Dlaczego prezydent elekt A. Duda nie chciał spotkać się z prez. Ukrainy?

Obrazek użytkownika 2-AM
Kraj

To interesujące pytanie nasuwa się po informacjach, iż prezydent Ukrainy Petro Poroszenko vel Waltzman bardzo chciał spotkać się z prezydentem elektem Andrzejem Dudą ale się nie spotkał. Poniżej kilka przykładowych odpowiedzi na postawione w tytule pytanie do wyboru w zależności od preferencji W.Cz. Czytelników:

a) bo A. Duda uważa, że nie ma prawa mieszać się w politykę międzynarodową do chwili oficjalnego objęcia stanowiska tubylczego prezydenta.

b) bo przecież prez. Poroszenko  spotkał się już z polskim prezydentem ledwo kilka dni (8.05.2015) temu na Westerplatte i szkoda tracić czasu na powtarzanie tego co ustalono podczas tamtego spotkania a co będzie respektowane przez stronę polską

c)  bo A. Duda poczuł leciutki niesmak na widok prezydenta Petro Poroszenki , który stojąc na Westerplatte obok prezydenta Komorowskiego przystrojonego w rytualny biało czerwony kotylionik  przypiął do swojej marynarki CZARNO-CZEWONY kontylionik (informacja specjalnie dla daltonistów i osób nie znających oficjalnych póki co barw państwa ukraińskiego) w pierwotnych barwach OUN-UPA.

d) bo A. Duda nie akceptuje polityki sporej części wierchuszki PiS'u popierającej lub co najmniej siedzącej cicho niczym mysz pod miotłą gdy ich ukraińscy przyjaciele plując Polsce w twarz stawiają kolejne pomniki Stepana Bandery czy podnoszą mit krwawych zbrodniarzy OUN-UPA do godności bohaterów państwa z jednoczesną groźbą ścigania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej wszystkich krytyków tego mitu. Ponoć nawet takie podejrzenia o braku przynależności do fanklubu OUN-UPA przez A. Dudę  wyrwało się Aleksiejowi Puszkowowi, szefowi Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy :)

e) bo A. Duda po naradzie ze swoim "sztabem" uzmysłowił sobie jak duże straty w elektoracie poniesie PiS w czasie jesiennych wyborów gdy ludzie planujący głosować na tą formacje uświadomią sobie jak bliskie i serdeczne stosunki łączą prezydenta elekta a co za tym idzie formacje, która go wylansowała i dała poparcie z "drogim Petro", i że panowie dogadają się po cichutku a oficjalnie by przyklepać te ustalenia spotkają się dopiero po jesiennych wyborach gdy ewent. zniesmaczenie elektoratu będzie przysłowiową musztardą po obiedzie.

f) bo A. Duda miał zbolałe gardło po wyczerpującej kampanii i nie miał siły odpowiedzieć dziarskim głosem jak tradycja nakazuje na rytualne pozdrowienie ze strony Petro Poroszenki brzmiące "Sława Ukrainu!" odzewem: "Herojam sława!"

g) bo za politykę zagraniczną będzie odpowiedzialny ktoś zupełnie inny niż A. Duda a chwilowo osoby tej nie było pod ręką albo uznała ona, iż nie czas na ujawnienie relacji w przyszłej kancelarii prezydenckiej

h) bo A. Dudzie nie smakują kanfiety koncernu ROSHEN jakimi na spotkaniu zamierzał go częstować Petro Poroszenko

i) bo A. Duda obawiał się, iż Petro Poroszenko może wziąć przykład, ze swojego wielkiego rodaka Stepana Bandery, który również potrafił okazywać "prawdziwą męską przyjaźń" z czego ponoć był słynny w czasach swojego uwięzienia.

j) bo A. Duda nie dostał zgody od swoich protektorów na spotkanie (o ile ich posiada i respektuje ich wytyczne)

k) bo A. Duda usłyszał zapowiedź ukraińskiego premiera Arszenika Jaceniuka, który ogłosił jednostronne moratorium na spłatę przez Ukrainę swoich długów w myśl zasady "spłacimy kogo będziemy chcieli i kiedy będziemy chcieli i o ile będziemy mieli na to pieniądze" (LINK) podczas gdy decyzją polskiego prezydenta i rządu Polska ledwo przed chwilą wsparła Ukrainę skromną, okrągłą kwotą 100 milionów euro powiększając swoje zadłużenie w pierwszym kwartale 2015 o blisko 26 miliardów złotych (LINK) co stanowi swoisty rekord i niekwestionowany sukces na skalę wręcz światową.

l) bo Chuck Norris w tajemnicy powiedział A. Dudzie, że zamierza osobiście odwiedzić bandrowców i wytłumaczyć im to i owo a polscy kibice tez zapowiedzieli, że powitają w Warszawie odpowiednio patrona OUN-UPA i jego świtę.

No cóż. Jest kilka opcji do wyboru, może komuś przyjdą do głowy i inne bardziej ciekawe.  Jak widać z komentarzy (LINK) spotkanie zostało "tylko przełożone" znaczy, że prędzej czy później dojdzie do niego nawet  "bez wiedzy i zgody" obecnego elekta A. Dudy..

P.S.

Poniżej zebrana do kupy lista obietnic wyborczych prezydenta elekta jakie składał w toku kampanii wyborczej (jak widać część już w ledwo 2 tygodnie od daty wyboru staje się nie aktualna):

– na każde dziecko da po 500zł /mc

– nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika

– reaktywuje Stocznię w Szczecinie

– anuluje wiek emerytalny 67 i przywróci 65 [ A. Duda już się wycofał z tej obietnicy wyborczej i dla radia RMF FM mówi o min. 40 latach stażu pracy jako podstawie do emerytury ]

– zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci

– obniży VAT do 22%

– da prace młodym i mieszkania socjalne na start

– pensje pielęgniarkom i całej służbie zdrowia podwoi

– przewalutuje kredyty frankowe

– zwiększy 3 krotnie kwotę wolną od podatku

– podniesie renty i zwiększy emerytury

– podniesie najniższą krajową do poziomu UE

– podwoi nakłady na polską naukę

– zrepolonizuje banki

– opodatkuje hipemarkety i banki

– lekarz i dentysta będzie w każdej szkole

– przedszkola będą za friko

– obniży CIT z 19 do 15% dla przedsiębiorstw zatrudniających min. 3 osoby

– wycofa Polskę z pakietu klimatycznego

– stworzy system obrony terytorialnej kraju

– zlikwiduje NFZ a pieniądze przekaże wojewodom

– zapewni wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek

– ochroni lasy państwowe zapisem w Konstytucji

– będzie bronił złotówki przed Euro

– będzie bronił polskiej ziemi przed wykupem

– będzie aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu

– wyrówna dopłaty bezpośrednie dla rolników

– da im też rekompensaty związane z embargiem rosyjskim

– dokona zmian dotyczących ustaw śmieciowych.

– da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci

– zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasową szkołę podstawową i 4-letnie licea

– bankowy tytuł egzekucyjny zlikwiduje

– zwiększy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi

– rozwinie budownictwo mieszkaniowe

– odbuduje polski przemysł

– pałac prezydencki będzie otwarty dla wszystkich 24/7

– powoła Narodową Radę Rozwoju

– powoła Radę Przedsiębiorczości

– usprawni i uskuteczni dyplomację

– stworzy bezpieczeństwo energetyczne

Dla porządku warto sobie gdzieś zapisać te obietnice bo co najmniej od paru latek panuje taki dziwny obyczaj, że po wygranych wyborach partie polityczne i ich liderzy zwykle usuwają ze swoich stron internetowych programy i  swoje deklaracje wyborcze a partyjni liderzy łapani za słowa przez złośliwych (mających wystawiony przez zamawiającego tzw.  „kontrakt” na polityka) albo pamiętliwych dziennikarzy przypominających im ich wypowiedzi robią wielkie oczy albo tak jak pewien chyba najbogatszy w naszym kraju geodeta sprawujący swego czasu funkcje ministra skarbu (specjalista od prywatyzacji stoczni inwestorami Kataru) a obecnie prezes nie istniejącej póki co elektrowni atomowej z atomową pensją na poziomie 120.000 zł miesięcznie, oświadczają z rozbrajającą szczerością , że w kampanii wygaduje się różne rzeczy („kampania rządzi się swoistymi prawami”) ale nie oznacza to, iż trzeba je potem realizować.  Jak widać sporo tego dobrego się uzbierało. Można by zaśpiewać za Izabellą Trojanowską „Nie łam głowy jak ty to uzbierasz. Wszystko hurtem możesz dać mi teraz..” no i kto za to zapłaci. Z drugiej strony wygląda na to, iż nasz szanowny elekt pomylił funkcje prezydenta i premiera jako, iż znacząca część owych decyzji wynika  z uprawnień rządu a nie prezydenta.  No cóż trzeba trochę poczekać bo jak mówi stare biblijne przysłowie „po owocach ich poznacie”.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:5)

Komentarze

W internecie i w TV zaczyna się festiwal rozliczania prezydenta elekta dr Andrzeja Dudy z obietnic wyborczych,

a te ktoś jeszcze pamięta?

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – będzie podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do kraju i inwestować
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją

i tu więcej:

http://rozliczplatforme.pl/obietnice_po/lista/pix,1

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1483289

Bo te czerwone ścierwa, liczą że społeczeństwo już tych obietnic nie pamięta, tak pięknie wypowiadanych przez Tuska, i jego żydo ubecką świtę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1483292

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

po wyborach wszystko wróci do normy.

Częściej też będą się pokazywać Jarosław z Antonim.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Kazek

#1483375