Joe Chal: - Niemieckie prawo azylu otwartym oknem dla uchodźców!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Gospodarka

Niemiecka ustawa o azylu jest tak skonstruowana, że zwabia uchodźców do Europy i wymaga zmiany, powiedział w środę komisarz UE Günther Oettinger.

Dodając zarazem, że "Niemieckie prawo azylu działa jak magnes dla uchodźców" a w dłuższej perspektywie liczba imigrantów będzie się zmieniała w zależności od zastosowania różnych zachęt.

"Zmiana konstytucji byłaby konieczna w celu ustalenia nowych zasad w dziedzinie udzielania azylu", powiedział komisarz. "Tak długo, jak nie zostanie to zrobione, jest tylko jedno wyjście. – Prosić o pomoc Turcję i inne państwa, ale to będzie kosztowało wiele miliardów euro".

Sama Unia Europejska może tylko w ograniczonym zakresie udzielić finansowej pomocy dla uchodźców”, powiedział Oettinger, tłumacząc jednocześnie, że budżet UE nie pozwala na więcej.

W celu lepszego przekierunkowania migracji w Europy, komisarz do gospodarki cyfrowej zaleca większe zabezpieczenie granic Europy.

"Potrzebujemy sprawnie zorganizowanego systemu kontroli granicznej w Europie".

"Musimy postawić 5000 strażników granicznych zamiast 500".

Kryzys spowodowany nadmierną ilością uchodźców powinien być tematem dyskusji w Bundestagu (niemieckiego parlamentu) w tym tygodniu w ramach debaty budżetowej.

Wielu polityków niemieckich /i nie tylko/ oczekuje, że przemówienie kanclerz Angeli Merkel po upokorzeniu jej na konferencji Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CSU), gdzie minister Bawarii Horst Seehofer ostro i publicznie zrugał Merkel za jej stanowisko w sprawie uchodźców.

Seehofer, który jest w CSU członkiem koalicji rządowej kategorycznie zarządał, aby została ustanowiona górna granica liczby uchodźców, którą Niemcy są gotowi zaakceptować a z taką propozycję drzuca Merkel.

Członkowie Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) także wzywają do tego, tłumacząc to tym, że „Niemcy tracą swą przestrzeń życiową" spowodowaną najazdem wielu tysiące uchodźców każdego dnia.

Minister d/s Rodziny Manuela Schwesig (SPD) powiedziała, że Niemcy nie są w stanie przyjmować codziennie tylu tysiecy obcokrajowców w takim tempie, jaki następuje od wielu miesięcy".

Zaalarmowała jednocześnie, że „Niemcy praktycznie przekroczyły swoje zdolności do nakarmienia i przydzielenia mieszkań dla większej ilości przybywających imigrantów”.

Z policyjnego raportu wynika, że Niemcy przyjęły tylko w samym listopadzie tego roku ponad 180 tys uchodzców a liczba wszystkich przybyłych i zarejestrowanych w 2015 roku grubo przekroczy 1 mln.

W artykule wykorzystano:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/12016544/German-asylum-system-is-a-magnet-for-refugees-and-cause-of-crisis-says-German-EU-commissioner.html

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

dzie...

Niemcy, doświadczone wieloma falami tureckimi zamiast iść 15-20 lat temu po rozum do głowy i wprowadzić odpowiednie regulacje by się zabezpieczyć,  móc kontrolować napływ "azylantów" i mu sprostać, dopiero teraz pukają się w głowę gdy właściwie jest za późno by opanować obecną  ekspansję "uchodźców". Zamiast przygotować się i dopiero wtedy wołać "Welcome to Germany", zaczęły od tego drugiego. Mało - ci, którzy widzieli to bezhołowie Angeli i protestują narzucaniem im kwot "w imię unijnej solidarności", ich Niemcy chcą karać z tytułu czego? Tego,  że Niemcy  są członkiem  UE,  i  że narzuciły UE swój matriarchat. Czyli - chcą karać całą  UE za błędy jednej szalonej kanzlery. Merkel.  Czyli generalnie -  Niemiec. Taka "zbiorowa odpowiedzialność", zwana "unijną solidarnością"... 

Mieszkam na szlaku Turcja-Niemcy ponad 40 lat, byłam świadkiem przynajmniej 3 fal tureckich w "Drang nach Deutschland". W tym czasie z racji zawodu bardzo dużo jeździłam po Europie więc obserwacji multum.  Pisałam o nich na NP.PL tutaj:

http://niepoprawni.pl/comment/1492950#comment-1492950 

 

Kto egzekwuje solidarność poprzez sankcje, jest zwykłym terrorystą! I Angela Merkel właśnie przekroczyła ten Rubikon bo Niemcy to nie cała Unia. Niemcy to tylko członek Unii. Ale który despotyzmem swej władzy konsekwentnie, a  od kilku lat już całkiem  jawnie zabija solidarność ogólnie i stricte pojętą. Najdobitniejszym tego przykładem są  angelo-putinowskie Nord Stream'y nad głowami całej Unii i... ostry sprzeciw Niemiec by w Polsce nie było baz NATO. Płytko położona rura na wejściu do świnoujskiego gazoportu to tylko epizodzik tego co Merkel z Putinem załatwia dla Niemiec i Rosji nad głowami państw unijnych. Merkel bezpieczeństwo niemiecko-rosyjskich interesów uczyniła racją stanu Unii Europejskiej, pod płaszczykiem "bezpieczeństwa energetycznego państw Unii Europejskiej, gwarantowanego jej przez Niemcy". 

Co za "troska", co za "poświęcenie"... 

...Nie wiem kiedy, gdzie i przez kogo został stworzony i zdefiniowany termin "merkantylizm"...  Merkel... Merkantylizm...

Aż się prosi postawić między nimi znak równości, a Angelę  Merkel uznać za "matkę" merkantylizmu

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1500073

@contessa! Bardzo sluszna uwaga. Zreszta kilkanasie lat temu wielu Turkow wyjechalo z Niemiec do Szwecji, poniewaz byly tam lepsze "socjale" dla imigrantow. W tej chwili Szwecja jest opanowana przez Turkow i chyba juz nic tam sie nie da odwrocic, chyba, ze ktos "wylaczy szwedzka gospodarke" co i tak naturalnie nastapi. Trudne czasy beda nastawac dla Niemiec jezeli nie zmieni sie zapisu w konstytucji odnosnie ustawy o azylu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1500075

No własnie, ciekawi mnie co będzie kiedy juz ilośc bioracych zasiłek bedzie większa od pracujących "tubylców". Taka myśl pojawiła mi się kiedy jakiś isalamista zapowiedział stworzenie z Belgii państwa muzułmańskiego. Ci przyjerzdni nie integrują sie także w zakresie szukania pracy bo mając dużo dzieci (i stale o zwiększanie ich ilości się starają) i żyją z zasiłku a w porównaniu z życiem w swoim dawnym kraju są super ukontentowani. Więc kiedy juz nie będzie miał kto zarobi na tych islamistów, muszą rozpełznąc się gdzie indziej (nawet nie wiedziałem,że już to nastąpilo z Turkami z Niemiec. Wtedy nawet Polska stanie sie dla nich atrakcyjna.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1500077

Odpowiedz jest bardzo prosta - Gospodarka zostanie wylaczona, ale wczesniej tubylcy wygina lub wyprowadza sie do Polski!

/przynajmniej beda sie starali do nas sie wprowadzic tak jak to zrobilo juz wielu Holendrow/.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1500080

imigrantów islamskich.

Polska od wieków była krajem wielu kultur.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1500100

W Australii zyje w "jakiejs tam zgodzie" 256 narodowosci. Problem jest tylko jeden, aby zachowac odpowiednie proporcje miedzy nimi - wtedy sie latwo rzadzi. 

"Kazda narodowosc w kraju jest jak klawisz fortepianu - im wiecej ich jest tym lepiej mozna grac} J Ch

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1500953

To co się obecnie dzieje na Bliskim Wschodzie to I Faza III Wojny Światowej. Bieda, nierówności i TERRORYZM zdestabilizuje świat całkowicie. Przyjmowanie takiej liczby uchodźców tylko przyczyni się do jeszcze większej skali terroryzmu w europie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

http://systemwkryzysie.blox.pl - Alternatywna Rzeczywistość

#1500134

Mimo, że przeczytałam wiele różnych glosów nadal nie rozumiem, dlaczego Niemcy zdecydowały sie na przyjęcie nieograniczonej liczby muzułmanow, bez dokumentow, głównie mlodych mężczyzn, bez rodzin i nawet mnie probują zapobiec dalszemu napływowi. Nie jest trudno powtórzyć działania premiera Australii, który wszystkich "uchodźców", umieścil na wyspach oraz niszczył środki transportu. Poszedł sygnał, że nie warto wybierac się do Australii.

Jeśli zostaniemy zmuszeni do przyjęcia muzulmanów, to najlepiej nie pilnować  obozów ani granicy; sami trafia do Niemiec.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1500146

że to nie Niemcy zadecydowały o przyjęciu nieograniczonej liczby muzułmanów, lecz zrobił to ktoś, kto zawsze stosował zasadę "oko za oko, ząb za ząb". Zostało im to narzucone w ramach zemsty za holokaust.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1500178

Moge za kilka dni wkleic caly niemiecki proces jaki przechodza azylanci. Prawdopodobnie ustawa ta ma byc zmieniona w grudniu 2015 roku.

Niemieccy procedury azylowe
- Szczegóły
 
Link;

https://www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/EN/Publikationen/Broschueren/das-deutsche-asylverfahren.pdf?__blob=publicationFile

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1500151

być może będziemy mieli nowego sąsiada, też niebezpiecznego. Muzułmanie przejmują Niemcy i wszelkie nowe ustawy mogą okazać się przysłowiową musztardą.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1500179

Obawy sa absolutnie uzasadnione, ale czy tak sie stanie?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1500192