Cytaty, cytaty

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Aktualny stan na granicy między Polską a Białorusią określany jest jako wojna hybrydowa, czyli konflikt, w którym zbrojnym zmaganiom fizycznym towarzyszą na równi zmagania informacyjne prowadzące do przewagi narracji i przedstawienia przeciwnika w negatywnym świetle przy pomocy agentury wpływu, dezinformacji i prowokacji.  

Róża Thun und Hohenstein

Na naszej wschodniej granicy przez decyzje tego właśnie rządu, który udaje, że chroni życie, dorośli i dzieci za drutem kolczastym umierają z głodu, pragnienia i wyziębienia. (Parlament Europejski, Debata 20 października 2021)

 Łukasz Kohut

Tortury na granicy polsko-białoruskiej muszą się skończyć! Potrzebna jest pomoc międzynarodowa! Polska to nie PiS! (Parlament Europejski, Debata 20 października 2021)

Sylwia Spurek

To wygląda jak wojna – wojna polskich władz z grupą uchodźców i uchodźczyń potrzebujących pomocy. Czy po wojnie przeciwko kobietom, przeciwko osobom LGBTIQ rząd znalazł nowego wroga?…Kiedy zareaguje Unia Europejska? (Parlament Europejski, Oświadczenie pisemne w debacie 20 października 2021)

Janina Ochojska

UE, która nie reaguje i nie wywiera presji na Polskę … w sprawie zaprzestania zawróceń bez uprzedniej weryfikacji wniosku azylowego, także łamie prawo i jest współodpowiedzialna za śmierć migrantów. (Parlament Europejski, Oświadczenie pisemne w debacie 20 października 2021)

Art.109 

Kto, będąc obywatelem polskim, rozpowszechnia publicznie zagranicą wiadomości nieprawdziwe w celu zaszkodzenia interesom Państwa Polskiego podlega karze więzienia do lat 10. (Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 11 lipca 1932 roku - Kodeks karny.)

Powyższy akt prawny wszedł w życie 01 września 1932 roku. Został uchylony z dniem 01 stycznia 1970 roku. 

Komu to przeszkadzało? 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

... ten o wykreśleniu zapisów art. 109 i dodałbym od siebie: a komu by pomogło?

Vote up!
0
Vote down!
0

Apoloniusz

#1635488

Przecież dzięki temu można było bezpiecznie pojechać na "zgniły zachód", powiedzieć swoje w Radiu Wolna Europa u pana SB-ka Światły, wydrukować tekst szkalujący PRL w "KULTURZE" Giedroycia i bezpiecznie / bezkarnie wrócić w pełnej chwale OPOZYCJONISTY (jakoś dla niektórych wojaże po Europie Zachodniej były bezproblemowo dostępne, a "szaraki" mogły sobie pojechać najwyżej do Karlowych War albo Debreczyna). Tak wykuwały się przecież autorytety i kadry (KOR) potrzebne do operacji WOJSKOWEJ w Radomiu i Ursusie w 1976 a potem przy operacji wysadzania Gierka z siodła w 1980r ("lubelski lipiec", sierpień'80). Tylko to i owo WOJSKOWYM wymknęło się spod kontroli, na buncie uwłaszczyły się inne siły.

A wracając do tematu "UCHODŹCÓW" to sugeruję tekst "„Uchodźcy” zakatują tysiące dzikich zwierząt w Polsce"
https://swiatowid.video.blog/2021/08/27/uchodzcy-zakatuja-tysiace-dzikich-zwierzat-w-polsce/

Wojna hybrydowa wojną hybrydową, ale trzeba było stawiać siatki leśne zamiast zasieków, bo SZKODA JELENI I ŁOSI GINĄCYCH W TYCH ZASIEKACH. Zasieki bez nadzoru wojska są tak samo łatwe do sforsowania jak siatki leśne (co pokazali "uchodźcy" w Słowenii, na Węgrzech i U NAS), więc nie było sensu ich stawiać. Trzeba było zapytać LEŚNIKÓW jakie zapory techniczne wolno na takich terenach stawiać, by nie spowodować SZKÓD WŚRÓD ZWIERZYNY. Wojsko powinno czasem pytać fachowców spoza swojej działki, szczególnie, gdy pakuje się w lasy i na bagna (ŁOSIE!).
____
Widzę, że na niepoprawni.pl było dotąd 5 normalnych osób z empatią dla zwierząt i 4 nienormalne, które uwielbiają, jak jelenie i łosie rozpruwają sobie brzuchy na zasiekach Błaszczaka ...

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1635596

Dobre pytanie;komu zalezalo w 1970 roku na uchyleniu tego artykulu?Czyzby juz wtedy zakladano obecny scenariusz wydarzen?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1635512

A kto krótko przed 1970 r. wyjechał z Polski, kto?

Vote up!
0
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1635520

Ci najważniejsi wjeżdżali i wyjeżdżali i po '70 bez problemu ...

Generalnie koniec Gomułki to był początek końca PRL, wielkie "koła zębate historii" poszły w ruch po klęsce "moczarowców", dzięki której "koła zębate historii" posadziły na stolcu genseka TĘPAKA Gierka ... Gomułka znał się na rządzeniu i zarządzaniu gospodarką. Gierek - nie, co było zaletą dla "zębatych kół historii", które zmieliły ostatecznie naród polski tak, że jesteśmy w praktyce wschodnim landem BRD, bez przemysłu i z wymierającą populacją pracującą w obcym przemyśle - w kraju i za granicą.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1635601

plucie na Polskę...

 

plucie na Polskę

z mlekiem matki wyssali

ci co owym roku

z Polski wyjechali

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1635557

Osoby które autor zacytował plują w twarz Straży Granicznej i żołnierzom strzegącym naszej granicy. Ale większość Polaków im dziękuje za trud jaki wnoszą w ochronę naszej granicy przed agresją hybrydową.

Dziekujemy!

Vote up!
8
Vote down!
0

M-)

#1635605

że za lgbt muzułmanie karzą śmiercią

kobiety ukamienowaniem a mężczyzn zrzuca się np z wysokiego budynku, skały ....

Vote up!
6
Vote down!
0
#1635610

To jest bardzo wymowne zdjęcie.

Kiedyś uchodźcy chcieli wody i chleba, dzisiaj chcą doładować ajfony.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1635638

Prosze podac zrodlo na podstawie ktorego pan twierdzi ze Art. 109 zostal uczylony z dniem 1 Stycznia 1970? Moze tez Pan wytlumaczyc na jakiej podstawie pulkownik Kuklinski zostal skazany na kare smierci? Czy nie przypadkiem z tego artykulu? Tak dla przypomnienia pulkownik Kuklinski zostal skazany przez ekipe generala Jaruzelskiego. Na podstawie czego Jaruzelski go skazal? To jest wlasnie przyklad opowiesci ze dzwonia w jakims kosciele tylko ze nie wiadomo w ktorym. Gdyby taki przepis byl uchylony Kuklinski moglby sobie spokojnie zyc bez obawy o swoje zycie, a synowie ktorych dopadli zamiast niego nadal by sobie zyli. Tak nie bylo wiec ktos tutaj wyciaga kroliki z rekawa.

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanStefanski

#1635846

A proszę bardzo.  Źródłem jest Internetowy System Aktów Prawnych polskiego Sejmu.  

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu19320600571

W PRL nie kwestionowano prawdziwości informacji płk. Kuklińskiego. 

23 maja 1984 r. sąd wojskowy skazał go za dezercję (art. 339 KK) i zdradę (art. 127 KK). 

Vote up!
1
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1635883

Uchylajac ustawy karne z 1 wrzesnia 1932 PRL wprowadzil bardziej restrykcyjna ustawe z dnia 19 kwietnia 1969. na podsawie ktorej nie tylko mozna bylo karac kada do 10 lat ale tez wyzsza podciagajac to wszystko pod  obalenie ustroju. Prosze sprawdzic to w ssczegolach tutaj

http://isap.sejm.gov.pl/api/isap/deeds/WDU/1969/94/text.html#none_-chpt_XIX

Nie ulega zadnej watpliwosci ze PRL byl o wiele bardziej restrykcyjny w stosunku do dzialalnosci antypanstwowej niz  2RP i obecna 3RP. Dla przypomnienia kara smierci grozila nawet aa przestepstwa gospodarcze. Opowiesci tych ktorzy rzadza 3RP ze w PRL-u mozna bylo opluwac panstwo sa zwyklym KLAMSTWEM. Tak sie dzieje jedynie w panstwie tekturowym jakim jest obecna Polska, gdzie Jachiry w sejmie naigrawaja sie z panstwa od ktorego biora pieniadze.

Pozdrawiam

 

Vote up!
1
Vote down!
0

JanStefanski

#1635925

Bo niestety tylko ona nam została.

Polskich tajnych służb niestety nie ma i nie ma komu odstrzelić tych chwastów.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1635977