Paweł Kukiz polskim Godotem ?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Paweł Kukiz w sobotę rozjechał krytyką i  PO i PiS. No dobrze – ma prawo ale  gdzie  dziś jest Paweł Kukiz ? Nie ten od gitary! Ten hetman od  husarii z wyborów prezydenckich  w maju 2015, z kopiami do szarży pochylonymi, który poruszył Polskę  od Bałtyku do Tatr i od Wisły z Bugiem po Odrę, od Alaski po Cap Horn i całe biało-czerwone wojsko z orłem białym na proporcach między i poza Zwrotnikiem Raka i Koziorożca ? Bo to, proszę Państwa, już słychać było szum husarskich skrzydeł i trzask pękających szelek u stringów różnych Donaldewów von Jungingenowiczów i co? Wybory znów pukają do drzwi, a tu ani hetmana Kukiza, ani jego programu !  Jedyne co wiadomo to to,  że ze stonogiem od taśm mu nie po drodze, z Winnickim nie po drodze, z Korwinem też nie, a po sobotniej krytyce wygląda na to, że z PiS-em też mu nie po drodze.

A z PO ?...

Hmmm... Trudno cokolwiek wywnioskować jeśli główny pretendent do przejęcia kwoty w Sejmie RP po właśnie wierzgającej w przedśmiertnych konwulsjach  partii karmicielce hetman Kukiz, urzęduje jedynie na twitterze, na facebooku (jutro może w pudelku na szpilkach w metrze albo na amorkach?)  i czasem coś powie w jakiejś telewizorni, a jako ofertę dla Polaków ma w menu wciąż tylko stary kotlet  ze swej kampanii prezydenckiej czyli JOW-y...

Wybory minęły, jest nowy  Prezydent Najjaśniejszej, a Polacy dalej czekają na „hetmana” Kukiza, który w kampanii prezydenckiej dał im poważny sygnał, że  uczyni Polskę Polską prawą i sprawiedliwą, Polskę dla Polaków i że po wyborach prezydenckich nadal podtrzymuje dane słowo.

...Paweł Kukiz – i to trzeba przyznać i podkreślać wciąż - ze wszystkich kandydatów na Prezydenta RP z I tury wyborów prezydenckich  dostał od polskich wyborców największy kredyt zaufania. Właśnie za powyższe deklaracje dostał od nich bonus w postaci  tzw.tolerance time, taki "studencki kwadrans" na dopracowanie w trakcie toczącej się kampanii prezydenckiej swej oferty dla Polski i Polaków i przedstawienie swego programu. Właśnie ten bonus polskich wyborców przełożył się na jego pozycję, plasując go w I turze  zaraz za  kandydatem do reelekcji, Bronisławem Marią K., żelaznym kandydatem PO i żelaznym pewniakiem wygranej, który okazał się kamieni kupą z czekoladowym pterodaktylo-mrówkojadem na czubku z różową za przeproszeniem gumką  w dziobie, udającą balonik...

Dziś – po wyborach prezydenckich i  w „za 5 dwunasta” przed parlamentarnymi Paweł Kukiz jest na pierwszym miejscu po Prezydencie Andrzeju Dudzie i formacji, która go na urząd Prezydenta RP Polakom zaproponowała. P.Kukiz jest na pierwszym miejscu po PiS i to jest fakt. Zdobył pozycję ale - czy jej broni i czy ją obroni? Bo faktem jest, że P.Kukiz, któremu wyborcy dali swego rodzaju fory i jest dzięki nim drugim pol Dudzie,  w momencie, w którym Polska liczy każdy dzień, każdą godzinę i minutę w swym być albo nie być  jest w takim samym „proszku”, w jakim jest broniąca swego „tytułu miszcza” Platforma Oprychów bez for, i wciąż  jedynie  JOW-y ma jej do zaoferowania.

Mała rekapitulacja :

- P.Kukiz kandydat na prezydenta RP - deklaruje Polakom JOW-y

- P.Kukiz kandydat do znacznej kwoty w Sejmie RP - deklaruje Polakom.... JOW-y

- P.Kukiz pretenduje do urzędu premiera RP i... deklaruje Polakom... JOW-y

Czyli co – JOW-y uniwersalnym haczykiem P.Kukiza do łapania wyborczych leszczy ?

Nikt na samej wizji JOW-ów długo i daleko nie zajedzie. Wyborcy P.Kukiza w wyborach prezydenckich już je zastępują  soczystymi jobami. Ja akurat na P.Kukiza nie głosowałam ale całkiem na serio wpisywałam go w nowy  „polski pejzaż polityczny” najbliższej przyszłości i ten tekst jest też takim moim jobem pod jego adresem !

Komorowskiemu też plątały się sznurki, nawet często podczas kadencji prezydęckiej choć to wytrawny gracz, ustawiany przez jeszcze wytrawniejszych graczy z WSI. Na koniec Komorowski złapał się kukizowych JOW-ów i referendum jak tonący brzytwy, a Kukiz dziś liczy w sumie tylko na to, że topielec Komorowski podpisze mu papier o JOW- referendum  i awansem  składa mu hołdy dziękczynne ale ze swymi wyborcami jest wciąż na dystans... twittera i facebooka, których ćwierkający - SRadek, Koziej i i., nawet sam ex już prezydęt Komorowski używali dla skrócenia dystansu z wyborcami. Jak to się dla nich skończyło to widać!...

Coś tu nie gra, Panie Kukiz!

Sądząc po dotychczasowym  „całokształcie” P.Kukiza nie wierzę, że 27 czerwca on i jego ruch cokolwiek konkretnego przedstawią Polakom. Bardziej podejrzewam, że Paweł Kukiz w decydującym momencie wyborów parlamentarnych chce zagrać rolę  „języczka u wagi” by ugrać sobie maximum,  co uważam za pewną formę szantażu.

Wyborcy Kukiza wciąż czekają na jego ofertę, na niego. Czekają nie na internetowych komunikatorach, oni chcą widzieć coś więcej  niż  słomiany ogień na dachu. Takie coś to Polska i Polacy od dawna mają w spadku po Tusku, kontynuowanym przez Kopacz i nawet grają jak w totolotka na jej "kalendarzyku" i obstawiają kiedy jest przed łyknięciem chormonów, a kiedy po.

P.Kukiz wciąż robi w trąbę swych wyborców z I tury wyborów prezydenckich. I szkoda, że oni tego nie widzą.

Na koniec taka dygresja całkiem osobista -  ponieważ  w  Polsce nie istnieje urząd wiceprezydenta RP, który to właśnie Paweł Kukiz by objął gdyby istniał to ja dziś... nawet się cieszę, że nasza konstytucja takiego urzędu nie przewiduje... 

PS. Tekst ten nie ma na celu krytyki, jest jedynie i wyłącznie stwierdzeniem status quo Pawła Kukiza na dziś - nowego gracza na scenie politycznej, pretendenta do Sejmu RP, pretendenta na premiera,  bez brania pod uwagę sondaży, a tych CBOS w szczególności. Jest stwierdzeniem  zwykłego Polaka, czekającego  na P.Kukiza po prawej stronie by uczciwie  odkrył swe karty, by dał czytelny znak po której stronie gra.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:23)

Komentarze

ten "kukuś" albo sam nie wie co teraz ze sobą zrobić albo nie wiedzą jego prowadzący. Dziwne dlaczego teraz stroni od PiS i dlaczego gra, gdy jest tak łatwo stanąć po właściwej stronie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1485659

PiS - to zyskalby glosy wyborcow?

Przeciez na niego glosowali ci, ktorzy sa dzisiaj znudzeni powtarzaniem frazesow przez PO i... PiS takze.

"Wlasciwa strona" nie musi koniecznie oznaczac wylacznie PiS - chociaz pewnie po wyborach bedzie to naturalny koalicjant - jednak po wyborach - a nie przed...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

mikolaj

#1485663

Kukiz jest "stroną trzecią". Programowo jest antysystemowy. Wymaganie by "opowiedział się" za jedną stroną w ramach systemu, czyli WŁĄCZYŁ się w system, jest kuriozalne. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2


#1485687

Uczestnicząc w życiu publicznym jest się w systemie.  Udawanie, że sie nie jest to schizofrenia polityczna.

Polityką jest wszystko. Nawet sprzedaż chleba. Każdy kto wspiera hasło "nie róbmy poltyki pieczmy chleb"  jest zakłamanym hipokrytą.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1485708

System wyborczy jest tylko wycinkiem życia publicznego. Niezmiernie ważnym jednak ! Tak ważnym, że skupienie się na nim przez jakąś osobę publiczną, zwalniać MOŻE ją od bycia panaceum na wszystkie bolączki. Gdzie tu "pieczenie chleba" ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1


#1485713

Litości :((((

To była aluzja do wypowiedzi Tuska "nie robmy polityki budujmy mosty" co jest idiotyzmem bo budowanie mostów też jest polityką. W ogóle dla mnie jest jest chore wykorzystywanie jako bejsbola na coś czego się nie popiera lub nie lubi, że coś jest  "polityką". U Arystotelesa jest rozumiana jako rodzaj sztuki rządzenia państwem ale obecnie polityką jest wszystko. Nie można odzielić polityki od zycia tak jak oddychania od żyjacego ciała. Trzeba się tylko nauczyć prawidłowo oddychać bo można się udusić.

Wspieranie JOWów (panaceum na szystko a jednocześnie utrwalenie systemu, nie naprawiające system a generujące dodatkowe zagrożenia dla Polski) jest politycznym angażowaniem się w zmianę systemu. A aby zmienić system trzeba wejść w interakcję z systemem a tym samym staje się elementem większego systemu. Prawo fizyki.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1485727

Polityka - na szczeblu krajowym - winna miec miejsce wylacznie w Sejmie i Senacie - bo tam trzeba osiagac kompromisy, dyskutowac ustawy aby osiagnac porozumienia zabezpieczajace rozne grupy interesy.

W Polsce "polityczne" jest juz nawet stanowisko sprzataczki w urzednie gminy - dlaczego tak jest?

Bo politycy zawlaszczyli sobie stanowiska, ktore w normalnym kraju zajmuja fachowcy - bo czy, zeby zarzadzac jakakolwiek dobra firma nie potrzeba zatrudnic fachowca?

Czym rozni sie np. stanowisko Ministra Gospodarki od stanowiska CEO duzej korporacji (np. Boeing czy GM)?

Ano tym, ze Zarzad korporacji nigdy nie zatrudni dyletanta - bo firma w szybkim tempie przestalaby przynosoc zyski - a nas Polakow stac na zatrudnianie na stanowiskach zarzadzajacych dyletantow ktorzy nie dosc, ze nie przynosza krajowi (i obywatelom) zyskow - to jeszcze generuja ogromne straty.

Jak ktos nie wierzy - to niech sprawdzi ile "wtopil" Orlen na kupnie litewskiej petrochemii, czy tez ilu nowych gornikow zatrudniono w latach 2010-2013 - i ile beda kosztowac teraz ich zwolnienia - przykladow dzialalnosci "politycznych managerow" jest naprawde tysiace.

Wrocmy do zrodel: polityka - to rzadzenie panstwem na najwyzszym szczeblu ( wiec Sejm, Senat, Prezydent, ewentualnie Prezes rady Ministrow - pozostale stanowiska winni obejmowac fachowcy od zarzadzania a nie politycy.

Tak jest zreszta w wiekszosci najwyzej rozwinietych krajow - dlatego wlasnie sa one najwyzej rozwiniete...

A w Polsce - po zmianie wladzy (jesli PO ja straci) bedziemy mieli przez nastepne pol roku "cyrk" ze zwalnianiem zwolennikow PO i obsadzaniem ich zwolennikami PiS - co bedzie glownym zadaniem nowego rzadu.... Jednych dyletantow - zastapia inni dyletanci - a rachunek zaplaca - jak zwykle Polacy...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1485738

Dokładnie o to chodzi !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1


#1485740

sie jako kompletny ignorant na tematy na ktore zabierasz glos.
Kukiz wie dobrze po jakiej ma stanoac wlasciwej stronoie i napewno nie jest o PIS.
Wystarczy przesledzic jego przeszlosc i powiazania.
Kukiz nie wyblysnal sam sobie z populistycznymi haslami i bezs zaplecza oraz pieniedzy- codow nie ma.
Kukiz to czlowiek UKLADU Ii tylko duren zadaje pytania gdzie Kukiz ma isc i z kim ma sie zwiazac.
Jeszce raz dla Kukiza zeby nie bylo watpliwosci wlas ciwa stroana to jest strona jego slaskich WSIokowych sponsorow.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1485678

Ekspercie od wszystkiego a w szczególności pisania na ośmiu koputrach, naucz się wreszcie pisać! Może jest w twoim mieście jakaś sobotnia polska potstafufka, zapisz się i podciągnij w tym pisaniu. Takie szkoły chyba nie pobierają zbyt wysokich opłat.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1485682

to wg mnie najbardziej prawdopodobna obecna rola Kukiza w polskiej polityce.

Samego trojana, trojańskiego - należy się pozbyć - jak najszybciej.

A o wyborców - musimy wspólnie "zawalczyć".

Pokazać, że "robi ich w trąbę". I że sam - "trąba", tylko chciałabym wiedzieć, kto rzeczywiście na tej "trąbie" gra.

Bo kto chce na niej "ugrać" - wiadomo.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1485661

Moim zdaniem - to dobrze, ze Kukiz nie bryluje w mediach ( zwlaszcza w debilnych programach politycznych TV).

Jest w kontakcie ze swoimi "fanami" poprzez media spolecznosciowe - jak i byl w kampanii przezydenckiej - tylko, ze dzisiaj wymagania wobec Kukiza ( najwieksze stawiaja ci, ktorzy go nie lubia a nawet uwazaja za wroga - sa tacy i po stronie PO i po stronie PiS) urosly. Oczekuje sie od niego programu politycznego i gospodarczego, nawet projektow konkretnych ustaw.

Jakos nikt nie zauwaza, ze dzisiaj czolowe partie polityczne biorace dziesiatki milionow zlotych z budzetu ( i wydajace spora czesc z nich na projekty i analizy) - maja zaledwie haslowe programy nie wypelnione zadna trescia.

Moim zdaniem - Kukiz nie chce "robic balona" ze swoich zwolennikow - i po prostu poswieca ten czas na spotkania z fachowcami od ekonomii czy zagadnien politycznych, przygotowujac program wychodzacy poza JOW-y.

Nie da sie tego zrobic z dnia na dzien - to wymaga co najmniej kilku tygodni przygotowan i konsultacji, podobn ie jak nastepny krok: ustalenie list wyborczych.

Do wyborow jeszcze 4 miesiace - wiec czas na przedstawienie programu bedzie.... gorzej (dla obecnych w Sejmie partii) - jesli ten program Kukiza okaze sie o niebo lepszy - od ich haslowych i czesciowo nie do zrealizowania programow - wtedy bedziemy zapewne swiadkami bezpardonowych juz atakow na "neofitow i populistow" - ale mysle ze elektorat Kukiza sobie z tym poradzi...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

mikolaj

#1485662

Póki co do Kukiza nie mam nic, ani go lubię, ani go nie lubię. Jest dla mnie kimś jto coś mi zadeklarował ale oferty czarno na białym wciąż nie widzę, a na gębę to chłop umarł... Czekam na jego ruch tak jak czekają inni. Ma u mnie pewien kredyt zaufania ale póki co on zamiast rosnąć, maleje poprzez stanie w miejscu.

Niestety fejsa i twittera traktuję jako - no nazwę to środki kontaktów towarzyskich, na pewno nie pozwolę sobie na nich na zawieranie kontraktów bo wyborca-kandydat to jest relacja do zawarcia kontraktu albo nie zawarcia. "Twitterowych polityków" nie mogę traktować poważnie.

 

Piszesz:

"Kukiz nie chce "robić balona" ze swych zwolennikow - i po prostu poswieca ten czas na spotkania z fachowcami od ekonomii"... etc., etc.

Hmmm, chciałabym wiedzieć z którymi ! Komorowski też miał swoich "fachowców"... z WSI. Tusk swoich miał, Kopacz też ma i co z tego wyszło?  "Pokaż mi swoich fachowców, powiem ci kim jesteś"... Zabawa się skończyła, stawką jest Polska, a nie stara mufka po babci...

Czekam na 27 czerwca, choć po 27 raczej dalej będzie oferowanie przez Kukiza kota w worku. A notka... no cóż, zadeklarowałam w pewnym komentarzu, że go rozwinę i puszczę jako notkę i się z deklaracji wywiązałam. Powtórzę też jeszcze raz - to nie jest krytyka, to jest stwierdzenie status quo przez obserwatora. Nic mniej i nic więcej.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1485674

latwiej miec przez facebooka czy tweetera - niz bezposrednio. W Polsce zyje okolo 35 mln ludzi - niech tylko dziesiata czesc z nich bedzie chciala miec kontakt z Kukizem osobisty, niech ten kontakt ( w celu zawarcia "kontraktu"?) trwa tylko 2 minuty - to mamy 14 mln minut czyli... 9722 dni... ponad 26 i pol roku...

Wezmy tez pod uwage rzecz niebagatelna: media pisza o Kukizie - to co chca - a nie to co on chcialby, zeby o nim pisano, nie ma na swoim koncie dziesiatek milionow zlotych - jak egzystujace w parlamencie partie polityczne - wiec jak ma sie kontaktowac ze swoimi potencjalnymi zwolennikami? Pozostaje tylko internet lub osobiste spotkania - to drugie jednak w odniesieniu do ludnosci Polski - jest niemozliwe. Rozne "Breonkobusy" - to propaganda, bo na takie spotkania przychodza tylko zdeklarowani zwolennicy lub przeciwnicy - ludzie nieprzekonani raczej nie...

Z kim spotyka sie Kukiz - jego sprawa - spotykac powinien sie z przedstawicielami roznych opcji, zeby wybrac te najlepsza dla realizacji swoich zamiarow - jesli juz sie one skrystalizuja, bedzie wtedy czas na przedstawienie ich publiczne.

Prawdziwa polityke robi sie w zaciszu gabinetow - a nie na wiecu politcznym...

A co bedzie 27 czerwca? Moze bedzie przedstawiony program - moze nie - czasu do stworzenia takiego programu jest jeszcze sporo, lepiej go dobrze dopracowac, niz serwowac frazesy i kolejne buble.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1485741

Kukiz to V kolumna, realizuje zlecenie baronów w celu osłabienia prawicy.

Rybak odwołuje się do Boga, Honoru i Ojczyzny napominając Kukiza.

Blogerzy NEonu24 są pierwszymi, którym dane jest zapoznać się z tą historyczną wypowiedzią obnażającą grę Służb wokół Kukiza.

Wcześniej czy później Kukiz okaże się wydmuszką służb. Świadomą, albo i nieświadomą...

Oto ten sensacyjny film z pełną wypowiedzią Piotra Rybaka.

http://m.neon24.pl/434aa7f0f03838ea79bf3fafd35b6d64,14,0.png

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uS75O43p_JY

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1485673

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ale tu niestety Contessica wyrabia mu reklame ze niby poruszyl niebo i ziemie opisujac geograficzny zasieg jego niby wplywu.
Contessa bulgarska Polonia ,w ktorej sioe obracasz i reprezentujesz zreszta bardzo mala to nie jest Polonia swiatowa ktora lyka takich Kukizow tak ze nie wciskaj kitow ze ten zakamuflowany PObolszewik poruszyl Polakow na calym swiecie.
Zczynasz byc lepsza od MAX KOLONKO.
Zmien srodowisko zreszta Polonia bulgarska jaka Ty reprezentujesz to w wiekszosci PRLowska komusza banda ktora tam sie jeszcze za komuny usadowila,zreszta Ty ta komuna smierdzisz tu na NP z daleka, wymoglas na Gawrionie poszerzenie jakze ci milej Mysiej 2.
Zawsze tu glosno nawolywalas do cenzury tak ze Twoje wpisy sa warte ni miniej ni wiecej jak wasnie tego odelegowanego z GW do USA Kolonko.
Kto wspiera cenzure na kiedys bedacym wolnosciowym portalu jakim byl NP jest zwykla z PRLowskim naciekiem -nie powiem szmata bo bym ublizyl temu potrzebnemu narzedziu.

PS.Zastrzezenie autorkize nie chce krytykowac skurw..a samo swiadczy o jej miekim kregoslupie.
CONTESSO MOZE W KONSU SIE OPOWIESZ PO JAKIEJ STRONIE TU STOISZ a nie lawirujesz od lewa do prawa.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1485679

(http://niepoprawni.pl/comment/1484879#comment-1484879)

 

Ja żadnej reklamy Kukizowi nie robię bo jak dałam do zrozumienia w notce - zaufania do niego nie mam. Nie chcę również by się powtórzyły takie historie jak z LPR, z PJN itd. 

 

Niestety faktem jest, że Polacy zagranicą głosowali na Kukiza i ja tego faktu z palca sobie nie wyssałam. To można sprawdzić w prasie :

 

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/244187-polonia-glosowala-na-kukiza-drugi-byl-duda-sprawdz-jak-glosowali-polacy-w-poszczegolnych-krajach

 

To można również sprawdzić na stronie PKW, o ile wiesz co to za skrót.

 

Nie pisz pod moimi notkami jeśli obrażają twoją yntelygęcję, ale jeśli już musisz to nie zachowuj się jak kmiot i się nie kompromituj !

EŁFEMINISTO...

:D:D:D

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1485759

Dzisiaj Paweł Kukiz ma urodziny, złóżmy mu życzenia - warto trzymać kciuki za Jego "projekt"

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1485685

Rzeczywiście od 10 maja Kukiz tylko powtarza jeden refren. Za to zza jego pleców wychylaja się niekoniecznie ciekawe postacie. Czy to nie jest aby koronny "myK' slużb i sitwy, by tak zmienić wszystko by zostało po staremu? Nie wiem, ale wątpliwości coraz więcej....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1485690

jechał na emocjach i pokazywał siebie jako naturszczyka, język, mowa ciał i styl jasno pokazywałyże " ja ludzie to jestem prosty chłopak i te wszystkie partyjniaki to mnie po prostu wkur...ją'. Tak skrótowo.

Nie da się grzać na emocjach non stop do wyborów jesiennych.

Wybory parlamentarne to też inna bajka. 

Mieliśmy już śmieszne partie typu przyjaciele piwa etc, bądź przelotnych buntowników zmieniajacych się w czerpiacych korzyści z układu , jak LPR.

Do wyborów jest jeszcze 4 miesiące - sądzę że Emocji nie zabraknie, A Kukiz i jego ekipa wiedzą, że tym razem potrzebny jest także program.

Program jak najbardziej spójny i policzalny - nie kiełbasa wyborcza - potrzebna jest jasna, spójna i czytelna wizja Państwa.

Kukizowi kandydatowi na prezydenta można bylo wybaczyć wiele.

Kandydaci na posłow z Ruchu Kukiza będą musieli odpowiedzieć na wiele pytań - jeśli zatrzymają się na JOWach i wizji samorozwiazania sejmu i nowych wybrorach  to JOW z nimi...

Ale przecież wszyscy logicznie myślący wiedza że JOWY to tylko wytrych... 

Tak naprawdę chodzi O POLSKĘ...

mam nadzieję....

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

STAHS

#1485691

No cóż przykro mi to mówić ale Kukiz to niestety fałszywka czy też jak to się dziś określa - fałszywa flaga. Osobiście ja patrzę na Kukiza to widzę Schetynę, a jak patrzę na Schetynę to widzę Dukaczewskiego. Jednym słowem "układ" wrocławski bawi się na potęgę bowiem Kukiz jest po to by siać dezinformację. No może nie tyle ma siać co sam w sobie jest dezinformacją mającą na celu odciągnąć uwagę obserwatorów od tego co się dzieje gdzieś tam w tle. "Matrix" Made in Poland uwielbia takie gierki i żeby obserwator jeszcze bardziej zgłupiał to dokłada on kolejne dezorientujące "programy" cybernetyczne jak Petru, Balcerowicz czy Hartmann. Wszystko po to by namieszać w głowach potencjalnym wyborcom. Efekt może być doskonały. Wyborcy nawet jakby zaczęli głosować po trochu na każdy "program" owego "Matrixa" to przecież ostatecznie i tak wszystko wróci do niego. A jak nawet ten wariant nie wypali to przecież można wrzucić "program" pt "Eskalujemy konflikt" i w myśl jego zasad działania ów cyborg "Kukiz" wyprowadzi ludzi na ulicę. Tam czekać będą oddziały "NATO" nazywane dla niepoznaki szpicą, które cały czas u nas manewrują i jakoś tych manewrów skończyć nie mogą. Oczywiście w imię bezpieczeństwa oddziały te zaczną pacyfikować podjudzonych przez Kukiza tubylców, media na świecie będą miały o czym trąbić, jak to NATO dzielnie broni demokracji w Polsce i wtedy pojawi się zbawca i mąż opatrznościowy narodu - Grzegorz Schetyna. Na Placu Defilad pod Pałacem Kultury w Warszawie wygłosi on płomienne przemówienie - "Ludu pracujący !!! W poprzednich dekadach władza dokonała wielu wypaczeń i błędów !!! Polska stała na skraju przepaści !!! Ale poczyniliśmy krok naprzód !!! Pomożecie !!!" .. Tak też wszyscy rozejdą się do domów zadowoleni bo coś niby załatwili. A że wszystko zostanie po staremu ??? No przecież po to jest program "Kukiz".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1485697

I to jest najtrafniejsza analiza Kukiza. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#1485702

Wczoraj na salonie 24 pojawila się informacja, że Henryka Bochniarz ma byc jedynką na listach Kukiza. Dyskutującym nie udało sie tej wiadomości sprawdzić, a ich pytania na fejsbuku kasowano lub udzielano wymijających odpowiedzi. Jesli jest to prawda, to gadanie a antysystemowości to tylko propaganda.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1485699

Wiadomość (tłit) o Heni puścił Wojciech Mucha i jeszcze wczoraj skasował: 

"Skasowałem tłit o Heni

Co ją chcą z muzykiem żenić"

https://twitter.com/wojciechmucha

Pudelek niedługo zostanie rzetelnym żródłem informacji w porównaniu do ćwierków.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1485704

Henryka od Lewiatan'ów ma podobno juz przyobiecana "!" w stolicy.

A Bęgowski/Grodzka tez od zielonych umyka, by się  w porę jeszcze zaJOW.ować!

pzdr

p.s.

1.Mnie zadziwia skłonność co poniektórych także na NP, aby Kukizowi dawać taryfe ulgową!

A niby to czemu!?

2. Aby odkryć karty, trzeba je... mieć!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1485703

System wyborczy nie pozwoli PIS samodzielnie zmienić konstytucji, odeprzeć medialnego ataku, etc. Z kim PIS ma zmodernizować Polskę - z PSL czy z SLD ?

Ruch Kukiza to szansa, szansa nic więcej albo aż tyle  

A w kon tekście innych komentaży... kiedy już brakuje argumentów najłatwiej nazwać kogoś agentem... 

Ja też mam wątpliwości - ale z kim ten wspaniały PIS ma odbudować wiarę Polaków w Państwo?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

STAHS

#1485705

Właśnie dlatego, by wysondować co nabardziej zaszkodziłoby ewentualnej 'koalicji naprawy' , będą podpinać różne osoby i sprawdzać reakcję społeczeństwa. Jak opracują taktykę - uderzą ! 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1


#1485714

System wyborczy nie pozwoli PIS samodzielnie zmienić konstytucji, odeprzeć medialnego ataku, etc. Z kim PIS ma zmodernizować Polskę - z PSL czy z SLD ?

Ruch Kukiza to szansa, szansa nic więcej albo aż tyle  

A w kon tekście innych komentarzy... kiedy już brakuje argumentów najłatwiej nazwać kogoś agentem... 

Ja też mam wątpliwości - ale z kim ten wspaniały PIS ma odbudować wiarę Polaków w Państwo?

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

STAHS

#1485706

co poniektórych... aby Kukizowi dawać taryfę ulgową..."

No cóż, są i tutaj admiratorzy Kukiza-patrioty ("bo tatuś-lekarz był polskim patriotą", choć co mają przodkowie do rzeczy - patrz Sienkiewicz), Kukiza-naturszczyka (był już taki nieszczęsny Lepper w Sejmie, nb. dawniejszy rotweiler Millera), Kukiza-jow.isty (jak dzisiejsi platformersi)...

No to - dla równowagi - proponuję (chyba po raz kolejny, bo ktoś zdaje się polecał na Niepoprawnych) - kapitalną analizę Kukiza "polityka" - w wykonaniu Piotra Wielguckiego (oj, nie ma szczęścia ten Paweł do Piotrów - Piotr Rybak, Piotr Wielgucki, Piotr Duda, był chyba jeszcze jakiś Piotr anty-Kukizowy).

A oto link http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

Niestety, bardzo się obawiam, że wkrótce będzie można tylko płakać - nad naszą głupią naiwnością, łatwowiernością, czy lenistwem. 

Serdecznie pozdrawiam - myślących podobnie, jak również - myślących inaczej (pod warunkiem, że myślą samodzielnie ;) )

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1485719

Platforma jeszcze w Sejmie RP - deklaruje Polakom.... JOW-y

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1485707

Kukiz, to jest wyście awaryjne dla wszystkich tych, którzy nie chcą się przyznać, że zostali zrobieni w wała przez PO.
Tak zwane wyjście z twarzą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1485733

1. elektorat Kukiza:  w wyborach prezydenckich poparlo Kukiza mniej wiecej 50/50% sklaniajacych sie w stronr PiS / i skłaniajacych sie w stronę Platformy. Moze Kukiz chce ten stan utrzymac az do wyborów  jesiennych? Czy to jest realnie  mozliwe - watpię . Jednak w obecnej chwili Kukiz przedstawiajac program musial by sie w sposob dość jednoznaczny okreslić - do programu ktorej partii mu blizej i w związku z tym prawdopodobnie stracic poparcie ok. 50% dotychczasowych zwolennikow i wprowadziłby do Sejmu nie tak wielka  reprezentację na jaka wskazuje aktualne poparcie w sondażach. A moze chce zostać "jezyczkiem u wagi" tak jak jakiś duży PSL?

2. Kompetencje Prezydenta i członków rzadu , a takze posłów do Sejmu i senatu nie są w żaden sposob okreslone. Np. psychiatra bierze sie za armie , mając kompetencje w dziedzinie wojskowości moze do zabawy ołowianymi żolnieżykami - i skutki: Polska armia zostaje bez wyższego dowodztwa wygubionego w czasach pokoju w sposob gorszy niz w wielkiej wojnie.   Tak byc nie powinno i nie moze,  jak juz zauwazyl jeden z moich przedmówców. Trzeba dążyc do tego by teoretycznie, naukowo,  kandydat na dane miejsce we wladzach musial sie wykazać , ze takowe posiada przed objeciem stanowiska. Jak to zrobić , to juz inna bajka.

3. JOWy kojarzą mi sie z wyborem nie osób kompetentnych, lecz osób popularnych - np. Doda Elektroda prawdopodobnie lekko wygrala by z mało znanym doktorem wyzszej uczelni w jakimś okręgu. Tu moze sie myle, bo przyznaje się ,że nie mogę rozumowo opanować systemu wyborczego opartego na JOWach. Wydaje mi sie jednak , ze tak jak i z systemami politycznymi kazdy ma zalety i wady i jakkolwiek system demokratyczny jest podobno najlepszym z systemow , to jakoś np. na wojnie nie moge sobie wyobrazić jego poprawnego dzialania.

Tak wiec pozostaje na razie mieć nadzieję , że wybory wygra PiS i utworzy koalicje z ugrupowaniem Kukiza w ktorym przeważą siły proPiSowskie i będzie nadzieja na Polske prawdziwą , taka jaka sobie pewnie wymarzyli Ci Których Juz Nie ma, bo za nią walczyli i i oddali życie.

"życie Ojczyźnie , honor nikomu".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1485752

Wystarczy, ze do wyborow zachowa wstrzemiezliwosc, co do potencjalnych powyborczych koalicji ( za co bedzie atakowany ze wszystkich stron), a przedstawi chocby w zarysach swoj autorski plan zmian.

Co z tego planu bedzie mozliwe - okreslone bedzie po wyborach - a nie przed.

Niekompetencja polskich politykow - to omal narodowa tragedia.

Przyjmujac do pracy chocby sprzedawczynie - wlasciciel sklepu przeprowadza rozmowe kwalifikacyjna, zada zyciorysu, pyta o wyksztalcenie... a politykiem moze zostac kazdy - to jeszcze OK - jesli nie bedzie "wychylal sie" poza Sejm.

Tragedia - to obejmowanie stanowisk ministerialnych przez osoby zupelnie nie znajace danej dziedziny, nie majace zadnego kierunkowego wyksztalcenia, jeszcze wieksza tragedia - to mianowanie "przechodzonych" politykow i ich protegowanych na stanowiska w spolkach skarbu panstwa i na ambasadorow.

JOW-y bronia sie same - prosze sprawdzic w krajach, w ktorych obowiazuja:

-jakos nie wybiera sie wylacznie milionerow czy miliarderow, nie wybiera sie Dod czy Ciciolin ( we Wloszech nie ma JOW-ow - ale byla Ciciolina w parlamencie) - tylko w zdecydowanej wiekszosci ludzi wyksztalconych, ktorzy wczesniej - przed zajeciem sie polityka osiagneli sukcesy w innej dziedzinie. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1485869

Kukiz śpiewał sobie o księże proboszczu, to my teraz zaśpiewamy sobie o Kukizie.

Kukiz POstsowiecki już zbliża się,
już puka do mych drzwi.
Pobiegnę go przywitać,
w mym ręku wino drży.
O, szczęście niepojęte,
Kukiz sam odwiedza mnie.
Sąsiedzie wspomóż rentą,
bym mógł pokazać się.

W spiżarni trzymam koniak,
w lodówce wódki dwie.
Pobiegnę po kieliszki,
Kukiz lubi napić się.
O, szczęście niepojęte,
Kukiz wypił flaszki dwie.
Sprowadzę go po schodach
bo sam wywróci się.

Kukiz wziął do ręki kredę,
napisał S plus B.
Na dole ochroniarze
już niecierpliwią się.
Otwieram drzwi toyoty,
Kukiz chwali mnie.
W swej nysce policjanci
życzliwie śmieją się.

Kukiz ruszył z piskiem opon,
nie zdążył uciec kot.
Zahaczył światłem o słupek
i wyrżnął bokiem w płot...
Ach płaczą POstsowieci,
co widzieli wypadek ten.
Toyota dużo kosztuje,
znów trzeba dać na SB.

Na, na, na, na, na, na, na, na, na, na, na...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1485761

z kwerendy Piotra Wielguckiego na temat Kukiza:

http://kontrowersje.net/potrafisz_polsko_partyjny_baron_z_odzieje_i_esbek_na_czele_antysystemowej_rewolucji_kukiza

Żeby kupować tę "wydmuszkę" trzeba być... dopowiedzmy sobie indywiduslnie.

Dla mnie Kukiz ... never ever!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1485816

Zastanawiam sie tylko nad jednym: skoro ow Raczynski uzyskuje w wyborach lokalnych zdecydowana wiekszosc - to chyba znaczy, ze popieraja go mieszkancy - i to nie raz a kilka razy z rzedu.

Nie daje - jak widac - szans zadnym partia politycznym - czy zdaniem Pani Katarzyny - takie poparcie w wyborach uzyskuje sie latwo i prosto? Czy mozna zarzucac komus (ja odczytuje to jako zarzut), ze na 23 radnych tylko jeden zostal wybrany nie z listy Raczynskiego? Przeciez to wlasnie jest demokracja - czy zatem mamy wrococ na poziomie gmin i miast do list partyjnych?

Kukiz nie jest dla wszystkich - na niego glosuja ci, ktorzy do tej pory nie glosowali lub glosowali bez przekonania.

Jemu wcale nie zalezy na wyborcach PO czy PiS ( i bardzo dobrze) - bo oba te ugrupowania przez ostatnie 10 lat udowodnily, ze nie sz w stanie "przyciagnac" do wyborow wiecej niz 50% Polakow - moze jemu sie uda przyciagnac choc 20% z tej zupelnie niereprezentowanej polowy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1485870

wyborcy takoż "popierali komunę" i to "nie raz, a wiele razy z rzędu".

Dla mnie, zwłaszcza przy znanym charakterze Polaków, taka "jednomyślność" przy wyborze Raczyńskiego jest bardziej niż podejrzana.

Również w świetle ostatnich fałszerstw - podczas wyborów samorządowych.

W każdym razie wiem, że jednomyślnego poparcia w wyborach, jeśli są uczciwe - nie uzyskuje się łatwo, ani prosto...

Jednak - gdy uczciwe nie są - to tak jak z powojennym referendum "3 x tak" - sprawy nie ma!

Na marginesie - w polskiej ambasadzie w Danii przechowywana była do niedawna (już jako relikt) zielona urna wyborcza z owym podwójnym dnem.

Nie mogę sugerować czegoś podobnego w sprawie wyboru władz samorządowych w Lubinie, ale jakoś tak trudno uwierzyć w nagłe, cudowne nawrócenie ludzi, którzy poprzednio korzystali z wszelkich przywilejów stworzonych przez tamten system.

Kto, przy zdrowych zmysłach, chciałby sobie "pogorszyć", lub - co gorsze - utracić.

I te "wspaniałe" slogany Kukiza (o Kukizie?) - że "jemu nie zależy", że "trzeba zmienić wszystko".

No to kto się wówczas "załapuje" na władzę? "Naturszczyki", czy raczej "stare wygi", "starzy wyjadacze".

Kukiz jest "nie dla wszystkich", a dokladnie - Kukiz nie jest dla nikogo..

Im dalej od Kukiza i platfonsów (starszych i "nowszych") - tym bezpieczniej!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1486117

Gdzieś pisałam, że do JOW-ów trzeba dojrzeć. Powtórzyła to "katarzyna.tarnawska"...

Ale... Dojrzeć do JOW-ów to wg mnie m.in. - a może nawet na pierwszym miejscu - umiejętność  wyborców korzystania z już posiadanych narzędzi.

Jednym z takich  "narzędzi" jest np. referendum. Niestety Polak czekał by "dostać" referendum. Aż mu go ktoś "sprezentuje".

 

Kto "sprezentował" referendum Polakom ?

Komorowski !

Kiedy ?

Spadając z fotela !

W jakich okolicznościach?

W geście chwytania za deskę ratunku bo mu fotel spod tyłka uciekał...

 

Komorowski "dał" Polakom referendum ale czy Polacy wiedzą, że im dał coś, co nie jest jego?  Ze "dał" im coś, co jest ICH własnością i prawem, należnymi z Konstytucji?

Nie!  Polacy wciąż  myślą, że Bronek im zrobił łaskę, że pokazał wielkopański prezydęcki gest - no, już dobrze, dobrze, naści wam to referendum...

 

I gdzie tu dojrzałość obywatelska?

 

...Władza Donka, Bronka i Kopacz zrobiła z Polski i z polskości przedmiot - handlu, wymiany. Towar. Paciorki i perkalik za władzę...

Władza "D+B+K" = kundle  (tu  należy się inny epitet ale mnie Gawrion wytnie ;);)) ! Kundle, które musiały się skundlić by dorwać się do szczytu świecznika i na nim pobyć. I Polacy niestety ten świecznik kupili...

Polacy zamiast zawierzyć odwiecznemu instynktowi zachowawczemu nacji, zewowi krwi, uwierzyli i zawierzyli kundlom spod znaku "tu i teraz"  i też zrobili z Polski, a szczególnie  ze swej polskości towar. Dlatego Bóg-Honor-Ojczyzna odstawili na strych albo do piwnicy by być rasowymi europejczykami bo wg kundli przy władzy tylko tacy mają dziś rację bytu.

Dziś już widzą, że toną razem ze swą Platformą choć wciąż niezbyt świadomi są, że toną bo tonie Polska  i rzucają się na JOW-y jak na koło ratunkowe choć jest to jak... start ucznia II klasy podstawówki na II rol studiów uniwersyteckich !

Czyli "luka w edukacji", a właściwie przepaść co najmniej 10-letnia...

... Byliśmy społeczeństwem obywatelskim ale gdzieś ten instynkt samozachowawczy Narodu się podział. Dlatego dziś jesteśmy społeczeństwem frajerów bo byle kundel (np.D+B+K) może Polakom wciskać kit całymi latami.

Dziś kit JOW-ów chce Polakom wcisnąć Paweł Kukiz, który... wciąż nie może uporządkować swych własnych szeregów i właściwie zajmuje się dementacją dementacji.

To by było na tyle.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1486147

Dla niezorientowanych - Kukiz nie poda programu aż do 6 września. Tylko idiota próbowałby wyjeżdżać z programem wcześniej. Dla mniej zorientowanych:
http://jow.pl/senat-zgodzil-sie-referendum-6-wrzesnia-2015/
Dla bardziej zorientowanych: nie spodziewałbym się "programu" także po 6 września.
JOW to jest WSZYSTKO. Jeśli ktoś nie rozumie tego zdania, nie wie czym jest JOW.
JOW to propozycja całkowitego przebudowania państwa, ustroju, mechanizmów polityki. To nie jest "tylko zmiana systemu wyborczego". To praktyczna zagłada obecnego systemu z wszystkimi jego partiami, w tym z PIS w wodzowskiej postaci.
I prezes Kaczyński o tym wie i dlatego nie lubi JOW ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

K.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
(Jean Cocteau)

#1485894

Nie neguję, że mądrze prawił ale o ile idzie o prawdę to prawda wciąż zawiera się tylko w Dekalogu, a reszta to albo interpretacje albo nadinterpretacje czyli albo pieprzenie pod publiczkę albo metoda pieprzenia kotka przy pomocy młotka w zależności od "koniunktury" lub potrzeb mających wpływ na rzeczoną.

 

Senat nie zgodził się. Senat się "zgodził" ! Bo "ten" Senat zgodzi się na wszystko. Nawet na ambasadę RP na Wyspach Bergamutach, na Księżycu i w dupie Maryny jeśli pani premiera sobie zażyczy. Oczywiście po telefonie zaufania z Brukseli, moderowanego przez Berlin.Bez nich pani premiera nawet nie śmie ruszyć się  nawet tam gdzie król chadza piechotą.

 

Kukiz nie poda programu do 6 września a nawet po nim ? No to Kukiz nie jest poważnym, wiarygodnym  graczem, a tylko chce być  języczkiem u wagi,  o którym pisałam w notce i robi w balona swych wyborców! A gdy wejdzie do Sejmu to będzie rozgrywającą starą panną w cyklu

Hmmm... takie coś to Polska ma od kilku lat, a konkretnie od ośmiu -  2 kadencje schizofrenika Tuska+continue niedopchniętej Kopacz z jej równie niedopchniętymi Teresami, Małgośkami itd. i pozostałym orszakiem eunuchów płci wszelkiej i wciąż określającej się i definitywnie określić się nie mogącej bo ustawy zmieniają i zmieniają, i ustawić ich nie mogą. I potem takie dziwolągi podpisuje swymi kulfonami Bronisław Maria, który nawet przeczytać prawidłowo tego co sam napisał w bulu i nadzieji, nie jest w stanie.

Czy z Kukizem Polska ma przerabiać na nowo tusko-kopacz-komorowską erę kamienia łupanego, głoszoną przez tego ostatniego jako 25 lat wolności i sukcesów ?

 

A tak na marginesie - tylko leszcze i frajerzy rzucali się na JOW-y i dostawały zajoba na tym tle. Ostatnio Komorowski i Kopacz stali się najgorętszymi ich orędownikami, nawet większymi niż Kukiz. Hehehehe ! JOW... Dla jednych trampolina, dla innych  ostatnia deska ratunku.

Z tego zjawiska też należy wyciągnąć wnioski...

Do JOW-ów trzeba dojrzeć, a  wielu Polaków wciąż jeszcze nie dojrzało nawet do elementarnie elementarnej prawdy, że polskość to najnormalniejsza normalność !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1485941