NIE OTRZYMANO, NIE UDOSTĘPNIONO, BRAK ODPOWIEDZI, NIE UMOŻLIWIONO

Obrazek użytkownika rolex
Kraj

Tak w skrócie wyglądał polski udział w pracach komisji MAK, co wynika wprost z załączonego polskiego komentarza do raportu. Strona rosyjska w zasadzie zignorowała 90% polskich wniosków badawczych.

W raporcie MAK-u nie ma obliczeń, nie ma dowodów, są nieczytelne taśmy i ich uszkodzenia. Autorem dużej jego części jest znany nam amator Amielin.

Najważniejsza częścią raportu jest prezentacja, która funkcjonuje już w internecie z profesjonalnie brzmiącym anglojęzycznym komentarzem oraz samego raportu anglojęzyczna wersja.

Cały świat mówi o pijanym dowódcy polskiego lotnictwa, który wymusił lądowanie, choć na poparcie tej tezy nie ma cienia dowodów, od badań toksykologicznych poczynając.

Od jutra polskie państwo podąży za swoją reprezentacją w piłce kopanej spadając o jakieś kilkadziesiąt oczek w rankingu państw poważnych.

Znajdzie się za Zimbabwe, bo co by nie powiedzieć o Robercie Mugabe to niepoważny on nie jest.

W czyjej głowie narodził się pomysł, że Rosja – ukrywając prawdziwe powody tragedii, pójdzie na jakiś tam kompromis i solidarnie podzieli się odpowiedzialnością zatapiając obok pilotów i generałów również jakiegoś Krasnokuckiego nie wiadomo, ale nie była to żadna z głów znad zimbabwiańskiej rzeki Limpopo. Była to głowa piłkarzyków znad Wisły i „gospodarzy domów” poważnych obywateli niemieckich.

Dla władz rosyjskich, które również niepoważne nie są , pułkownik Krasnokucki jest osoba zasługującą na o wiele większą ochronę wizerunkową niż szeregowy Tusk.

10 kwietnia 2010 roku należało wezwać na pomoc państwa NATO i przy ich wsparciu zażądać powołania wspólnej komisji międzynarodowej, a jeśli Rosja by się na to nie zgodziła, z góry zapowiedzieć, że nie uznajemy wyników prac jej nieumocowanych konstytucyjnie i nieodpowiadających przed nikim komisji.

Raport jest taki, na jaki wygląda na pierwszy rzut oka, i chyba pełnię jego wagi oddaje już jego datowanie, co bystrze wyłapał DelfInn: dochodzenie rozpoczęło się 10 kwietnia 2010 roku i zakończyło cztery miesiące wcześniej 10 stycznia tez 2010 roku.

W raporcie znajdują się opisy przedmiotów już nie istniejących, brakuje zdarzeń i ludzi istniejących, jak choćby funkcjonariuszy kontroli lotu, którzy nie mają imion i nazwisk a ponadto nie biorą udziału w akcji.

Wszystkie ofiary tragicznego lotu komisja uznała za obywateli polskich, aby nie drażnić obywateli amerykańskich i brytyjskich, których śmierć obywateli własnych mogłaby zniepokoić.

W szerokim zakresie raport MAK-u korzysta z rewelacji polskiej prasy brukowanej, jak choćby bredni o przebiegu tzw „incydentu gruzińskiego”, co – moim zdaniem, jest szczególnie perfidną wrzutką FSB, którą rzeczona (bardzo poważna) organizacja odpowiada na prosto w twarz na pytanie: „za co?”

Idąc dalej w naśladownictwie polskiej prasy komisja uparcie wplata konkluzje, supozycje i wnioski w rozdziały poświęcone opisowi stanu faktycznego, co o tyle zrozumiałe, że stany faktyczne w raporcie zawisają w próżni, skoro nie sa podparte obliczeniami i danymi.

W tak skonstruowanym świecie nawet 100 G przestaje dziwić, bo to już na prawdę wszystko jedno, czy nas obrzucą stoma, czy tylko jednym G.

Na pytanie, jaki jest stan polskiego państwa, odpowiedź jest jedna:

NIE OTRZYMANO, NIE UDOSTĘPNIONO, BRAK ODPOWIEDZI, NIE UMOŻLIWIONO.

Pozdrawiam

Brak głosów

Komentarze

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Pijany Błasik, a Prezydent pewnie też, słabo wyszkoleni piloci, co to 4 razy podchodzili do lądowania (pewnie ze spluwą przy skroni). Dowody furda! Przyczyny "katastrofy" znano już przecież długo przed "katastrofą'. Ale czemu się dziwić, przypominają się czasy marionetkowego PKWN i "bandytów" z WIN. Podobny klimat oskarżeń, że aż miło :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#123788

Klimat podobny, fakt.
Ale tym razem ja nioe tylko o tym czytam w podręczniku do historii, ale 'TO" do mnie gada.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#123798

zebrałem się i przeczytałem raport, to nawet nie jest śmieszne, polskie uwagi mimo iż POpaprańców szły w dobrym kierunku, nie mamy nic i mieć nie będziemy, czekam na reakcję nie donka, ale UNII i NATO, zobaczymy co jesteśmy warci jako państwo
jako dowcip badania toksykologiczne załogi- brak
generał Błasik miał 0,6 promila żenada

Vote up!
0
Vote down!
0
#123831

Rosjanie zrobili tylko to, co uzgodniono wcześniej
min. w plastikowych namiotach.

Najgorsze, że wrogowie Polski już nagłaśniają oszczerstwa wobec Ofiar zamachu pod Smoleńskiem.
Polska potrzebuje silnego Przywódcy, który poprowadzi naród. Z Tuskiem i Komorowskim stajemy się rosyjską republiką.
Dziękuję Rolex za artykuł.
Pozdrawiam

____________________________
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Vote up!
0
Vote down!
0
#123792

To ja dziękuję.
Nie ma siły na dłuższe odpowiedzi, coś lekko przybity jestem.

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#123800

przegladalem internet niemiecki- koszmar co tam wypisuja i redakcje i dyskutanci. W stylu co pisze wyzej bbebcia.

Cytat z glowy:"pijany szef polskich sil powietrznych rozkazuje pilotom ladowac wbrew woli kontrolerow lotu" czy ,"Giftzwerg" (jadowity karzel) o Prezydencie Kaczynskimi i ze niczego nowego ta komisja (ruska) odkryla, i tak wszystko bylo wczesniej wiadomo.
To za ZDF-em
Tuski i Komoruski nie wiedza , ze zapuszczeni w kozi rog moga rozne nawet nieracjonalne ruchy wykonywac ...

richo

Vote up!
0
Vote down!
0

richo

#123816

Tu w UK bardzo stonowane. Jesli to prawda z tym giftzwerg, to ja im to zapamiętam, wnukom hitlera.

Pozdrawiam, dzieki

Vote up!
0
Vote down!
0
#123854

Niestety sprawa nie jest prosta. Ruski nim coś u siebie zrobił, to zawsze wcześniej przygotowywał teksty w zaprzyjaźnionych gazetach na zachodzie. Teraz będzie to cytował jako potwierdzenie raportu Maku.

Mamy przechlapane. Za to odpowiada Tusk.

Dudek1 "To be or not to be"

Vote up!
0
Vote down!
0

Dudek1 "To be or not to be"

#123952

Najsmutniejsze jest to, że większości mieszkańców obszaru miedzy Odrą a Bugiem to nie rusza. Na polskie twarze rzycono nie błoto a gówno a dla nich to deszcz pada. Ten gigantyczny poziom zbydlęcenia naszego narodu nie nastraja do tego by wierzyć, że za kilka lat SMOLEŃSK POMŚCIMY.

----------

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#123803

Natknąłem się dzisiaj na kilka spektakularnych nawróceń. Może jest szansa?

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#123855

- nie ma szansy!

Vote up!
0
Vote down!
0

kasianna

#123946

mała uwaga. Brednie o "incydencie gruzińskim" sfabrykowali POlitycy a resztę zostawili cynglom. A to, że ruscy w raporcie o tym wspominaja to nie jest perfidia, nie przypadek. To jest na potrzeby durnoty miedzynarodowej. To wszystko jakoś dziwnie do siebie pasuje, takie dziwne następstwo zdarzeń i "logicznych wniosków" dla ciemnych mas. Nie tylko polskich. W dzisiejszych komentarzach zagranicznych po raporcie bardzo chętnie ten incydent jest kojarzony ze Smoleńskiem i przypominany jako logiczny dowód winy śp. Prezydenta.
Czyżby w tamtym locie się nie udało i potrzebna była nowa okazja?

Vote up!
0
Vote down!
0
#123804

Masz rację.

Pozdro, dzieki

Vote up!
0
Vote down!
0
#123856

i to niestety, wszystko w temacie.
PS.
Polska jest dla naszych rządzących warta tyle, ile można jej jeszcze sprzedać... .
Harpoon

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#123812

Dzieki

Wielkie

Pozdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#123859

Czy już respubliką?
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#123842

Nie jesteśmy.

Nie mamy sił zbrojnych

Polityka zagraniczna jest wypadkoą pomysłów Ławrowa i Merkelowej.

Nie mamy systemu ekonomicznego dla ludzi wolnych i godnych.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#123860

hańba domowa,już drugi raz w naszej historii,Herbert w grobie się przewrócił

Vote up!
0
Vote down!
0
#123866

Może to jest moment otrzeźwienia.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#123871

Co dalej,uszy PO sobie,ruki PO szfam.Czy POleje się krew,jak napisałem kilka dni temu?
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#123867

Chyba nie, ale mobulizacja społeczna może byc, bo ludzie są wkurzeni.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#123874

  • Ostatni raz byliśmy niepodlegli przed kapitulacją rządu w 1939 roku. Później po 1989 roku  były próby wybicia się na niepodległość.Najważniejsze z nich podjęli premier Jan Olszewski (sprzeciwiając się projektowi  powstania polsko- rosyjskich spółek handlowych w miejsce opuszczanych przez Rosjan jednostek wojskowych) i  bracia (prezydent i premier)Kaczyńscy-likwidując WSI. O braku suwerenności świadczy polityka energetyczna rządu prowadzona wbrew interesom kraju od wielu lat.Polska importuje gaz z Rosji choć mogłaby zabezpieczyć swoje potrzeby własnym wydobyciem . Z kolei koncesje na wydobycie gazu łupkowego pozwalają czerpać zyski przede wszystkim ich właścicielom podczas gdy państwo otrzyma z tego jedynie 17%. Tym problemom był poświęcony ostatni program " Warto rozmawiać" p.Pospieszalskiego.Czy suwerenne państwo miałoby tak nieudolnie  skonstruowane prawo w zakresie eksploatacji surowców ? Powinno się natychmiast to zmienić ! Aby tak się stało Polską musieliby rządzić Polacy  a  tak najwyraźniej nie jest !
Vote up!
0
Vote down!
0
#123998

DO BRONI!!!!!!!

Bo inaczej się nie da!

Vote up!
0
Vote down!
0
#123875

A jaka masz tę broń?

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#123900

W medialnej wrzawie wokół raportu zastanawia mnie jedno: czy ktokolwiek łudził się, że MAK stwierdzi cokolwiek innego niż stwierdził? Wersja rosyjska była przecież znana od pierwszych godzin po katastrofie.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123879

Premier Tusk i jego ferajna. I teraz są zaskoczeni.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#123901

Świetne podsumowanie. Padło pytanie, czy ktoś się łudził, że raport będzie inny? Nie, jasne że nie - ale do k... nędzy NIKT chyba nie spodziewał się takiej kpiny i jawnego naigrywania się z Polaków! Narąbana, źle wyszkolona, ignorująca wszystkie komunikaty załoga rozpieprzyła się pod naciskiem narąbanego Błasika, za przyzwoleniem pijanego w sztok Prezydenta. Kuźwa - oszaleję!!! Nie.... Wyłączam kompa, bo przekleństwa wypełniające mój mózg powoli wylewają sie w komentarzach. Dobranoc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#123988

uwagę o niedouczonych pilotach, o gen. Błasiku w kokpicie, o naciskach pijanego prezydenta głoszoną tuż po katastrofie przez wszechwiedzących, usłużnych i sprzedajnych specjalistów tudzież dziennikarzy mówiłam:
ZŁY TO PTAK, CO WŁASNE GNIAZDO KALA!!!
I co się teraz gnojstwo dziwi, jak samo najpierw na rodaków nasrało!
Do Rosji, ciemniaki, uczyć się, jak się własnych ludzi osłania!
Won na szkolenie!
Won!
A jak nie, to znaczy, że jesteście na usługach ruskich służb!
Tyle w tym temacie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#123967

Teraz się gnojstwo nie dziwi, Ossalo. Teraz się gnojstwo tak zaplątalo, że nie wie jak z tego wybrnąć. Tuski planowaly pierdnąć i się niechcąco posrały, roznosząc potworny smród po calej Europie. Wiem - uzywam języka obscenicznego w tym komentarzu, ale w ten sposób wyrazam swoja opinię o tym  -tfu - zas...nym raporcie. Jaki raport - taki komentarz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#123971

Tsunami ?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zdobylismy-zapisy-ktorych-nie-przekazal-nam-MAK-nie-moge-powiedziec-jak,wid,13029746,wiadomosc.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#123972

to ruski samogon!

Vote up!
0
Vote down!
0
#123975

Skoro Generał Błasik był narąbany, to - gdybyśmy mieli Państwo - jutro, a nawet dzisiaj w nocy prokurator generalny powinien nakazać przeprowadzenie ekshumacji i badań. Doczesne szczątki Generała wróciły bodajże jako ostatnie, bo nie można było ich odnaleźć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#123970

Niestety cała Generalicja i Piloci wrócili ostatnim transportem, ale tak naprawdę nie wiemy co ruskie do trumien włożyli i czy cokolwiek tam jest.

Mając tak długo ciała mogli przygotować je na swój sposób.
To jest najboleśniejsza prawda.

Tusk z Kopacz powinni być wykopani, a tak się składa, że nie zostali odsunięci od rządzenia, mało tego, to Polacy dali mandat Komorowskiemu i zrobili go prezydentem.
Nie będę mówiła, którzy to "Polacy", bo rzygać się po prostu chce. Skoro Polacy sami siebie nie szanują, to niech nie oczekują że ktokolwiek na świecie będzie miał litość
i szacunek.

____________________________
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Vote up!
0
Vote down!
0
#123976

komuny. po wojnie zneutralizowano polskość. To co prztrwało w domach jako wychowanie w patriotyzmie jest, jak się okazuje dalece nie wystarczające do podtrzymania ducha narodowego. Dawne pokolenia wymarły, ostatni pamiętający dawne czasy mają tylko wspomnienia z dzieciństwa. Kto ma w sobie dziś tyle dumy narodowej, honoru, patriotyzmu czy choćby poczucia przyzwoitości by móc fizycznie przeciwstawić się tej masie bezmózgowców z wielkich miast? Bajki o wypędzaniu żydów z Polski powojennej dowodzą że to były jakieś żałosne przedstawienia i że tych rozmaitych dziwnych, niepolskich nazwisk nadal wszędzie pełno. Kim są ci którzy głosowali na obecną bandę? Czy zasługują na miano Polaków? Na Krakowskie Przedmiescie przychodzi co miesiąc paręset osób. Czy w tym mieście żyje tylko tylu ludzi zdolnych do zamanifestowania swoich poglądów? Jakiego jeszcze trzeba wstrząsu, tragedii aby ruszyć z posad resztę? Tę większość która milczy, Czy w tym przypadku mamy do czynienia z milczeniem owiec czy raczej z ciszą przed burzą?

Jestem bardzo daleko od tzw elit więc nie mogę mieć bezpośrednich odniesień. Ostatnio jednak znalazłem na youtube materiał w którym znany wszystkim T. Lis wypowiada się. Warto posłuchać, choć zapewne są to tylko fragmenty. Przekonajmy się zatem kim ten człowiek tak naprawdę jest::

 http://forum.smolensk.ws/viewtopic.php?f=74&t=48375&start=640

Czy dla kogos kto mysli w ten sposób jak T.L. tragedia smoleńska może wogóle znaczyć coś w kategoriach narodowych i patriotycznych? Przepraszam, ale on nadaje się jedynie do odstrzału. Njlepiej aby to zrobił jakiś gajowy. Przynajmniej wyprawiłby potem lisią skórę i sprzedał na licytacji WOŚP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#124114

Vote up!
0
Vote down!
0
#124115