Czy w PE odbędzie się debata w sprawie Mieszka Pierwszego ?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Prawo i Sprawiedliwość niestety przegięło z tym Mieszkiem. Zamach stanu, doprowadzenie 3-ch sędziów do paraliżu – to nic w porównaniu z oddawaniem hołdu Mieszkowi Pierwszemu. I to w sytuacji, gdy to Angela Merkel wymaga wsparcia sił postępowych!

Jak wiadomo z lekcji historii (które Platforma zamierzała ograniczyć wyłącznie do czasów rządów najlepszych w historii premierów i prezydentów, czyli poczynając od pana Tadeusza i generała, a kończąc na Królu europejskim i jego Pomazańcu) – Mieszko Pierwszy przyjął w 966 roku chrzest Polski. Zamiast więc nie drażnić sił postępowych - właśnie z okazji zbliżającej się 1050. rocznicy chrztu Polski, senatorowie PIS przyjęli specjalną uchwałę, w której podkreślili, że przyjęcie przez Mieszka Pierwszego chrześcijaństwa dopełniło procesu państwotwórczego w wymiarze ideowym i etycznym.

Uchwała ta spowodowała potężną awanturę w Senacie RP, gdyż senatorowie Platformy nazwali Mieszka Pierwszego „wątpliwej jakości chrześcijaninem”, który nie kwalifikuje się do tego by mu oddawać hołdy. Dodajmy - hołdy większe, niż hołd złożony przez posłankę Kołodziej komisarzowi Timmermansowi i to w języku holenderskim ! Senatorowie (głównie z PIS-u) uznali jednak, że Mieszko Pierwszy jest twórcą polskiej państwowości i zasługuje na hołd podczas obchodów rocznicowych. W uchwale Senatu RP przypomniano, że książę Mieszko I z dynastii Piastów zjednoczył plemiona polskie w jeden organizm państwowy oraz w walce i przez zabiegi dyplomatyczne określił terytorium Polski – sięgające od rzeki Odry po rzekę Bug i od Bałtyku po Tatry.

Jak jednak można było przejść obojętnie wobec faktu, że uchwała senatu nie wspomniała jednym choćby zdaniem wielkiego przyjaciela Polski Hansa Timmermansa, któremu zawdzięczamy historyczną debatę w Europarlamencie ? Że nie wspomnę o wspomnianej wyżej Angeli. W dodatku senatorowie PIS ani jednym zdaniem nie wspomnieli też o Guyu Verhofstadzie, który codziennie przyjmuje hołdy kodeka Kijowskiego, Rysia i Grzesia, a także Pomaski i Halickiego! A w ogóle: Dlaczego podjęto uchwałę o obchodach rocznicy chrztu Polski, skoro chrzest jako taki stwarza dzisiaj olbrzymie problemy z przyjęciem przez Polskę genderyzmu ?! Nie wspominając już o islamie…

Zrozumiałe jest, że w tej sytuacji senatorowie PO Jerzy Wcisła i Barbara Zdrojewska ostro zaatakowali w Senacie obywatela Mieszka Pierwszego, któremu hołd ani cześć się nie należą ! „Mieszko I był raczej wątpliwej jakości chrześcijaninem. Przyjął chrześcijaństwo bardziej z powodów politycznych niż moralnych czy etycznych” – mówił zdruzgotany senator Jerzy Wcisło z PO. A Barbara Zdrojewska przemyślnie dodała, że „Możemy się zaledwie domyślać, jak zachowywał się Mieszko. Można domniemywać, że był to zabijaka i zapewne palił, gwałcił !

Senator Wcisło czujnie nie wspomniał innych wodzów PRL i III RP, którzy walcząc z Kościołem przyjmowali ostatecznie księdza. Nie wiadomo, czy ze względów politycznych, czy też etycznych ? Z kolei senator Zdrojewska nie wyjaśniła, czy Mieszko Pierwszy skoro już palił, to czy palił w miejscach publicznych i tam też gwałcił ? Bo na usprawiedliwienie Mieszka Pierwszego przyznać warto, że Mieszko zapewne nie płacił też alimentów!  Mieszko I mógłby więc zostać idolem kodeków... Oczywiście, gdyby nie ten chrzest….

Dlatego kolejną debatę w PE mamy jak w banku Rysia, gdyż żaden postępowiec nie przepuści gratki, by przywalić dziś Polsce. Jest bowiem niewątpliwe, że debata na forum europarlamentu na temat oddawania hołdu twórcy państwa, które przyjęło chrzest (zamiast sprowadzić wyznaczoną przez Niemcy kwotę wyznawców islamu), zdaje się być jak najbardziej aktualna. Bo tylko postępowy przywódca może być dzisiaj czczony w Europie przez narody miłujące pokój i ubogacane przez islam, eksportowany z Niemiec. Ot, choćby taka Kopacz…

Nie wiem, jak premier Beata Szydło będzie broniła księcia Mieszka Pierwszego w europarlamencie, gdy odbędzie się debata na jego temat. Można jednak przewidzieć, że argument nie płacenia alimentów za bardzo nie pomoże Mieszkowi Pierwszemu. Można też podnosić, że Mieszko Pierwszy wprawdzie palił w miejscach publicznych, ale się nie zaciągał. Czyli, że wbrew temu co mu zarzuca Platforma - Mieszkowi europejskie wartości nie były tak obojętne. Pozostaje ten chrzest, który jednak dyskwalifikuje każdego, prawdziwego europejczyka – a zarazem zwolennika multi-kulti. Bo gdyby książę Mieszko I przyjął chrzest, jako nieświadome dziecko, czyli jak większość walczących dzisiaj z ciemnogrodem posłów europejskich – to można by to jeszcze jemu wybaczyć. Ale Mieszko ten chrzest przyjął w 966 roku - tuż po ślubie z czeską księżniczką Dobrawą z dynastii Przemyślidów. Jednym słowem – Mieszko doskonale wiedział co robi!

Wprawdzie przez przyjęcie chrztu Mieszko włączył państwo Polan na stałe do chrześcijańskiej Europy obrządku zachodniego, ale zgodnie z obowiązującą w dzisiejszej Europie polityczną poprawnością – wszystkie państwa zachodnie są już świeckie, a jedynym obrządkiem jest Multi-kulti, który ubogaca postępową Europę o wyznawców islamu. Czyli, co było to już nie jest - nie pisze się w rejestr...

Zatem Unia wprowadzi nam zakaz obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski, skoro Mieszko Pierwszego nie da się wybronić przed euro-parlamentem. Bo Mieszko był zabijaką, postacią odrażającą w porównaniu z takim np. Guyem Verhofstadtem – pachnącym świeżą wodą kolońską i w garniturze od Armaniego. Nota bene tego samego Armaniego, u którego ubiera się większość posłów Platformy Obywatelskiej…

Reasumując, obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski, w której centralną postacią będzie Mieszko Pierwszy – w rażący sposób naruszają „wartości europejskie”. Dzisiaj centralną postacią wszystkich ludzi postępu w Polsce jest bowiem Rysiu i kodek Kijowski. Ten ostatni rzucił nawet żonę i trójkę dzieci, by pójść na bój z PIS-em, jak to wyraźnie wyjaśnił wątpiącym publicysta Jacek Żakowski. Są bowiem sytuacje, gdy „mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę”.

 

P.S. A propos wojny. Rysiu zapowiedział zaostrzenie protestów Kodecji. Czyżby Rysiu organizował już partyzantkę w stylu Che Guevary? Mosty nam będzie Rysiu z Kijowskim wysadzać, czy co ?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Nie wykluczam. Oni są tak niedopieszczeni, że się nimi nikt nie zajmuje, żadnych akcji policji jak za Platformy, to pewnie będą się starać mocniej. Może Rysio z Mateuszkiem przebiegną nago po Warszawie, to się nimi chociaż obyczajówka zainteresuje?  

Vote up!
4
Vote down!
0

Anka1

 

#1506121

A gdzie poizostali kolesie z cmentarza i CPNu?Oni sami nie wiele zdziałają ale jak nimi pokieruje swetru i przlatały bikiniarz  sznfeld to już bedzie grupa zorganizowana i wtedy mogą wzbudzić zainteresowanie obyczajówki jak i pozostałych słuzb specjalnych powołanych do likwidacji zagrożen.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1506136

Lewactwo płci obojga lub trojga potrafi tylko jazgotać i łasic sie do sponsorów w PE, to nie są faceci tylko dziwadła w rurkowych spodniach, podretuszowane przed każdym wystepem...na wrzaski ich stać na zachowania męskie już nie...

Vote up!
0
Vote down!
0

Yagon 12

#1506152