Polak Tim Pawlenty prezydentem USA w roku 2012? To możliwe.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

      Ciągle szukamy drogi do zniesienia wiz, podobno umacniamy stosunki ale to raczej tylko w mediach i to od czasu do czasu. Wydaje się ,że słabo jesteśmy zorientowani co się naprawdę w polityce z atlantykiem dzieje.

      Nawet gdy delegacja PiS ruszyła szukać pomocy w sprawie katastrofy smoleńskiej wyglądało że działa po omacku. Nie potrafimy zapukać do drzwi które nam otworzą. Lewaka-masona Brzezińskiego oczywiście w naszych staraniach uwzględniać nie należy.

    Mało kto w Polsce słyszał a jeszcze mniej mówi o powaznym kandydacie na Prezydenta USA w nadchodzących wyborach. Ostatni sondaż tzw"straw pool" pokazał ,że w gronie 22 kandydatów parti republikańskiej Tim Pawlentego wyprzedzają tylko Ron Paul, Mitt Romney a Sara Palin ma takie samo poparcie jak on.

   Tim Pawlenty.

 Kim jest Tim Pawlenty.

Timothy James (Tim) Pawlenty (ur. w 1960r. w satanie Minnesota) to amerykański polityk polsko-niemieckiego pochodzenia. Przed wyborami prezydenckimi w 2008 roku, był postrzegany jako jeden z potencjalnych kandydatów na wiceprezydenta u boku Johna Mc Caina.

 39 Gubernator stanu Minnesota w latach 2003-11, szef stowarzyszenia gubernatorów w latach 2007-8.  Teraz wyraźnie stwierdza, jeśli zdecyduję sie teraz kandydować to będę się ubiegał o fotel Prezydenta a nie vice.

  Ojciec Eugene ( Eugeniusz) Pawlenty jest Polakiem , matka Niemka Virginia (Oldenburg). doskonałe połaczenie. Niemcy stanowią w USA największy odsetek etniczny no i Polaków tez jest sporo. Ojciec Tima byl kierowcą samochodu rozwożącego mleko, matka zmarła gdy miał 15 lat.

 Tim jest byłym hokeistą. Posiada doktorat z nauk prawnych. Na studiach poznał swoją żonę Mary Anderson. Z wyznania jest chrześcijańskim ewangielikiem.Wychowany jako rzymsko-katolik, przeszedł o kościoła ewangelicznego ze wzgłedu na swoja żonę z którą maja dwie córki:Annę i Mara.

  Ma doświadzcenie z pracy w komisji planowania w swoim mieście a mając 28 lat został wybrany jako radny. W 1992 został posłem parlamentu stanu Minnesota i był do niego wybierany jeszcze 5 razy. Pełnił funkcje lidera większości republikańskiej od 1998.

   Jest jak to mówią w USA , wybieralny i miał dość wysokie oceny w okresie kiedy pełnił funkcję gubernatora .

  Tim Pawlenty jest aktywny w wielu dziedzinach gospodarki i polityki. Również na arenie międzynaradowej.

  Mam nadzieję że wkrótce będzie powód aby powiedzieć o nim więcej.

 


Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kombinacja Polsko - Niemicka w zadnym wypadku nie daje zludzen na cos pozytytwnego dla nas.... Nie ludzmy sie!

  1. Interesy USA beda i zawsze bylu priorytetem
  2. Nie zapominajmy, ze interesy USA to interesy bardzo mozcno zwiazane z interesami Izraela
  3. Interesy USA to wspolne interesy z Niemcami. a Unia moze poczekac
  4. Interesy USA to wspolne interesy z Unia Eoropejska
  5. Interesy USA to wspolne interesy z Rosja

    i wreszcie...
     

  6. Interesy USA to przede wszystkim interesy USA i nic wiecej!

 

 

>>>>>>>>>> Jeżeli Plan A nie powiódł się to i tak nam pozostaje kolejne 31 liter w alfabecie... <<<<<<<<<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130301

A co na to banki ?
Korporacje ?

No chyba że - bacia miała w poprzek .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130304

... czy babcia miala w poprzek czy nawet na krzyz roznicy nie robi! Bacia, a szczegolnie Babacia ustawiona Korporacji czy przez Korporacje, to Babcia grzechu warta za kazda cene.

Nawet gdyby nie miala tego co ma...

 

>>>>>>>>>> Jeżeli Plan A nie powiódł się to i tak nam pozostaje kolejne 31 liter w alfabecie... <<<<<<<<<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130307

a potem reszta.

 

>>>>>>>>>> Jeżeli Plan A nie powiódł się to i tak nam pozostaje kolejne 31 liter w alfabecie... <<<<<<<<<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130305

Jan Bogatko

...nie mylę, to Jaruzelski też był Polakiem z pochodzenia...

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#130303

Pawlenty nie ślini się tłumacząc : głosujcie na mnie bo mam polskie pokolenie. Nie wiem czy tak nawet pomyślał. Mentalność amerykanina jest inna. Po pierwsze jest USA, po drugie USA , po trzecie też USA najważniejsze.Natomiast ponieważ jest to kraj imigrantów nikt sie nie wstydzi swoich "roots". Po drugie Jaruzelski to zapyziały komuch a Tim to konserwatysta chrześcijański z krwi i kości, wychowany jako katolik dziś ewangelik ale zawsze chrześcijanin. Na tych wartościach się opiera. Jedno co mogę dodać to fakt,ze we wszystkich źródlach jest jego POLSKI pochodzenie podkreślane. Mój głos już ma, no i jeszcze troche innych.

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130308

Hej Nathanel,

Amerykanskie "roots" zawsze dzialaly w na osi Izrael-Irlandia-Szkocja (nie bylo jeszcze zydowskiego prezydenta USA, ale nie ma to znaczenia; "roots" sa tam gleboko zakorzenione). Tych "roots" mozna Ameryce pozazdroscic bowiem i tak kazdy czuje i chce czuc sie AMERYKANINEM.

Co powyzej chyba nie wymaga komentarza do cytatu ponizej choc "roots" powinno dzialac w taki sam sposob na kazdego:

"Lewaka-masona Brzezińskiego oczywiście w naszych staraniach uwzględniać nie należy."

Jednak maly komentarz do tego co powyzej...

Jestem pewien iz w chwili potrzeby Pawlenty i Brzezinski beda ramie w ramie kiedy trzeba bedzie decydowac i wybierac strategie USA. Zadne "roots" nie beda odgrywaly tutaj jakiejkolwiek roli! Czyz myle sie?

Inna sprawa jest sila prezydenta USA... Wiadomo, ze musi tanczyc do pewnej muzyki od lat granej przez "szare eminencje sceny politycznej". Krok w bok to krok z dala od sceny politycznej na zasluzona emeryture, a w przypadkach specyficznych to przyslowiowe "6 feet under". Nic nowego. Kazdy zna swoje, a przynajmniej [powinien znac swoje miejsce.

Wiara to ostatni element na ktorym jakikolwiek prezydent USA moglby sie oprzec.
Do propagandy z cala pewnoscia bedzie to uzywane, chocby przyklad z okresu Zimnej Wojny. Nawet w osttanich latch wiara to prawie nie istniejace zdarzenie w zyciu USA poza naturalnie ich tradycyjnym God Bells America i In God We trust na kazym banknocie dolarowym.

David Milliband, byly Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii wrecz nie mogl sie sie zamknac na temat swojego "polskiego" pochodzenia kiedy przyszlo do walczenia o elektorat. I nie moigl zamknac sie po wyborach z krytyka Polski i polskiej homofobii kiedy szczycil si eswoi zydowskim pochodzeniem.

Polityka to gra w ping-ponga z ta subtelna roznica ze rakieta sa wyborcy a ping-pongiem politycy; raz po jednej stronie siatki raz po drugiej i tylk gracze sie zmieniaja.

 

God Bless America, God Save the Queen, Boze Cos Polske...

 

>>>>>>>>>> Jeżeli Plan A nie powiódł się to i tak nam pozostaje kolejne 31 liter w alfabecie... <<<<<<<<<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130315

Ja powiem tylko tyle na temat " narodowościowy". Otóż jeśli powiesz ,że jesteś Polakiem,Niemcem, Grekiem masz pewnośc żę twój rozmówca będzie próbował;
a/ pochwalić sie znajomymi
b/ Powidzieć choć jedno słowo w tym języku
c/ Nie będzie opowiadał słynnych "dowcipów" o tej nacji

Jak się okazuje wiedza o USA ogranicza sie do filmów albo idiotycznych adoptowanych na polski rynek obyczajów które można widzieć tylko w murzyńskich gettach( powiatowy głupek i ten drugi co grzebia flaga w g.wnie)
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130321

Wydaje mi się,że Twój głos będzie stracony,wybory w USA,szczególnie te prezydenckie są zawsze z góry ustawiane.Wiele światła w tej dziedzinie rzuca Douglas Reed w swojej książce ,,Kontrowersja Syjonu,, -warto ją przeczytać.Zreszta nie dalej jak wczoraj Sąd Najwyższy stanu Illinois unieważnił decyzję Sądu Apelacyjnego ,która wykluczała Rahm Emanuel ze startu w wyborach na majora Chicago.Sąd Najwyższy nie liczy się z prawem,które obowiazuje od 130 lat-a wiesz dlaczego? Dlatego że Emanuel jest żydem i to bardzo wpływowym.Następny przykład-kto znał Obamę 4 lata przed zanim został prezydentem?Ja mieszkam w Illinois ponad 20 lat i uwierz mi że nie słyszałem o nim.Co do Pawlenty to nawet gdyby wygrał to i tak nic nie zrobi w temacie wiz.Ja nie liczyłbym na jakąkolwiek pomoc Polsce przez Amerykańskich polityków,dopóki Herbaciana Partia nie zmieni tego bałaganu.Powiem więcej-jeśli ta partia nie zdobędzie wpływu na politykę Stanów Zjednoczonych,to czeka nas wszystkich jeden Światowy Rząd i zamordyzm.
Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#130328

Tak trzymaj amero - a Pawlenty takim Polakiem, jak ja chińskim mandarynem!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130380

Ojciec był Polakiem więc Pawlenty gdyby zwrócił sie o polski
paszport powinien go otrzymać.Szybciej niż godność mandaryna.

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130407

Nathaniel ma racje,Pawlenty ma pochodzenie polskie,tylko czy on czuje się Polakiem to już inna sprawa.Mam dużo przyjaciół w USA i naprawdę niewielu z tych ,którzy się tutaj urodzili czują Polskę.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#130416

W zyciorysie Pawlentego jest odwołanie do jego polskiego pochodzenia. Każdy amerykanin to swoje pochodzenie "skądś" ma.
Nie wszyscy jednak je pokazują, szczególnie ci których przodkowie przyjechali dość dawno temu.
Nie wiem czy ojciec czy dziadek Pawlentego był urodzony w Polsce ale poszukam tej informacji.
Na koniec. Pawlenty podtrzymuje swoje swoje polskie nazwisko. Nie tak jak polacy w Polsce: Szechtery,Bermany i inni.
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130419

Nathanel-jesteś naprawdę dużym optymistą i to mi się podoba.Też bym chciał aby w końcu ktoś z Ameryki donośnym głosem ujął się za naszą umęczoną Ojczyzną.Ale ja będąc też całe życie optymistą,teraz kiedy mam już swoje lata i doświadczyłem komunizmu jak i raju na ziemi (20-kilka lat temu w USA był raj na ziemi),w końcu zacząłem bliżej przyglądać się tzw. światowej polityce uprawianej przez USA.Wychodzi mi na to ,że nie mamy co liczyć na elitę polityczną dopuki nie zostanie zniszczony ten cały układ mafijny.Dotychczasowych polityków polskiego pochodzenia też bym do tego układu zaliczył.Jeżeli nawet nie są skorumpowani przed wyborami ,to już po objęciu stanowisk ,,śpiewają,, inaczej.Wystarczy przejrzeć jak kto głosował w Senacie czy Izbie Reprezentantów.W poprzednim komentarzu pisałem,że nadzieja w partii herbacianej,czy im się to uda?Popatrz jak główne media traktują panią Palin,chociaż już jej jawnie deklarowane poparcie dla Izraela daje do myślenia.Czasem się zastanawiam czy nie lepiej kupić kawałek ogródka i motykę i zająć się czymś bardziej pożytecznym
Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#130448

Ja pisze o Pawlentym teraz bo jest czas , i taka jest Polska racja stanu, aby nawiązac kontakty , obiecać wsparcie polonii oraz takiego wsparcia udzielić.
Ale nasze oszołomy a raczej dyplomatołki nie potrafia myśleć. Pozatym oni oglądają się na libertyno-komuchokratów bo tam Zdradek ma kolesi i ćwierć układy.
A my musimy jak pewna nacja , mieć takie same układy z demokratami jak z republikanami.Ale nasze osły nie potrafia uprawiac polityki bo to są politykierzy.
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130458

wreszcie łudzić. Amerykanie mają swoje sprawy i sprawki. I mają swoje stereotypy. Media urabiają te stereotypy. Urabiajaą je na pewna, narzuconą zakulisowo modłę. I żaden Pawlenty tego nie jest w stanie zmienić

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130410

Co to za facet który zmienia wiarę przodków bo mu żona kazała?

------

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#130732

Róznica polega na obrządku, braku podporządkowania struktur Papieżowi, bardziej rygorystycznym przestrzeganiu zasad zapisanych w Starym Testamencie.
Mam w rodzinie przykład rywalizacji międzywyznaniowej. Ojciec katolik , matka prawosławna ( córka popa). W efekcie rywalizacji córka została agnostyczką. To już lepiej uznać jeden obrządek i nie oddalać dzieci do Boga (tego samego).

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130736