Skoro się o to proszą, zabrońmy geszefciarzom z PZPN wycierania sobie gęby słowami „Polska” i „Naród”

Obrazek użytkownika Bielszym
Sport

Jak pokazuje niedawna prezentacja strojów, w których reprezentacja Polski ma wystąpić na przyszłorocznych mistrzostwach Europy, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej najwyraźniej przeszkadza polskie godło państwowe

, zawsze dotąd, od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości, umieszczane na koszulkach naszej drużyny piłkarskiej. W odpowiedzi apeluję o wywarcie na Związek presji w postaci odebrania mu moralnego prawa do używania słowa „Polska” w nazwie krajowego związku piłki nożnej. Apeluję też o całkowite odcięcie go od funduszy państwowych, czyli naszej wspólnej kasy, połączone z cofnięciem mu wszelkich przywilejów – również tych związanych z przygotowaniami do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Apeluję, aby do czasu przywrócenia naszego godła na koszulkach reprezentacji Polski wygwizdywać działaczy PZPN na meczach ligowych. Apeluję też do kibiców o powstrzymywanie się od zakupu towarów, z których przychód miałby trafić do kasy PZPN. PZPN zasługuje na bojkot, skoro nie przeszkadza mu korupcja wśród sędziów piłkarskich i mizerota własnych działań, przeszkadza natomiast godło naszego kraju na piersi zawodników polskiej drużyny.

Jako kolejny środek nacisku społecznego na krajowe władze piłkarskie, drużynę – jak ją po ostatnim skandalu nazwał p. Jan Tomaszewski – „związkową” należy zbojkotować przez konsekwentną odmowę nazywania jej „drużyną narodową” i „reprezentacją Polski”. Apeluję także o głośne protestowanie, gdy zostanie tak przez kogokolwiek nazwana, zwłaszcza przez działaczy Związku.

Skoro sami się o to proszą, zabrońmy geszefciarzom z PZPN wycierania sobie gęby słowami „Polska” i „Naród”!

Towarzyszami z PZPN należy mocno potrząsnąć aby otrzeźwieli, naprawili swój błąd i przeprosili za znieważenie kibiców reprezentacji Polski – ale także tych wszystkich, którzy piłką się nie interesują, lecz są zmuszeni łożyć na Związek i jego cele w sposób pośredni, finansując z budżetu państwa budowę stadionów piłkarskich i w inny sposób wspierając finansowo ten sport, nic w zamian od PZPN nie otrzymując.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://niepoprawni.pl/blog/4991/protest-przeciwko-rugowaniu-polskosci-przez-pzpn

10- pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198875

Ja bym bardzo chciała wiedzieć, kogo ten Orzeł na koszulkach  tak okropnie raził, że aż ten ktoś zarządził pozbycia się tego  najcenniejszego, najbardziej umiłowanego godła Polski ?

Dziwię się zawodnikom reprezentacji, że nie potrafią sprzeciwić się PZPNowi i po prostu odmówić grania w jakimkolwiek meczu dopóki Orzeł nie wróci na koszulki.

Hańba, nie do uwierzenia, hańba. Łez już brakuje...

Dziękuję za artykuł i pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198916

www.facebook.com/orzel.dla.kadry
Orzeł na koszulkach kadry, a nie logo PZPN
spontaniczna akcja społecznościowa. Przyłącz się do kibiców.

www.facebook.com/nie.kupuj.tego
Bojkot produktów firmy Nike, dopóki orzełek nie wróci na koszulki reprezentacji Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198934

Jak zauważyła redakcja wPolityce.pl (zob. LINK), PZPN ubrał swoją (bo przecież nie naszą, po zastąpieniu orła czerwonymi żmijkami) reprezentację (panowie po prawej) w stroje łudząco podobne do obecnych strojów Spartaka Moskwa (panowie po lewej), również zaprojektowane przez firmę NIKE:

 I jak tu nie mówić o serdecznym zbliżeniu Polsko-Rosyjskim?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198994

Czyżby w czerwcu 2012 miało już być... "po wszystkim"? W takim razie należy wyrazić uznanie dla PZPN za dalekowzroczność i oszczędność: jak widać z zamieszczonych wyżej zdjęć, nie trzeba będzie wtedy zmieniać koszulek „drużyny związkowej” i zrywać z niej trefnych orzełków...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198997

Oto kilka propozycji multiklturalnych koszulek dla reprezentacji PZPN w następnej fazie porzucania przez nią niemodnych już barw:

Konkurs „Koszulka MULTI-KULTI na Euro 2012”, skąd powyższe zdjęcie, trwa w najlepsze, zob. LINK.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199086