Marsz Niepodległości - przedwyborczy tryumf

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Po kilku latach Marsz Niepodległości (organizowany przez Ruch Narodowy) osiągnął niekwestionowany sukces. Dziesiątki tysięcy uczestników, ciekawy program itp. Tzw Kolorowa Niepodległa rozlazła się już dawno. Zwróciłem w tym roku na ton mediów: dostrzegły, że zadymiarze nie są częścią Marszu, że marsz to wielu spokojnych ludzi itp. W TVN Info najpierw pojawiło się info, że narodowcy walczą z Policją, potem zmienili narodowców na chuliganów. Najpóźniej zaskoczył Polsat News. Telewizja Trwam relacjonowała zaś przebieg Marszu, że jakieś oświadczyny były, przemówienia puszczała, dawała wywiady. Tamci zaś tylko pokazywali zadymę: Policja zmagała się z parudziesięcioma zadymiarzami. Kto to był? Ponoć bojówka lewacka wyskoczyła na Marsz, z Marszu z kolei prawa extrema pogoniła lewaków i potem naparzała się z Policją.

TVP Info puściła wypowiedz Dariusza Lorantego, byłego policyjnego negocjatora i autora książek o tematyce policyjnej. Nie zostawił on suchej nitki na taktyce Policji. Powinna ona wysłać 2 radiowozy i kordon przed Marszem, które by spychały zadymiarzy z trasy. Gdzie było rozpoznanie policyjne grup zadymiarzy? Albo - jeden kordon z jednej strony, drugi z przeciwka i kęsim. Red. Łukasz Warzecha trafnie pokazywał nieudolność policyjną. Co innego ściąganie spodni Wiplerowi a co innego pałowanie rozrabiaków. Policja nie radzi sobie z chuliganami i dlatego woli pałować przyzwoitych obywateli.

Dodam, że Policja atakowała uczestników Marszu udających się z Warmii i Podlasia. Wielokrotne kontrole drogowe itp. Całą ta agresja nie byłą skierowana przeciw chuliganom, a przeciw uczestnikom i organizatorom. Nie dotarła część Straży Marszu, zatrzymana po drodze.

Widać jednak, że konsekwentnym i sensownym działaniem można wiele wywalczyć, nawet w obliczu medialnych szczekaczek. W tym roku prof Krzemiński bezsilnie fukał i jeszcze Rolicki. Ale to słabe było.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:31)

Komentarze

Zdumiewająca była ta zmiana retoryki ! Chyba wszyscy zauważyli.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1


#1450170

Zdumiewająca i zastanawiająca. O co może w tym chodzić? Być może bardziej przychylnym (niż dotychczas) mówieniem o RN chcą zabrać kilka głosów PiSowi, ale trochę się obawiam, że to jednak jakiś bardziej inteligentny/wredny plan wymierzony bezpośrednio w RN...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1450296

przygotowuje sie do wprowadzenia zakazu organizowania Marszu Niepodległegści. Żydoniemieckoruski rząd okupacyjny w Polsce bezwzględnie niszczy Polskość w każdym jej wymiarze. Od gospodarki, kultury i wszystkich innych dziedzin naszego zycia do tej najważniejszej kwestii naszej wolności, niepodległści i suwerenności. Walka z Polskością i wszystkim co choć trochę pachnie POLSKĄ , wchodzi w decydującą fazę. Na ŁOnecie już ukazała się  informacja, że to ostatni taki marsz Niepodległości Warszawie, okupacja stała się faktem.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-1
#1450173

W tym samym tonie piał w TVP INFO czerwony wilk z SLD. (nazwiska nie pamiętam)

Piłował się, że jak jego kumpel - Wierzbicki będzie dziońdził stolycą, 'to się skończy".

Tylko, że badziewiak sobie nie zdaje sprawy z tego, że to żadna łaska wydać zezwolenie na manifestację.

Takie teksty to jawna prowokacja, bo wyzwalają agresję.

Oliwa do ognia.

 

 

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1450174

dla obronnosci kraju, ktorzy byli architektami tej kacpaskojewrejskiej wojny przeciw Polakom.
Wlasnie zydostwo w postaci Geremka Michnika itd. chcialo ,zeby jeneral zrobi porzadek z dzika rewolucja ,dzika bo nie zydowska.
I teraz te same gudlajskie media podjudzaja i mowia o zakazie protestu przeciw jedynie slusznej wszawej gudlajkiej wladzy.
Toc to demokracja w ich wydaniu to zakaz wolenego slowa i mozliwosci protestu przeciw niewoli.

I co prawda w oczy kole? paluja wciaz mnie te same gudlaje i ich POmioty.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7
#1450179

Może mówią że ostatni, bo usłyszeli zapewnienie Andrzeja Rozenka, że jak on zostanie prezydentem Warszawy to skończy z tymi Marszami Niepodległości :)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1450181

... z tym zakazem Marszu. Chodzi o nakrywkę do sukcesu Ruchu Narodowego mającą siać kłamstwo, że uczestnicy Marszu coś źle robią.

W rzeczywistości jałowa gadka, bo po pierwsze zadymiarzy by przybyło, bo doszli by autentyczni przeciwnicy terroryzmu zdradzieckiej i antynarodowej, obcej waadzy, a po drugie, to już są ostatnie podrygi tego skompromitowanego nierządu, co to mógł jeszcze z rozpadającym się PiSem sobie robić ustawki i wygrywać, a ale z Ruchem Narodowym już nie wygra.

miarka

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1450177

Bardzo dobrze, że byli Goście z kilku państw zachodniej Europy.

tusk będzie się przed makrelą gęsto tłumaczył.

Pewnie nie będzie dzisiaj miał spokojnego snu.

Dzisiejszy Marsz był wyjątkowy, bo prawdopodobnie będzie z niego relacja w zagranicznych środkach masowego przekazu.

Pedo - ojropa chyba dostała cykora po tym , co zobaczyła.

 

 

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1450178

To mógł być lepszy numer niż w Smoleńsku.
Zatrzymanie 100 tys. ludzi na wyjściu z gardzieli mostu przed Rondem Waszyngtona i "dopychanie" ich od tyłu w celu osiągnięcia większej gęstości na moście może - choć nie musi - świadczyć, że ktoś chciał zarwać cały most pod obciążeniem dynamicznym około 10 tys. ton czyli przekraczającym przynajmniej 5 krotną nośność mostu i wiaduktu.
 
Ciekawe, jak to było naprawdę?
 
P.S. 30t - Nośność wiaduktu wg znaku w 1971r.
Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1450188

tego mostu nie zarwa
30t to max cienzaru pojazdu jaki moze wjechac badz przejechac przez ten most.
Ale reszta sie zgadza chodzilo o spowodowanie smimierci przez zagniecenie ,co by bylo pretekstem do dzialan.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#1450198

Głupota czy działanie przemyślane? Ciekawe, jak to było naprawdę?
 
Moim zdaniem to na moście Poniatowskiego mógł być dzisiaj wystrugany znacznie lepszy numer niż w Smoleńsku. Mógł się on sprowadzić do egzekucji wszystkich bądź prawie wszystkich młodych narodowców.
Zatrzymanie 100 tys. ludzi na wyjściu z gardzieli mostu przed Rondem Waszyngtona i "dopychanie" ich przez godzinę od strony Powiśla (od tyłu) w celu osiągnięcia większej gęstości na moście może - choć nie musi - świadczyć, że ktoś chciał zarwać cały most będący pod obciążeniem dynamicznym około 10 tys. ton czyli przekraczającym przynajmniej 5 krotną nośność mostu i wiaduktu pozbywając się w ten prosty sposób wszystkich bądź prawie wszystkich młodych narodowców.
 
Ciekawe, jak to było naprawdę? Do sprawdzenia potrzebne są dane konstrukcyjno-wytrzymałościowe mostu i zdjęcia z góry, co do oszacowania wypełnienia jezdni i chodników (stąd zakaz dronów?)
 
P.S. wg znaku z 1971r. nośność wiaduktu to tylko 30t a dł. przęsła to niecałe 50 mb.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1450199

No kto?!
"Narodowcy"-putinowcy w porozumieniu z POlicją.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1450415

Dla Putina i za jego pieniądze:(:(:(
Na spółkę z tymi, co stoją tam, gdzie stało ZOMO, czyli z POlicją i reżimowymi mediami.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1450413

...., :-)))) !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1450419

...że został postrzelony kulą gumową (taki nieczuły, ale też... nie kąpie się zbyt często:):):)). No to się sfotografował. Kulę jakoś też znalazł (wrócił na ulicę, czy co?) i pokazuje... Błazen!
Słuchałem sobie dla zabawy (bo patrzeć nie było na co) TVN 24. Zawisza zdawał relację na żywo. Podobno nawet zatrzymał własnym ciałem czołgi... pardon... sikawkę. Nie zauważyłem, żeby chwalił się postrzałem.
Razem ze Słomką zbierają bandę komediantów i, co gorsza, pracują nad destabilizacją Polski.
Dla Rosji i Niemiec (to przecież wspólnicy) bo niby dla kogo (ich samych, "planktonów", nie licząc)?
Jest afera, że niby młody Wildstein rzucił sie po pijaku na Wasiukiewicza i butelką "otworzył mu ranę na głowie" (tę, odniesiona na Marszu Niepodległości"). W tym czaie żona Wasiukiewicza... próbowała zrobic mu zdjęcie:):):) Potem Wikdstein chciał "dobić go (Wasiukiewicza) szklanką"... Szkoda, że nie po snajpersku - kieliszkiem:):):) Opowiada o tym Zalewski, beztalencie, alkoholik, który przepie.dolił miliony na "Historię Roja" (i kreuje się na ofiarę, choć okradł wszystkich i teraz działa jak klasyczny żebrak).
To cyrk Putina.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1450424

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1450439

... zaś stronie sreberka (nawet sreberko jest trójwymiarowe) działa Widlasty. Prowokator no name:):):)
Nie taki znów "no name":):):)
Nie istnieją bezinteresowni prowokatorzy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1450443

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rzeczywiście mam interes.

Włożyć srebrnika na kowadło, pierdyknąć 10 kg młotem i  przetopić to jewrejskie ustrojstwo na aparaty dentystyczne dla biednych dzieci.

POLSKI SREBRNIK, TO DWA ŚNIADE KURDUPELKI,  PAJACYK "K" i PAJACYK  "Z" (czyli awers i rewers) UDAJĄCE ZŁOTÓWKĘ.

- oto słowo TzW

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1450445

... jak i gdzie NKWD aresztowało Wata i Broniewskiego?
Czy przypadkiem nie w knajpie?
Klasyczna prowokacja.
PS
Ciekawy w tym kontekście jest przypadek Wiplera.
No, ale on był tak nagrzmocony, że spał przed "interwencją" pod scianą (co widać na nagraniach z monitoringu)... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1450441