Czy prezydent A. Duda wygra w I turze wyborów prezydenckich?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
 

Pytanie wydaje się zasadne bowiem cała totalna opozycja wraz z niby prawicową partią Konfederacją i po podsumowaniu ich sondażowych głosów oraz pod warunkiem, że wszyscy oni zagłosują w drugiej turze na rywala A. Dudy może okazać się jego przegraną.

 

Czy jest to możliwe? Teoretycznie tak, przy czym sprawa jest bardziej skomplikowana.

 

Według sondaży i w II turze wygrywa A. Duda z jakimkolwiek innym kandydatem a najprawdopodobniej będzie to M. Kidawa-Błońska, na którą raczej nie zagłosują zwolennicy Konfederacji a przecież mitem jest to, że wszyscy wyborcy określonego kandydata będą słuchali jego zaleceń, co do określanych głosów na innego kandydata w II turze wyborów.

 

Ponadto jesteśmy jeszcze przed kulminacją kampanii wyborczej i przed ogłoszeniem przez kandydatów swojego programu. Najsilniejsze poparcie mają jak na razie A. Duda oraz M. Kidawa-Błońska. I znów mamy plebiscyt PiS kontra anty-PiS i moim zdaniem taki będzie niestety wybór Polaków. To nic, że A. Duda przerasta M. Kidawę - Błońską o dwie długości in plus, ważne żeby nie został prezydentem i to dla wielu totalsów wystarczający argument, bez żadnego oglądania się na realną rzeczywistość.

 

A realizm podpowiada wybranie jedynie A. Dudy na kolejną kadencję. Wiem, że nie wszystkim on - nawet w naszym gronie - się podoba, popełnił sporo błędów, ale czy można sobie wyobrazić M. Kidawę-Błońską na stanowisku prezydenta RP? Wolne żarty. To byłaby kompromitacja jeszcze większa niż w przypadku B. Komorowskiego.

 

Na pewno M. Kidawa-Błońska może liczyć na swój twardy i w dużej części zidiociały elektorat. Nie mogę tego inaczej nazwać, bo sam wybór kandydatki wydaje się całkowicie nietrafiony. Ona nic po prostu nie umie, ma braki w wiedzy a mowę ma krótką i pełną gaf. Jak można na kogoś takiego głosować? To żenujące. Ale za pomocą hejtu utrzyma to swoje poparcie w granicach 20-25% a dla jej wyborców nawet nie jest konieczna - co powinno być normą - znajomość przez nią języków obcych. Więc jak ma zadbać o interes Polski w kuluarowych rozmowach bez tłumacza? A przecież właśnie takie rozmowy są najważniejsze.

 

Jak w ewentualnej II turze zagłosują inni? PO-KO spoko na M.K-B. Konfederaci raczej nie pójdą do wyborów, Lewica może rozłożyć swoje głosy ze wskazaniem na M.K-B. Wyborcy skrajnej lewicy Zandberga też ze wskazaniem na M.K-B. Wyborcy PSL-u rozłożą swoje głosy na PAD-a i M.K-B. A jeszcze niezdecydowani? To trudno oszacować.

 

Niemniej spodziewam się w drugiej turze niższego w wartościach procentowych głosowania Polaków. Może być niższa frekwencja a to promować będzie M.K-B, bo zacietrzewienie jej zwolenników już przerasta jakikolwiek granice przyzwoitości. Te okrzyki na spotkaniach A. Dudy z wyborcami, ta nachalna promocja LGBTQ i gender, to poniżanie nas Polaków i ta zaciekłość na twarzy... To już wyraz bezsilności i bezradności wyborców totalsów, ale to bywa groźne, bo wtedy "tonący brzytwy się chwata" i ta kampania zapowiada się na brutalną ze strony totalsów.

 

Dlatego konieczna jest mobilizacja wszystkich sił po naszej stronie, aby PAD wygrał te wybory w I turze a jest to możliwe i jak najbardziej realne. Wtedy te powyższe rozważania nie będą miały sensu. Trzeba tej mobilizacji jeszcze większej niż w przypadku wyborów parlamentarnych, bo to z kolei następne najważniejsze wybory dla Polski i Polaków. Wierzę, że tak się stanie i obecny prezydent porwie też w swojej kampanii wyborczej tych, którzy nie biorą (lub biorą sporadycznie) udziału w wyborach.

 

Czego mi jeszcze brakuje w tej kampanii wyborczej A. Dudy? Ano - o czym już pisałem wcześniej - programu dla młodych ludzi i studentów; programu adaptacyjnego dla ludzi powracających z imigracji zarobkowej; zamiany Kart Polaka na obywatelstwo polskie i udogodnienia dla powracających i ich rodzin z dalekiej wschodniej tułaczki; jasnej i przewidywalnej strategii rozwoju publicznego sektora ochrony zdrowia i wreszcie opracowanie Koszyka Świadczeń Podstawowych; ustawy o państwowym statusie naszych dóbr naturalnych, lasów i jezior, która będzie uniemożliwiała ich zakup przez podmioty inne niż państwowe; wskazanie wreszcie okresu, w którym ujawniony zostanie Aneks do Raportu z Likwidacji WSI; zamiar wycofania ustawy o bratniej pomocy 1066; jasnej deklaracji co do amerykańskiej ustawy 447 JUST.

 

Jeżeli prezydent podejmie się w kampanii tych tematów i przedstawi konkretne rozwiązania to może być pewny, że wygra w I turze wyborów prezydenckich, na co bardzo liczę.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (21 głosów)

Komentarze

Obawiam się, że tuż przed wyborami może wystąpić wiele zdarzeń, okoliczności związanych z wirusem, które zatrzymają ludzi w domu.  Oby nie.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1620735

a dlaczego ludzie nie mieliby zostać w domu? Szkoda tylko, że właśnie władza nie policzy tego jako, że ludzie mają dość tej obłudy i nie idą na wybory, tylko powiedzą, że nie poszli bo koronawirus  najlepiej jak by poszli i oddali nieważne głosy w II turze

Co do PAD,a to jestem skłonny zaryzykować i mam nadzieję, ze nie wygra w I turze, bo to dopiero by mu różki urosły...

Vote up!
5
Vote down!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1620744

Nie obawiałbym sie wirusa. Do maja wymyślą jakiś lek i będzie po kłopocie. Bardziej boję się, że elektorat Dudy będzie bierny bo "i tak wygra" a tak nie można mysleć. 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1620755

że pomimo tego co piszesz o Barabaszu zamierzasz głosować na niego.

Vote up!
2
Vote down!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1620773

Staram się być realistą i nie wyobrażam sobie, aby do wladzy doszła jakaś Kidawa czy inny tego typu ułomny kandydat. 

Pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1620780

Ona jest po prostu BEZNADZIEJNA.

Ale nie zapominajmy, że beznadziejnych wyborców, którzy na nią zagłosują, też nie brakuje... Wszyscy na wybory i głosować na A. Dudę! Nikt nie może się lenić.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1620829

ze wygra Duda, poniewaz media, ktore steruja tlumem, tego pragna. Najmocniej popiera Dude, pani Kidawa swoimi wystapieniami. 

Mimo tego, ja bede glosowal na Bosaka, poniewaz uwazam, ze bedzie on lepiej pelnl urzad Prezydenta Rzeczypospolitej niz Duda.

Pozdrawiam.

P. s. Mysle, ze nie ma powodu do roztrzasania i ekscytowania sie sondazami, poniewaz kieruja sie nimi ludzie nie posadajacy wlasnego zdania, a sprawa , jak sadze, juz dawno zostala uzgodniona.

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1620749

Bosak będzie dobry za 5 lat i uważam, że wtedy winien kandydować nie on a Winnicki. 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-4

krzysztofjaw

#1620756

Jednak wydaje mi sie, ze Winnicki jest czasami za ostry (mnie sie podoba jego zdecydowanie.), natomiast Bosak swoja kultura i opanowaniem chyba moze spodobac sie wyborcom. Pozatem to Bosak jest kandydatem. I chyba dobrze, ze tak sie stalo.

Pozdrawiam

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1620760

Na kogo oddałbyś głos, gdyby w drugiej turze Bosak zmierzy się z koronawirusem?

Vote up!
6
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1620768

skomplikowana, ze w drugiej turze Bosak moglby sie zmierzyc z seryjnym. 

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1620800

czy jesteś w stanie przewidzieć co będzie za pięć lat? Wtedy może już nie być głosowań.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1620774

O wiarygodności sondaży negatywnie pisałem w jedenj ze swoich ostatnich notek, ale trzeba na dziś czymś kierować a kierować się można jak na razie sondażami. 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1620758

Wygra w drugiej turze i to minimalną różnicą głosów.To wojna PIS kontra debiland

Vote up!
10
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1620767

 Drogi autorze. Im więcej dobrych ludzi nie zostanie w domu, tym większa szansa na opcję z notki.

 A tak, może być gorąco i śmierdząco bo desperados będą puszczać bąki na potęge. I nie tylko bąki.

 Aż do zrobienia z siebie duractwa we własnym towarzystwie.

 Chyba że są szefami, dyrektorami, prezesami i innymi takimi. Wtedy koledzy przytakną i pogłaskają uślinionego na uspkojenie. W drugiej turze pomyślą o dzieciach, wnukach. A nie o korycie szefostwa. 

 Słyszałem też o praktykach typu: zrób telefonem zdjęcie swojej wypełnionej  karty bo jak nie to...

 Nie myśląc o tym że cały czas mogą być owym aparatem nagrywani. Typowe dwa końce kija. 

 A co do dobrych ludzi. Nasze Polaków rozmowy w realu MAJĄ ZNACZENIE, rzeczywiście. Z neonowym pozdrowieniem.

 AVE.

Vote up!
5
Vote down!
-1

brian

#1620817

Dopiero by Dudzie różki wyrosły gdyby go
poparło w pierwszej turze pół Polski.

/ solidarnyx /

Widać coś z Twoją ( Jaworucki ) religijnością
jest na bakier, bo zamierzasz głosować
na Barabasza.

/ Roman z USA /

Nie wyobrażam sobie Kidawy w pałacach
i innych podobnych do niej kandydatów.

/ krzysztofjaw /

Nie potrafimy przewidzieć co się za pięć lat
stanie. Może głosowanie będzie zakazane?.

/ Roman z USA /

Komentarzem do komentarzy wdzięczność
za trafność uwag blogerom wyrażam. Zyga

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1620818

.....to jest właściwie pewne! Jakkolwiek mobilizacja patriotycznego elektoratu w ojczyźnie jest bez dwóch zdań potrzebna. Przegrana kandydata lewicy i liberałów była właściwie od początku pewna i dlatego w tym roku nie startował Tusk. Natomiast nie wolno pozwolić sobie na pewność siebie i butę. Prezydent RP Andrzej Duda winien konsekwentnie ukazywać Polakom wszystkie pozytywne zmiany, jakie wszyscy widzą od 2015 r., kiedy udało się szczęśliwie odsunąć od władzy ludzi, którym dosłownie nic się nie udawało i nic się ciągle nie opłacało. Nagle okazało się jednak, że Polacy potrafią i świetnie sobie radzą, bo taka jest naga prawda! Tamci ludzie Pomrocznej III RP są absolutnie skompromitowani! Sukcesy to jedno, a przyszłość to drugie i tu apetyty rosną w miarę jedzenia. Dla przykładu Centralny Port Kominikacyjny to wspaniała idea, która już nprawdę zmienia nasz kraj, pędzimy!

Krzysztofie i jeszcze jedno! Nie trzeba się obawiać o granice zdrowego rozsądku po stronie Konfederacji, to jest pewne iż ludzie polskiej prawicy doskonale rozumieją polską rację stanu i we właściwym czasie, staną na wysokości zadania. A to że się targują i walczą, to akurat dobrze! Pozdrawiam b. serdecznie Slaw

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1620835