Rocznica zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Świat

11 września 2001 roku, doszło do największego w dziejach zamachu terrorystycznego. Członkowie z Al-Kaidy porwali cztery samoloty pasażerskie, z których dwa uderzyły w budynki World Trade Center na Manhattanie w Nowym Jorku, a jeden spadł na gmach Pentagonu w Arlington w stanie Wirginia. Czwarta maszyna, która prawdopodobnie miała trafić w Biały Dom, rozbiła się w Pensylwanii.

Zamachy z 11 września 2001 roku zostały przeprowadzone przez 19 terrorystów z al-Kaidy. Zginęło w nich prawie 3000 osób,wśród nich sześcioro Polaków.  Był to najtragiczniejszy atak na Stany Zjednoczone od czasu bombardowania Pearl Harbor. Bezpośrednim skutkiem zamachów był atak USA na Afganistan i trwająca wiele lat wojna z terroryzmem.

Jak zmienił się Świat 18 lat po 11 września?

 

To zdjęcie zostało zrobione 18 lat temu - 10 września 2001 r. Nikt nie mógł sobie wyobrazić, co się stanie mniej niż 24 godziny później.

Nigdy nie zapomnijmy 

11 września naprawdę urzeczywistnił stratę, którą świat poniósł tego dnia ...

odtąd nic nie jest takie samo.

Never Forgotten... Never

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (11 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powstaje film o przekrętach WTC... ale cicho sza....bo Ameryka to nasi przyjaciele.

Ani jeden element oficjalnej historii nie zdaje egzaminu. Nieuszkodzone paszporty “terrorystów” znalezione w zgliszczach, gdzie ludzkie resztki były tak znikome, że nie zidentyfikowano jednej trzeciej zwłok, rozmowy telefonów komórkowych z pokładów porwanych samolotów na wysokościach, gdzie komórki nie funkcjonują, ponadnaturalny manewr pilota Lotu 77 (Pentagon), który nigdy wcześniej nie siedział za sterami odrzutowca i oblał wszystkie egzaminy pilota śmigłowych awionetek — przykładów jest bez końca.

Czekamy na podobny film o Smoleńsku...z Macierewiczem i Misiewiczem w roli głównej.

Może Vega się  za to weźmie i nakręci film o Smoleńsku?

http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/152950-ani-jeden-element-oficjalnej-historii-nie-zdaje-egzaminu-wywiad-z-rezyserem-jarkiem-kupsc

Vote up!
5
Vote down!
-6

Verita

#1602267

Ba.
A nawet znaleziono całą odciętą głowę stewardesy , prawie wcale nie uszkodzoną.
Zresztą potwierdzają się słowa Elvisa Presleya którego niedawno przypadkowo spotkałem.Mówił mi to samo.
Twierdzi że już w tamtym czasie technika w USA pozwalała na przeniesienie tych wież w zupełnie inne miejsce.

Vote up!
11
Vote down!
-4
#1602282

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nawet gawrion nie wierzy  w oficjalną wersję...to cię powinno przekonać.

A na tak na marginesie...Nie widziesz ,że Kaczyński robi z siebie i z nas idiotów?

Istotą ideologii Kaczyńskiego jest uzurpatorskie zawłaszczanie istoty człowieczeństwa jaką jest ludzka godność osobowa osoby dziecka Bożego.

To co zaprezentował Kaczyński to już w najgorszym, najprzewrotniejszym wydaniu komunistyczna wersja buntu szatana przeciw Bogu. Państwo kaczystowskie w roli Pana Boga chce detronizować Pana Boga z roli Jego dawcy osobie ludzkiej godnośći swojego dziecka. Godność to człowiek może mieć tylko swoją. - Nikt mu jej dać nie może – nawet brany za socjalistę zdolnego wygrać nadchodzące wybory władz państwowych komunista Kaczyński.

niepodległy[kropka]pl/#/314/panstwo-kaczystowskie-w-roli-pana-boga/

Vote up!
5
Vote down!
-7

Verita

#1602293

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n nprwdę częst rzmw z Prslym.

Vote up!
5
Vote down!
-8
#1602294

Wiele wskazuje na to że i Kaczynski maczał w tym palce.I nie jest to tylko moje zdanie.
Ja też wiem że są tu i nawet tacy co twierdzą z ziemia jest płaska, a rosjanie dawno temu wylądowali na słońcu .
Tylko po co wklejasz link do upadły.pl. Poza Tobą kto tam zaglada na tego bękarta patridiotki i rumu na kościach?

 

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1602295

....którego  wszyscy  znamy...i który zna się nie tylko na polityce.

Jeżeli coś wklejam to znaczy ,że to coś dobrego, sprawdzonego i znanego...i nie ma znaczenia  na jakim to jest portalu. 

U nas przestał pisać...bo tu w tej stajni gawriona zostały już niedobitki ...reszta wolała zrezygnować. Wklejam coś, do czego jestem przekonana.  Czy tu na NP mało jest głupich tekstów?

Ale zdarzają się też  mądre, które warto czytać. Przecież chyba widzisz, że zawiedzony najczęściej nie wie o czym pisze, nawet jeżeli go lubisz, czy potrzebujesz...nie możesz przecież tego nie widzieć. Bądź sprawiedliwy.

Vote up!
5
Vote down!
-5

Verita

#1602300

Po wielu perypetiach, przy olbrzymim tłoku w sieci, udało mi się wreszcie dostać na ten upodlony.pl portal
Szans na zamieszczenie komentarza zero.Taki tłok.Tylko dziś udało się to tylko  trzem komentatorom.Taki trafic.
24h czekania i udało im się
Wpis Miarki bije wszelkie rekordy odsłon.Na obecną chwilę ma ich już 54. A to dopiero dwa dni
No szok Pani Verito
No szok

A taki bloger wszystkich blogerów Zawisza  zawsze Czerwony po 5 dniach od publikacji swojego życiowego posta bije wszelkie rekordy i ma ich katastrofalne multum czyli  aż 49 odsłon
No geniusze, geniusze
Upodlone geniusze

Vote up!
6
Vote down!
0
#1602410

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tylk jkść, jkść !!! T żydz ptrzą n lść...Plcy ptrzą n jkść

Vote up!
1
Vote down!
-4

Verita

#1602412

No zobacz
A jest tu taki jeden neonowy "dziennikarz" co twierdzi że ilość odsłon pokazuje jakiej to klasy jest bloger i portal 
Znasz go?
To że to stare  żydzisko (od 8 pokolenia) to wiemy, tylko dlaczego się z tym tak ukrywa.

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1602415

Wielkie dzięki Zawiedziony za ten b. dobry wpis i b. na czasie. Gorąco polecam wszystkim ten znakomity film, który mam osobiście oraz który widziałem już wiele razy: “World Trade Center” Official Trailer [HD] Michael Pena, Nicolas Cage, Oliver Stone. Opublikowany 19 Sep 2016. Oto i on:

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602285

Swojego czasu bardzo mocno interesowałem się tematem. Bardzo wiele wskazuje na to, że zamachy WTC mogły być klasyczną operacją fałszywej flagi. Jest to dla mnie w tej chwili najbardziej wiarygodna hipoteza. Polecam lekturę dotyczącą operacji "northwoods" z lat '60 - Kennedy wtedy nie zgodził się na nią. Akta ujawniono dopiero w 1997 r. Kennedy był w ogóle niewygodny, więc go odstrzelili. Technikę fałszywej flagi stosują nie tylko USA - od lat. Niemcy, Ruscy - vide pożar Reichstagu... Ofiary cywilne takich operacji są po prostu wliczane w koszt - zyski takich operacji dla państw je przeprowadzających są nieporównywalnie większe i wpisują się w kilkuletnie a nawet kilkudziesięcioletnie strategie i doktryny.

Vote up!
8
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1602292

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kontrik został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To musi być super ważny i tajny spisek, skoro wie o nim każdy, zwłaszcza z oszołomskich portali. Zapewne bez tego USA nie mogło się obejść? xD

 

Zapomniałem.

To masony, one tak mają, że spisek ale taki, by każdy wiedział, bo koniecznie muszą umieścić swój podpis. 

A niepotrzebne zbrodnie,bo to satanisty i tak lubią, pal licho racjonalizm z ryzykiem.

 

Niestety, racjonalnych "drugich stron" nikt nie słucha, liczy się sensacja w mediach. Albo nawet bańka informacyjna, przecież zwolennicy teorii spisku nie wykuli na blachę kontrargumentów, zwykle nawet ich nie znajā, więc jakby mieli choćby wskazać.

Vote up!
3
Vote down!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1602301

zamiast szydzić i prymitywnie ośmieszać, to wyjaśnij zawalenie się stalowej konstrukcji (siatka stalowych szyn) budynku wtc7 - jedynie w wyniku pożaru (nie, nie walnął w niego żaden samolot) - w taki sposób:

Jeśli nie miałeś fizyki w podstawówce to zbuduj wieżowiec z patyków, podpal i zobacz jak się zawala. Jak patyki nie odpowiadają to zbuduj z ołowiu (topi się w kilkuset stopniach) - i zobacz jak się zawala. A później poczytaj o temperaturze topnienia stali i wyobraź sobie nawet, że pożar osiąga tyle stopni, i topi tę stal przez tyle godzin, i wtedy wyobraź sobie jak zawala się taki budynek. Na pewno nie tak jak na filmie. Uruchom swoje szare komórki a nie powtarzasz jak baran ;) Naprawdę to potrzeba do tego więcej wyobraźni niż wykształcenia ;)

Aha - jeszcze jedno - to jest jedyny w historii znany przypadek zawalenia się budynku stalowej konstrukcji w wyniku pożaru.

I zacznij używać swojej inteligencji i wiedzy zanim nie jest za późno. Bo wykazując się taką ignorancją i nieznajomością tematu ośmieszasz siebie - nie mnie ;) Przynajmniej na tym portalu i wśród tego grona publicystów i czytelników.

A później zacznij czytać jakie agencje rządowe się tam mieściły i jakie papiery trzymali. I może Cie zacznie oświecać. Ale oczywiście jest szansa że nie dojdziesz nigdy do tego momentu ;)

A jak nadal nie zatrybi mózgownica, to poczytaj o znalezionym na zgliszczach termicie ;)

Vote up!
8
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1602317

Z badań sondażowych wynika, że znaczna część obywateli USA nie wierzy w oficjalne wyjaśnienia dotyczące zamachów z 11 września 2001 r.

Najwięcej emocji budzą pytania o to, czy amerykańskie służby wiedziały o planowanych zamachach i dlaczego wieże WTC runęły, choć zdaniem niektórych, nie powinny

Kontrowersji i niejasności dotyczących 9/11 jest znacznie więcej.

Wewnętrzna robota – czyli nowe Pearl Harbor.

Na pytanie, dlaczego specsłużby nie powstrzymały terrorystów odpowiadających za zamachy z 9/11, prof. David Ray Griffin – emerytowany wykładowca filozofii i publicysta, odpowiada wprost: służby wiedziały, ale nie reagowały, bo wydarzenia z 11 września były rządowi USA na rękę, pozwalając mu na szybką zmianę strategii wojskowej i politycznej.

Griffin porównał 9/11 do ataku na Pearl Harbor, o którym, jego zdaniem, amerykański wywiad również wiedział wcześniej, ale nie zareagował. Profesor nie wykluczał także innej możliwości mówiącej, że za zamachami z 2001 stał rząd USA, dla którego był to kluczowy element w wielkiej rozgrywce politycznej.

Odwet na islamistach był bowiem doskonałym uzasadnieniem dla amerykańskiego imperializmu i planu inwigilacji własnych obywateli. Atak Al-Ka’idy na Stany Zjednoczone stał się początkiem wojny z terroryzmem, w toku której uderzono na Afganistan i Irak. W polityce wewnętrznej jego skutkiem było z kolei wprowadzenie kontrowersyjnego Patriot Act oraz stworzenie Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego.

Termit – czyli tajemnica upadku wież.

Fizyk Steven E. Jones był jedną z kilku osób, które podawały w wątpliwość możliwość zawalenia się wież WTC wskutek uderzenia w nie samolotów. Badając pył z katastrofy, Jones odnalazł w nim kuleczki zawierające glin i żelazo, które mogły być dowodem na to, że rozpad budynków mógł zostać "przyspieszony" przez termit (materiał pirotechniczny generujący bardzo wysokie temperatury).

Razem z chemikiem Kevinem Ryanem i architektem Richardem Gage, którzy doszli do podobnych wniosków, Jones wystosował list do NIST (Krajowego Instytutu Standaryzacji i Technologii), w którym pojawiła się następująca opinia odnośnie zawalenia się wież World Trade Center:

"Podstawowe zasady inżynierii wskazują, że nieuszkodzona część budynku znajdująca się pod strefą, która została naruszona powinna spowolnić ruch pięter leżących powyżej. Ponadto istniała duża szansa, by stalowa konstrukcja zatrzymała proces rozpadu budynku" – pisali eksperci.

Co więcej, dowodem na użycie termitu lub materiałów wybuchowych do wyburzania budynków w Ground Zero ma być los 7 WTC – niższego sąsiada bliźniaczych wież. Budynek zawalił się, mimo iż nie został trafiony przez samolot. Oficjalnie przyczyną jego zniszczenia był pożar oraz ciężkie elementy odrywające się od WTC-1.

Jones i kilku innych sugerowali jednak, że 7 WTC został zniszczony w wyniku kontrolowanego wyburzenia przez służby, które chciały w ten sposób zatrzeć ślady po swoim udziale w zamachu.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

casium

#1602323

jest doskonałym przykładem zbaranienia i masowego konformizmu. Każdy widząc burzący się WTC7 widzi kontrolowane wyburzenie i to podpowiada mu rozum, logika, doświadczenie. Jeśli ktoś jeszcze wie co to są stalowe szyny i jest w stanie wyobrazić sobie fizyczny model pożaru w takim budynku - nie powinien mieć żadnych złudzeń. No ale tak się nie dzieje - jednak mocniej działa tu zbaranienie na skutek zjawiska z eksperymetu Ascha - "skoro cały świat powtarza inne wnioski niż mój mózg, to mój mózg musi się mylić". Krótsza linia jest dłuższa i koniec - bo tak mówi 90% ludzi. No i z baranami nie pogadasz - no bo barany beczą - każdy podobnie. :)

Vote up!
7
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1602325

masz stronę "oszołomów" o których piszesz, którzy walczą o prawdę:

https://www.ae911truth.org/who-we-are

RICHARD GAGE, AIA

Founder & President

Richard Gage, AIA, is a San Francisco Bay Area architect of 30 years, a member of the American Institute of Architects, and the founder and president of Architects & Engineers for 9/11 Truth, which represents more than 3,000 architects and engineers who have signed the organization's petition demanding a new investigation of the destruction of all three World Trade Center skyscrapers on 9/11. During his architectural career, Gage has worked on most types of building construction, including numerous fire-proofed, steel-framed buildings — most recently a $400M mixed-use urban project with 1.2 million square feet of retail, 320,000 square feet of mid-rise office space and parking structure, altogether consisting of about 1,200 tons of steel framing. Since founding AE911Truth, he has delivered his live multimedia presentation 9/11: Blueprint for Truth more than 550 times in dozens of foreign countries and 110 American cities to audiences ranging in size from 100 to 4,000. He has appeared in more than 600 radio and television spots.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1602318

100 : 100

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

casium

#1602322

 

Popieram...

”Uruchomcie swoje szare komórki a nie powtarzajcie jak barany"

Kłamstwo, które wreszcie trzeba odrzucić

Zamach na WTC przekrętem ubezpieczeniowym?

WTC najbardziej kontrowersyjne wideo

Tajemnica WTC - Samolot czy hologram???

Wielka MISTYFIKACJA!

Manipulacjie baranow z Interii

Manipulacjie baranow z Interii

Kłamstwo, w które uwierzyły tysiące! Eksperci nie mają wątpliwości

 

Nie o wydarzeniach z 11 września 2001, tylko o… Nostardamusie!

Plus i do gory

Pozdrawiam :-)

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1602328