemiecko rosyjskiej Eurazji, która w dalszej perspektywie doprowadziłaby do wypchnięcia USA z Europy i zepchnięciem USA do roli zaoceanicznego regionalnego mocarstwa.

W dekadzie 2040 - 2050 Chiny planują odzyskać 1.6 mln. km2 terytoriów, które podlegają Rosji a wg Chin, to ich terytoria zabrane im przez Rosję.

Czy tak się stanie, czas pokaże.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1639601

........To nie przypadek, że globaliści sfinansowali rewolucję bolszewicką w Rosji, by przejąć nad nią kontrolę...........

czytałem niedawno porażający tekst na temat tych "globalistów".

tytuł tej książeczki, TEGO DOKUMENTU :  Żydzi - przeproście!

No i krótki fragment rozdziału drugiego na temat żydów rosyjskich.

cyt. Żydzi rosyjscy winni przeprosić za: 

1) Wywołanie i przeprowadzenie krwawej bolszewickiej rewolucji październikowej 1917 roku,która doprowadziła do totalnego zniszczenia kraju. Była to swoista "zapłata" Rosji za przyjazne przyjęcie Żydów do siebie i zapewnienie im godziwych warunków egzystencji. Jakże znamienna jest w tym względzie treść ulotki w języku hebrajskim, którą znaleziono u dowódcy 11 pułku strzelców bolszewickich, Zundera, w czasie utarczki granicznej z Estończykami, w nocy  9 Grudnia 1919 roku. Ulotka ta przeznaczona była dla komitetów międzynarodowej Unii Żydowskiej. Jej treść jest następująca: " Synowie Izraela! Godzina naszego zwycięstwa jest bliska. Jesteśmy u progu panowania nad światem, To o czym mogliśmy jedynie w marzeniu myśleć,staje się obecnie rzeczywistością...  Przez zręczną propagandę poddaliśmy krytyce i wyszydzeniu powagę i praktykę religii, która jest nam obcą, złupiliśmy te świątynie, które są nam obce, zachwialiśmy wśród narodów i państw ich kulturę i ich tradycje, znaleźliśmy wśród tych narodów więcej ludzi do naszej pracy niż było nam potrzeba.

Zrobiliśmy wszystko co potrzebne, by podbić naród rosyjski, przez potęgę żydowską i zmusiliśmy go w końcu by upadł na kolana przed nami. Rosja śmiertelnie zraniona jest teraz na naszej łasce. Strach przeklęty przed niebezpieczeństwem nie powinien nam pozwolić ani na współczucie ani na litość. Nareszcie danym nam jest patrzeć się na łzy narodu rosyjskiego. Zabierając mu jego dobra i jego złoto, uczyniliśmy z tego narody podłych niewolników. Lecz bądźcie roztropnymi i dyskretnymi. Należy zniszczyć najlepsze elementy,elementy uświadomione, aby Rosja nie otrzymała już więcej rządów...

"Wojna i walki wewnętrzne zniszczą skarby kultury stworzone przez narody chrześcijańskie. Bądźcie roztropnymi synowie Izraela!  Nie ufajcie siłom zwodniczym i tajemnym. Bronstein, Appfelbaum, Rosenfeld, Steinberg (Trocki, Zinowiew, Kamieniew)  i mnóstwo innych wiernych synów Izraela jest w komisariatach, odgrywają pierwszą rolę. Lecz nie upajajcie się zwycięstwem. Bądźcie roztropnymi, ponieważ nikt oprócz was samych nie może nas bronić. Synowie Izraela! Zewrzyjcie się bardziej w szeregi i walczcie za wasz wieczny ideał".

2) Całkowite opanowanie ustanowionej władzy bolszewickiej. 

W  pierwszym utworzonym rządzie bolszewickim, zwanym Radą Komisarzy Ludowych liczącym 22 komisarzy, 19 z nich było Żydami, łącznie z Leninem........koniec cytatu.

Dalej następują kolejne informacje. Cyfry, porażające. Mała książeczka. Stron zaledwie 79.........   

Vote up!
2
Vote down!
0
#1639617

@ 35 stan

Interesy Rosji i Chin są tylko pozornie zbieżne, i obie strony doskonale o tym wiedzą. W pierwszym etapie Chiny będą popierać Rosje w działaniach zewnętrznych, bo to osłabia USA. Ale jednocześnie nie mogą dopuścić do zbytniego wzmocnienia Rosji, bo zacznie ona im zagrażać.

Tak, USA została zmuszona do wyboru pomiędzy Pacyfikiem a Polską (wschodnia flanką). Jest więc w takiej samej sytuacji, jak od prawie 300 lat Polska - konieczności walki na dwa fronty. I chcąc zachować pozycję mocarstwa nie ma wyjścia, bo jak pisałem ostatnio, wojna na Pacyfiku jest obroną jej interesów i gospodarki, a obrona flanki wschodniej, Ukrainy i Polski, jest walką o życie własne Stanów. Gdy porozumienie "od Vancouver do Władywostoku" dojdzie do skutku i Polska z Ukrainą zostaną zneutralizowane, wówczas ślizgiem, jak na saneczkach całe Chiny, Rosja, Francja Niemcy i jeszcze kilka państwa europejskich znajdzie się tuż pod samym gardłem USA. I to będzie prawdziwy koniec nie tylko Stanów, ale też i całej cywilizacji zachodniej.

Warto też sobie uzmysłowić, że jedno przejście wygłodniałych Chińczyków przez terytorium Europy może zakończyć istnienie białej rasy na tym kontynencie.

Walka o złoża Arktyki, tak czy siak, zdominują rywalizację między mocarstwami, bo na dłuższą metę tylko ona pozostała gwarantem dominacji jednych nad drugimi. Chyba, że w międzyczasie wynalezione zostanie inne źródło zastępcze.

Pozdrawiam  

Vote up!
0
Vote down!
0

Ryszard Surmacz

#1640175

Czarno to widzę. Cały zachód jest zamroczony, w amoku, a najbardziej zajmującym zajęciem ambasady USA w Polsce jest promowanie w mediach społecznościowych LGBT... Biden nie będzie skory do radykalnych ruchów, bo po nagranych przez Rosjan orgiach jego syna, może być zwyczajnie szantażowany... Kto wie co tam na nich jeszcze mają...

Vote up!
7
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1639604

- co wskazuje na USA stan Massachusetts city Cambridge adres Broadway 145  - ale PING wskazuje alokacje czyli strona może być przekierowana. Mam do nich numer telefonu  i adres e-mail. 

Jeśli potrzeba coś więcej o nich to musiałbym trochę dłużej przeczesać net.

Żydzi z Prezydentem USA zrobili taki sam numer jak u nas za Platformy z Głównym  Komendantem Policji którego syn był uwalony w narkotyki i napady. 

Jak pamiętacie szefem MSW zrobili wtedy najgłupszą babe w Polsce która coś bredziła o "samolotach bez głowy".  Tak nam rozmontowywali kraj do kolejnego rozbioru.

foto dla przypomnienia.

Platforma zrobiła z Polski pośmiewisko i międzynarodową "dojarnię" dla wszelkiej maści złodziei. Szkoda że po zamachu w Smoleńsku Polacy nie mieli broni palnej bo byśmy chyba tych wszystkich obcych agentów i bandytów jak to mawia Putin -  zneutralizowali.

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1639605

   Dobrym obecnie posunięciem geopolitycznym byłoby, przeniesienie atomu NATO z Niemiec do Polski. Tylko przy obecnej administracji USA, jakoś słabo to widzę.

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1639667

Wg mnie te zalecenia mają jak najbardziej sens - podobnie jak zagrożenie ze strony Rosji jest jak najbardziej realne (udowadniali już wiele razy w historii, że są nieobliczalni...), cokolwiek by Zachód na ten temat nie myślał. Ciekawe tylko, czy administracja pana Bidena w ogóle zwróci na nie uwagę...

Vote up!
3
Vote down!
0

MK

#1639711

W szukaniu rozwiązań nabierającego na sile konfliktu rosyjsko-polskiego i chęci przyłączenia dawnych ziem Polski, przydatny może być wykład prof. Nowaka 2018:
250-lecie Konfederacji Barskiej: sens walki o niepodległość.
https://www.youtube.com/watch?v=L9sruGCv_AE.

Wśród niezwykle bogatej treści znajdziemy m.in:
-prowadzenie polityki imperialnej poprzez poniżenie władcy,
-nietypowy kierunek poszukiwań sojuszy przeciwko Rosji,
-wartość samej (wydawałoby się niektórym bezsensownej) walki o niepodległość.

Vote up!
0
Vote down!
0

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640181