Fukushima - który reaktor "idzie w misia" 1-szy? robimy zakłady

Obrazek użytkownika 2-AM
Świat

Wygląda na to że można zacząć stawiać u "buków" który reaktor zrobi wielkie "bum!". Według najnowszych doniesień z rana 27.03 wynika że w reaktorze nr 2 (R2) poziom skażenia wody przekracza normę 10 milionów razy (nie wiemy tak na pewno czy chodzi o wodę w rdzeniu czy o wodę wyciekająca spod osłon pod reaktorem - w takiej wodzie 2 doby temu skażono 2 ludzi którzy kładli kable zasilające pod R3 - jeśli ta woda wyciekła z rdzenia to nie można całkowicie wykluczyć że rdzeń się topi i radioaktywna pulpa przenika do wody, która wycieka z uszkodzonych osłon do zbiornika poniżej reaktora).

Poziom emisji promieniowania w powietrzu okolicy bloku R2 wynosi już 1 Sivert (witamy w Czarnobylu?). Roczna dawka dopuszczalna dla człowieka to 100-150 miliSivertów przy czym TEPCO podniosła ją dla swoich pracowników (terminatory chyba jakieś) do 250miliSivertów. Problem w tym że te 250 miliSivertów to ilość którą może przyjąć człowiek w całym roku a teraz mamy dawkę 4 razy większa emitowana w ciągu ledwo godziny czyli jeden pracownik może przebywać w okolicy R2 ok. 15 minut i już ma roczną dopuszczalną dawkę.

O skażeniu wody w morzu szkoda nawet gadać - jakieś 1850 razy ponad normę (głównie jod 131 i cez 137). Jod to nie problem bo okres połowicznego rozpadu to tylko 8 dni ale z cezem jest inna sprawa (czekamy na stron o plutonie nie wspominając). Najpewniej już niedługo japońscy rybacy zaczną poławiać w morzu nowe ciekawe gatunki ryb ("czerna woda , slepe ryby, jedowate potwory" - jak głosił tekst pewnej czeskiej piosenki).

P.S temat jest rozwojowy i jak mawia "Jurek" - "będzie się działo !"

Dane za Interia wdg.
http://fakty.interia.pl/raport/kataklizm-w-japon...

P.P.S
Ciekawe zbiorcze podsumowanie prof M. Dakowskiego (zamieszczone na NE - chyba jest i na NP ale nie mam czasu szukać i linkować) podsumowujące nasz stan wiedzy sprzed 24h.
http://dakowy.nowyekran.pl/post/8102,fukushima-1...

P.P.P.S moje wcześniejsze rozważania na temat sytuacji w Fukushimie (część ma charakter historyczny w świetle nowych faktów nie znanych w chwili pisania artykułów)

http://niepoprawni.pl/blog/2456/atomowe-klamstwa...
http://niepoprawni.pl/blog/2456/fukushima-brudna...
http://niepoprawni.pl/blog/2456/skazenie-radioak...

 

UPDATE na godz 18

Według szefów TEPCO oni się pomylili i te skażenie wody w R2 10 milionów razy to pomyłka (chyba) i faktycznie to jest tylko 100 tyś razy czyli 100 razy mniej. Oczywiście mamy w to wierzyć i się cieszyć. 70 lat temu szef TEPCO po takiej "pomyłce" popełnił by honorowe sepuku.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przecież ten artykuł powinien być na SG! Proszę go koniecznie wrzucić na nE - może choć tam go admini zauważą. Nie pojmuję, co nimi kieruje, kiedy ustalacją ranking ważności spraw
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147249

Co nimi kieruje? Czas. Czas, droga Sigmo! Powiem szczerze, że jestem znużony odpowiadaniem w kółko na te same zarzuty. A tak na marginesie: ten artykuł i tak był na SG. Teraz jest w dziale "Redakcja poleca"...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147262

O, przepraszam, ale dopiero byłam wówczas wlazłam na Niepoprawnych , a tu taaki artykuł w krzakach ;)
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147268

Uważają, że mamy coś z głową???
Opinią ważną, naukową -
stwierdzono, że to są zabawki
i można z pomocą sikawki
zgasić reakcję atomową!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#147283

www.paa.gov.pl mierzy skażenie naziemnymi stacjami ASS-500 które są może i czułe ale ich detektory są ukierunkowane na detekcje fal gamma (długie fale). Chwilowo nikt w okolicy nie zdetonował głowicy bojowej to i promieniowanie gamma słabe na poziomie tła. Nas niepokoić powinny zanieczyszczenia radioaktywne emitujące fale krótkie emitują fale w zakresie alfa (milimetry) i nieco dłuższe beta(do paru metrów). Są one znacznie groźniejsze bo mimo że krótsze to o większej energii. W przypadku wciągnięcia do płuc lub przełyku cząstek emitujących promieniowanie alfa dokona tego czego i gamma by nie mogło i to że zewnątrz można by się przed nim ochronić kilku krotnie złożona gazetą to przecież w środku organizm ten sposób nie przejdzie. Nie wiemy nic na temat skali zanieczyszczeń emitujących alfa i beta i jego rozkładzie oraz szacunkowych prawdopodobnych emisjach wynikających z aktualnej prognozy pogody (wiatry + emisje z Fukushimy)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147298

Z najnowszych wieści - pracownik ,któremu przy badaniu radioaktywności wody przy reaktorze, wskazówka wyskoczyła poza skalę 1000 milisievertów, po prostu dal nogę.
Specjalnie mu się nie dziwię.
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147300