Rzecznik TSUE o pytaniach prejudycjalnych: niedopuszczalne

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

Rzecznik TSUE wydał opinię w sprawie pytań prejudycjalnych skierowanych do TSUE przez polskie sądy:

- Sąd Okręgowy z Łodzi pytał o niezawisłość sędziowską w związku z wprowadzeniem w Polsce systemu dyscyplinarnego wobec sędziów. Skład rozpoznający obawiał się konsekwencji w razie wydania rozstrzygnięcia niekorzystnego dla Skarbu Państwa.

- Sąd Okręgowy w Warszawie zadał pytanie dotyczące interpretacji prawa unijnego w zakresie niezależności postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów w Polsce.

Rzecznik generalny  TSUE w swojej opinii  stwierdził:
   

 (...)Wnioski o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym, dotyczące krajowych przepisów wprowadzających nowy model postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów w Polsce, są niedopuszczalne. (...) Na podstawie informacji przedstawionych w postanowieniach odsyłających można stwierdzić, że sądy odsyłające żywią jedynie subiektywne obawy, które nie urzeczywistniły się w postaci wszczęcia postępowań dyscyplinarnych i pozostają hipotetyczne(...)

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Faryzejscy hiPOkryci, chcieli być kryci - ZADANIEM pytań - krecich, judzących, antagonizujących, buntujących, napuszczających TSUE na Polskę.

Asekuranci synekur "wymiarów sprawiedliwości" - bezmiaru prokrastyNacji, zawiedli się - precedensOwą  profesjonalną konkluzją - na właściwym poziomie praw TSUE...

Pozdrawiam J.K.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1603717

Plajt forma, antypolskiego konformizmu, kierowana jest fatalnie (tajnym) oportunizmem...

Znamionującym mianowańców "prawnie" patologizujących "wymiary sprawiedliwości", których asekurantyzm - donos, donośnie - wybrzmiał, rozstrojonym aKurantem - "akuratnych" - pytań prejudycjalnych...

ManiFESTacja samoDEKonspiracji "POsądownictwa" otworzyła widok na obraz predyspozycji (do sądzenia) niewyobrażalnie obrażających kompetencje teor"etycznych" mianowańców (sędzioPOdobnych) delikwentów (deliktów iwentów bezprawia) w "sądownictwie mianowańców niezawisłych" - oPOrtunistów.

Pozdrawiam J. K.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1603733

- przestańcie "gonić króliczka" i złapcie go bo Naród czeka, czeka, czeka i czeka !!!!!

Dla urzędników którzy wezmą łapówkę z racji pełnionych funkcji brak przedawnienia przestępstwa i możliwy komornik nawet jak będą na emeryturze i dziedziczenie długu do państwa przechodzące na dzieci- to raz.

Taki paragraf zlikwiduje korupcję w przynajmniej 80 % - no bo który tata czy babcia będzie chciała aby to co ukradnie spłacały wnuczki ? - bo przecież oni to kradną z miłości do nich - aby im się żyło lepiej !

Tak jak dziedziczenie długu załatwiły sobie zachodnie Banki za "rządów" platformy w Polsce - dało radę ! ?

Dwa - kara przynajmniej pięciu lat więzienia za fałszowanie wyników wyborów - pięć lat dlatego że jak będzie siedział taki delikwent w więzieniu to jest szansa że nie będzie miał możliwości uczestnistwa w wyborach co 4 lata i popełnienia kolejnego fałszerstwa.

Jest więcej dobrych pomysłów które skutecznie ograniczą te hulanki złodziei VAT-owskich i nie tylko i prawniczych mafii które ochoczo uczestniczą w gigantycznych przekrętach.

Vote up!
5
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1604445