Kolejny przekręt?

Obrazek użytkownika rejms
Gospodarka

  Czytam ci ja jeszcze przed Świętami na portalu GW /mea culpa, …../ i nie wierzę własnym oczom – „Kupili od Włochów prom wart więcej niż całe PŻB. Teraz Włosi ich kupią?”

  Sam tytuł jest bardzo zastanawiający a więcej można dowiedzieć się z artykułu. Sprawa dotyczy prywatyzacji PŻB a żeby nie rozwlekać tematu to w dużym skrócie wygląda to tak:

 - PŻB kupuje od Włochów prom za 100,0 mln złotych

 - MSP obniża wartość akcji z 10,0zł na 3,90 zł co oznacza, że wystawione 91,64% wszystkich do kupienia akcji wyceniono na 37,0mln zł.

 -firma która sprzedała prom jest zainteresowana kupnem, kupuje i jak widać ma PŻB na własność, ma sprzedany prom i zarabia jeszcze 63,0mln zł.

  Że co?, że jeszcze nie kupili?, może i nie ale jak nawet „zaprzyjaźniona” Rządowi GW o tym raczyła napisać to sprawa jest śmierdząca na odległość, no i jest czas na opracowanie tłumaczenia gdy już dojdzie do skutku.

  Ile takich transakcji było to tylko Bozia wie, ostatnio angielska prokuratura przypomniała sobie o jednym szczęśliwcu co fortunę wygrał grając w ruletkę choć mają dowody, że to firma Alstom była tą ruletką. Można i tak, jedni wygrywają na ruletce, inni w toto-lotka, jeszcze inni dostają spadek pożydowski ot prawdziwi szczęściarze.

  Były jeszcze stadiony, autostrady, stocznie, teraz jest przymiarka do lasów Państwowych nie mówiąc o większych i mniejszych naszych –Polskich firmach po których zostały wspomnienia i czy to wszystko tak „za frico?”, chyba nie.

  Wracając do PŻB, firma która ma na czysto 63,0mln nie będzie „świnią” i potrafi się odwdzięczyć/podzielić/ zarobkiem a jakby co to zawsze można na wierzch wyciągnąć sprawę zegarka.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:24)

Komentarze

Moim zdaniem

Jóź przestali byście pisać i zaczęli coś robić! Tylko do tego trzeba mieć jaja :(

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1457062

..to zaczynaj, nikt Ci nie broni!?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

To ya.

#1457104

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Archiwum X nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

@rejms: mi jest dobrze mieszkam na obczyźnie i jest mi dobrze, wiec nic nie będę robić

Do kraju nie wracam , bo po co?

Odzwyczaiłem się od chamstwa.

Jeszcze rok temu tęskniłem za krajem, ale to "przeminęło z wiatrem" - jak poczytałem trochę o tym co się w kraju dzieje :(

Polacy wracają do kraju tylko po psa i rodzinę : http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/polacy-wracaja-z-zagranicy-po-psa-i-rodzine/

Ty zapewne tez nie będziesz robił rewolty bo pewnie jesteś kimś ważnym w Polsce?

Ewy Kopacz prawa ręka czy coś w tym stylu?

Gratuluje :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7
#1457114

Na obczyźnie można prędzej postradać zmysły niż w Kraju do którego "nie ma po co wracać", co do rewolty to zgoda, nie będę robił bo już w życiu robiłem, teraz czas na młodych - tylko  dla wygody życia UCIEKLI z Kraju tak jak Ty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1457168

Tak zwani liberałowie w podobny sposób zniszczyli prawie całą polską żeglugę. A ile łapówek za tym poszło ! W Chinach by ich rozstrzelano ! A tu wzrosną im tylko sondaże...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1457141

Witaj

 

Tak jest. W ten sposób łupi się biedną Polskę. Zaniża się wartość firmy, sprzedaje za bezcen, ale decydent, który to robi, ma parę swoich prywatnych milionów w kieszeni.

Opisywałem ten schemat przy okazji PLO. a powtarza się aż do bólu w przypadku hut, fabryk, czy kopalni.

To skurwysyństwo największego kalibru, a ci, co to robią powinni przykładnie wisieć na publicznym widoku.

Niestety, jak dotychczas jest to bezczelna bezkarność, a okradany naród ani myśli pogonić i ukarać złodziei.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1457144

A kto ma ich ukarać - mają większość czyli "prawo" po swojej stronie, mają "zaprzyjaźnione" media, mają "rozgrzane" Sądy, to całkiem bezkarnie mogą grabić co jeszcze zostało do rozgrabienia

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1457169

zPodzieje przehandlują wszystko co ma jakąś wartość w Polsce, ten polityczny nowowtwór żywi się korupcyjnymi geszftami...każdy dzień tej ekipy przy władzy to kolejne ukradzione miliony zlotych...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1457149