Biden - najsilniejszy atut Republikanów

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Zaabsorbowani “trzecią wojną światową”, którą toczą wspólnie Niemcy i Rosja, aby podporządkować sobie Europę nie przyglądamy się bacznie, co dzieje się po drugiej stronie Atlantyku, gdzie Joe Biden odnotował historyczny rekord. W trzy kwartały od objęcia władzy osiągnął najniższy stopień społecznej aprobaty od czasu wprowadzenia ankietowych ocen rządów prezydenta. 

Według notowań przeprowadzonych przez uniwersytet Quinnipiac zaledwie 38 procent Amerykanów aprobuje jego rządy a 53 procent dezaprobuje. Spadek o 4 procent w ciągu miesiąca. Ponad połowa Amerykanów (55 %) uważa, że administracja Bidena nie jest wystarczająco kompetentna, aby rządzić krajem. 

Druzgocące notowania socjologów Quinnipiac nie są odosobnione. Słynny Instytut Gallupa obliczył, że popularność Bidena spadła od stycznia o ponad 11 procent (z 56 do 44,7) i pobił on na tym polu Baracka Obamę, Jimmy’ego Cartera i Billa Clintona. Nikogo nie dziwi, że krytykują go Republikanie, ale popularność prezydenta wśród ludzi określających się jako “niezależni” zmalała z 61 do 34 procent i jest to trend spadkowy utrzymujący się od czerwca. Rośnie też liczba negatywnych ocen Demokratów. W lutym “swojego” prezydenta popierało 98 % badanych w październiku 92 procent. 

Okazuje się, że nie ma istotnego dla USA pola, na którym administracja Bidena nie byłaby coraz silniej krytykowana. Od walki z koronawirusem po zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Od gospodarki po stosunki zagraniczne i politykę imigracyjną. Wszędzie spadki aprobaty. Nic nie wskazuje, aby notowania się poprawiły. Zbliża się święto Dziękczynienia, a wszystkie elementy tradycyjnego obiadu będą znacznie droższe niż przed rokiem, alarmował dziennik New York Times. Nie tylko indyk, ale również bułeczki (wszystkie składniki ciasta podrożały), a nawet sos borówkowy (blacha na puszki podrożała o 200 procent). Nie lepiej zapowiadają się święta Bożego Narodzenia, gdyż handlowcy ostrzegają, że chyba zabraknie zabawek pod choinkę. Przyczyną są “korki” na redach kalifornijskich portów Los Angeles i Long Beach, przez które “wchodzi” do USA 40 procent kontenerów. W kolejce czekają między innymi kontenerowce z zabawkami importowanymi z Chin i Dalekiego Wschodu. Dziecięca radość przegrała z postępową ideologią, kiedy władze z pro-proletariackim entuzjazmem ograniczyły godziny pracy portów. Kiedy zaczęły się korki na redzie administracja Bidena zezwoliła portom na 24 godzinną pracę, ale wówczas okazało się, że nie ma komu wywieźć wyładowanych kontenerów z portów. Przyczyną transportowej katastrofy okazały się zaostrzone przepisy zmierzające ku postępowej zeroemisyjności. Olbrzymią większość małych i średnich firm oraz niezależnych kierowców będących właścicielami swoich ciężarówek nie stać przy obecnych stawkach na wprowadzenie ulepszeń technicznych. Wygodniej i taniej jest im po prostu omijać Kalifornię i jej porty szerokim łukiem. 

Nieudolność zaczadzonej ideologią administracji prezydenckiej podsumował najkrócej republikański senator Rick Scott z Florydy: “Joe Biden to nasz najsilniejszy atut i nie wierzę, aby poszło mu lepiej.” Republikanie szykują się do kampanii przed uzupełniającymi wyborami do Kongresu (34 senatorów i całość składu Izby Reprezentantów), wyborami gubernatorów (39) oraz tysięcy radnych i lokalnych urzędników. Wygrana zależeć będzie w dużej mierze od sprawnej komunikacji, w tym od możliwości szybkiego przekazywania wyborcom komentarzy i opinii Donalda Trumpa, który będzie lokomotywą kampanii. Profesjonaliści PR zwracają uwagę, że na amerykańskiej prowincji mieszka “ogromna liczba” zwolenników byłego prezydenta, którzy “aż piszczą”, żeby dowiedzieć się czegoś bezpośrednio od niego. Z myślą o nich Donald Trump zakłada platformę sieciową TRUTH Social (Prawda społeczna), która ma być konkurencją dla Twittera i Facebooka. Komunikując o tym Trump nie krył podniecenia perspektywą powrotu do dzielenia się myślami oraz “zmierzenia się z Big Tech”. Na razie zbiera kapitał inwestycyjny i nieźle mu idzie. W różnych aktywach ma już ponad miliard dolarów. Pomny zajadłości i mściwości progresistów, w statucie planowanej platformy polecił umieścić klauzule chroniące TRUTH Social, wspierające ją firmy oraz interesy korporacyjnych inwestorów i drobnych akcjonariuszy przed wszelkimi represjami prawnymi wymierzonymi w swoją osobę. Trudno powiedzieć, czy sieciowa inicjatywa Trumpa wypali. Szybujące w górę notowania giełdowe z ubiegłego tygodnia sygnalizują sukces, ale ma w sieci i na giełdowym parkiecie potężnych przeciwników. Warto jednak śledzić te zmagania, gdyż jest to walka zwykłych ludzi o normalnych poglądach z kapitałem usiłującym wymodelować świat według swojego planu i zamienić społeczeństwa w szczute ideologią, wiecznie zadłużone masy uzależnione nie tyle od własnej inwencji i pracy, co od oceny zdolności kredytowej. 

Premiera: ]]>www.tysol.pl]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Raport oparty na faktach, wszystko się w nim zgadza. Podoba mi się też forma w jakiej Pan podaje zebrane informacje czytelnikowi.

Wspaniała robota!

Pozdrawiam.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1634369

#1634648

Kanada jest cichym poligonem doświadczalnym na którym od dziesiątek lat wypróbowuje i wypracowuje się metody i zasady prowadzenia społeczeństw w pożądanym kierunku.

W Kanadzie nikt nie podskoczy, nikt nie zaprotestuje, nikt nie powie słowa sprzeciwu. Wszelkie protesty są zręcznie i po cichu pacyfikowane. Polityczna poprawność zdobyła wielu zwolenników często w wyniku zwykłego kunktatorstwa, obawy o własny interes oraz brak ducha i poczucia jedności.

Choć ludzie mają prawo protestować i wyrażać swoje zdanie w marszach ulicznych, do zadkos i należą wielotysięczne marsze takie jak np Marsz Niepodległości. 

Miejscowe media są we „właściwych” rękach i nic co nieprawomyślne, nic co zagraża politycznej poprawności nie ma szans ukazać się publicznie. Warto zauważyć że Kanada to kraj rozciągnięty na dystansie około sześciu tysięcy kilometrów co powoduje że gdy wschodnie prowincje kładą się spać, zachodnie są  niemal w środku dnia. To powoduje że informacje są poszatkowane i każda prowincja ma inny zestaw informacji. Sitkiem tego jest brak  istnienia jednego przekazu informacyjnego, a ten który jest zależy nie tylko od strefy czasowej ale także jest „skrojony” dla społeczności danej prowincji.  Nie trudno zgadnąć, że znaczące różnice pomiędzy prowincjami wynikające z ich specyfiki gospodarczej ale i do pewnego stopka politycznej powodują że informacje są podawane selektywnie i wybiórczo.  Nie ma tam czegoś takiego jak jedno wspólne dla całej Kanady wydanie dziennika informacyjnego. Bardzo dobre warunki do prowadzenia wszelkiego rodzaju manipulacji, fake news czy kłamstw. Wszyscy wiemy że w propagandzie liczy się każdy detal i rozłożenie akcentów. Społeczeństwo kanadyjskie poddawane od dziesięcioleci praniu mózgów jest niemal idealnym stadem reagującym niemal tak jak zaplanowano. No, może COVID nieco zmienił tę sytuację bo ona dotknęła każdego indywidualnie i spowodowała, że powstały grupy ludzi odrzucające ograniczenia, a zwłaszcza przymus szczepień.

Ochrona środowiska stała się niemal religią wielu Kanadyjczyków, święcie wierzących że człowiek jest sprawcą tej rzekomej zmiany klimatu. Medialna propaganda od lat ogłupiająca ludzi działa tak samo intensywnie jak 20 lat temu. W tym względzie nic się nie zmienia. Stałe podtrzymywane są stare i nowe kłamstwa w tej sprawie. 

Społeczeństwo Kanady jest podzielone, a legalni przybysze (codziennie jeden samolot z Somalii bez względu na COVID w czasie lock down) których rocznie jest 220-250 tysięcy w naturalny sposób zamykają się w swoich „gettach” kulturowych, kultywując swoją kulturę i słabo się integrując.

Kanadyjczycy są zadłużeni w bankach na niemal całe życie. Duża część ledwie zdąży spłacić dom przed emeryturą.  Niemal wszystko jest kupowane przez użycie karty kredytowej. Powszechnie korzysta się z system Interac, który pozwala płacić wszędzie plastikową kartą z rachunku bankowego. Na szczęście rząd nie ma wglądu w transakcje prowadzone tą drogą, ale już transakcje kartą kredytową mogą być monitorowane na bieżąco.

Emerytura kanadyjska to około 670 dolarów kanadyjskich. Rząd robi łaskę emerytom którym zabierał składkę w  niewielkiej kwocie przez cały czas legalnego zatrudnienia, ale ponieważ emerytura jest tak niska i dorzuca kwotę wyrównującą do wysokości około 1300 dol.  Ale za taką kwotę jedna osoba nie jest w stanie się utrzymać nie mówiąc już o posiadaniu spłaconego domu. Sam podatek od nieruchomości dzisiaj to minimum kwota powyżej 4000 za dom wolnostojący. Ten podatek jest różny w różnych miejscach w zależności od miasta/prowincji. Obecne ceny nieruchomości w okolicach Toronto, Ottawy,  Vancouver czy Montrealu to kwota powyżej miliona dolarów. To wynik wielu dekad zaniedbań rządu w kwestiach rynku nieruchomości i braku programu budowy mieszkań socjalnych. Ten problem bardzo szybko się pogłębia i prowadzi do wykoślawienia dotychczasowych zasad życia.  Nie należą do rzadkości sytuacje gdy dzieci mieszkają z rodzicami po osiągnięciu wielu ponad trzydziestu lat. Skutkuje to niechęcią do zakładania rodzin i posiadania dzieci. 

Kanada to taki przyczynek do wprowadzania NWO i laboratorium do prowadzenia rozmaitych doświadczeń na dużą skalę. W warstwie gospodarczej jest to kapitalizm z ograniczeniami narzuconymi przez rząd. W warstwie społecznej panuje socjalizm z „ludzką twarzą” gdzie opieka medyczna (poza dentystyczną i okulistyczną) jest niemal za darmo. Niemal bo za wiele usług dodatkowych w rodzaju masaże lecznicze czy różne rodzaje terapii pourazowej wymaga aby pacjent sam o to zadbał.

Strzyżenie „owiec” podatkami jest robione bardzo skrupulatnie i ma dawać szansę jedynie tym którzy na tę szansę zasługują, czyli są odpowiednio urodzeni lub ustosunkowani. Im wyżej tym trudniej się przebić a nic nie jest pozostawione przypadkowi i dowolności. Podatki są bardzo skrupulatnie rozliczane przez fiskusa.

Kanada ma ponad 75% zaszczepionych na COVID. To coś mówi.

Generalnie, poziom życia w Kanadzie obniżył się znacząco w ciągu ostatnich 30 lat. Likwidowana jest klasa średnia która powoli ale skutecznie ubożeje. Powiększa się klasa ludzi niezamożnych, niezdolnych do wypracowania oszczędności przeznaczonych na emeryturę. W pewnym stopniu wyjątkiem są szczęśliwcy będący nauczycielami. Ta grupa zawodowa ma jedną z najlepszych pozycji ze względu na wysokie emerytury.i ilość dni pracy w ciągu roku. Większość ludzi nie należy jednak do związków zawodowych i owe 1300 musi im wystarczyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634521

- wspierają ich tradycyjnie nasi niedawni zaborcy - (Niemcy i Rosja) - którym znowu jesteśmy "solą w oku" - bo żyjemy.

Żydzi z antysemityzmu uczynili tarczo-pałkę - czyli doskonałą broń propagandową do walki z nami. Tak jak wspomniałem będę chciał tu się z Wami podzielić informacjami których być może nie posiada nawet CBŚ i CBA takie jak np. afera w Wojsku Polskim w podwarszawskich zakładach w Zielonce ( o tym był artykuł) - gdzie po zakończeniu czynności CBA i ich opuszczeniu terenu - agentura sowiecka w tych zakładach wyniosła na tyły za ogrodzenie wszystkie dokumenty których CBA nie zabezpieczyła i je spalili w opuszczonym domku-śmietniku. Powiat wołomiński opanowany jest w 85% przez żydowską mafię - często to agentura z WSI. 

Zapraszam teraz na krótki film (15 minut) - Wojciecha Sumlińskiego -  "Zaciskająca się pętla" - a   po nim wstawię link do zablokowanego przez  -  Jude Tube  - filmu "Powrót do Jedwabnego". W 100% potwierdzam że to o czym mówi dziennikarz śledczy W.Sumliński jest prawdą.

W powiecie wołomińskim rozpracowujemy żydowską mafię której jednym z dowódców i koordynatorów jest żydo-bolszewik Adam Łossan   - były Starosta wołomiński (z pochodzenia łotewski Tatar - czyli chazarski Żyd) - jeden z najbardziej niebezpiecznych dla Polski bandytów. W wojnę miał (głównie jego ojciec - Czesław ) - ochronę Gestapo a po wojnie NKWD.  Polskie służby nie działają lub nie istnieją.  

https://www.youtube.com/watch?v=0Ec-fx5jkuI

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634523

- film p.t.  "Powrót do Jedwabnego". 

https://www.cda.pl/video/87175836f

Wersja z napisami w języku angielskim - można linkować za granicą :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1634524