Przestrzegam przed D. Tuskiem!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Być może staje się to nudne, ale warto jednak bardzo uważnie przyglądać się poczynaniom w Polsce D. Tuska. I trzeba też przypomnieć sobie jego działalność jako premiera RP. 

 

Jeżeliby założyć (tylko hipotetycznie), że jest wysłannikiem Berlina na Polskę oraz dla Rosji jest "ich człowiekiem w Warszawie", to najwięcej może ucierpieć nasza gospodarka. Oczywiście również atak na nasze, polskie wartości też jest dla Niemców czy Rosji ważny, ale nie tyle, co nasze zasoby naturalne, nasze przedsiębiorstwa czy też dynamicznie wzrastająca nasza gospodarcza konkurencyjność. 

 

W czasie, gdy był premierem kwitło mafijne, finansowe wyłudzanie od państwa polskiego należnych mu kwot z podatku VAT. Był to proceder nagminny, który w większej części zlikwidowały obecne władze. Oj... to naprawdę musi boleć owych mafijnych VAT-owców, ale też ich promotorów lub ludzi z kręgów dawnej władzy, którzy też być może - przymykając oczy na te szwindle - czerpali z tego zyski, choćby poprzez korupcję. 

 

Wszyscy chyba pamiętamy, że D. Tusk zapowiadał, że nasze narodowe Polskie Linie Lotnicze LOT wcale nie muszą być polskie. Co wtedy miał na myśli? Czy zamierzał - poprzez OLT Express - przekazać LOT niemieckiemu narodowemu przewoźnikowi, czyli Lufthansie (Deutsche Lufthansa AG)? Czy po to zmniejszał sztucznie ich rentowność? A teraz się okazuje (pominąwszy kryzys cowidowy), że nasze linie mają się całkiem dobrze i są bardzo konkurencyjne, m.in. wobec lotniczych niemieckich linii! Naprawdę warto sobie przypomnieć jego słowa...

 

A nasze lasy. Czy pamiętamy, że w nocnym głosowaniu - dzięki PiS-owi i tym samym tylko z przewagą 5 głosów - je uratowaliśmy dla Polski. Cały ówczesny rząd PO-PSL chciał je pośrednio sprywatyzować. Tylko komu? Wygadał się wtedy B. Komorowski, który - oczywiście też pośrednio - wskazał, że mogą one być elementem zapłaty Żydom za ich bezprawne i wyimaginowane żądania od nas reparacji wojenno-powojennych. 

 

A czy pamiętamy likwidację przez D. Tuska naszego przemysłu stoczniowego, który od zawsze był konkurencyjny wobec stoczni niemieckich. Według D. Tuska miał się pojawić jakiś tajemniczy "inwestor katarski", ale oczywiście nic z tej bujdy dla ciemnych "lemingów" nie wyszło a stoczniowcy dostawali propozycje przekwalifikowania się m.in. na... fryzjerów psów. 

 

No i oczywiście - w dalszej kolejności - warto sobie przypomnieć kontrakt gazowy z Rosją podpisany przez wicepremiera W. Pawlaka, który na szczęście został wtedy zablokowany (a jak by to było dziś?) przez KE, bo został uznany za skrajnie dla Polski i UE niekorzystny. 

 

No i dalej. Czy pamiętamy jak tamten rząd ubolewał nad kondycją finansową PKP i nie wróżył im nic dobrego bez wsparcia lub przejęcia przez "bardziej doświadczonych przewoźników". Czy wtedy myślano np. o przejęciu naszych PKP przez Deutsche Bahn AG (DB) – niemieckie przedsiębiorstwo kolejowe i logistyczne? Warto powrócić do tamtych wypowiedzi członków rządu D. Tuska. 

 

Może to jest obszar niszowy, ale w sumie dla mnie bliski (pracowałem w Uzdrowisku). Rząd D. Tuska postanowił sprywatyzować 20 spośród 27 uzdrowisk w Polsce, które były - po procesie komercjalizacji - jednoosobowymi spółkami Skarbu Państwa. I większość udało mu się z tej listy sprywatyzować a przecież to one  również stanowią (stanowiły) dobro narodowe i to z tradycjami. Docelowo - gdyby rządził dalej - miało pozostać w rękach państwa tylko jedno: w Krynicy-Zdroju. Na szczęście stracił władzę i nie zdążył...

 

A czy pamiętamy aferę Sobiesiakową (Ryszarda Sobiesiaka), gdzie ten szemrany biznesmen budował sobie do woli kolejkę górską i wycinał bez pozwolenia drzewa z obszaru chronionego i chciał zarządczego stanowiska dla najbliższego członka rodziny (córki) w spółce Totalizator Sportowy? 

 

Za czasów D. Tuska Polskie Koleje Linowe zostały sprzedane spółce Polskie Koleje Górskie S.A. (99,77% udziałów miała spółka Altura założona przez fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, 0,23% udziałów cztery gminy z terenu powiatu tatrzańskiego – Gmina Miasto Zakopane, Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kościelisko i Gmina Poronin). Dopiero w 2018 roku została zawarta  umowa pomiędzy funduszem inwestycyjnym Mid Europa Partners a Polskim Funduszem Rozwoju SA (PFR) w sprawie zakupu 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych SA (PKL) przez Polski Fundusz Rozwoju od funduszu Mid Europa Partners i polskie kolejki górskie znów stały się polskie. 

 

A czy pamiętamy, że D. Tusk ukradł nam 150 mld zł z OFE twierdząc bezczelnie, że nie były to nigdy nasze pieniądze?

 

Czy też może przypominamy sobie, że D. Tusk deklarował, że Polska przyjmie walutę Euro już w 2012 roku? Czyli inaczej walutę, na której najbardziej zyskały Niemcy, no może jeszcze Francja i Holandia. To też umyka naszej uwadze?

 

A już z zamierzchłych czasów czy pamiętamy D. Tuska, który chciał oderwać Kaszuby od Polski i twierdził, że dla niego "polskość to nienormalność"?

 

I tak bym mógł wymieniać jeszcze wiele zachowań i wypowiedzi D. Tuska, i dodatkowo jeszcze ponad 2 tysiące razy, czyli tyle, ile bloger (prowadzący m.in.: ]]>http://niepoprawneradio.pl/]]>) MarkD spisał jako afery rządów PO - PSL. 

 

Mógłbym, ale to jest bez sensu, bo i tak dziś D. Tusk zapowiada, że jak przejmie władzę to zlikwiduje wszystko, co zrobił dla ludzi PiS: programy socjalne (m.in. 500+, dodatki szkolne, dodatkowe emerytury, pomoc rodzinom wielodzietnym, bezpodatkową pracę dla młodzieży poniżej 26 roku życia, itd, itp.) a także zapewne ukróci dotacje na zrównoważony rozwój dla wszystkich regionów Polski i powróci do swojego  modelu polaryzacyjno-dyfuzyjnego, który zakładał tylko rozwój dużych aglomeracji i to tych z zachodniej, północnej i południowej Polski (szczególnie na dawnych polskich terenach zawłaszczonych onegdaj przez Niemcy). 

 

A jakie - gdyby udało się D. Tuskowi przejąć władzę w naszym kraju - czekają losy CPK, Baltic Pipe czy Przekopu Mierzei Wiślanej? Czarno to widzę, bo przecież wszystkie te polskie inwestycje uderzają bezpośrednio w żywotne, gospodarczo-polityczne interesy Niemic i Rosji. 

 

No i już zupełnie na koniec. D. Tusk robi wszystko (a raczej Niemcy), żeby nasz KPO nie został zaakceptowany przez UE, albo przynajmniej chce doprowadzić do odłożenia w czasie tej akceptacji. Pozostały jeszcze trzy kraje, które na taką akceptację czekają (a tym samym na uruchomienie dla nich środków unijnych na odbudowę pocowidową gospodarki): Polska, Węgry i Szwecja. Szwecja chyba tylko dlatego, żeby służyć jako listek figowy zasłaniający prawdziwe oblicze niemieckiej UE. 

 

Nasz szef NBP twierdzi, że nawet bez tych środków - które i tak są pożyczką, które zadłużają poszczególne państwa - Polska sobie poradzi i to, co dziś pozytywnego dzieje się w gospodarce polskiej jest daleko lepsze niż tzw. cud gospodarczy Niemiec. Oby relatywnie tak faktycznie było!

 

Tym niemniej... my - jako Polacy - nie możemy dopuścić do tego, aby D. Tusk i jego formacja znów przejęli u nas władzę. To byłby koniec naszej gospodarki a silna gospodarka jest ostoją suwerenności i niepodległości! Chcemy je stracić?

 

P.S.

Nie byłem w stanie wskazać wszystkich tych bezsensownych prywatyzacji. Np. też zapomniałem dodać, iż szykował się "wielki deal" na sprzedaży polskich szpitali o czym mówiła "płaczka" B. Sawicka.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (24 głosy)

Komentarze

Nigdy dość przypominania ile złego zrobiła formacja Tuska w Polsce.

Nigdy więcej!

Precz z "naszymi ludźmi Moskwy", precz ze sługusami Niemiec, precz z jurgieltnikami, ze zdrajcami, z tymi dla których "polskość to...", precz z reprezentantami "tenkraju".

Dziękuję Krzysztofie za wpis! Oczywiście +5!

Serdecznie pozdrawiam,

Vote up!
34
Vote down!
-10

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1632967

Zawsze miło oceniam Pani komentarze. Dziękuję. Już kończę swoją przeprowadzkę do innego miasta i będę miał trochę więcej czasu. Taka przeprowadzka po latach to naprawdę koszmar, ale - mimo, iż jestem wykończony - to już się zadomowiłem w nowym miejscu zamieszkania i miejscu pracy. Także wszystkie zaległe sprawy będę powoli "ogarniał". 

Serdecznie Panią pozdrawiam i proszę się nie denerwować jakąś negatywną oceną. Prawda boli!

Vote up!
26
Vote down!
-6

krzysztofjaw

#1632968

toż wiadomo, kto

duren poppierający zdrajcę Tuska 

serd pozdrowienia z super piątką :)

Vote up!
32
Vote down!
-7

gość z drogi

#1632972

niczego przypominać.Należy tego socjopatę postawić przed sądem i odizolować na długie lata.Przepraszam,tak się tylko rozmarzyłem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1633048

Vote up!
0
Vote down!
0
#1632971

Vote up!
26
Vote down!
-7
#1632974

Tusk ta miernota ma nawet problemy z czysta wymowa w jezyku polskim. Jak moglo takie

nic sie wskrobac na pozycje premiera? O jego "karierze" w unii nawet nie wspomne, bo

lto byla jedna wielka kompromitacja. Probowal po angielsku dukac jak uczen na kursie

angielskiego wyrwany do tablicy. Brukselska elita aby uniknac wstydu tylko tam go

wstawiala przed kamery, gdzie mogl wycedzic pare slow ktore go nauczyli jako analfabete

wstawionego do wykonywania polecen Merkel. Ja nie rozumiem co sie dzieje w naszym narodzie?

Czy ten kraj od transformacji nie moze sie pozbyc cienkich Bolkow? Wyglada na to ze

haslo nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie oficera nadal pracuje. Historie mozna 

nauczyc nawet osla, gdy sie mu wyrobi pamiec. Nie mam nic przeciwko historykom, mam

natomist przeciwko historykom w polityce. Jezeli ktos poszedl na historie tylko dlatego ze

tam bylo najlatwiej, to wlasnie z tego wychodza cienkie Bolki.

Czasami sie zastanawiam jakim trzeba byc bucem zeby pchac sie na salony z takim

zasobem wiedzy i rozumu? No ale widac ze w Polsce mozna. Ktos powiesil dla politykow

poprzeczke na poziomie troche powyzej podlogi. Tu sie pojawia jakis pajac od czasu

do czasu lansujacy minusami Tuska. Pewnie to jego jakis prowadzacy ze sluzb.

On ma bardzo dobra opinie w tych sluzbach, bo to jest manekin dobry do sterowania.

Pozdrawiam

Vote up!
26
Vote down!
-7

JanStefanski

#1632977

Tusk ta miernota ma nawet problemy z czysta wymowa w jezyku polskim. Jak moglo takie

nic sie wskrobac na pozycje premiera?.......

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie TO oczywista oczywistość! Takie nic nie musiało się wyskrobywać na żadną pozycję. Stara ruska zasada obowiązywała w czasie tej wyskrobki - 

im głupszy tym lepszy! 

więc makrelsko ruskie siły zła najlepszego wyskrobka POsadowiły na tronie. I "zapanował" - mierny bierny ale wierny.

Z wiekiem głupość się polepsza, więc miernota wyskrobana staje się jeszcze bardziej lepsza. Diabeł się cieszy, i najlepszy wrócił do nienormalności swojej. Lenin wiecznie żywy, a głupki głupkami się rodzą i takimi umierają..........

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1633039

A  ja ciągle mam nadzieję, że wróci stare DOBRE PRAWO, i przestępców jak ten matoł spotka zasłużona po tysiąckroć kara.

Do poczytania i wydrukowania

:

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19210300177/O/D19210177.pdf

TO między innymi dzięki TEJ MARCOWEJ  USTAWIE Polska mogła się rozwijać w każdej prawie dziedzinie po 123 latach nieistnienia. Długo by wymieniać wszystkie OSIĄGNIĘCIA NASZEJ OJCZYZNY. Wymienię jedną GDYNIĘ, Która z małej rybackiej wioski stała się TYM, czym się Stała. I ten rudy śmieć zniszczył Wspaniale Prosperującą Stocznię & & &! 

Ta kula w ten ryży łeb jawi mi się karą zbyt małą. Zanim stanąć winien przed plutonem egzekucyjnym, powinien być zakuty w dyby i obity dokładnie. Ból pozwoliłby przestępcy odczuć swoją winę. Kula w rudym łbie nie daje efektu pokuty za uczynki godne potępienia.............

Vote up!
27
Vote down!
-5
#1632979

Polskość to nienormalność,a fe minusujący,ty tez tak myslisz

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1632982

   Witam Szanowną Panią! Co się Pani dziwi. Mamy przecież wyrazisty prawicowy portal, a to bardzo przeszkadza sowiecko-niemieckim pokoleniowym pachołkom. Byłoby dziwne, jakby nie zainstalowali tu swoją agenturę. Hasło dalej niosłe. "Damy radę". Pozdrawiam!

Vote up!
21
Vote down!
-4

ronin

#1633000

dodam jeszcze "psy szczekają ,karawana idzie dalej"

nocne pozdrowienia

Zofia

Vote up!
9
Vote down!
-4

gość z drogi

#1633023

że w roku 2008 Tusk w towarzystwie innych mężów stanu - R. Sikorskiego i Sławomira Nowaka - spotkał się w Nowym Yorku z liderami organizacji żydowskich, którzy byli nim zachwyceni („Donald Tusk reprezentuje zupełnie nową generację liderów Polski o nowych horyzontach”).
Dla mnie osobiście przykrą była sprawa sprzedaży "Polskich Nagrań" i praw autorskich do ogromnych archiwów za śmieszną cenę. Były też tam moje nagrania...

Vote up!
19
Vote down!
-5

Leopold

#1632983

Nie byłem w stanie wskazać wszystkich tych bezsensownych prywatyzacji. Np. też zapomniałem dodać, iż szykował się "wielki deal" na sprzedaży polskich szpitali o czym mówiła "płaczka" B. Sawicka. Muszę jednak to wskazać w uzupełnieniu w postaci P.S. 

Tym niemniej od samego początku transformacji (a tak faktycznie już od 1988 roku) Polska straciła wiele gałęzi przemysłu na rzecz konkurencji firm z państw zachodnich, często zresztą też z dominacją Skarbów Państwa w tych krajach lub też z dofinansowywaniem ich przez tamtejsze państwa (szczególnie dotyczy to inwestycji niemieckich i francuskich). Czyli "prywatyzowaliśmy"  państwowe na także państwowe. Oczywiście był to absurd.

I naprawdę do tej pory nie zostały obliczone nasze utracone zyski w wyniku tych złodziejskich prywatyzacji. Ale to ludzkich tragedii wśród ludzi, którzy stracili w ten sposób pracę, ile to regionów, gdzie życie zawodowe zamarło... Długo by o tym pisać. A rządy D. Tuska miały na celu definitywne zlikwidowanie tego, co jeszcze po Balcerowiczu i Lewandowskim zostało i przetrwało. A zostały oczywiście "perełki". 

Ja wspomniałem o uzdrowiskach. Niech Pan sobie wyobrazi, że począwszy od roku 2008 wszystkie państwowe uzdrowiska zostały dokapitalizowane przez państwo w wysokości ich dotychczasowego kapitału zakładowego, czyli podwyższono im ten kapitał o 100%. W przypadku mojego uzdrowiska była to kwota 8,2 mln zł, dzięki której kapitał zakładowy wynosił już 16, 4 mln zł a sprzedano go w 2010 roku za jedynie 20 mln. zł. Czysty szwindel...

Pozdrawiam

Vote up!
16
Vote down!
-2

krzysztofjaw

#1633009

- kiedy PiS miał Sejm, Senat i Prezydenta i zamiast natychmiast podjąć dynamiczne działania w oczyszczaniu Polski - (szybkość to i duża skuteczność zanim wróg zewrze szyki) - to najpierw rozłożyli leniwe dupska na kanapach i rozdzielali stanowiska - (alarmuję że z powiatu wołomińskiego duża grupa zdrajców i kanalii pod płaszczykiem PiS-u przedostała się do państwowych spółek !!!!) - w tym dwóch byłych burmistrzów z powiatu wołomińskiego

Dziś już niektórych reform nie da rady przeprowadzić a rządy Polaków we własnym kraju wbrew zapewnieniom Rządu - "wiszą na włosku".
To dlatego te wściekłe ataki obcych agentów i żydo-faszystów bo tylko 1 % głosów więcej i mieli by własnego Prezydenta w Polsce - żyda Rafała Trzaskowskiego.

PiS dalej robi chocholi taniec i Prezes który pół roku wchodził do Rządu teraz pół roku będzie wychodził bo zapomniał po co tam wszedł.

Jeden fakt jest tragicznie bezsporny - z barku lustracji i dekomunizacji znowu giną ludzie w tym księża.
Tu wciskają kit że zabity ksiądz naprawiał o 12-tej w nocy dach w sutannie i spadł z dachu (stara śpiewka komunistycznych morderców).

Tu link do informacji prawdopodobnego zabójstwa księdza.

https://niezalezna.pl/414462-makabryczne-odkrycie-na-dolnym-slasku-przy-plebanii-znaleziono-zwloki-ksiedza

Vote up!
13
Vote down!
-4

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632988

... między grzechem zaniachania ,a grzechem bezrozumnego aktywizmu ... . Raczej może należałoby się kierować zasadą zaczerpniętą z medycyny "primum non nocere" .Bo zarówno zaniechanie jak i działanie może szkodzić .

No ale w aktywizmie w przestrzeganiu przed grzechem ... to trudno przesadzić . Bo mimo wszystko jest to "działanie" "małoinwazyjne". A działanie oparte o zmanipiulowane informacje wyprodukowane przez judaszową ubecję /bezpiekę ... to zazwyczaj szkodzą bezapelacyjnie. ..

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1632989

- gdyby PiS-owi naprawdę zależało na reformach w sądownictwie a nie założeniu tylko szmaty na łeb i udawaniu że "walczą" o naprawę sądownictwa to wystarczy aby w UE ogłosili że chcą zrobić spóźnioną dekomunizację tak jak wszystkie kraje postkomuny to zrobiły i natychmiast dostaną "zielone światło" od UE ale im nie chodzi o to aby "złapać króliczka" - tylko aby cały czas gonić go.
To taki teatrzyk przed Narodem Polskim.

Gdyby chcieli przerwać ten spisek mafijny w wymiarze NIE-sprawiedliwości to wystarczy zrobić reformy w Policji - (tu UE nie ma kompetencji blokady) - i wywalić te SB-ckie bękarty i ZOMO-wców którzy często są szkoleniowcami lub komendantami posterunków.

Niestety ale te nieudaczniki nic takiego nie zrobią bo mają inne cele a czas na działanie powoli dobiega końca bo od przyszłego roku zacznie się kampania wyborcza.

Dla własnych korzyści materialnych poświęcili nawet śmierć dwóch Prezydentów i 94 inne osoby. W zasadzie oprócz naprawy gospodarki to PiS-o ciulom nic więcej się nie udało ale widzę że to nie przypadek a celowe "działanie" - a właściwie pajacowanie.

PS - teraz mają temat zastępczy i dlatego pieprzą 24 h/dobę o Covidzie w TVP dla odwrócenia uwagi od najważniejszych niezałatwionych spraw.

Vote up!
15
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632990

... cieszyć się z rzeczy małych .

"(...)W zasadzie oprócz naprawy gospodarki to PiS-o ciulom nic więcej się nie udało(...)"

Czy nawet "średnich" jak te Wielkie wydają się poza zasięgiem

PS.

No ale w jaklejś "perspektywie" to i te "większe" są niewykluczone.

http://youtu.be/azoV2EozD2U

:-)

PS2.

"(...)To wcale nie jest mało(...)"

http://youtu.be/pWdRfyvZvMg

PS3.

Natomiast pandemonium kłamstwa po "wydarzeniu smoleńskim" to jednak ... wiele obnażyło ,zdaje się wbrew zamysłom animatorów .

http://youtu.be/9LrEzTkZo2Y

PS4.

Trzeba wręcz "piekielnie" uważać ,by ... "byt nie kształtował świadomości" ,czy też "zmanipulowana noosfera ... działania" . Przed czym przestrzegania właściwie nigdy nie za dużo . A gdy tak się dzieje ,to waściwe wprost to prowadzi do bycia "(..)grabarzem własnych dzieł stworzenia(...)" ( http://youtu.be/-Q447a0VQ_g ) Przed czym trzeba przestrzegać  "nie siedem a siedemdziesiąt siedem razy"

:-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1632993

cierpi dusza...

 

cierpi dusza

cierpi ciało

że ciuli z PiS-u

od rządów

odsunąć

się nie dało

 

PS I długo mogą jeszcze tak cierpieć!

Vote up!
12
Vote down!
-3

jan patmo

#1632995

- bo ja go nie widzę - tylko jego ślady po kopytach :)

Vote up!
12
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632992

Jeśli PIS i Kaczynski wyprowadzą Ziemie z Układu Słonecznego to będzie ich definitywny koniec.

Mój głos stracą na zawsze

Ostrzegam

Vote up!
16
Vote down!
-5
#1632997

... spowodu związku przestępczego o charakterze zbrojnym Heliosa z Jupiterem o którym trąbił Merkury ,Wenus z Neptunem mogą rozważyć wyjście poza orbitę Plutona . Oby tylko to nie doprowadziło do kolizji Marsa z Ziemią ,wtedy to Saturn straci aure ... wróć, wróć, pierścień na rzecz Urana .

Do czego to prowadzi porządek oparty o układy ...

W tym "Sęk" ... http://youtu.be/JGVOtZjtY-s i http://youtu.be/5iDaSsJ9QLE

:-)

PS.

http://youtu.be/IHioWbchm5g

http://youtu.be/YYTyvWoKdSw

PS2

Ziemia ,Ziemia ... ? A ta skalista bryłka krążąca wokół podrzędnej Gwiazdki w peryferyjnym ramieniu Drogi Mlecznej ... Jeszcze męczy się w tym układzie ?

http://youtu.be/xFiXjzxlIWs

http://youtu.be/ewXIReK7SMs

:-)

PS3.

Jeżeli prezes Jarosław i PiS nie mają  scenariusza na wypadek ... https://phys.org/news/2016-05-earth-survive-sun-red-giant.html i nie zamierzają go wypracować ... to stracą mój głos ,przynajmniej czasowo ,bo "zawsze" to dosyć ... "ryzykowny termin"  ,przekraczający trwałość Układu Słonecznegpo. Howhg !

A aktywność słoneczna to jednak jest bardziej "przewidywalna" i trzymająca się praw fizyki niż (przymierzając) wyroki skarłowaciałego TSUE ,które to chyba  ,zamiast sprawiedliwego rozstrzygania sporów ,ingeruje w życie polityczne krajów członkowkich . W przypadku Polski to zdaje się produkując zagraniczne paliwo na zamówienie totalnej opozycji .

:-)

PS4.

http://youtu.be/dHAIXSxU40Y

Vote up!
8
Vote down!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1632998

Bardzo dobre podsumowanie sprzedawczyka Tuska. Ale dlaczego tylu ludzi głosuje na niego i PO. Niektórzy mają zarzuty prokuratora, wyroki- niepojęte- Nowak, Gawłowski, Neuman, Brejza, Kwiatkowski, Grodzki, Pinior (prawomocny wyrok) ... Jakiej Polski oni chcą? Polski złodziei?

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Dodaj własny artykuł na naszych blogach- patrz profil.

#1633049

pytasz ,dlaczego ?

pytasz ,jakiej Polski oni chcą?

i słusznie odpowiadasz 

Tak,oni chcą Polski złodziejskiej ,

był sobie niejaki ,kiedyś ,ktoś PO kim zostało "dobre określenie" gradobicie,ot taki jeden malutki przykładzik

pozdr wieczorne

Vote up!
8
Vote down!
-2

gość z drogi

#1633053

Żaden nielegalny migrant nie powinien być wpuszczony do Polski.

To jest tak oczywiste jak to, że każdy łapówkarz powinien być pozbawiony immunitetu

Vote up!
5
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1633144