KOD-nie o wolne media, o okrągły stół idzie..

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Z każdym dniem o ludziach związanych z KOD oraz o tym o co im chodzi dowiadujemy się więcej. To co wychodzi z tego co już wiemy musi budzić zażenowanie. Podczas ostatniej manifestacji KOD-tej do której pretekstem oficjalnym była nowa ustawa medialna, mogliśmy usłyszeć czego tak naprawdę chcą bronić liderzy KOD.

Na scenie ustawionej na pasie zieleni pomiędzy ruchliwą dwupasmówką, przemawiali medioznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Tomasz Goban Klas oraz Andrzej Nowosad. Obydwoje podkreślili, że przeprowadzana przez PiS reforma mediów publicznych grozi im brakiem pluralizmu oraz jest złamaniem umowy społecznej, zawartej podczas obrad Okrągłego Stołu. Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/9272289,precz-z-cenzura-pisu-kolejna-demonstracja-kod-w-krakowie,id,t.html

Muszę powiedzieć że musiałem to zdanie przeczytać kilka razy, by upewnić się że nie mam zaburzeń wzroku. Po 25 latach od upadku komunizmu-obrońcy IIIRP-wyszli na ulice by bronić umowy którą zawarli z reżimem komunistycznym. Co więcej ich obecne oburzenie jasno wskazuje że owa umowa trwała do teraz. A oni chcą ją kontynuować nadal. 

To wszystko dzieje się w państwie należącym do NATO i UE. To wszystko pada z ust ludzi którzy oficjalnie chcą bronić demokracji i wolności słowa. 

A tak naprawdę ci ludzi chcą bronić umowy jaką zawarli z przedstawicielami najbardziej zbrodniczego reżimu w dziejach jakim był i jest nadal komunizm. 

Ja się z nikim nie umawiałem że w mediach wolnego kraju ma obowiązywać umowa z komunistami. Fakt że nikt z uczestników nie protestował w sprawie tych słów jakie padły ze sceny świadczy tylko o jednym. Oni wszyscy przyszli tam bronić umowy z komunistami. 

Bardzo chciałbym poznać co to za umowy z Jaruzelskim KOD chce bronić. Po tych słowach medioznawców, wiem jedno. Rząd musi obowiązywanie tej umowy przeciąć, postkomunę czas zakończyć. Jestem zdumiony że po 25 latach (oficjalnej) wolności ktoś może publicznie domagać się dalszego trwania umowy z komunistami. 

KODowcy mam dla was smutną wiadomość-znikniecie razem ze swymi komunistycznymi przyjaciółmi. Wasze umowy nikogo nie obchodzą.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

o "krągły stół" dzisiaj walczą - to "Szczęść im Panie Boże", ale już bez nas!

Chyba dostatecznie się kompromitują - sami!

A kto jeszcze do tego "stołu" tak bardzo tęskni?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1504546

Chyba dostatecznie się kompromitują - sami!

To jedyny plus w tym wszystkim:)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1504562

"przemawiali Tomasz i Andrzej; OBYDWOJE podkreślili..."

i to pisze "dziennikarz" - 25 lat "wolności" i mamy efekty! My mamy - bo oni przecież nie.

To dla żartu, bo wspaniale Kolega to wyłapał! Tę obronę Magdalenki!

Nie dziwota, Goban Klas to komuch, który po 89' ma się nadzwyczajnie (wystarczy poczytać wiki: kiedy np. te Krzyże OOP podostawał)....

Ale jest gorsza sprawa: grabież haseł - oni się mianują "Solidarnością XXI wieku"!

Na całe szczęście tym razem Jarosław się nie patyczkuje: już nasza telewizja i radio uzmysłowią szerokiej publiczności. kto kradł, kradnie i... zapłaci za to!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1504560

"obydwoje" zauważyłem, pominąłem to żeby nie rozmywać tekstu:). 

Ale jest gorsza sprawa: grabież haseł - oni się mianują "Solidarnością XXI wieku"!

"Solidarność" też ukradli, zawłaszczyli ją Geremki, Michniki...to nam się do dziś odbija...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1504566

Wesoly Romek !!!!

Została zarejestrowana FOD. Dziennikarze zwalniani przez PiS mogą liczyć na pomoc prawną Fundacji.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1504583

Umowa z Magdalenki była prosta - Polska to postaw sukna więc podzielimy się...i podzielili się - czerwoni z różowymi ( dziś błękitnymi europejczykami), traktując przez ćwierć wieku kraj jak łup, dlatego niszczyli, kradli, kłamali...zero zdziwienia,że dzis przypomionaja zakurzona umowę...wszak dzieki niej - zyło sie lepiej...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1504603

podzielili się - czerwoni z różowymi ( dziś błękitnymi europejczykami)

Otóż to

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1504629

O ile jest zrozumiałe, ze różni  "znawcy", tacy czy inni, brak pluralizmu w mediach głównego nurtu będą nazywali - z powodu np pewnych róznic w sformułowaniach w róznych mediach np - pluralizmem, takie jest ich propagandystów prawo:). Wszyscy twierdzą, ze pluralizm jest OK, no to oni będą twierdzić, że pluralizm istnieje, choć nie istnieje. No ale przynajmniej nie chlubią się jawnie, że go brak i że taki brak jest OK. Stosują jednak hipokryzję, a nie demonstrację jawnej siły (w tym przypadku, bo ogólnie to róznie bywa), propaganda oficjalnie jest prodemokratyczna i prowolnościowa

Ale ciekawsze jest z tym stołem. Tu propaganda (niezaleznie od tego jak bardzo mija się z prawdą) nie jest prodemokratyczna. Jawnie przyznają, że nie Naród jest suwerenem, nie demokratyczne wybory (choćby były demokratyczne tylko z nazwy), nie taka czy inna konstytucja, tylko ustalenia dokonane 27 lat temu przez niedemokratycznie wyłonione grupy.

Załóżmy, że był to  - jak chce propaganda - "wielki kompromis Polaków", a nie dogadanie się komuny ze swymi agentami i nieagentami, ale dostajacymi gesiej skórki na dźwięk: polski patriotyzm, przy widocznej nadreprezentacji pewnej mniejszości etnicznej:)). Nawet jak był to "wielki historyczny kompromis", to jak "demokraci" i "obroncy demokracji" wyobrażają sobie, ze może on stać przez dziesięciolecia, może do końca świata, nad Narodem i jego demokratycznymi wyborami?

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1504686

Odejście Kraśki z „Wiadomości” zbiegło się także z innymi zmianami personalnymi. Z pracy w TVP odeszła Karolina Lewicka - dziennikarka, która podpadła obecnej władzy wywiadem z wicepremierem Piotrem Glińskim.

Wszystko to jest dopiero początkiem zmian. Nowy prezes Jacek Kurski zamierza zmienić telewizję publiczną w "telewizję narodową”.

Czy odejście Piotra Kraśki to "dobra zmiana"?

 
 
81%
 
Tak
19%
 
Nie

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Piotr-Krasko-odchodzi-z-Wiadomosci-zmiany-w-TVP-00017064

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1504696

Wynik sondy mówi wszystko;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1504704