Symboliczna kąpiel postkomunistycznej elyty w szambie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Przeczytałem felieton Pietrzaka, ale nie treść tu jest ważna. Ważne jest to:

" „jelity” krajowego chowu: Brejza, Jachira, Spurek, Żurek, Kopacz, Nitras, Szczerba, Tuleya…" 

Chociaż te nazwiska są znane doskonale i spotkaliśmy je wielokrotnie, to uderzyło mnie coś innego - ich zgromadzenie w jednym miejscu razem pokazuje coś niesamowitego. Popatrzcie, a potem na głos przeczytajcie - jak arystokratycznie one brzmią. 

Brejza, Jachira, Spurek, Żurek, Kopacz, Nitras, Szczerba, Tuleya 

Czysta arystokracja. Nomen, omen.

Nikt by w kabarecie takich nazwisk nie wymyślił. Rzeczywistość lepsza od kabaretu.

Kiedyś moją uwagę przyciągnęło fizys niektórych postkomunistów, takich jak Wojciech Maziarski i jego twarz, która mówi sama za siebie i nie trzeba nic dodawać. Albo fizys pana Matczaka, jakby żywcem sciągniętego z 1-majowej trybuny honorowej za Bieruta działacza partyjnego. Twarz zwierciadłem duszy.

Nic dziwnego, że taka elyta demonstruje odpowiednie zachowania.

Mamy oto do czynienia ze zjawiskiem bezprecedensowym - szambo, dotychczas rozumiane w sensie metaforycznym, moralnym, zlało się z szambem jak najbardziej dosłownym, fizycznym.Wylało się, zlało się i płynie, płynie też w jakby z góry wyznaczonym kierunku i fizycznie i metaforycznie zmierza w kierunku Gdańska, by tam się połączyć z szambem lokalnym. Wydarzenie niezwykle symboliczne.Jaki zadziwiający zbieg okoliczności - Historia pisze lekcję historii na żywo.

Ciekawi mnie w tej sytuacji reakcja mieszkańców Gdańska. Czy ta symbolika dotrze do nich ? Czy zwycięży zacietrzewienie, dla którego żaden obciach nie ma granic, bo dokonał się rozpad umysłu, czy poczucie realizmu i odpowiedzialności ?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

bajka-Czajka

 

to jest PO-wska bajka

czyli gówniana Czajka!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1602104

Postbolszewiccy elitopodobni osobnicy w PRL-bis wychowani przez komunistyczno-sowieckich zbrodniarzy z PRL.

"Elity pogardzające własnym narodem dewastują przestrzeń publiczną i hamują rozwój państwa."

Tak K. Wołodźko ocenia tę nienawidzącą polskości i polskiego patriotyzmu - elitopodobną bolszewicką czy też postbolszewicką mafię z PO i zdegenerowanego lewactwa - w artykule opublikowanym w tygodniku "wSieci" (nr 25, 20-26 czerwca 2016 r.).

W artykule cytuje on m.in. Janusza Rudnickiego z "Newsweeka": "Lud nas tak urządził. Prosty polski lud i odłamy jakiejś krzywej polskiej inteligencji, robiącej mu populistyczną laskę." Jest to wulgarna, lecz do dzisiaj bardzo popularna opinia postbolszewickich pseudo elit nawykłych do bezkarnego rabowania Polski i Polaków w okresie rządów Tuska i jego zbrodniczych, mafijnych partii występujących jako PO i PSL.

Ci elitopodobni osobnicy, pisze Wołodźko: "To byli ludzie z wnętrza komunistyczneej sekty, wypróbowani w wierności także w sowieckich łagrach, bardziej niż Polsce i polskości wierni ideologii stalinowskiej czy - szerzej - radzieckiemu marksizmowi i 'ojczyźnie światowego proletariatu.'"

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1602111

Jest autorska 'gnoma' - o tych oPOzycyjnych fizjognomiach.

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1602112

parę dalszych tego typu nazwisk. Nazwisko oczywiście o niczym nie świadczy - o tym świadczy osobowość jego posiadacza. Można mieć na nazwisko Ćwiara a być super inteligentnym i dobrym człowiekiem (przepraszam niniejszym osoby o tym nazwisku ale "ćwiara" to ćwierć mózgu w pewnych, slangowych gwarach).

Gdzie są Kowalscy, Malinowscy... po stronie totalsów? Oczywiście jest Komorowski, Kwaśniewski, Niesiołowski ale o nich, mimo ich wysiłków, historia już zapomniała.

A z drugiej strony jest  Kaczyński  znienawidzony przez tych Brejzów, Nitrasów, Żurków, Tusków, Kopacze (?), Tuleye (?)...

I jest Morawiecki!

Damy radę, bo tym razem czy we Warszawie, czy w Londynie będę mógł ja i wielu głosować.

Pozdro

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Piter1

#1602133

Trzaskowski to jest gość. Nie spełnił żadnej obietnicy, promuje LGBT, od czasu do czasu plunie na Kaczyńskiego, a na koniec się zesrał i poszedł.

Prezydent.

ps.
Chodzą słuchy, że Trzaskowski wie jak rozwiązać problem gówna w Wiśle, ale Rabiej mu nie daje, bo dobrze się czuje w tych klimatach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1602198