Zgadzam się z panią Ulą U.

Obrazek użytkownika Jurand
Blog
Marekpolo
Ula Ujejska - 25 Czerwca, 2015 - 12:51
Proszę Pana, tu nie ma żadnego węzła gordyjskiego. Trzeba jedynie stosować PRAWO. Tituszki w tym wątku jak hitlerowcy i stalinowcy stosują odpowiedzialność zbiorową wobec Ukraińców jak i Polaków. Przypomne FAKTY.1.
 W czasie Rzezi Wołyńskiej obszar Krsów był pod kontrolą/władztwem hitlerowcow i stalinowców - a więc bezpośrednio terytorialnie za zbrodnię ponoszą wspólnie odpowiedzialność także: ZSRR i Niemcy. Bo to ten kto włada odpowiada za przestrzeganie prawa na danym obszarze... tak mówi prawo miedzynarodowe.
2. Nawet w Normberdze sądzono nie zbiorowo wszystkich Niemców lecz poszczególnych zbrodniarzy hitlerowskich za konkretne czyny.
3. Za Rzeź Wołyńską zgodnie z prawem międzynarodowym odpowiadają indywidualnie konkretni zbrodniarze,dowódcy konkretnych oddziałów UPA i ich rosyjscy i hitlerowscy pomagierzy,  a nie Ukraina której de facto nie było, ani nie było jej jakichkolwiek władz.
4. O innych aspektach tej sprawy także stanowi prawo międzynarodowe i precedens sądów norymberskich, jak choćby to, że my Polacy ofiary Rzezi możemy mieć roszczenia finansowe w sprawie Rzezi Wołyńskiej także wobec Niemiec i Rosji jako bezpośrednich "władców" i współsprawców mordów na tych terenach w czasie wojny.
Proszę zwrócić uwagę jak tituszki w tym wątku trtaktują ofiary Rzezi Wołyńskiej, do których i ja się zaliczam. Jeden skowyt w obronie esesmańskich i rosyjskich zbrodniarzy - co prawda nie wprost, ale taki jest kontekst ich wypowiedzi: to winni wyłącznie Ukraińcy a nie także i przede wszystkim inspiratorzy i podrzegacze z ówczesnych Niemiec i z Rosji.
 
Alleluja, siostry i bracia antyupowcy pani Ula U. została nawrcócona!
 
 Ale chciłbym przypomnieć pani U., że w Norymberdze byłi sądzeni główni zbrodniarze wojenni, inni pomniejsi byli sądzeni we wszystkich krajach gdzie te zbrodnie popełniali, ale i to nie udało się ich osądzić wszystkich tych co się powinno. Zrobiono jednak jedną z najważniejszych rzeczy. Uznano jako organizacje przestępcze NSDAP i Waffen SS. Niestety nie powtórzono Norymbergi w stosunku do ludobójczego systemu komunistycznego panującego wówczas w Rosji. Nie uznano za organizacje przestępcze WKP(b) NKWD, ale co się odwlecze to nie uciecze, mam nadzieję. Tyle odnośnie punktu pierwszego i drugiego z którymi się zgadzam, jednocześnie pozwalam sobie je trochę uzupełnić. 
 
Mam nadzieję, że również za organizacje przestępcze, winne ludobójstawa,  zostaną uzanane Organizacja Nacjonalistów Ukraińskich oraz Ukraińska Powstańcza Armia.
 
W punkcie trzecim pani U. mówi o karaniu dowódców oddziałów oraz ich niemieckich i rosyjskich protektorów. Zgadzam się całkowicie z jej punktem widzenia. Jednocześnie pragnę uzupełnić ten punkt wnioskiem o ukaranie wszystkich tych którzy brali czynny udział w mordach i gwałtach na ludności polskiej, żydowskiej i ormiańskiej na Wołyniu, Małopolsce Wschodniej, Rzeszowszczyżnie i Lubelszczyźnie, bez względu na jego rangę oraz bez względu na to czy byli w zorganizowanych oddziałach UPA czy też byli "woluntariuszami", sąsiadami tych co ich mordowali, rabowali i gwałcili. Jak słusznie zauważyła pani U.,  Ukrainy nie było na tamtym terenie, to były i są Polskie Kresy.
 
Pani U. uważa, że poszkodowanym w ludobójstwie na Kresach Wschodnich RP należą się odszkodowania finansowe ze strony Niemiec i Rosji. Bardzo słuszny postulat, ale dodałbym jeszcze jeden,  zwrot zagrabinych przez Rosję Kresów Wschodnich i w tym momencie oczywiście należy zwrócić się z tym żądaniem do Rosji, jako, że Ukrainy w owym czsie nie było, była tylko Ukraińska  Socjalistyczna Republika Radziecka, która wchodziła w skład ZSRR czyli imperium rosyjskiego, w związku z czym niech to Rosja najpierw odbiera to co podarowała komuś tam, a następnie niech oddaje Polsce. To tyczy również Żmudzi zwącej siebie Litwą i Białorusi.
 
Przeraszam panią U., ale nie rozumiem ostatniego akapitu. Czy pani jest bezpośrednią ofiarą rezunów? Prosiłbym o uzupełnienie tej ważnej informacji. Niestety co do skowytu w obronie esesmańskich formacji to przypominam, że SS Galizien była formacją esesmańską, że nie wspomnę o batalionach Nachtigal czy ukraińskich strażnikach w niemieckich obozach koncentracyjnych na terytorium okupowanej Poslki w latach 1939-1945. Nie od rzeczy będzie przypomnieć o ogromnych zasługach Ukraińców w utrwalaniu władzy ludowej na Rzeszowszczyżnie i Lubelszcyźnie oraz w zachodniej Polsce.
 
Mam nadzieję, że nawrócenie pani będzie postępowało w miarę przyswajania sobie wiadomości o ludobójstwie na Kresach, Rzeszowszczyźnie i Lubelszczyźnie.
 
Załączam wyrazy szacunku
Jurand
 
PS. Jak wielokrotnie wspominałem nigdy nie miałem i nie mam żadnych zaszłości czy pretensji do Rusinów czy Ukraińców zamieszkujących dzisiejszą Ukrainę. Jesteśmy jednym narodem. Natomiast jeśli chodzi o upowską swołocz to jej miejsce widzę na bardzo wysokich drzewach. Bez wyjątku, czy to był prowydnyk czy rezun.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (21 głosów)

Komentarze

Dzięki :)

Nigdy nie było inaczej.

No i jeszcze jak mnie Pan przeprosi za ... pominę ... to możemy nawet spokojnie dalej dyskutować. Bo jest o czym, bo problem puka do polskich drzwi, a sowieckie licho nie śpi.

Gdyby wcześniej czytał Pan ze zrozumieniem, to co piszę o różnych aspektach tzw. "sprawy ukraińskiej", to nigdy nie miałby Pan wątpliwości: gdzie stoję i z kim  trzymam. Jako polityk, staram  się uprawiać politykę opartą na realnych przesłankach i geopolitycznej rzeczywistości, taką jaka jest, a nie w oparciu o taką,  jaka nam Polakom się tylko marzy. Jako blogerka, staram sie opisywać fakty i skutki, co nie znaczy, że się z nimi zgadzam lub popieram, zwłaszcza  to co niosą. Czasem piszę o tym, jak powinno być.  Jestem częstym gościem na Ukrainie - i chyba mam dobre rozeznanie :) Generalnie, żeby mieć wpływ na to, co zrobią dzisiaj Ukraińcy w wielu dla nas istotnych sprawach, trzeba najpierw dobrze rozpoznać i zrozumieć ich motywację i to, co się tam teraz dzieje - co niżej podpisana od dawna czyni.

Co jeszcze by tu dodać?

Aaaa, posądzanie mnie o to, że kiedykolwiek przy układaniu się z Ukrainą wyrażę zgodę na pominięcie Rzezi Wołyńskiej ... będzie jak zwykle skwitowane w jeden sposób: tylko tituszka mnie o to oskarża, z wiadomych powodów. Nie będzie także mojej zgody na zbiorową odpowiedzialność Ukraińców i Polaków w sprawach  związanych z Kresami RP i z dzisiejszą Ukrainą, to będzie zawsze kwitowane jak wyżej.

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1485983

pisze Pani: Nie będzie także mojej zgody na zbiorową odpowiedzialność Ukraińców i Polaków w sprawach związanych z Kresami RP i z dzisiejszą Ukrainą, .. Dlaczego nigdy nie odnosi sie Pani do niesamowitych okrucieństw rezunów a nie byli to jacyś  pojedyńczy zbrodniarze, ich były tysiące? Czy potrafi Pani wyobrazić sobie widok Pani dziecka rozrywanego przez jakichkolwiek bandziorów? Tak i w podobny sposób było zamordowabnych tysiące polskich dzieci. Dzisiaj tym zwyrodnialcom Ukraina stawia pomniki i ich gloryfikuje, grożąc jednocześnie, że mówienie prawdy o tych zbrodniarzach grozi karą. Czy mogłaby Pani sprecyzować co ma Pani na myśli pisząc o zbiorowej odpowiedzialności Polaków na Kresach? Wygląda na to, że stawia Pani znak równości pomiędzy okrutnymi zbrodnami ukraińcow nie mających równych sobie w historii Świata a jakimiś tam "sprawami" związanymi z Kresami RP. Czy potrafiłaby Pani zrobić z kimkolwiek to co robili ukraińcy na Kresach z Polakami  wtedy gdyby ten ktoś wyrządził Pani jakąś krzywdę? Czy może Pani dać gwarancję, że Polakom na Kresach nic dzisiaj nie grozi? Przypominam, że o los naszych rodaków mieszkających na wschód od naszej granicy obawia się zarówno prof. Andrzej Nowak jak i Jarosław Kaczyński.

Pozdrawiam

P. S. Każda pała przyłożona takim komentarzom i wpisom jak ten powyższy, jest profanacją ofiar pomordowanych na Kresach Polaków.

Vote up!
9
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1486093

Odbieram to jako ordynarną prowokację, bo jeśli zna się fakty dobrze udokumentowane i twierdzi się co innego, to jest to, co pisałem już wcześniej, kalka zabiegów, która ma tym razem doprowadzić do tzw, "kłamstwa wołyńskiego", gdzie karać będzie się tych, którzy rozpowszechniają prawdę, bo ta "oficjalna". będzie w totalnej kontrze.

Z drugiej strony to tzw. rozpoznanie bojem (tu widać oznaki lekkiego wycofania się), co polska społeczność może przełknąć, a z drugiej chamska gra na zmęczenie tzw. przeciętnego Polaka tematyką rzezi Polaków na Wołyniu przez Ukraińców, która ma doprowadzić do powszechnego stwierdzenia: dajcie spokój, przecież to stare dzieje sprzed siedemdziesięciu lat.

Z jednej jeszcze strony patrząc, to jeśli nam zależy na niepoprawni.pl i widzimy, że nasze (ich sotniarzy) postępowanie powoduje niepotrzebne napięcia i kłótnie to dajemy spokój i nie poruszamy tego tematu, a tu bierze się kij, dźga się piszących, ci się wkurzają na taką niegodziwość, często tracą w pisaniu umiar, a wtedy ma zastosowanie stary chwyt: my chcieliśmy tylko podyskutować w imię prawdy, ale popatrzcie jak oni chamsko na nas napadają.

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1486100

Ten temat, to polskie problemy i dylematy - nie wtrącaj się, bo nigdy tego nie zrozumiesz. Idź pogadaj gdzieś o żydkach i ich przodkach - może znów coś wytropisz i się pośmiejemy?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1486109

..... tak Urszulo, masz rację - on tego nigdy nie "kumnie" :-)))

Swoją drogą, często się zastanawiam, dlaczego oni tak się wstydzą, że są Żydami ?

To jest taka mądra nacja, a  w sianiu "zamentu" są mistrzami !

3maj się.

M.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1486110

Dziękuję U2, że się do mnie w końcu odezwałaś. Przeboleję, że niezbyt merytorycznie, ale ku mojemu niezadowoleniu zapomniałaś o całym zestawie podręcznym, bo niby jest ustęp, że "nigdy tego nie zrozumiesz" i że "się pośmiejemy", ale brak tego, że zaboli i godzinnego ultimatum. Skąpaś U2, bo tylko wyrobiłaś 50% normy.

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1486115

Chyba dosyć jasno w kilku postach wyjaśniłam kwestię tzw. odpowiedzialności zbiorowej - stosowali ją hitlerowcy i komuniści. Przyzwoici ludzie sądzą konkretnych zbrodniarzy za knkretne zbrodnie. Tyle w temacie odpowiedzialności - i prosze sie tu nie duszukiwać jakiegoś drugiego dna.  A teraz o polskiej odpowiedzialności: ze strony ukraińskiej na "nasze" argumenty z których płynie ich odpowiedzialność zbiorowa, oni dzisiaj odpowiadają podobnie. Czy nam Polakom zależy na takim właśnie podejściu do sprawy ? Chyba nie? Bo jak to się skończy nie trudno przewidzieć - a w treści postu wstępnego Juranda dosyć jasno zawarłam postulaty jak to rowiązać: STOSOWAĆ PRAWO itd.

Okropności Rzezi Wołyńskiej to oczywista oczywistość - czy ktoś tu na forum kiedykolwiek to podważał? Ja przynajmniej tego nie widziałam - więc co tu jest do odniesienia się - mam potakiwać żeby Pan uwierzył?

Jeszcze jedno, jak staram się właśnie przedstawić na forum motywację i okiliczności pewnych zjawisk na Ukrainie np. kwestia pomników oraz zagrożenia, to żadnej merytorycznej dyskusji nikt nie podejmuje. Jest tylko biadolenie i roszczenia bez zrozumienia czegokolwiek.

Pan sądzi że ze zdaniem grupy Polaków na czele której stoi umownie ks. Isakowicz-Zaleski współczesny świat będzie się jakoś liczył? Otóż nie będzie, będzie to izolował wbrew naszym interesom. Przykładowo, jeśli chodzi o nasze finansowe roszczenia - to taka jest motywacja Rosji i Niemiec by nas izolować. O, i  pierwszy efekt obesrewujemy przy okazji wykluczenia Polski z rozmów: Ukraina,Rosja, UE. To nie znaczy że ksiądz nie ma racji, to znaczy tylko tyle, że odbierane jest to w geopolityce jako "wspólnictwo z Putinem" w walce z Ukrainą.

No i kiedy o tym wszystkim próbuję tu pisać plus o wschodzących nacjonalistycznych politykach ukrainskich i związanych z tym zagrożeniach - to zwykle, nazwę to delikatnie, nazywacie mnie lobbystą... a  zainteresowany "świat" nas kiwa i realizuje swoje interesy. Nam pozostawiając biadolenie o Wołyniu :(

Taka postawa, widoczna szczególnie na polskich forach jest dla mnie, osoby której rodzinę niemal w całości tam wymordowano, szczególnie przykra.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1486108

Nikt nie obarcza i nigdy nie obarczał wszystkich Ukraińców o ludobójstwo na Kresach Wschodnich RP! Nikt nie stosuje odpowiedzialności zbiorowej. Jak pani sama wie, jest to zbrodnia. My chcemy tylko nazywania rzeczy po imieniu. Nie było czystek etnicznych, to było ludobójstwo! My żądamy ukarania tylko zbrodniarzy z UPA, nie wszystkich Ukraińców. Wielorotnie powtarzałem, że ludobójcy z UPA mordowali nie tylko Polaków, ale również, Żydów, Ormian i Ukraińców. Co najgorsze to to, że duża część ludności cywilnej, nie wiadomo z jakich przyczyn, mordowała swoich sąsiadów, rodzinę, mordowali żony i dzieci, tylko dlatego, że były zrodzone z matki Polki, to musi być ukarane. Za wszelką cenę! Czy zadała sobie pani iedykolwiek pytanie, dlaczego Rusini ze wschodniej Ukrainy tak nienawidzą tych z tzw zachodniej? Mój już nieżyjący wuj stamtąd pochodził. Pochodził spod Odessy i szczerze nienawidził tych spod Lwowa. Nazywał ich rzezimieszkami, A było to najłagodniejsze określenie, wielokrotnie nazywał ich dużo gorzej. Czy wszystkich? To właśnie on wyjaśnił mi różnicę między Rusinami i Ukraińcami. 

Pani Ulo rozumiem panią kiedy mówi pani o Ukraińcach poszukujących swojej tożsamości, że pani to rozumie. Proszę niech pani zrozumie nas Polaków również. My nigdy nie zapomnimy okrucieństawa i mordów na Kresach. My jesteśmy w stanie wybaczyć, ale tylko wtedy, kiedy będzie szczery żal za grzechy i pokuta. Niestety ani jednego, ani drugiego nie widać. Widać natomiast butę i spluwanie nam, Polakom w twarz. Czy w tym momencie może być jakakolwiek szansa na wybaczenie?

Czytając pani ostatni wpis myślę, że zaczyna pani rozumieć. Polacy, włączając w to nas czy Ks Isakiwicza-Zalewskiego, nie chcą niczego zdrożnego. My chcemy tylko sprawiedliwości, niczego więcej. My tylko chcemy aby sami Ukraińcy zrozumieli, że OUN/UPA to były nazistowskie organizacje przestępcze i tak mają być traktowane, a nie stawiane na piedestale i upamiętniane pomnikami, a dzieci winny bć wychowywane nie na rezunów, ale na normalne radosne dzieci. Tylko to i nic więcej. Mam nadzieję, że się nie pomyliłem, że pani zaczyna to rozumieć, dlatego napisałem o nawróceniu. 

Vote up!
7
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1486114

Cieszę się że Pan rozumie to, że Ukraincy są dzisiaj w ogniu wojny na trudnej drodze poszukiwań swej tożsamości. Tam trwa nie tylko wojna, tam trwa także bezwględna walka wewnętrzna o rząd nad ukraińskimi duszami i o władzę dosłownie... ze wszelkimi tego okropnymi skutkami vide gloryfikacja UPA i Bandery. Pan sobie przypomni z historii lata walki o narodową tożsamość w powojennej Polsce. Czy nam się udało ten problem rozwiązać? Jeszcze nie tak dawno pochowaliśmy zbrodniarza Jaruzela jak bohatera z honorami na Powązkach :( ... a ile jeszcze pomników zbrodni jest w Polsce?

My dojrzeliśmy już dawno do właściwych interpretacji, ale ile lat musiało upłynąć i ilu prawdziwych bohetrów musiało zginąć, aby wygrała przyzwoitość? Mimo to, w Polsce są nadal liczące się siły, dla których Bauman, Kiszczak czy Jaruzel itp. to bohaterzy. Niech Pan spróbuje przeforsować ustawę o uznaniu KBW,WSI,SB i PZPR za organizacje zbrodnicze. Nam nie udało sie nawet skazać za cokolwiek największego zbrodniarza i kata Polaków.

Ukraina jest dzisiaj na początku tego procesu, i tak jak my kiedyś Dzierżyńskiego, czerwone gwiazdy etc. oni burzą pomniki Lenina... a to dopiero początek tej drogi. Kiedyś będą się wstydzić także pomników Bandery.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1486120

Nie zakładam, że to ustawianie się na wiatr i biorę to wprost. Komentarz z którym się zgadzam i podoba mi się, ze wybite jest dobitnie iż my w czasie pokoju nie załatwiliśmy wielu palących spraw, a tam wojna i gra różnych sił, które to siły chcą zjednać sobie różne grupy społeczne dla swoich celów, więc załatwia się rzeczy na dziś, a o jutrze być może dopiero przyjdzie czas pomyśleć.
 

Osobiście uważam, że wszyscy są zainteresowani, aby w ukraińskim kotle wrzało, bo potencjalnie dopuszcza to wiele rozwiązań, zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony, nie wspominajac o siłach trzecich.

 

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1486130

No to cieszę się że rozumiesz, a zwłaszcza z tego że się nawróciłeś :)

To jest właśnie ten problem z którym musimy sobie poradzić tu w Polsce i na Ukrainie. Po obu stronach niezbędni są do tego rozsądni i przyzwoici politycy i przede wszystkim, zakończenie wojny na Ukrainie.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1486143


https://www.youtube.com/watch?v=WRr5Z2MKHMw


Vote up!
5
Vote down!
-5
#1486161

Jestem więcej jak pewny, że sytuacja na Ukrainie jest rozgrywana przez Niemcy i Rosję, a Amerykanie, jak zwykle, pchają się w coś, czego całkowicie nie rozumieją. Kanada. Tu w Kanadzie jest bardzo liczne i silne lobby chciałbym powiedzieć proukraińskie, ale niestety jest to lobby proupowskie.

Majdan. Majdan, który wybuchł spontanicznie został zawłaszczony przez nacjonalistów ukraińskich i grupy neobandrowaskie oraz neoupowskie. Majdan, który miał być zrywem narodu, przestał nim być już w drugim tygodniu. Już zaczął być dziełem sił spoza Ukrainy. Przyglądając się z daleka temu, doszedłem do bardzo ciekawego wniosku, że praktycznie Majdan był robiony przedewszystkim w interesie Rosji. To była jedna z najlepiej udanych prowokacji pozwalająca Rosji na zajęcie Krymu i wkroczenie do wschodniej Ukrainy. A opanowanie Majdanu przez elementy probandrowskie pozwoliło Rosji na przeprowadzenie skutecznej propagandy wśród mieszkańców Donbasu i całej wschodniej ukrainy, ukazującej wszystko jako nazistowski zamach stanu neobanderowców, dlatego tez mieszkańcy przywitali tak spokojnie lub nawet radośnie różnego rodzju zielone ludziki, wierząc, że przynoszą wyzwolenie spod nazistowskich banderowców. Dopiero w miarę rozwijania się sytuacji dostrzegli, że wcale nie są to wyzwoliciele, a rabusie. Najlepszym potwierdzeniem tych słów była postawa armii ukraińskiej, która poprostu odmówiła walki, a wyżsi oficerowie poprostu przechodzili na stronę rosyjską.. 

Wyeliminowanie Polski z rozmów wskazuje, że podział Ukrainy jest już sprawą dokonaną, jako że Polska nigdy nie zgodziłaby się na podział Ukrainy, a jeśli już taki podział natępowałby zażadałaby zwrotu swoich Kresów, a to byłoby bardzo nie na rękę Niemcom, którzy pragną mieć bat na Polskę w postaci upowskiej Ukrainy. Niespokojna polska wschodnia granica, powoduje bowiem to, że Polska musi gdzieś szukać pomocy, jako, że polskie siły zbrojne nie istnieją. A gdzie znajdzie tą pomoc? Oczywiśc ie na swoją zachodnią granicą. Wprawdzie nie za darmo, po to jest RAŚ czy różne organizacje faterlandzkie na Kaszubach czy Pomorzu, przypuszczam, że w większości złożone z przesiedlonych tam Ukraińców w czasie akcji Wisła.

Pytanie kiedy to wszystko pęknie i jak bardzo się rozleje. 

Vote up!
6
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1486145

Pytanie zasadnicze: Czy Polacy i Ukraińcy dadzą się na ten numer złapać o którym Pan pisze? Jeśli tak, to już wkrótce na Ukrainie będzie wojna domowa między "prawym i lewym sektorem" nazwijmy to umownie, która może skończyć się zajęciem Ukrainy przez Putina... co doprowadzi w efekcie końcowym do wojny z Polską i być może z Europą.

Próba zgotowania Ukrainie przez Niemcy i Rosję kolejnej "Jałty" w Mińsku nie wypaliła, a ten trzeci, czyli USA, angażuje się coraz bardziej i tu w Polsce i na Ukrainie.  Putin musi przegrać ... a polityka Niemiec w tym rejonie powolutku, ale zaczyna się doszczętnie kompromitować. Polsce potrzebny jest na dziś jeden mocny argument wobec Niemiec i Rosji: to solidna militarna obecność USA na naszym terytorium plus powrót do programu "Tarcza".

 

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1486149

Polska została wyautowana z Ukrainy na własne życzenie przez "światłych" polityków z PO lub też owi "światli politycy" dostali takie polecenia ze swoich central wywiadowczych dla których pracowali i pracują. Przychylałbym się do tego drugiego.

Nadzieją na zmianę jest nowy prezydent USA, pod warunkiem, że nie będzie Hilary Clinton lub jakikolwiek inny demokrata. Warunkiem polskim będzie całkowita wymiana służby dyplomatycznej. Dopiero jak te dwa warunki zostaną spełnione, można będzie zacząć wypychać Niemców jako głównych doradców Stanów w Europie Centralnej, Wschodniej i na Bałkanach. Napewno będzie to dość żmudna operacja, ale mająca ogromne szanse powodzenia.

Równolegle, myślę, że trzeba będzie dążyć do bilateralnych stosunków z USA, do specjalnego sojuszu polsko amerykańskiego w ramach NATO, idącego trochę dalej niż samo NATO. "Tarcza" to zbyt mało. A to tak jak pani pisała powinno owocować o wiele większym zaangażowaniem militarnym, w sensie rozmieszczenia wojsk USA w Polsce. Myślę, że duża baza lotnicza plus ze dwie dywizje i siły specjalne wystarczyłyby na wygaszenie problemu ukraińskiego, co oznacza również spokój Polski.

Z tym, że jak pani wie, osobiście uważam hasło Gedroycia, "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy" jest w moim przekonaniu całkowicie nieistotne, chćby z tej przyczyny, że zostało z wielkim wigorem podjęte przez Szechtera i jego przydupasów, a tak naprawdę politycznie narobiło więcej szkód niż pożytku.

Jeżeli cokolwiek będzie robione to tylko dlatego, że wymaga tego polska racja stanu, bowiem tzw kordon jest niestety całkowicie nieaktualny (Białoruś, enklawa Królewiecka), niepewna Żmudź i bardzo niejasna sytuacja na Ukrainie, gdzie najprawdopodobniej powstanie u naszych granic silnie nacjonalistyczna Ukraina, dlatego duża obecność militarna Stanów w Polsce jest tamą dla trzeciej wojny światowej.

Vote up!
5
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1486174

Nie mam dowodów, ale podejrzewam, że wszystkie wystąpienia są sponsorowane i zaczyn stanowią zawodowcy. Przez trzy kolejne lata widzieliśmy u nas podczas MN szwabską Antifę, squattersów, prowokatorów w kominiarkach wychodzących i niknących za kordonami policji, palenie samochodów TVN i "pedalskiej tenczy (nie poprawiać) oraz budki przed rosyjską ambasadą, a to stanowiło pretekst do stosowania armatek wodbych, gazu łzawiącego i broni gładkolufowej przeciw Bogu ducha winnym ludziom.

Nie ma mowy o spontanicznym wystąpieniu. Początek Majdanu przebiegał zgodnie ze scenariuszem. Te uliczne kordony policji spychające protestujących wyglądały jak przedstawienia teatralne. Obraz z kamery oddalonej od starcia pozwalał zauważyć, że policjantów dosłownie młotowano i tylko tam gdzie zdejmowały to kamery oddalone zaledwie o metr od zdarzenia. Potem scenariusz został dramatycznie zmieniony przez wprowaszenie snajperów i zaczęło się piekło. A to wszystko nastąpiło przez wejście następnych sił realizujących własne cele.

Zaczynają zawodowi prowokatorzy, a jeśli do ludzi strzelają to zaczyna się walka i każdy używa tego co ma pod ręką lub jest w stanie zorganizować.

Ludzi można wyciągnąć na ulice w różny sposób. Była informacja w internecie, że w czasie ostatnich protestów górniczych początkowo protestowali sami górnicy na terenie kopalń, później ukazały się w wielu miejscach ulotki podające dzień, godzinę i trasę marszu z prośbą o przyłączenie się i wsparcie górników. Ulotki nie miały identyfikatora kto za tymi ulotkami stoi.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1486181

na Polakach... i mordowali nie tylko Ukraincy (w zasadzie powinno uzywac sie innego okreslenia - bo to jest niesprawiedliwe dla wiekszosci Ukraincow) .

1. Po 17 wrzesnia 1939 r. w ciagu paru miesiecy sowieci zamordowali co najmniej kilkadziesiat tysiecy Polakow (ale takze Ukraincow, Bialorusinow i Litwinow), a co najmniej okolo miliona deportowali na Wschod o zeslali do lagrow - w wyniku tych dzialan smierc ponioslo od 300 do 800 tys. Polakow (rozne zrodla roznie podaja) - dlaczego dzisiaj oskarzajacy Ukraincow o okropne mordy na Polakach przemilczaja ta sprawe?

2. Kazda zbrodnia powinna zostac ukarana - ale nie powinno stosowac sie odpowiedzialnosci zbiorowej - a zwlaszcza odpowiedzialnosci drugiego i nastepnych pokolen za przestepstwa popelnione przez przodkow - na tej zasadzie trzeba budowac dobrosasiedzkie stosunki z Ukraina - podobnie jak to zrobiono z Niemcami - ktorych wina i zbrodnie w stosunku do narodu Polskiego jest wielokrotnie wieksza.

Vote up!
0
Vote down!
0

mikolaj

#1486284

Okupacja wiąże się wiekszości Polakom z Niemcami, KL, partyzantką, łapankami, wywózką na roboty, a wschód w powszechnej świadomości z Katyniem i w mniejszym stopniu z ludobójstwem na Wołyniu. A przecież był Lwów i to kiedy Sowieci zajmowali i wtedy kiedy go opuszczali, wywózki do Kazachstanu i to z reguły zimą, gdzie w bydlęcych wagonach marły przede wszystkim dzieci i starsi. O tym nie można było wspominać, bo przecież odwieczna przyjaźń...

Swiadomość tego drugiego wymiaru zbrodni żywa jest na wschód od Wisły.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1486286

Nawrócenie

 

Skompromitowały się totalnie banderowskie cienie,

niejedno się więc jeszcze może zdarzyć nawrócenie.

 

PS Trzeba się zatem żarliwie modlić i gonić banderowską swołocz gdzie pieprz rośnie (a nawet dalej)!

 

Vote up!
9
Vote down!
-6

jan patmo

#1485987

łatwiej przychodzi co niektórym, wytykać  błędy naszych sąsiadów! Tylko jak to się dzieje, że sami Polacy nie mogą się wydobyć z własnego bagienka? 

Vote up!
3
Vote down!
-3

viki

#1486173

To bagienko zostało stworzone nam przez naszych sąsiadów i "przyjaciół". Czy nie słyszałaś nigdy o rujnujących nas wojnach, wymordowanych elitach i milionach szarych obywateli, milionach Polaków wygnanych za chlebem? W ostatnich 100-u latach wymordowano 80% polskich elit. Czy nie słyszałaś o tysiącach obcych agentów destabilizujących i niszczących w ostatnich latach wszystko co tylko możliwe? Po II wojnie światowej też podrzucono nam sporą ilość obcych, którzy wyrządzili dużo szkody i nigdy nie byli lojalni wobec Polski. Gazeta Wyborcza ukradziona Polakom w Magdalence, też robi wszystko co może aby utrzymać świadomość Polaków na jak najniższym poziomie, manipuluje i kłamie. Zwróć uwagę na to kto stanowi "trzon" tej gadzinówki, pozostała prasa też jest w 80-u % w obcych łapach. To właśnie w Magdalece wepchnięto Polaków w bagno, od tego przeklętego okrągłego stołu zaczęliśmy zjeżdżać po równi pochyłej. Nigdy nie otrzymaliśmy od nikogo żadnej pomocy, ani po wojnie ani teraz.

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1486196

Dodał bym że wymordowanie parę milionów rdzennych Polaków, a wprowadzenie dziczy sowieckiej, która przybrała Polskie nazwiska, spowodowała to co teraz mamy.

Beata Szydło premierem

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1486197

Znam historię na tyle, żeby móc ocenić, jakie zło spotkało Polaków od wschodniej i zachodniej strony! Sama nie tak dawno, odebrałam świadectwo chrztu-urodzenia mojej mamy pisane cyrylicą /wielkopolskie/. Inteligencja polska została wymordowana, też wiem, trzeba o tym pisać, nawet grzmieć! Wiem również, że wielka rzesza podrzuconych "obcych" to nie czcza gadanina lecz fakt! Nie bezpodstawne są w związku z tym, wybory  tej, a nie innej "elyty politycznej" w naszym kraju!  Tyle, że mnie i innych świadków niepochlebnej, wręcz niewolniczej historii PRL-u, nie trzeba przekonywać! Jednak w momencie gdy trzeba przekonywać młodzież, do podjęcia decyzji że, warto być podmiotem, a nie popychadłem "elyt", to już wyższa umiejętność świadomości!  Czy właśnie teraz, gdy ważą się losy Polski, musimy rozważać podłość i wyższość narodu ukraińskiego, czy rosyjskiego, w tym dziejowym zniewoleniu? Prawda jest jedna! Mianownik wspólny! Trwa rozgrywanie Polaków, na rzecz "szemranego" biznesu, bezwzględnych, pozbawionych skrupułów "elyt", dbających o swoje doopska, zakompleksionych gnojków! Gnojków, którzy podpierają się inżynierią psychologii, a gdyby tak zostali bez opieki tych wszystkich "specjalistów", byliby nikim! Wszą na zrozpaczonym, wrażliwym na niegodziwość człowieku! "Człowiek, człowiekowi, zgotował ten los"! A ludzie nabieraja się dalej! 

Vote up!
3
Vote down!
-2

viki

#1486237

że w momencie dodania komentarza, jeszcze nie opublikowanego, juz dostałam minusa 13:46? Jasnowidz jakiś?

Vote up!
3
Vote down!
-1

viki

#1486238

Wszyscy razem nakreśliliśmy w tym wątku zręby naszej przyszłej wschodniej polityki zagranicznej. Jak się okazuje, w obozie patriotycznym nie ma zbyt wielkich różnic co do celów i metod jej realizacji :)

Czasem mylą nasze relacje wnioski płynące z rozpoznania - ale to drobnostka, płynąca głównie z "narzędzi" jakimi się indywidualnie posługujemy. Zawsze te drobnostki możemy sobie spokojnie wyjaśnić - bo cel, mam nadzieję nigdy się już nie zmieni.

Profesjonalizm, pragmatyzm i rozsądek - tego brakowało Polsce w ciągu ostatnich kilku lat w polityce zagranicznej. Idzie dobra zmiana - mam nadzieję, że w takich dyskusjach obóz patriotyczny wypracuje consensus.

 

Dziękuję wszystkim za udział w spokojnej i merytorycznej dyskusji.

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1486222

Jest faktem, że omal nie wierzyłem własnym oczom jak to "odwieczni" wrogowie normalnie rozmawiają. Pewnie zmęczenie materiału. Nieważne.Ważne, że niemal wszyscy przemówoli ludzkim głosemm.Były wrzutki, nie można powidzieć, że nie, ale był spokój i opanowamie. Nerwy wszyscy zapuszkowali. Nawet Józio z Tadmanem prowadzili merytoryczne dyskursy, nie mówiąc już o nas. Czyli jak się chce to można. Proponuję zapamiętać tą dyskusję przy następnym razie gdzie wszyscy złapiemy się klapki, a gromy będą się przewalały po nieboskłonie. A kiedy dojdzie do takiego czegoś prpopnuję zrobić jednodniową przerwę i porozmawiać o uprawie róż, wymienić się sposobami uprawy i pielęgnacji. Uwielbiam wszystkie róże, nawet te najbardziaj kolczaste, jest faktem, że nie dorastają mojej żonie do pięt w piękności i ....kolcach, ale może dlatego kocham i ją i róże. Właśnie za te kolce. 

A więc kochajmy się właśnie za te kolce, którymi obdarzamy siebie tak szczodrze, a jeśli komuś przyjdzie użyć jakiś brzydkich słów, określeń, pomówin to może by tak wężykiem wężykiem?

Pozdrawim wszystkich i do następnego złapania się, ale wężykiem, wężykiem.

Jurand

Vote up!
3
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1486234

kochani

mnie chodzi o to by znalezc jakis powiedzmy w miare bezbolesny sposob by ta sprawe zalatwic!

nie zeby zapomniec ,podarowac ale znalezc sposob by ta sprawe wyjasnic i sie dogadac,a nie zalatwic sprawe

POLUBOWNIE!kara dla zbrodniarzy-tak!pamiec o tych okropienstwach -tak.

jakos trzeba by sie dogadac,chyba to mozliwe?tylko tyle a moze az tyle?!

Vote up!
1
Vote down!
0

marekpolo

#1486240