Gorąco wokół B.Komorowskiego.

Obrazek użytkownika rejms
Kraj

 Jak bumerang rzucony „na ratunek”  ‘urzędującemu’ dozorcy żyrandola, po zatoczeniu – jak to bumerang, wielkiego łuku trafił w tego którego miał osłonić.

  Tygodnik ‘’Wprost” znany z sympatii do p.Prezydęta /nowa pisownia z kół zbliżonych do żyrandola/ a być może „lekko zaszantażowany” zamieścił coś czego wszystkie media unikały jak diabeł święconej wody. To ‘coś’ to ni mniej ni więcej tylko informacja o aneksie do Raportu likwidacji WSI, miało to pogrążyć i dobić Autora ‘aneksu’ a tymczasem wywołała ‘wilka z lasu’ w osobie dozorcy żyrandola i związane z ‘wilkiem’ afery.

  Afer, w których przewija się znane nazwisko B.Komorowski jest dość dużo, większość w powiązaniu z post sowiecką WSI, co może tłumaczyć dlaczego tenże B.Komorowski jako jedyny /z postsolidarnościowych partii/ głosował przeciw rozwiązaniu reliktu minionej epoki jakim były WSI, być może z ‘miłości’ do służb albo nie miał wyjścia.

  Co do afer to było ich trochę co dla chętnych i ciekawych nie jest problemem znaleźć w necie i zapoznać się z nimi a dla porządku wypada w telegraficznym skrócie niektóre przedstawić:

- różne niewyjaśnione, **wpłata pieniędzy (260 tys.DM do tzw. "Banku Palucha" za pośrednictwem płk. Janusza Rudzińskiego / skąd pochodziły środki przeznaczone na tę lokatę?/ a odzyskiwane przez
kontrwywiad WSI? /coś o tym jest w Raporcie o likwidacji WSI/,

  **prowadzenie działań operacyjnych wobec R.Szeremietiewa i Z. Farmusa? /po wyjaśnieniu i uniewinnieniu miał się p.Komorowski wycofać z życia publicznego/

  **powiązania z fundacją „Pro Civili”

  Ludzie związani z tą Fundacją pojawiają się przy wszystkich operacjach finansowych MON kiedy vice lub jej szefem był p.Komorowski

   **afera "uczelniana" – biznes oficerów WSI ulokowany w siedzibie WAT

  **afera "gruntowa" –przekazanie  gruntów Wojskowego Instytutu Medycznego spółce Euro-Medical. /w końcu trafiły do p.Lilianny Wejhert – TVN się kłania ;) czyli zaprzyjaźnione media/

  ]]>http://wiadomosci.onet.pl/prasa/klinika-pod-specjalnym-nadzorem/r4ffg]]>

  **afera "offsetowa" – związana z offsetem przy zakupie samolotów dla Armii

  **afera "Marszałkowska" – próby nielegalnego przejęcia sławnego Aneksu przez  ówczesnego Marszałka Sejmu

  Tych afer i zdarzeń o charakterze aferalnym jest dużo więcej, jak wyżej wspomniałem, dla chętnych znalezienie źródeł nie powinno sprawić najmniejszego problemu.

   To co może odnieść pożądany efekt to to, że opinia publiczna będzie mogła więcej dowiedzieć się o poczynaniach w przeszłości nie tak odległej miłościwie nam panującego /pod żyrandolem/  p.Prezydęta co ma niewątpliwie wpływ na jego postępowanie i działanie po dzień dzisiejszy – WSI nie zapomina.

 

To ya.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

prosze nie zapomniec o aferze CBOS i ciagle poparcie 90% spoleczenstwa.

Vote up!
5
Vote down!
0

z ujścia Menu do Renu

#1435549

Trudno  wymienić wszystkie afery w krótkiej notce,  chodziło bardziej o zwrócenie uwagi na sprawę powiązań "bohatera" notki z WSI, wpływu tych służb na politykę w przeszłości i niestety obecnie.

Co do 90% poparcia to CBOS jest "zobowiązany" do podawania takich wyników(?), niemniej wybory świadczą o ludziach którzy na nich głosują.

Vote up!
4
Vote down!
0

To ya.

#1435554

 Pewnie agencja  TASS przeprowadza te sądaże!!!!

Vote up!
3
Vote down!
0
#1435620

kto pospieszy na ratunek".

Z pewnych opcji i uwikłań nie ma powrotu, to droga w jedną stronę.

Pozdr.

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1435552

aneks

 

wojskowa lewatywa grzmi

pośród ciszy wakacyjnych dni

a Bronek wciąż twardo śpi

śniąc o aneksie z ruskiej WSI

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1435558

Dlaczego prezydent L.Kaczyński nie chciał ujawniać tego aneksu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1435565

A szkoda,wielka szkoda

Vote up!
2
Vote down!
-2

NeOn24.ru

#1435589

W lipcu 2010. Nie zdążył!....

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1435576

wyobrażam sobie że wszystko zaczęło się od wżenienia się p. Rezydęta w ubecką familię. W ten sposób utworzyły się odpowiednie kontakty, upodobanie do polowań, zaufanie, perspektywy kariery...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1435649

A jak się weszło "za daleko" w te układy to takie są skutki, trzeba głosować przeciw rozwiązaniu WSI ;)

Vote up!
2
Vote down!
0

To ya.

#1435650

Typ i charakter zaangażowania wskazuje na wspólne interesy. A więc na prywatyzacje (na przykład). Przypomniał mi się artykuł z "Gazety Polskiej" "Wojskowa prywatyzacja Bellony", numer 29 (937) z 20 lipca 2011, strona 6.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1435688

Nz jesieni ma się ukazać książka W.Sumlińskiego podająca wiecej danych o dozorcy żyrandola, oj będzie się działo.

Vote up!
1
Vote down!
0

To ya.

#1435694