Prezydent Lech Kaczyński - męczennik czy narodowy bohater?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Od 10.04.2010 r. do chwili obecnej trwają dyskusje o przyczynach tragicznej śmierci śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Temperatura prowadzonych na ten temat dyskusji podziela Polaków co do samych ich przyczyn. Wielu jednak uważa tę śmierć za męczeńską i bohaterską.

10.04.2010 r. - ta tragiczna data została zapisana na zawsze w historii naszego kraju. Tragiczna śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką oraz wybitnych polityków, wojskowych, duchownych, pilotów i obsługi TU 154, który rozbił się     w Smoleńsku, uderzyła głęboko w serca narodu polskiego.

Ginie w katastrofie lotniczej, w tragicznych okolicznościach, najważniejsza osoba w państwie prezydent RP. Największa katastrofa lotnicza w dziejach naszego kraju zabiera 96 istnień ludzkich.

Dlaczego zginął prezydent Polski? Czy była to katastrofa, jak oceniają powołane zespoły państwowych ekspertów z Polski i Rosji, czy może był to zamach, jak podaje sejmowa komisja parlamentarna oraz eksperci z krajów zachodnich ?

Prezydent Lech Kaczyński był niewątpliwie nie tylko politykiem, ale i wielkim patriotą swego kraju, kochał swój kraj, zawsze pamiętał o tych, co walczyli o Polskę wolną i niepodległą. To dzięki niemu Powstańcy Warszawy mają swoje muzeum, gdzie dzięki staraniom Lecha Kaczyńskiego uratowano od zapomnienia wspaniałe karty walki o niepodległość. Był bardzo wyczulony na ludzką krzywdę, pochylał się nad każdym Polakiem, bogatym czy biednym, zdrowym czy chorym. Takim był, jak go widzieliśmy w mediach, spokojny, uśmiechnięty i stonowany.

Lech Kaczyński leciał wojskowym samolotem rządowym pilotowanym przez najlepszych pilotów Wojska Polskiego  - armii, której był zwierzchnikiem, by oddać hołd tym, którzy zostali podstępnie w okrutny sposób wymordowani przez oprawców NKWD w Katyniu.

Nie wiadomo jakby potoczyła się historia naszego kraju, gdyby nie doszło to tej zbrodni. Tam w lasach Katynia i innych miejscach kaźni wymordowano kwiat inteligencji Polski przedwojennej. Uderzenie w nasz kraj było celowe i zaplanowane przez Stalina. Była to zemsta na narodzie, który się nie ugiął przed bolszewizmem, za Bitwę Warszawską z sierpnia 1920 r. Wiedział o tym Lech Kaczyński i spieszył oddać rocznicowy hołd umęczonym i bestialsko zamordowanym synom swego narodu.

Śmierć otuliła go tragicznym całunem wraz z całą delegacją niedaleko miejsca zbrodni Katyńskiej. Zginął nasz prezydent ze swoją ukochaną żoną i z ludźmi, których szanował i z nimi pracował dla dobra swego kraju. Zginął zapewne myśląc o Polsce.

Dzisiaj toczymy dysputy na ten temat polityczne bądź rodzinne. Spieramy się, jak pisałem, o przyczyny katastrofy i niejednokrotnie emocje górują nad rozsądkiem.

Ale nic nie wróci już życia tym 96 wybitnym synom i córkom swego narodu, żadne dysputy czy oceny. Tragicznie zginęli wybitni Polacy, zginęli za swój kraj, który umiłowali nad życie i to życie za niego oddali.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

W minucie ciszy i zadumie nad tymi 96 Polkami i Polakami, którzy polegli 10.04.2010 r. za swoją ojczyznę artykuł ten poświęcam.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:19)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przepisy NATO mówią wyraźnie, każdy dowódca wojsk leci innym samolotem, kancelaria prezydenta ośmiu do jednego samolotu zaprosiła do tego dyrektorów ważnych dla kraju instytucji. Już w locie wiedzieli i to ze źródeł polskich jak i rosyjskich że warunków na lądowanie nie ma. Na pytanie do prezydenta na jakie lotnisko odejść padła odpowiedź "pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji"  Mimo, złamania wszelkich zasad bezpieczeństwa kraju przy doborze pasażerów podjęto próbę lądowania, obowiązująca wszelkie loty sterylność kokpitu podczas startu i lądowania nie była zachowana, później zeszli poniżej minimów. W locie do Gruzji pilotów, którzy zachowali asertywność i nie pozwolili pasażerowi sobą rządzić ten wyzwał od tchórzy. Tak więc nie męczennik, nie bohater a ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-11

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610624

  Ty człowieku jesteś chory z nienawiści do Polski.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-5

ronin

#1610631

Czy którakolwiek z informacji jaką podałem nie jest prawdą? Jesteście chorzy z nienawiści do prawdy, do logicznego myślenia. Na wszystko co podałem są dokumenty, są artykuły prasowe. Na świecie bada się dokładnie każdą katastrofę lotniczą, by śmierć tych ludzi nie poszła na marne, by przyszłych pasażerów samolotów uchronić od śmierci spowodowanej tymi samymi błędami. Wy zaś chcecie prawdę zakłamać czym narażacie życie przyszłych pasażerów samolotów rządowych. Kim jesteście, agentami jakiego kraju, że pragniecie śmierci kolejnych Polaków, nie wystarczy tych 96?

Złamanie przez kancelarię zasady bezpiecznego przewozu VIP jest faktem oczywistym, gdyby nie ta lista pasażerów Polska nie poniosłaby tak dużej straty w kadrach. Macie dwóch prezydentów, 8 generałów, innych dyrektorów. Jakie było uzasadnienie, by wszyscy lecieli jednym samolotem. Naprawdę w Katyniu wszyscy byli niezbędni? Nie było innych środków transportu? Co za idiota taką listę ułożył?

Więc bądźcie Polakami a nie zdrajcami, przyjmijmy błędy jakie popełniono i nigdy ich nie powtórzmy. Czy dociera to do was?

Nikt nie powinien łazić po kokpicie, mówić pilotom co mają robić. Kapitan ma plan lotu i w nim zapisane lotniska zapasowe, to on a nie żaden pasażer podejmuje decyzję, czy odlecieć na lotnisko zapasowe, czy też nie. Żaden pasażer nie może mówić kapitanowi samolotu, że jest tchórzem, bo uznał iż dalszy lot to zbyt duże ryzyko. Gdyby tak było to ci ludzie by żyli, a wy zdrajcy chcecie kolejnych śmierci wynikających z tego, że jakiś polityk uzna iż jest ponad kapitanem samolotu. Kapitan jest pierwszym po Bogu i to trzeba na pustych czerepach wygrawerować.

Ciebie, Tezeusza zakodowano, widzisz prawdę dla PiS niekorzystną, pisz, że bolszewik, że z Moskwy, może TVN po czym wyłącz umysł. Nie na darmo Kurski mówił o narodzie głupim co wszystko kupi. Polska jest krajem Polaków, nie krajem PiS. PiS jest jedną z partii w Polsce reprezentującą interesy USA i Izraela. Póki tego nie zrozumiecie, nie mówcie, że jesteście Polakami, bo to wierutne kłamstwo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610632

Polecam do twojej czerwonej małej główki tę książkę. Przeczytaj naucz się czegoś.

https://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/prezydent-lech-kaczynski-2005-2010-2

"Kontynuacja bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii. Dwaj badacze – Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki – opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010.

W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej, dowiemy się jak godził obowiązki głowy państwa z życiem rodzinnym.

Autorzy przypominają jak działał „przemysł pogardy“ oraz opisują dramatyczne epizody prezydentury, m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenckiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów, które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej.

Dzięki pracy autorów otrzymujemy rzetelną biografię Lecha Kaczyńskiego, opartą na relacjach świadków i wnikliwej kwerendzie archiwalnej."

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1610643

   Chciałbym podkreślić, że w Polsce Prezydent pełni przede wszystkim funkcję reprezentacyjną, a Premier stoi na czele rządu. Więc, za sprawy, które wyłuszczyłeś odpowiada premier. Tym premierem, chyba nie zapomniałeś był wówczas Donald Tusk i to on jest odpowiedzialny, za organizację mając pod sobą armię urzędników. To nikt inny, ale Tusk jest odpowiedzialny za całokształt. Tylko głupiec nie dostrzeże szatańskiego planu, rozgraniczenia i rozdzielenia wizyt delegacji prezydenta i premiera do Smoleńska. Ale jak się póżniej okazało, to była  wstępna zaplanowana część morderczego dużego planu rozłożonego na lata. To także był Zamach Stanu.Tylko w 2015 r, Polacy się obudzili, co dla kolaborantów i zaborców do dzisiaj jest szokiem i wielką traumą. Wrogowie Polaków, nie mogą strawić, że Polska wstała z kolan, szybko się rozwija, a społeczeństwo Polskie odzyskuje swoją godność, tak deptaną pokoleniowo przez okupantów i wrogów.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1610666

Jest pismo Komorowskiego, wtedy jako marszałka sejmu z prośbą posłów aby w miarę wolnych miejsc w TU 154.

Dyspozytorem a także tym, który odpowiadał za listy pasażerów był Lech Kaczyński, a pośrednio Sasin i Duda.

Wy już tak w tych kłamstwach się zamotaliście, że za wszystko to "wina tuska". Pewnie też Tusk naubliżał pilotom w locie do Gruzji, prawda?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610675

oparowy, że czym innym jest ustalanie składu osobowego, a czym innym organizacja techniczna lotu. Naprawdę trudno pojąć, "inżynierze"? Coś mi sie widzi, żeś ty "inzynier", ale współczesnego pola walki po szkole oficerskiej we Wrocku.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1610676

co niczego nie pojmuje? Za organizację lotu odpowiedzialny był Arabski. Ale to lista pasażerów łamała wszelkie zasady bezpieczenstwa kraju, jakim trzeba być idiotą, by wsadzić na pokład samolotu 2 prezydentów, 8 generałów, wielu dyrektorów ważnych instytuji? Przecież trzeba przewidywać, że może się coś zdarzyć, nawet, że może być zamach. Przecież ta lista to prezent dla wszelkich sił, które chciałyby zrobi zamach. Pewnie również premier był odpowiedzialny, że w locie do Gruzji Kaczyński naubliżał oficerom polskim, czyli pilotom swojego samolotu. Pamiętasz takie zdanie Macierewicza? Zaprzańcem ten kto nie szanuje polskiego oficera. Łapiesz coś, czy mamo plastelinie i temperowaniu kredek opowiadać, bo to szczyt twojej inteligencji,

Widzisz, po to tu jestem by usłużne antypolskie trolle nie zrobiły Polakom wody z mózgu.

Idź spać, prześpij się z tematem to zrozumiesz, że znowu bzdur naopowiadałeś.  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610679

Jak trafić do ciebie, zwiśniety, skoro nie pojmujesz, że za bezpieczeństwo lotu był odpowiedzialny premier? Poprzez służby odpowiednie, ale na nim spoczywa odpowiedzialność polityczna? Jeśli skład był nieodpowiedni to PSIM OBOWIĄZKIEM było zabronic i odmówić. Ale to wam nie pasuje, wyznawcy Anodiny i pancernej brzozy...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1610683

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rzeczywiście premier miał narzędzia, był na pokładzie i miał prawo powiązać debili co latali po kokpicie. Sterylność kokpitu jest święta. Pierwszym po Bogu jest kapitan, nie jakiś tam pasażer. Słowa Kazany mówią wszystko. Pan prezydent, (przeliteruj P R E Z Y D E N T) nie podjął jeszcze decyzji. Dla inteligentnych, pasażer nie podjął jeszcze decyzji, trzeba lądować, choć nie ma warunków. Kto decydował? Zrozumiałeś, czy trzeba jeszcze raz przeliterować? Wyznawcy samolotu drwala co lasy wycina i helu, oraz magnesu, co aluminiową konstrukcję do ziemi ściągnął. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610690

jako oparowy czopek i bezmózg na innych portalach. Nie pora teraz na uczenie debila, ale zapoznaj się choćby z tymi tekstami, które ongiś były publikowane na Nowym Ekranie jeszcze. Albowiem twa "wiedza" ledwo ogarnia to, co tvn podał 10 minut po katastrofie.A jeśli uważasz, że polscy oficerowie to zgraja pijanych idiotów zasługujesz na kopa w d... laćkiem. Co pewnie kangury już robią od dłuższego czasu i dlatego zaniedbujesz Ruskieviciusa.

A tak na marginesie - masz na drugą zmianę, że jeszcze grafomanisz, adminie leonkowy?

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1610693

      Jak to pismo ma się do rozdziału wizyty? Zrobiłeś wrzutke o Gruzji, więc ja również dodam swoją. Jak to jest możliwe, że tuż po "katastrofie" świadkowie zeznali - jedno ciało całe, a inne niekompletne, ale dziwne, że nagie bez odzieży. Nagie ciała, są niezaprzeczalnym dowodem, że odzież zerwała wewnętrzna eksplozja.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1610684

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

fala uderzeniowa, fala termiczna i fala akustyczna. Rejestratory głosów nie zarejestrowały fali akustycznej, na ciałach nie było oparzeń, charakterystycznych dla fali termicznej, z sekcji zwłok Anny Walentynowicz wiemy, że bębenki uszne nie były zniszczone. Czytałem opis lekarki która uczestniczyła w badaniach katastrofy IŁ, którym leciała Anna Jantar i reprezentacja USA. Też mówiła o nagich korpusach, Jeśli fala uderzeniowa miałaby usunąć ubrania z ciał ofiar, to fala termiczna musiałaby dokonać dużych poparzeń, a tego sekcje zwłok nie wykazały. Mamy opis, obrażenia charakterystyczne dla ofiar wypadków komunikacyjnych.

Nawet wielokrotny kłamca smoleński Macierewicz nie mówi już o wybuchu w samolocie a tylko w skrzydle.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610692

miałeś czytać kolejne opinie, prawda? Po co miałeś np. zapoznać się z wypowiedzią ambasadora Rosji z 22 stycznia 2016 r.?

Zadałem ci złamasie niebieski kilka pytań. Ty oczywiście schowałeś głowe do szamba i udawałeś, ze jesteś nieobecny, tchórzu ze Szmulek.

To przypominam link, australijska pragębo:

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/smolensk-proste-pytania-na-ktore-brak-odpowiedzi

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1610696

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A brzytwą tą język rynsztokowy, odwracanie uwagi od tematu dyskusji, To nie świadczy dobrze o twojej inteligencji i kulturze. Mówimy o błędach popełnionych przed i w dniu 4.10.2010 a ty wyjeżdżasz z rokiem 2016. Wyjeżdżasz z miejscem dzieciństwa Huskyego. Na argumenty nie masz odpowiedzi, masz tylko pomówienia. Jesteś tylko mało inteligentnym trolem, niczym więcej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610722

krwawią. Masz chłopaczku pecha - w Australii kangury, a w Polsce brzytwa. Musisz iść na skargę do diadi Putina. ;)

A jak nie rozumiesz, o co chodzi z 2016 r. pytaj. Kiedyś prowadziłem zajęcia i jestem wyrozumiały nawet dla największego debila.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1610731

  Słusznie określiłeś kolejność zdarzeń po eksplozji. Tylko..., nie w tym przypadku. Taka kolejność oddziaływania eksplozji byłaby możliwa w zamkniętym pomieszczeniu.  Ofiary dotknęła, tylko fala uderzeniowa, bo fala termiczna prawie nie dotarła do szczątków ofiar, bo byli juz wraz z kawałkami samolotu na zewnątrz. Przejedż na któtko ręką nad płomieniem świecy, to się nie oparzysz. Nikt normalny nie wierzy w 'katastrofę", tylko w zamch zrealizowany przez wrogów Polski.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1610712

i ładunkiem termobarycznym?

https://www.youtube.com/watch?v=P4KgPibvQmg

Jeśli twierdzisz, że na osoby które znalazłyby się w środku tego "garażu" nie działała temperatura, powodująca spalenie ich włosów i poparzenia. Czytałem opis sekcji zwłok Anny Walentynowicz, ona włosy miała nie spalone, błony bębenków usznych nie były uszkodzone, przyczyną śmierci były uderzenia elementami tępokrawędziowymi. Jak sam wiesz, Macierewicz odszedł od teorii wybuchu wewnątrz kabiny. Na to żadnych dowodów nie ma. I nie opowiadaj o normalnych zwolennikach tej czy innej teorii, bo na razie nie ma żadnego oficjalnego raportu potwierdzającego zamach. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610727

  Tylko..., garaż ma twarde podłoże, a samolot nie ma, więc energia kinetyczna wybuchu w lecącym samolocie inaczej się rozkłada. Wiem to z praktyki, bo w czasie mojej byłej pracy zawodowej odpaliłem tony MW, między innymi dynamitu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1610737

Wielka szkoda że Komorowski na pokład tego samolotu nie zaprosił twojego kolegę @Farala.
Szkoda.
Ale natura i tak zrobi swoje.I ten ludzki śmieć znajdzie swoje miejsce na wysypisku śmieci
Pozdrów tego parcha i resztę jego kolegów z leonkowego szamaba24

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1610730

Zagadka: czyj to podpis widniejący na zamieszczonym scanie dokumentu?

Z pozoru można uważać, ze to podpis B.Komorowskiego, bo przecież jest na druku Marszałka Sejmu

Pierwsza wątpliwość to ta, że  nie tylko podpis ale i znak pisma umieszczony z lewej strony dokumentu, w odstępie jednego wiersza poniżej wiersza z nagłówkiem(orzeł plus napis MARSZAŁEK SEJMU RECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ), jest napisany tym samym pismem ręcznym a przecież Marszałek Sejmu nie rejestruje pisma tylko jego sekretariat.

Druga wątpliwość to taka, czy to pismo ręczne widniejące na tym dokumencie, to rzeczywiście autentyczne pismo ręczne B.Komorowskiego?

Porównując ten podpis z podpisem B.Komorowskiego złożonym osobiście i przy świadkach, odnosi się wrażenie, że nie pochodzą one oba od B.Komorowskiego:

 

Podpis nieczytelny musi spełniać wymogi własnoręcznego znaku graficznego, a więc nie może to być podpis odbiegający od powszechnie używanego przez daną osobę.
Przy podpisie składanym w stosunkach urzędowych, zwłaszcza na pismach mających charakter czynności prawnej, przyjmuje się powszechnie, że podpis oznacza czytelne imię i nazwisko lub co najmniej nazwisko podpisującego.
Podpis nie spełniający tych wymogów, złożony na piśmie urzędowym(nie wiadomo czyją ręką) powoduje to, że nie rodzi to pismo skutków prawnych.
Ten podpis pochodzi właśnie z pisma, które było powodem tego, że nie spowodowało skutków prawnych.
To dlatego D.Tusk mógł publicznie oświadczyć, że on i jego Kancelaria nic nie widziała o tym, że Prezydent chce uczestniczyć w uroczystościach w Katyniu, gdyż Kancelaria Premiera otrzymała właśnie pismo z Kancelarii Prezydenta, które poprzez swoją wadliwość nie rodziło skutków prawnych.

Dlaczego strona rosyjska zaprzeczała (zgodnie z prawdą), że nie otrzymała dokumentu z dnia 27 stycznia 2010 r, chociaż go otrzymała? Dlatego, że doręczenie stronie wadliwego dokumentu, jest bezskuteczne. Nie wywołuje skutków prawnych.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1610776

zgiń! 

przepadnij!  maro nieczysta

fuj............

g....nem - ruską onucą zalatuje

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1610698

gdy wpadłeś na polski portal Neon, zrobiłeś z siebie kim jesteś i pogoniono cię śmiechem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610633

Ekshumacje w Jedwabnym.

To Lech Kaczyński ponownie przywrócił masońską lożę w Polsce.

Traktat lizboński też podpisał, a miał nie podpisywać.

A było to szkodliwe dla Polski.

Nie ja będę go oceniał, bo to domena Pana Boga

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1610628

Skąd masz to info o Jedwabnym i loży masońskiej podaj wiarygodne żródło. Twój komentarz to jak mniemam twoja sprawa osobista i prywatna.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-8

Tezeusz

#1610629

To są tak sprawy oczywiste, a ty głupola udajesz że nic nie wiesz.

Wujek google ci pomorze odświeżyć pamięć.

Jakaś amnezja wśród pisowców panuje, gdy fakty są dla nich niewygodne.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1610635

Dyskusja z komuchem - patrz ty mija się z celem !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Tezeusz

#1610640

choć o jego błędach trzeba mówić, byśmy z nich wnioski wyciągnęli a nie jeszcze raz wystawiali tyłek na baty, które w historii już raz otrzymaliśmy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1610634

Największym twoim błędem jest twoje komusze bezmózgowie  oraz lizanie dupska Putinowi oraz administrowanie antypolskiemu portalowi NEon24 szkalującego Polskę. Won stąd !

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-9

Tezeusz

#1610638

Przeczytaj "Powrót do Jedwabnego" i co tam pisze o tym Wojciech Sumliński.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1610653

"Mieliśmy wtedy poczucie, że dziedzictwo prezydenta Kaczyńskiego trzeba kontynuować, że jego wizja sprawiedliwej, solidarnej, nowoczesnej Polski, jest wizją słuszną, że polski sukces możliwy jest w oparciu o wartości, które od stuleci budują naszą wspólnotę"

"Dziedzictwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego trzeba kontynuować - jego wizja sprawiedliwej, solidarnej i nowoczesnej Polski jest słuszna - przekonywał prezydent Andrzej Duda.

– Pan prezydent chciałby, żebyśmy robili do Polski niestrudzenie jak najwięcej i staramy się to robić - powiedział Andrzej Duda po mszy św. w 70. rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego odprawionej w Katedrze Wawelskiej."

"Prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał służbę polskiemu narodowi i drugiemu człowiekowi. Dziś najpełniej możemy oddać prezydentowi szacunek codzienną pracą dla Rzeczpospolitej i narodu, który tak kochał.- Prezydent Lech Kaczyński był postacią wyjątkową - był jednocześnie i mężem stanu " - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-7

Tezeusz

#1610630

"Od czasów marszałka Józefa Piłsudskiego nie było tak wielkiego przywódcy państwa polskiego jak Lech Kaczyński, dlatego ma pomnik w Warszawie" – powiedział w sobotni wieczór prezydent Andrzej Duda podczas uroczystej ceremonii odsłonięcia pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego, byłego prezydenta RP, tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Pomnik, którego odsłonięcie, z licznym udziałem warszawiaków, klubowiczów „Gazety Polskiej” i sympatyków byłego prezydenta, odbyło się w przeddzień 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, stanął na pl. marszałka Józefa Piłsudskiego przed siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa. Uroczystość odsłonięcia pomnika poprzedził Marsz Pamięci. Przed Pałacem Prezydenckim prezes PiS i brat zmarłego prezydenta Jarosław Kaczyński nazwał akt odsłonięcia monumentu „zwycięstwem”.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7

Tezeusz

#1610642

Prezydent Lech Kaczyński, reprezentował wśród Narodów - szlachetne cechy Polaków.

Prezydent Lech Kaczyński jest optyMistycznym, narodowym bohaterem.

Pozdrawiam J. K.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1610669

Wydarzenia z 10.04.2010 roku były elementem prowadzonej wtedy przez USA/Zachód, polityki resetu USA- Rosja, rozpoczętej przez administrację B.H.Obamę i odpowiedzialnością za nie, należy obciążać obie strony prowadzące tę politykę.

Bardzo celnie ujął to A.Macierewicz, gdy w maju 2010 roku pisał w tekście pt. "Droga do Smoleńska" dla Gazety Polskiej:

(...)

Lech Kaczyński wraz z elitą niepodległościową znalazł się w wirze wielkiej rosyjskiej operacji odzyskiwania wpływów na obszarze dawnego imperium i to w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą rządu Donalda Tuska. Była to w istocie gigantyczna pułapka, która zatrzasnęła się wraz ze startem Tu-154 10 kwietnia o godzinie 7.20 czasu warszawskiego

(...)

https://www.salon24.pl/u/autorzygazetypolskiej/179901,droga-do-smolenska

A.Macierewicz w tym przytoczonym fragmencie podał dwie prawdy, które już w lipcu 2010 roku schował pod dywan i trzyma je(i wiele innych) pod tym dywanem.

Pierwsza prawda to ta, że zbrodnia ta nie była tylko dziełem Rosji ale i "w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą Donalda Tuska".

Pominął tu rolę USA i NATO, traktując te najważniejsze podmioty geopolityki i wojskowe na świecie i to podczas bardzo bliskich relacji resetowych z Rosją, jako nieobecne w tych wydarzeniach (a zwłaszcza ich służby), co przeczy zdrowemu rozsądkowi.

Druga prawda podana w tym fragmencie tekstu, to prawdziwa godzina startu TU154M nr 101 z Okęcia- "o godzinie 7.20 czasu warszawskiego" i którą też schował potem pod dywan.

Prawdziwa godzina startu jest bardzo ważną informacją i dlatego śp. poseł J.Szczypińska z wielkim zaangażowaniem drążyła ten temat i w końcu uzyskała oficjalną informację na ten temat od Ministra ON Bogdana Klicha(bardzo zbliżona do tej podanej przez A.Macierewicza, który podał ją w piśmie do Sejmu:

(...)

   Faktycznie start samolotu z lotniska Warszawa-Okęcie do Smoleńska nastąpił o godz. 7.21 czasu lokalnego.

(...)

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0259692B

Potwierdzał to Michał Grodzki z Kancelarii śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego:

(...)

Rankiem 10 kwietnia 2010 r. Michał Grodzki odprowadzał delegację Prezydenta RP na wojskowe Okęcie. Samolot wystartował ok. 7.20. 

(..)

https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/niedziela201514-kancelaria.html

Dlaczego A.Macierewicz powołując Zespół Parlamentarny w lipcu 2010 schował te prawdy pod dywan i nawet podczas podróży po kraju i poza granicami, na spotkaniach mówił nieprawdę, że USA, UE i NATO chciałoby pomóc Polsce w wyjaśnianiu tej tragedii ale rząd D.Tuska stoi temu na przeszkodzie.

Było to kłamstwo, bo gdy po przejęciu władzy przez PIS, minister W.Waszczykowski zwrócił się do ambasadora USA, by USA dostarczyły Polsce wszystkie posiadane materiały na temat tego wydarzenia, to ambasador USA odpowiedział, ze USA już wszystko co miały , przekazały Polsce.

Minister Waszczykowski odpowiedział, że Polska nie posiada żadnych materiałów rzekomo dostarczonych przez USA.

I na tym te zabiegi się skończyły a potem, gdy wybory w USA wygrał D.Trump, PIS zaczął sprawę wydarzeń wyciszać i obecnie już nie jest ona obecna w dyspucie publicznej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1610674

ja nie będe komentował Tezeuszu Twego jakże WAŻNEGO Wpisu, DOTYKAJĄCEGO TREŚCIĄ SWĄ NASZEGO WIELKIEGO - NAJWIĘKSZEGO PREZYDENTA NASZEJ POLSKI. DOTYKAJĄCEGO TREŚCIĄ SWĄ TYCH TRAGICZNYCH WYDARZEŃ, TEJ SMOLEŃSKIEJ ZBRODNI, ZA którą stoją ścierwa komorusko tuskie, i pewnie jeszcze wiele innych ścierw, do Edytuj(aktywna karta)dzisiaj działających z ukrycia i nie tylko. Dzięki WIELKIE Tezeuszu.

Przypomnę może mój wiersz dotykający treścią swą Tamtej Soboty, która zabrała życie Wielkiemu Prezydentowi, oraz wiersz, treść którego dotyka zbrodni katyńskiej.......

Raz jeszcze Dziękuję Ci Tezeuszu

:

http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/prawda  

 

https://niepoprawni.pl/blog/1644/dajcie-zniczom-wypalic-sie-do-konca 

 

 https://niepoprawni.pl/blog/4860/piekny-cytat-cierpienie

&

kalendarium wydarzeń, czyli analiza wydarzeń przed, i po, TEJ smoleńskiej zbrodni

:

https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/morderczy-ciag-smolenski-kalendarium-zbrodni

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1610699

Ani męczennik Ani bohater!!!!!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

husarz

#1610720

Dla ciebie na pewno dla wielu jest zgoła odwrotnie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1610728

Smierć była głupia i niepotrzebna. Bo 96 ludzi zaufało postkomunie i obcej agenturze. Politycy tego pokroju a szczególnie co  przeżyli lata w tym systemie powinni mieć wątpliwości. Chyba ze ktoś sądził ze Polska była wolna. A to już duży błąd. Trzeba było być przebiegłym i nieufnym jak chazarskie nasienie. No ale teraz jest to do naprawienia. Chyba za dużo wypiłem. 'tylko ćma leci do światła'

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1610751

Niewdzięczny jest skok w ogień... - dla ostrzegawczo - przestrzega(w)czego ... oświecenia Narodu ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1610754

Dla ratowania Dzieci Narodu...

  - gDzie ci, uczeni (?) profesjonalnego  poświęcenia zawodowego...

W sądach, czy wiele lat przed sądami (?) - Polacy proTestują - "sędziami",  w imieniu Polski, czy sprawiedliwości narodowej...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1610755

Owi "sędziowie" - wyznawcy bezprawia - Wy znawcy samorządowego samoniszczenia, sami się palicie (jak "palikociarnia") - do "sądowych" skoków w zwyż, przewyższających bezprawia - "sadów" antypolskich "upraw"...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1610756