KATIA ZATULIVETER, KRASNOKUCKI i P.O.KOMOROWSKIEGO

Obrazek użytkownika rolex
Kraj

Do Polski przyleciał prezydent Miedwiediew z małżonką. Miło. Powitaliśmy prezydenta Miedwiediewa „Warszawianką” i słusznie. „Hej kto Polak, na bagnety!” należy rozumieć dosłownie i udać się z pielgrzymką do Ossowa, gdzie bagnety już ziemi wystają, chociaż ręce dzierżące bagnety pozostają, póki co, pod powierzchnią gruntu. (uwaga od specjalisty od „Health and safety”: na bagnetach pod żadnym pozorem nie należny siadać, choćby p.Kunert zalecał). Pan prezydent Miedwiediew z małżonką spotkał się p.o. Bronisława z małżonką i pewnie p.o. Bronisława opowie panu Miedwiediewowi jak to Polacy pili na Kremlu, a pan Miedwiediew, w ramach rewanżu, wypije w Warszawie. Albo i nie wypije, bo ONI nie piją.

W Berlinie nasze nowe stosunki z Moskwą uznaje się za wzorcowe. Też słusznie, bo nowe stosunki z Rosją, za które zapłacimy dokładając się w formie „rekietu” wliczonego w cenę gazu do wielkopańskiego bailout'u kraju, nazywanego w świecie dyplomacji „mafijnym”, muszą Berlin cieszyć. A my musimy pamiętać, że niemiecka gospodarka potrzebuje Polaków niczym powietrza, a podróbki niemieckich markowych produktów muszą być gdzieś upychane. Gdyby nie Polska trzeba by wysyłać podróbki do Gabonu, a transport morski kosztuje.

A już tym bardziej, że patrząc od strony Hamburga najbliższy sensowny port jest dopiero w Kaliningradzie.

Pan prezydent Miedwiediew oprócz dopięcia całości „jarłyku”, zgodnie z którym Polska zapłaci następcy Chanów, może się pouczyć polskiego. W celu ułatwienia panu Miedwiediewowi nauki wydawnictwo „Pruszyński i ska” wydało książkę do nauki polskiego. Szczególnym gestem wydawnictwa jest spisanie po polsku zaleceń pana prezydenta Miedwiediewa i pana premiera Putina (który, jak donosi poczta dyplomatyczna, robi w gangsterskim kraju za ober-gangstera) w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Książka, której autorami są wybitni rusycyści: Jan Osiecki, Robert Latkowski, Tomasz Białoszewski (bardzo panom dziękujemy, zarówno my jak i rodziny pilotów zachowają panów we wdzięcznej pamięci) jest uroczym kompendium wiedzy na temat tego, co różne rosyjskie służby (czyli: gangsterskie) sądzą o fizyce.

Nie wiemy co tłumacze, wspomniani wybitni rusycyści, sądzą o fizyce, ale przecież nie dlatego im zlecono napisanie kompendium poglądów różnych rosyjskich agend, żeby się na czymś znali, ale żeby po robociarsku wyłożyli kawnonaławnie, że generał Rokossowski był synem kamieniarza z Woli, a matka hrabiną herbu „Pałatka i skrzyżowane walonki”

Jestem przekonany, że w w Polsce Nowej Ery panowie tłumacze mogą liczyć na okruszyny jarłyku, który z Polski pojedzie na Wschód.

Może pan ambasador wykupi nakład i pogłębi swoją i swoich pracowników znajomość polszczyzny?

Pan ambasador może potrzebować circa 100.000 egzemplarzy! Kadry, kadry, kadry!

A wracając do jarłyku to pomimo, że zostanie p.o. Bronisława dostarczony, to w niczym nie wpłynie to na ogólną atmosferę wizyty, bo należy pamiętać, że jarłyk spisywano w językach obcych. Najpierw po ujgurski później po arabsku. Póki co w tekście widać jedynie liczby, ale p.o. Bronisława może się zwyczajowo uśmiechać, bo przecież nie nie wiadomo, czy ślimaki dokoła liczb znaczą „winien” czy „ma”. Tym się zajmą specjaliści arabiści, a być może osobiście zlecenie, po raz kolejny z zaangażowaniem, wykona sam Arabski.

Już same liczby muszą jednak robić wrażenie i wieść o nich rozlała się szeroko po Nadwiślu i spłynęła aż do Gdańska, gdzie a.Wałęsa poczuł się w obowiązku o sobie przypomnieć.

W sposób tradycyjny, czyli sikając do chrzcielnicy. Ten typ tak ma. Sikanie jest donośne na tyle, że pan prezydent Miedwiediew dosłyszy i wynagrodzi na wkład i całokształt.

Zresztą Nobla dostaje się tylko raz w życiu, a przed a.Wałęsą jego zaplecze polityczne nigdy Nobla nie dostało, więc to jednostka wybitna. Spasiba.

No i tak sobie fetujemy przybyłego pana Miedwiediewa z małżonką i fetujemy, bo wizyta pana Miedwiediewa oznacza początek zupełnie Nowej Ery.

Już za dni parę p.o. Bronisława pojedzie w charakterze listonosza, żeby osobiście doręczyć prezydentowi Obamie kopię polskiego jarłyku z załączoną wzjatką dla wybitnego demokraty.

Bycie listonoszem p.o. Bronisława ujmy nie przynosi, skoro Sz.p. Laskowik był przez lata listonoszem, to tym bardziej p.o. Bronisława może.

Brytyjska prasa nie donosi o wizycie prezydenta Miedwiediewa w Polsce, ale mało dzisiaj na pierwszych stronach o Kazachstanie, Turkmenistanie i innych krajach Azji przedniej :) więc nie można mieć pretensji, że i o "Azji zadniej" cicho.

Donosi o kolejnym skandalu korupcyjnym w FIFA (ale nie ma to przecież żadnych związków z p. Miedwiediewem i jego krajem) i o aresztowaniu i wydaleniu z Wielkiej Brytanii Katii Zatuliveter, szpieżynki przyłapanej na szpieżkowaniu w Izbie Gmin.

Informacja jest okraszona zdjęciem Katii Zatuliveter, której dłonie całują górale z Poronina, link tu: http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/news/Politics/article470336.ece

Rzecz jasna sama Katia Zatuliveter nie ma żadnego związku z p. prezydentem Miedwiediewem i jego krajem. Ani z a.Wałęsą, rusycystami od tłumaczeń, a już tym bardziej z p.o. Bronisława.

No może tylko jej nazwisko występuje w tej samej powieści fantastycznej co Krasnokutski, ale to już zupełnie inna historia, Alicjo.

Pozdrawiam

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jak ja lubię czytać Pańskie teksty. W tej zakichanej rzeczywistości to jedna z niewielu przyjemności. Ale mi się rymnęło po częstochowsku;)
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112421

Miód w serce :) Dzięki.
Ale muszę przyznać, że coraz częsciej piszę na tak wesoło, że aż mi żwacze chodzą, a nos na kwintę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112431

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112448

Odpowiedź: "Ty się, Bronek, tak nie intersuj, bo kociej mordy dostaniesz"

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112454

Obejrzałam na własną zgubę Teleekspres i teraz szlag mnie trafia.
Roztkliwiali się tam dobre kilka minut nad elegancją tapirowanego łba Miedwiediewej, po czym dodali mimochodem, że zachwyceni są ilością dokumentów jakie Ruski i Gajowy parafowali dzisiaj.
A mozna wiedzieć, co to były za dokumenty? Co tym razem Gajowy oddał za bezcen celem ocieplenia stosunków (za przeproszeniem)?

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112460

Strach się bać. W każdym razie dokumntówe katyńskich niet, a o czarnych skrzynkach Miedwiediew miał powiedzieć, że "macie kopie, więc w czym problem?"

Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112477

Podpisali eksterytorialną kolej od Berlina po Moskwę.

Ja już chyba uczyłam się w ramach historii o żądaniu eksterytorialnego korytarza o podobnym przebiegu.

No to Białoruś ma przerąbane. Ten cały Łukaszenka jest satrapa, ale chociaż o suwerenność Białorusi dbał, jak mógł.
W odróżnieniu od naszej bandy POpaprańców.
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112494

Zawartość dokumentów strony polskiej :
1.000.000 razy napisane odręcznie słowo PRZEPRASZAMY - autor Donakd Tusk.
1.000.000 razy napisane odręcznie PROSIMY O WYBACZENIE - autor Bronisław Komorowski.
Zaś trzeci i czwarty tom polskich dokumentów zawiera tłumaczenie na j. rosyjski powyższego.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#112489

....
Są już tego powody
Żeby stwierdzić niezbicie
Wieje wiosna, wieje ze wschodu
Nowy sposób na życie
Wieje wiosna, a wiosną,
Wiosną żyje się zdrowiej
Może skończą się pozory
I haseł pustosłowie

Brawo Panie Andrzeju- nic dodać nic ująć:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112484