Emmanuel Macron - to naprawdę francuski "komoroschetopetrotuskokwach"

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Ostatnio [1] ostrzegawczo pisząc o Emmanuelu Macronie napisałem, że to francuska wersja naszej, hipotetycznie stworzonej, rodzimej hybrydy, t.j. "schetopetrotuseka".

Wielu komentatorów zwróciło mi uwagę, że swobodnie można by do tego sztucznego tworu dodać też zarówno A. Kwaśniewskiego, jak i B. Komorowskiego. L. Wałęsy nie proponowano i dobrze, bo to już "żenująca klasa sama w sobie" i trudno obiektywnie weryfikowalna. 

I tak powstał tytułowy "komoroschetopetrotuskokwach" i chyba faktycznie E. Macron jest osobistością skupiającą w sobie najgorsze cechy owych, polskich "przywódców" a w skali światowej też najgorsze cechy takich lewacko-demoliberalnych person jak: Frans Timmermans, Jean-Claude Juncker, Guy Verhofstadt's, Martin Schulz, François Hollande, Barack Hussein Obama II (tak, tak, to ten prezydent USA), Hillary Clinton czy też jej mąż oraz wielu, wielu innych przedstawicieli tzw. Nowej Lewicy opartej na marksistowskich ideach komunisty A. Gramsciego i zaleceniach tzw. Szkoły Frankfurckiej.

Charakteryzując w owym poście poglądy i postawy Emmanuela Macrona wskazałem, iż to:

- skrajny euroentuzjasta i zwolennik federalizacji UE (Jedno Państwo - Europa),
- entuzjasta bardzo ścisłej współpracy Francji z Niemcami (bez UK, to ten tandem ma kierować UE),
- zwolennik jednorodnych zasad polityki podatkowej, socjalnej, celnej i innych w całej UE oraz postulator powstania europejskiej straży granicznej i policji,
- politpoprawny lewacki demoliberał opowiadający się za przyjmowaniem muzułmańskich tzw.: "uchodźców" oraz wyznawca idei, iż islamski terroryzm wynika z nierówności społecznych i ekonomicznych oraz może być szansą (ubogaceniem) dla Francji i należy dążyć do jak największej integracji muzułmanów w Europie oraz podejmować działania na rzecz tej integracji; po ostatnich islamskich zamachach terrorystycznych we Francji i innych krajach stwierdził mniej więcej, iż "Francuzi muszą się przyzwyczaić do terroryzmu i nie można w tym obszarze nic zmienić",
- zwolennik przymusowej, kwotowej relokacji uchodźców w krajach UE, - bardziej preferujący wspólną obronność europejską (wspólny fundusz zbrojeniowy, wspólne zakupy uzbrojenia - sic!) niż NATO, choć nie neguje jego istnienia i uważa, iż powinno zostać status quo (brak dalszego rozszerzania NATO),
- opowiadający się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji, choć chciałby z nią współpracować, podobnie jak z Turcją czy krajami bliskowschodnimi,
- człowiek ściśle związany ze światowymi korporacjami finansowymi, szczególnie - podobnie jak G. Soros - z rodziną bankierów/lichwiarzy: Rothschildów; w latach 2008-2012 bankster zatrudniony w Rothschild &  Cie Bangue.

Dodałem też, "iż francuski naród został idealnie zmanipulowany i wymanewrowany przez dotychczasowe lewacko-demoliberalne i politpoprawne elity a naprędce (choć zapewne zgodnie z planem i socjologiczną oceną sytuacji we Francji i UE) "wystrugany" przez nie E. Macron jest nową, medialnie wykreowaną wersją F. Hollanda, M. Vallsa, czy nawet N. Sarkozy'ego. Taka sobie krzyżówka" [1].

Jak zwykle szeroko i dobrze opisał też środowisko i samego E. Macrona  bloger Marek Mojsiewicz w tekście: "Wybory we Francji jak zawsze wygrają .... Rothschildowie" [2].

Wielu publicystów, polityków czy też blogerów reprezentujących prawą scenę polityczną i będących zwolennikami obecnych władz - mimo, iż poglądy E. Macrona są w kontrze wobec poglądów i postaw  naszego rządu - uważało i dalej zapewne uważa, iż E. Macron jest dla Polski lepszy niż M. Le Pen.

No, ale "g...wno zawsze na wierzch wypływa".  

"Emmanuel Macron, zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla dziennika „Voix du Nord”, że jeśli zostanie prezydentem opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która „naruszyła wszystkie zasady Unii” [3]. 

Podobno tę jego wypowiedź niektórzy traktują tylko jako element kampanii wyborczej i ponoć była wynikiem strajku francuskich pracowników zakładów Whirlpool, które mają zostać zamknięte ze względu na przeniesienie produkcji do Łodzi.

Niestety - wedle mnie - on ma rzeczywiście taki stosunek do Polski i Węgier jak cała lewacko-demoliberalna wierchuszka UE. Bowiem w tej swojej wypowiedzi zawarł też inne sugestie i zapowiedzi: "W ciągu trzech miesięcy po wybraniu mnie (na prezydenta) podjęta zostanie decyzja w sprawie Polski (...) Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych (kosztów pracy - PAP) i który narusza wszystkie zasady Unii (...) Nie możemy mieć takiej Europy, w której (…) gdy mamy do czynienia z państwem członkowskim zachowującym się tak jak Polska czy Węgry - w kwestiach dotyczących uniwersytetu, wiedzy, uchodźców, wartości fundamentalnych - to podejmuje się decyzje, aby nie robić nic (...) Nie ustąpię w żadnej kwestii. Ci, którzy tego nie zrozumieli, nie znają mnie (...)  Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy. I aby w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej wprowadzono sankcje..." [3].

Kolejny unijny przywódca próbujący szukać tematów zastępczych (Polska, Węgry), niż faktycznie zająć się kryzysami w UE: finansowym, strefy Euro, imigracyjnym i koniecznością fundamentalnej zmiany w funkcjonowaniu tej UE po Brexicie i wobec nowych geopolitycznych wyzwań.

Mam nadzieję, iż po tych wypowiedziach kandydata na prezydenta Francji ucichną głosy jego poparcia z naszej, prawej strony sceny politycznej. A jeżeli jeszcze niektórzy mają jakieś wątpliwości, to warto zaznaczyć, że wraży przedstawiciel "totalnej, antypolskiej opozycji", B. Komorowski też sobie zagaworzył: "W moim przekonaniu w tej chwili Emmanuel Macron to optymalny kandydat. Jest pewnym wyzwaniem, bo stawiał bardzo mocno problemy w trakcie kampanii" [4].

No cóż... zobaczymy, co będzie po wyborach i ewentualnym zwycięstwie E. Macrona, bo często zapowiedzi w czasie kampanii wyborczych mają się nijak do działań podejmowanych już po zwycięstwie. Niemniej mam bardzo złe przeczucia: po wyjściu UK z UE taki ewentualny silny antypolski i antywęgierski  tandem Niemcy-Francja nie wróży dla Polski nic dobrego... a do tego jeszcze zawsze "ciepłe" stosunki niemiecko-rosyjskie...

Czekają nas ciekawe miesiące i warto też obserwować efekty najbliższego spotkania: Trump-Putin. To one mogą być dla nas bardzo ważne... 

[1] ]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/2017/04/emmanuel-macron-francuski-petro...]]>
[2] ]]>http://naszeblogi.pl/46341-wybory-we-francji-jak-zawsze-wygraja-rothschi...]]>
[3] ]]>https://wpolityce.pl/swiat/337514-maski-opadly-macron-chce-sankcji-wobec...]]>
[4] ]]>http://wpolityce.pl/polityka/337570-komorowski-otwarcie-popiera-macrona-...]]>

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>
kjahog@gmail.com 
 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Już pokazał swoje możliwości, choć dopiero jest kandydatem na urząd prezydenta Francji. Nie nadaremno pracował w bankach masońskich u Rothschilda. Gdzie obcy nie wtajemniczony niema najmniejszych szans. Cel masonów to zniszczenie chrześcijaństwa w Europie, a szczególnie Polski, bastionu katolików w Europie.

Polska i Węgry oparły się masońskim doktrynom , zniszczenia Europy i nie wprowadziły multi- kulti, jako pluralizmu kulturowego i wszelakiego lewactwa, oraz nie zgodziły się na przyjmowanie bandytów islamskich.

I nastąpił szok, dziwienie a potem szał u masonerii, ze Komorowski przegrał, a potem i PO, a wygrał PIS.

I plany zniszczenia Polski musieli odłożyć. Stąd ta nagonka w Euro sowchozie na Polskę. Do której też się przykłada jako z urzędu masońskiego Marcon. By pokazać w którą stronę pójdzie, w razie  wygranej na urząd prezydencki i z kim przystaje.

Pozdrawiam.

Vote up!
14
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1538329

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

l czsm sę z tbą zgdzm. Zdzw mn jdnk pstw njwększg ptrty jkg ns plsk zm: "wntrncy Przs PS dnósł sę równż d pdjrzń pzycj, któr twrdz, ż bcn włdz chc wyprwdzć nsz krj w n rpjskj. sby, któr mją twrdzć, ż szykwn jst w tj sprw rfrndm, nzwł „wntrnkm”. – Dzś być w rp, t być w n rpjskj. Nsz człnkstw w n rpjskj jst trwł." N cmmnt.
Vote up!
1
Vote down!
-4

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1538334

No cóż... nic dodać, nic ująć, choć jeszcze jest wielu, którzy o takich teoriach gaworzą, że to "teorie spiskowe". Z tym, że sytuacja naprawdę się diametralnie zmieniła. Jeden z komentatorów na salonie24 (wiem, wiem... ale już kiedyś tłumaczyłem swoją filozofię blogowania) zwrócił mi uwagę na dość oczywisty fakt i mu przyznaję rację. Otóż do niedawna masoni i ich wierchuszka finansowa robili wszystko, aby swoje wystawiane "pacynki" w różnych wyborach ochronić przed ujawnieniem ich z nimi związków. Teraz idą "na rympał" i już się w ogóle nie ukrywają. Podobnie jest w przypadku zaburzeń seksualnych: do niedawna ludzie LGBTQ i inni dewianci ukrywali swoje zboczenia. Dziś się tym chlubią. Naprawdę dożyliśmy nienormalnych czasów. Lewactwo demoliberalne, marksizm kulturowy, NWO triumfują. Wierzę, że jednak ludziska się obudzą.

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1538342

Czego wymagać od polityków francuskich, jeśli "Polacy" tacy, jak Tusk też błogosławili sankcję

Vote up!
1
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1538431

Mój mąż skomentował to dwoma słowami "wstrętny żabojad".

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1538333

I dobrze powiedział. Na żabojadach zawsze się zawodziliśmy, pzynajmniej w ostatnim stuleciu. Niedawno inny żabojad mówił o nas, że "sraciliśmy okazję by siedzieć cicho". Teraz kolejny, jeszcze gorszy od tamtego i od obecnego Hollande.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1538344

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1538380

i nawet jest to wskazane przez lewacki establishment liberalnej UE. Zaś o imigrantach  nie mówić wcale , a jak już to tylko dobrze . 

Vote up!
10
Vote down!
-1

zza winkla

#1538340

No niestety... przez 27 lat byliśmy podnóżkiem tych elit. Dziś się to zmienia i dostają szału.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1538345

Marcon,to żałośnie głupi człowiek

w państwie poddanym muslimom,wypychających rodowitych Francuzów z domów ośmiela się odzywać na temat POLSKI.

 

KRETYN

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1538382

To bardzo istotne sprawy dla Polski, które Pan porusza. Ujmując sprawy historycznie, a to jest ważne, gdyż historia lubi się powtarzać przypomnę Szanownemu Autorowi stosunek Francji do Polski tuż przed 1 września 1939 roku. A więc zawarli Francuzi sojusz z Polską, oczywiście kierowany polityczną hipokryzją. Niedługo po 1 września 1939 roku, gdy Polskę zaatakowały dwa państwa z paktem Ribbentrop - Mołotow w tle, to Francja odpowiedziała sojuszem z Hitlerem, tworząc hitlerowskie rządy Petaina i Lavala.

Francuzi przesiąknięci są antypolskością i antysemityzmem, za co przepraszał prezydent Hollande.

Uważam, że to jest prawda, ponieważ byłem dwa lata w Paryżu i zwracano się do mnie "sale Pologne" - świński Polak, podobnie jak Niemcy ."Polnische Schweine".

                                   Pozdrawiam Pana

                                                      Aleksander

Vote up!
11
Vote down!
-1

Aleksander Szumanski

#1538364

Dziękuję za miłe słowo, cenię je sobie bardzo.

A z tą antypolskością (też antysemityzmem) Francuzów jest coś na rzeczy. Oczywiście E. Macron prześciga się w retoryce z Le Pen. Wykorzystuje po prostu niechęć Francuzów do Polaków i jednocześnie ogłupia i oszukuje Francuzów, a oni już i tak są całkowicie wyjałowieni z myślenia i puści w środku. E. Macron sprawi im kalifat... Nawet nie jest mi ich żal, choć Francja wespół z Niemcami + Rosja to nic dla nas dobrego. Mam też coraz więcej wątpliwości na temat D. Trumpa.

Pozdrawiam Pana serdecznie

Vote up!
10
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1538371

A może znacjonalizujemy:
Auchan
Bricoman
Carrefour
Castorama
Decathlon
E.Leclerc
Intermarché
Leroy Merlin
Norauto
Sephora
???

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1538385

i bez odszkodowań:-)

Vote up!
6
Vote down!
-1

xylen

#1538403

Faktycznie :)))

Ale byłoby to trudne, lepsze wyższe podatki, a z tym jeszcze nasz rząd się nie uporał. Choć uważam, że trzeba być cierpliwym. Orban dopiero po siedmiu latach zdecydował się na wojnę z Sorosem i jego fundacjami oraz szkołami. Nie mozna wszystkiego od razu.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1538454

to taki francuski "paligłuposwertu", czyli wyrób politykopodobny "made in Islamic France". Niech mikron-gerontofil zajmie się islamskim łajnem nad Loarą, Somą i Sekwana, a od RP wara mu!

P.S. Swoją drogą,  czy w tej dzikiej Polsce jakakolwiek belferka od polskiego, tzw. "rycząca 40-stka", żona mężowi i matka trojgu dzieciom, dała się wybzykac swemu uczniowi16-latkowi i dla fluidów płynących z jego mikrosiurka porzuciła dotychczasowe stateczne zycie? Nawet przy dzisiejszym rozluznieniu obyczajów jest to w PL mało prawdopodobne.

P.P.S. Czy mikrosiurek ma świadomośc, że niedługo, we francuskiej republice islamskiej, utna mu głowę za niewiarę w Allaha, a jego babciożonę najpierw zbiorowo zgwałca, a nastepnie ukamienuja?

Vote up!
6
Vote down!
-1

xylen

#1538402

Gerantofil ogólnie ma dość specyficznie skrojoną osobowość: to tzw. wieczne dziecko, szczególnie u mężczyzn.

Ale mniejsza z tym. Macron jest fatalny dla Francuzów i dla Polski. Biedni Francuzi, choć tak naprawdę nie mi ich aż tak mocno żal. Kalifat islamski we Francji stanie się faktem, ale nas czeka wojna w tym obszarze (islamizacji).

Pozdrawiam

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1538455

Niestety Francuski Macaron nie jest "jadalny dla Polski i Polaków". Warto pamiętać swoją historię i nie popełniać tych samych błędów z przeszłości. Unia Europejska jest coraz bardziej masońska. Zbliża się konfrontacja "wartości europejskich" z naszymi chrześcijańskimi wartościami. Czy jesteśmy przygotowani na tą konfrontację? Warto mieć plan B - wyjście z UE. Będziemy zmuszeni do wyboru - dotacje i niewola u Macaronów, albo wolna Polska bez dotacji i obowiązkowych składek.

Vote up!
8
Vote down!
0

RAK

#1538413

Kalifat, przynajmniej częściowy, będzie obowiązkowy w krajach, które pod różnymi zawoalowanymi hasłami prowadziły brutalne wojny religijne z rzymskim katolicyzmem kilka wieków temu...Potop szwedzki, rewolucja we Francy i takie tam. Moim zdaniem nastała pełnia czasów. I to by było na tyle.

Vote up!
3
Vote down!
0

marekwu

#1538422

.... tyle, ze w komentarzach nie podoba mi sie jak dolujecie Macrona za ta starsza zone. To wogole nie ma nic do rzeczy. Czemu nie dolowaliscie Trumpa za mloda Iwanke. W naszej kulturze jest  to takie NORMALNE, ze mezczyzni szukaja sobie mlodych kroliczkow, ale gdy mezczyzna przyznaje sie do milosci, do starszej kobiety to jest juz gorontofilem. Wedlug mnie to odwaga i milosc. Wszystko inne -  jego denne gadanie, i szukanie problemow za granica , a nie we wlasnym kraju - to jest zle. Mam nadzieje, ze nie wgra, ze sondaze beda takie jak w Polsce, gdzie mial wygrac Komorowski, a wygral Duda. Nie cenie Le Pen, mam jednak nadzieje, ze w tej ciezkiej sytuacji politycznej i demograficznej  jest ona mniejszym zlem.

pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Gosia

#1538475