Polityczne aspekty Kongresu Wróżek Polskich

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W salonach Warszawy, redakcjach pism i portali sympatyzujących z salonem dostrzec można objawy zaniepokojenia związane z przebiegiem Kongresu Wróżek Polskich, Trwają nerwowe narady i analizy wieści napływających z Kongresu. Reporterzy przynoszą zwoje pełne widzeń, przepowiedni, zaklęć, uroków i przywidzeń, których interpretacjom poświecają się znawcy misteriów świata ezoterycznego.

Nasze źródła, bliskie kręgom wróżbiarskim, zapowiadają bowiem dziwy niesłychane.

Wieść niesie, że z Kaliningradu przybędzie przez zieloną granicę do prezydenta Dudy poselstwo z propozycją odnowienia hołdu p/ruskiego i wyrażenia zgody na ponowne przyłączenie enklawy do Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

Z terenów byłej DDR spodziewane jest przybycie delegacji z rejonu Budziszyna z prośbą o włączenie ziem Serbo-Łużyczan do Ziemi Lubuszan, w oparciu o obietnice złożone ich przodkom w świeżo odkrytym w archiwach testamencie króla Bolesława Chrobrego.

Zaś z Serbii i Chorwacji dochodzą głosy o chęci powrotu potomków Serbochorwatów do porzuconych przez nich przed epoką Piasta Kołodzieja macierzystych siedzib w Małopolsce i na Morawach. Tym sposobem doszłoby do pojednania w Macierzy między zwaśnionymi rodami Serbów i Chorwatów. Takich imigrantów powitamy chlebem i solą. Jeżeli dodamy do tego dziedziczne prawa królów z rodu Jagiellonów do ziem na Bałkanach, to wizja federacji Międzymorza zyskuje coraz silniejsze podstawy i staje się coraz bardziej realna.

Z kolei, jak wieść niesie, interesujace rzeczy zapowiadają się za wschodnią granicą - prezydent Łukaszenka sonduje polskie środowiska monarchistyczne wyrażając zainteresowanie przywróceniem monarchii w Rzeczpospolitej i włączeniem do niej terytorium Białorusi w przypadku akceptacji jego aspiracji do tronu polskiego. Na konsultacje w tej sprawie ma się udać do Mińska wicepremier Morawiecki.

O co w tej sytuacji uczyni prezes Kaczyński?

W tej kwestii możemy polegać tylko na Jacku Żakowskim, głównym reprezentancie Salonu na Kongresie, który jako jedyny członek opozycji dysponuje umiejętnością wglądu w umysł prezesa.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (11 głosów)

Komentarze

Żakowski jak stara Cyganka wywróży zawsze to co nakaże oficer prowadzacy...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1523621

 

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1523623

http://opinie.wp.pl/rok-wladzy-pis-jacek-zakowski-trojka-do-odstrzalu-6051425897640577a

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1523670

cie - kto jest najmądrzejszy w świecie?

...

Donek, Bronek, Ewka, Grześ.

Każde miasto, każda wieś

o tym wie, że najmądrzejsi

są  (Rysiek też)  platformersi! 

Kto zaś temu przeczyć woli -

pałeczką mu przyyyy......m!

:D:D:D

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1523686