Nowoczesna PRL, czyli powrót do przeszłości…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Platforma tonie, ale spektakl teatralny nadal trwa. Teraz na pokładzie PO odgrywane są wyłącznie groteskowe skecze i to dla tych, którzy liczą na pojawienie się jakiejś cudownej broni - wunderwaffe Platformy ! Taki więc był dzisiejszy spektakl , czyli kolejna odsłona walki o utrzymanie władzy przez tych samych ludzi, którzy zbudowali sobie Zielone Wyspy w teoretycznym państwie. W tym spektaklu wystąpili banksterzy, beneficjenci okrągłego stołu, grabieżczej prywatyzacji, w tym zwłaszcza prywatyzacji banków oraz wierni do końca Bronkowi i Platformie pretorianie. Dziś ogłosili powstanie „nowej” partii politycznej - lecz ze starymi twarzami macherów III RP, uwikłanych w interesy banksterskiego lobby. O innych uwikłaniach członków „nowej” partii wspominać nie warto, gdyż ogólnie wiadomo, kto wydaje władzy dyspozycje w teoretycznym państwie. Mówił o tym w wywiadzie świadek koronny o ps. Masa….

Tak więc na czele „nowej” partii znalazł się nikomu nieznany Ryszard Petru (*), czyli złote dziecko złotego wieku polskiej ekonomii. Petru, to młodzieniaszek (bo wcale nie starszy od wojewódzkiego młodzieńca, u którego Bronisław miał okazję wypowiedzieć się o seksie grupowym oraz o maryście ! ), a poza tym - osoba nieskazitelna, niezwiązana z żadną partią. Petru mógł więc założyć w dzisiejszym spektaklu, na okoliczność powołania partii pt. Nowoczesna.PL - maskę Wkurzonego. W tej masce R. Petru wygłosił na Torwarze pełną żaru orację: Wkurza mnie to, co się dzieje w Polsce ! Wkurzają mnie bramki na autostradach, wkurza bezsensowna debata o ochronie zdrowia, bo nic z niej konkretnego nie wynika, nic się po niej nie dzieje, czy promocja systemu taniej siły roboczej w Polsce. My jesteśmy dumni, że jesteśmy tani, a potem ludzie dziwią się, że zarabiają dwa tysiące. Wkurza mnie to, że obecnej klasie politycznej już nic się nie chce. Są zadowoleni, uważają, że reszta sama się będzie toczyła — stwierdził Petru, podkreślając że „nie widzi grupy osób, która chciałaby zmieniać ten kraj”...

Nie wiem do kogo przemawiał Petru na konwencji partii NowoczesnaPL, ale ewidentnie musiały być to osoby, które kompletnie utraciły kontakt z rzeczywistością. Jest więc prawdopodobne, że Petru przemawiał do czubków, którzy nie zauważyli, że za maską Wkurzonego ukrywa się nie tylko stary bankster ale i sam Balcerowicz, który choć odszedł - niespodziewanie powrócił ! Bo przecież nie dalej jak dwa tygodnie temu Ryszard Petru poparł Bronisława Komorowskiego, oświadczając ! : Ja się czuję bardziej komfortowo z takim prezydentem ! Warto dodać, a czego nie zauważyli zebrani na Torwarze, że po tym oświadczeniu Petru, dwie godziny później Bronisława Komorowskiego poparł także Leszek Balcerowicz - inny współzałożyciel stowarzyszenia ( a dzisiaj już partii) Nowoczesna.PL !

Zatem na naszych oczach, na tonącej Platformie zbudowana została przez starych wyjadaczy tratwa ratunkowa. Na tej tratwie – obok Petru jest już Balcerowicz (b. członek PZPR i pracownik Instytutu Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR) a zarazem współtwórca III RP oraz Władek Frasuniuk – nie tak dawny obrońca układu rządzącego III RP i Bronka. Dokładnie 15 maja Władziu przekonywał w TV24 , że „trzeba na niego zagłosować z zaciśniętymi zębami”. Co się z Władkiem stało, że już 31 maja stanął po stronie Wkurzonych, czyli Nowoczesnej. PL, która chce dokonać radykalnej zmiany systemu ?

Ryszard Petru pytany, kto w istocie ukrywa się za tratwą ratunkową dla Platformy Obywatelskiej odpowiada, bez zmrużenia okiem: „Proszę, unikajmy etykietek. Czytam dzisiaj, że powstaje partia Balcerowicza i Petru, a to jest przede wszystkim inicjatywa młodych, energicznych ludzi, którym się coś chce…

A co się chce młodym ludziom, których tak jak Petru wkurzają bramki na autostradach i bezsensowna debata o ochronie zdrowia ?! Oni chcą likwidacji tych bramek ! Tego właśnie chce nasza energiczna młodzież, której Kopacz nie chce zrobić na rękę ! Tak, jak na rękę zrobił im kiedyś Donald – nasz Król Europy, który zlikwidował bramki na okres letniego wyjazdu z gdańskiego Wybrzeża ! O to więc będziemy walczyć u boku Petru, Balcerowicza i Frasyniuka ! Będziemy też domagać się, by skończyła się wreszcie bezsensowna debata o ochronie zdrowia ! Skoro ochrony zdrowia nie ma w teoretycznym państwie – to o czym tu dyskutować ?!

Petru ujawnia też konkretny program partii założonej wspólnie z panem Władkiem i Balcerowiczem, który musiał wrócić: „Chcemy zmiany odważnej, konstruktywnej, nowoczesnej, lepszej !” „Zmiana odważna, konstruktywna, nowoczesna i lepsza” to zaiste program konkretny i w dodatku rewolucyjny. To program na miarę Nowoczesnej PRL ! Bo właśnie taki program zamierzał wprowadzić tow. Leszek Balcerowicz za komuny, jako pracownik Instytutu Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR ! Ale wtedy już nie zdążył…  

Po wyprowadzeniu sztandaru PZPR nie zabrakło zapału Leszkowi Balcerowiczowi, by tak unowocześnić III RP, by dziś znów stanąć na czele nowej partii, wkurzonej na to co się dzieje w Polsce ! Jest zatem zrozumiałe, że Balcerowicz musiał założyć maskę Ryszarda Petru – skromnego bankstera, aby kolejny raz uratować postkomunę.

O tym misternym planie ratunkowym dla Platformy Obywatelskiej wypowiedział się wcześniej kolejny, zasłużony dla społeczeństwa gwiazdor PO, senator Jan Filip Libicki. Dodajmy, że Libicki ( w trosce o budżet, w tym zapewnienie środków na kolacje u Sowy) pozbawił emerytów darmowych leków :( http://www.se.pl/wiadomosci/polska/senator-po-chwali-sie-w-internecie-ja-zabralem-te-darmowe-leki-emerytom_416766.html ).

Teraz sen. Libicki znalazł receptę na odzyskanie wiarygodności Platformy, przez ponowne zbałamucenie społeczeństwa, gdy nie udał się manewr Bronisława z reformą emerytalną: Żeby nie wyszło tak jak z nową emerytalną propozycją PBK. Rozumiem, że nie chcąc wiązać rąk następcy Kancelaria ją wycofuje, ale wychodzi niestety na to, że propozycję tę złożono czysto marketingowo. Co więc trzeba zrobić dalej? Moim zdaniem trzeba wiarygodnie zaabsorbować do PO program Ryszarda Petru. A najlepiej jego samego! Naszego nowego kandydata na niezależnego i mocno umocowanego wicepremiera od spraw gospodarczych, deregulacji i ministra finansów !

Program ratunkowy Platformy Obywatelskiej jest więc prosty jak budowa cepa. PO uzyskuje 20 procent w wyborach, wkurzeni z Nowoczesnej PRL kolejne 20 procent (licząc, że na program „zmiany odważnej, konstruktywnej, nowoczesnej i lepszej” dadzą się złapać zwolennicy Kukiza ) i władza nadal jest w rękach tej samej partii ! W tej sytuacji L. Balcerowicz ( w masce R. Petru) zostaje znów wicepremierem i zachodnie banki nadal mogą doić głupich Polaków...

Bo właśnie do tych Polaków skierowany był dzisiejszy spektakl na tonącej Platformie pt. Nowoczesna. PL. Nie bez powodu Platforma powtarza więc, że musi powrócić do swoich korzeni. A są to korzenie największego przekrętu, jaki znała Polska...

(*)Ryszard Petru w wieku 25 lat został doradcą wicepremiera Leszka Balcerowicza (1997). W latach 2001-2004 pracował w Banku Światowym, potem był głównym ekonomistą w BPH, dyrektorem BRE Banku, PKO BP (główny ekonomista). W latach 2011-2014 był partnerem w globalnej firmie PricewaterhouseCoopers.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:23)

Komentarze

Witam

Mają rozrywkę.

Znurzeni kręceniem lodów, mogą teraz pokręcić kalejdoskopem.

Tylko "elementy" coraz brudniejsze.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1482259

Khazyrskie ssyny robia wszystko zeby zniewolic POLAKOW

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1482281

wczoraj w TVP Info Petru poradził siostrze zarabiającej 2000 złotych znaleźć lepsza prace...okazało się, ze powodem nieznalezienia lepszej pracy przez ta panią jest jej życiorys! Potem się poprawił i dodał, ze chodzi mu CV tej pani, w którym należy szukać całej przyczyny tych niskich zarobków!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

z ujścia Menu do Renu

#1482286

"Złote dziecko" rumuńskiej diaspory w Polsce to taki sam "wkurzony" jak Frasyniuk, Olechiowski czy - przepraszam za słowo - balcerowicz. On jest jedynie wkurzony na Komorowksiego i sitwe PO, że przez ich nieudolnośc możliwości okradania Polski zmniejszaja się...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1482301

Ale chyba będzie przeciekać....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1482464