PiS musi zacząć szukać koalicjanta lub nowych posłów...

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Ostatnie działania Jarosława Gowina w powszechnym odczuciu zakończyły się jego totalna porażką. Niektórzy twierdzą wręcz że skończył się on jako poważny polityk. Jednak jego odejście z rządu nie spowodowało że zakończył on swe działania w kierunku przeforsowania późniejszego niż majowy terminu wyborów prezydenckich...

  Polska potrzebuje silnego rządu, silnej większości i Porozumienie pozostaje członem Zjednoczonej Prawicy - podkreślił. - Rekomendowaliśmy na funkcję wicepremiera panią minister Jadwigę Emilewicz - dodał Gowin.6-IV-2020 PolskieRadio24.pl

Natomiast później (8-IV-2020) w wywiadzie dla Super Expressu powiedział m.in. Powinniśmy je odwołać i skupić się wyłącznie na walce z epidemią. Takie jest stanowisko prawie wszystkich posłów Porozumienia. Nie chcemy jednak zrywać koalicji, bo Polska potrzebuje dziś stabilnego rządu

"Moja dymisja to na pewno nie początek emerytury, ale początek nowego planu" - podkreślił.

Moim zdaniem te wypowiedzi jasno wskazują że Gowin nie pogodził się ze swoja porażką, a nadal zamierza działać by zrealizować swój plan późniejszych wyborów..Jego partia jak sam powiedział została w koalicji ponieważ Polska potrzebuje dziś stabilnego rządu. Z dużym prawdopodobieństwem należy przyjąć że zaraz po ustaniu epidemii Gowin opuści obóz Dobrej Zmiany.  Różne będą tylko scenariusze tego zdarzenia. 

Scenariusz 1-PiSowi udaje się przeprowadzenie wyborów 17 maja-wtedy Gowin odchodzi samotnie lub z bardzo wąskim gronem czyli 2, 3 posłów.

Scenariusz 2-Gowin dogaduje się z opozycją w sprawie późniejszej daty wyborów. Wtedy po ustąpieniu epidemii, w glorii obrońcy demokracji dla środowiska opozycji totalnej, wychodzi z koalicji oczywiście z większością posłów Porozumienia..

Scenariusz 3-Gowinowi nie udaje się przeforsować swego pomysłu więc by ratować swoją pozycję jako szef Porozumienia doprowadza do tego że wszyscy posłowie jego partii głosują za odrzuceniem wyborów korespondencyjnych w maju...Ale do czasu końca epidemii Porozumienie pozostaje w rządzie.

Moim zdaniem to są JEDYNE możliwe scenariusze. Tylko przy pierwszym PiS może spać spokojnie, będzie mieć nadal stabilna większość. Wszak posłowie Porozumienia nie będą szli za przegranym. Porażka jest sierotą jak wiadomo... Dwa kolejne scenariusze stawiają PiS pod ściną czyli przed groźbą rządu mniejszościowego. Jednak wtedy opozycja zapewne  dążyła by to tego by połączyć wybory prezydenckie z przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi. 

PiS ma więc trzy wyjścia:

Pierwsze- liczyć na scenariusz numer 1.                                                                                                                                      Drugie-szukać i przekonywać posłów innych formacji do dołączenia do klubu, lub stworzenia koalicji.                                     Trzecie-zawrzeć kompromis z Gowinem w sprawie wyborów.                                                                                                                      

Moim zdaniem PiS musi brać pod uwagę że po ustaniu epidemii straci większość sejmową lub będzie mieć większość 1,2 posłów. Czyli głosowanie nad wyborami korespondencyjnymi będzie tak naprawdę głosowaniem nad datą wyborów parlamentarnych....                                                                                                                                                                        PiS ma 30 dni na zabezpieczenie się, na działania wyprzedzające...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Mam propozycje dla władz PIS-u .

Wypijcie flaszkę z szefami sondażowni i zasugerujcie żeby Kidawie odmieniło się w sondażach i wyprzedziła PAD-a. Natychmiast będą mogły odbyć się wybory 10 mają w dowolnej formie i sam Parlament Europejski będzie to proponował.
W końcu to święto demokracji

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625210

To jest scenariusz numer 4. Nie brałem go pod uwagę:)...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1625213

   Witam! Rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych, wcale nie oznacza wygranej Targowicy. Paradoksalnie wręcz przeciwnie, bo Polskie społeczeństwo jaskrawo widzi, że obecnie tylko PIS chce i umie rządzić i potrafi zadbać o Polskie społeczeństwo, potrafi zadbać o bezpieczeństwo obywateli. To może się przełożyć na druzgocącą porażkę wrogów Polski i przypływ kilkudziesięciu posłów do Prawa I Sprawiedliwości. Braun ponownie w "Sputniku" pluje na Polskę. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1625239

Rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych, wcale nie oznacza wygranej Targowicy.

Wszystko by zależało od gospodarczej sytuacji i poziomu bezrobocia...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1625301

jak każda!, tyle, że Cervantes zwał tak : "daremnym jest poszukiwanie bakałarza na uniwersytecie w Salamance".

pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1625243

niestety powtórzyłem się.
przepraszam
pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1625244

- a nikt z nich tam tego nie widzi jest brak innej aktywności walki o Polskę z komunistycznymi mordercami i ich potomkami z platformy i peeselu (dotyczy to tylko agenturalnych władz psl-u) niż robienie Polakom "dobrze".

Komunistyczne ścierwo potworzyło mnogość partyjek aby "zakłamaną siecią" zagarnąć jak najwięcej elektoratu do siebie. W ten sposób też aktywizują inne grupy społeczne i zawodowe które do tej pory nie brały udziału w wyborach (patrz. geje i inni zboczeńcy) - a następnie ich niby kandydaci gdy przegrywają lub rezygnują z wyborów "przekazują nijako swój elektorat" jednemu zdrajcy takiemu jak tusk.

Czerwone pasożyty i ludobójcy ze wschodu którzy nigdy nie odpuścili Polsce niepodległości wprost przekazują instrukcje takim agenturalnym świniom jak Braun, Korwin czy Bosemu szczylowi z Konfederacji nie mówiąc o sld czy platformie. Tworząc konfederację ogolili PiS z radykałów i w ten sposób osłabili PiS samemu dostając się do Sejmu. Tak też straciliśmy Senat.

Czy widzieliśćie jakiś program w TV lub rzeczową analizą na ten temat ?

PiS "połknął tą żabę" udając że nic się nie stało a stała się straszna tragedia bo ta obca bolszewia z platformy obcych ku*ew czeka na każde nasze potknięcie aby dokonać kolejenego rozbioru Polski poprzez rozprzedanie najlepszych gałęzi naszej gospodarki abyśmy po wzkazówkach Bolkowej wałęsa-jącej się świni stali się niewolnikami we własnym kraju.

Chcesz pokonać wroga to walcz jego bronią tylko lepiej.

Po raz kolejny apeluję do Polskich Służb Specjalnych abyście intensywniej zajęli się tą zdradziecką bandą która za cel obrała sobie zniszczenie nam Ojczyzny.

To są naprawdę wydarzenia dziejowe dla Polski których wielu zdaje się nawet nie zauważać.

Jednym z wyść jest też przekazanie broni palnej ustawą wszystkim Polakom. Mając czym walczyć Naród poradzi sobie ze zbrodniczymi komunistami a Wisła spłynie ich krwią za wszystkie krzywdy jakie nam wyrządzili.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1625245

Też bolą mnie osoby z komunistycznymi epizodami wśród polityków partii rządzącej...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1625302

Zdrajca Gowin zadał cios nie tylko Kaczyńskiemu , pisowcom lecz przede wszystkim uderzył w rząd M.Morawieckiego i wszystkich Polaków którzy liczyli na dalsze polepszenie życia w przyszłości .
Gowin podał się do dymisji i jego koleś Kamil Bortniczuk także
A wiec PiS I rząd M.Morawieckiego ma już albo będzie miał w najbliższym czasie problemy z większością sejmowa a co za tym idzie nie będzie mógł wprowadzać swych planów .
To co zrobił Gowin i jego kolesie to jest podle ludzie powinni zapamiętać Gowina i jego kumpli .
Rząd może nie dotrwać do końca kadencji i polepszanie życia przez obecny rząd będzie zagrożone .
Następne wybory może wygrać lewica i ludzie mogą się pożegnać z 500+ , trzynastkami , czternastkami dla emerytów , wszystko wróci do czasów złych podłych i biedy .
Lewica nigdy się nie martwiła o ludzi pracy , bo to popłuczyny komunistyczne , wiemy jak dbało PO i ludowcy o ludzi , nie wiem czy ten zdrajca Gowin zastanowił się nad swym krokiem , jeśli tak to jest nie godny łażenia po korytarzach sejmowych chyba jako sprzątacz .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1625263

- teraz jednak potrzebni są sztabowcy i frontowcy do walki o życie z czerwonymi mordercami ze sztabem w platformie antypolskich zbójów i tuskowej, zdradzieckiej łachudry w PE.

Wielu nie widzi tego zagrożenia tak jak nie widzi koronowirusa a to igranie ze śmiercią.
Tu miejsca na żarty nie ma.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1625283

Ciężko zrozumieć dlaczego Gowin wyskoczył w tak krytycznym momencie...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1625304

  Witam! On stoi w rozkroku, sprawdzając kierunek wiatru. Nawet jednej czerwonej kanali, nie wyalienował ze stanowiska rektora uczelni w kraju, ba nawet jednego komunistycznego wykładowcy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1625470

Witam.

Nie wiem czy chodziło mu o rozkrok..Może liczył że postawi na swoim z wyborami...Sam się zakiwał..

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1625545

WYBORY. Rozwiązanie leży w rękach Prezydenta RP i jest Jego wyłączną, suwerenną decyzją

Rozwiązanie leży w rękach Prezydenta RP i jest Jego wyłączną, suwerenną decyzją.

Jestem całkowicie przeświadczony o tym, że Andrzej Duda jest patriotą, dla którego pomyślność Polski i Polaków jest wartością najwyższą. Dlatego uwzględniając niepewność i obawy Polaków związane z epidemią koronawirusa z Wuhan, a z drugiej strony mając na względzie odwieczne standardy demokracji - przemyśli poniższe rozumowanie.

 

Prezydent RP, kierowany troską o zdrowie i dobro Polaków oraz troską o wartości demokratyczne – mające setki lat tradycji w Polsce – zapowie publicznie, że z dniem 7 maja ZRZECZE się urzędu W KADENCJI 2015-2020.

Ta zapowiedź ma na celu oszczędzenie środków, które zmarnowane zostałyby na wybory korespondencyjne, a które przydadzą się Polsce do wychodzenia z kryzysu.

Oznacza to, że dnia 8 maja obowiązki Prezydenta przejmuje Marszałek Sejmu i zgodnie z artykułem 128 punkt 2 Konstytucji RP dnia 14 (słownie czternastego) po opróżnieniu urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej – czyli 21 maja – zarządzi wybory Prezydenta Rzeczypospolitej na dzień 19 lipca 2020 roku czyli na 60 dzień od podjęcia decyzji.

Oznacza to dalej, że ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 2 sierpnia, czyli 5 sierpnia NA PEWNO będzie znany – wybrany całkowicie zgodnie z Konstytucją – Prezydent RP.

Źródło: https://niepoprawni.pl/polecanka/wybory-rozwiazanie-lezy-w-rekach-prezydenta-rp-i-jest-jego-wylaczna-suwerenna-decyzja
_________________________________________

PS

FRAGMENT tekstu prof. dra Rafała BRODY, https://www.salon24.pl/u/krakow-broda/1035737,dobry-czas-do-nawrocen-politycznych (link is external)

mamy szczególnie stosowny czas dla politycznych nawróceń i politycznych decyzji „non possumus”, które powinny skłaniać do odrzucenia dalszych związków i podległości politykom totalnej opozycji, którzy zagrażają istnieniu Polski.
Już pewnie nigdy sytuacja nie będzie bardziej przejrzysta niż teraz, gdy Gowin odkrył wszystkie karty wcielając się w rolę Judasza. Ta gra, którą rozpoczął jest szczególnie niebezpieczna, bo na najtrudniejszy czas epidemii nakłada grożącą destabilizację polityczną. Czekał na najbardziej stosowny moment i po to wkomponował się w Zjednoczoną Prawicę, by uderzyć w najtrudniejszym czasie. Większość parlamentarna wisi na włosku, zagrożona szantażem, którego siły nie da się jeszcze przewidzieć. Jest więc najbardziej stosowny moment do dokonania przewartościowania i decyzji deklarującej wsparcie dla koalicji rządowej, której dotychczasowe zasługi dla Polski są najlepszą wizytówką, a dzisiejsze prowadzenie polskich spraw w tak trudnym czasie wykazuje niepospolite kompetencje.

Każdy, kto potrafi dotrzeć do posłów i senatorów z drugiego i dalszych szeregów totalnej opozycji, powinien apelować do nich, by nawrócili się politycznie, bo jest na to szczególnie stosowny czas. To nie wymaga żadnych deklaracji, żadnych publicznych wyznań, czy uzasadnień, tu wystarczy odrzucenie poleceń przywódców swoich partii i wspieranie Zjednoczonej Prawicy w głosowaniach w Sejmie i w Senacie. Taka zmiana polityczna w Senacie byłaby od razu widoczna i szczególnie skutecznie wspomagająca Polskę.

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/wilre/piesn-zalacznik

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1625685