Przed ŚDM w Krakowie i regionie będą znikać krzyże???

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Kolejny skandal towarzyszący promowaniu Małopolski i Krakowa. Po wcześniejszym spocie MSZ w którym "zniknięto" krzyż z Giewontu, tym razem krzyż z Giewontu usunęli redaktorzy magazynu "Welcome to Cracow & Małopolska".

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/zdjecia/3703062,nasz-giewont-znow-...

Magazyn ten jest znaleźć można w pensjonatach, hotelach Krakowa, Zakopanego, na lotniskach Krakowa, Paryża, Londynu. Jest on wydawany w trzech językach:polskim, angielskim, niemieckim. Kilka razy w roku wydawany jest pod nazwą "Welcom to Poland" w języku rosyjskim, ukraińskim, włoskim, hiszpańskim, chińskim...

Skandal odkryli ludzie z portalu tatromaniak.pl. Jak informuje Gazeta Krakowska sprawą zainteresował się nowy zakopiański burmistrz Leszek Dorula. Wystosował pismo do wydawcy, w którym zażądał sprostowania niewłaściwej treści i powstrzymania się w przyszłości od prezentowania - jak to określił Dorula - "zakłamanej historii miasta" poprzez wizerunek szczytu bez krzyża. Też zamierzam wystosować pismo do wydawcy magazynu. Nie wiem, skąd nagle pojawiła się moda na pokazywanie Giewontu bez krzyża - dziwi się Andrzej Skupień, szef Związku Podhalan.

Skandal jest tym większy, że za chwilę Kraków będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży, miasto odwiedzi z tej okazji papież Franciszek. Kraków chce tę imprezę wykorzystać do promowania miasta. Prezydent Majchrowski mówi że chce by turystyka religijna była jednym z głównych filarów ruchu turystycznego w mieście. Jak władze miasta i regionu chcą to uzyskać chowając krzyż w periodykach promujących region i jego stolicę? 

Chyba że do pijanych angoli mają dołączyć pijane feministki z gołymi cyckami latające po mieście kościołów?

Władze miasta i władze regionu powinny zażądać natychmiastowego wycofania całego nakładu tego magazynu. Należy z większa uwagą przyglądać się wydawnictwom i ludziom chcącym promować region. Takie skandale nie mogą się powtarzać. 

Chyba że władzy wstydzą się religii??? Ale niech to powiedzą jasno i dosadnie.

PS. na koniec piękny widok Giewontu

https://www.facebook.com/tatromaniak1/photos/a.134940680045663.107374182...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)