Mieszanie politycznej herbatki bez dodania cukru

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Bawią mnie takie rozrywkowe głosy w mediach, które dywagują nad różnorodnością opcji na polskiej scenie politycznej i ubolewiają nad tym jak ta różnorodność ucierpi wskutek takich działań jak stworzenie Koalicji Europejskiej. To nonsens. Takiej różnorodności, w przypadku tego bytu, po prostu nie ma.

Różnorodność ta jest użytecznym postkomunistycznym mitem, służacym zwabieniu elektoratu, który przecież różnorodny nie jest. I im więcej wędek z przynętami, tym więcej rybek da się złowić.. Dopóki "rynek" polityczny był płynny, bo elektorat był niezdecydowany, dopóty można było udawać ową różnorodność i ją politycznie konsumować. Jednak wraz z upływem czasu, elektorat zaczął się orientować w tych gierkach i rynek się zawęził i trzeba było zwinąć rozpraszające siły wydmuszki i powrócić do pierwotnej jedności układu postkomunistycznego, który przeież od dawna jest widoczny, choćby dzięki nagraniom z "Nocnej Zmiany". Tzw. Koalicja Europejska nie jest niczym nowym , jest powrotem do przeszłości. 

No to kiedy jest różnorodność polityczna, chciałoby się zapytać ? Ano wtedy, gdy partie mają własne programy, reprezentujące interesy różnych segmentów elektoratu. A jaki segment elektoratu reprezentuje Koalicja Obywatelska czy Koalicja Europejska ? Tu jest problem, bo trzeba mówić o dwóch elementach - o elektoracie i o mocodawcach, przy czym część mocodawców jest zagranicą i nie wchodzi w skład elektoratu. Czyli nie ma w tym nic nowego - koalicja ta reprezentuje antypis, a antypis to po prostu układ postkomunistyczny. A jaki jest program ukladu, to doskonale wiadomo - dojenia państwa - tzn. dojenie Rzeczypospolitej i was, drodzy Państwo. 

Ale trzeba też postawić pytanie istotne - czy naprawdę różnorodność polityczna jest w interesie narodu i państwa ? Merytoryczna różnorodność, stawiająća przede wszystkim na interes narodowy jak najbardziej. 

Komentatorzy ruchów politycznych padają ofiarą swojego braku logiki. Dziwią się powstaniu dziwnego tworu czyli Koalicji Europejskiej. Ależ przecież nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli uwzględnimy charakter strukturalny postkomunizmu. Przecież to są sami, jak jeden mąż, strukturalni postkomuniści. A ich przeciwnikiem jest blok demokratyczno-patriotyczny z PISem na czele. Trudno się dziwić, że postkomuniści to antypis. 

Trzeba wciąż pamiętać o metodach manipulacji i marketingu, pozwalających obecnie na tworzenie politycznych wabików, na wzór technologicznych decoys, służacych uwodzeniu naiwnych wyborców. 

]]>https://wpolityce.pl/polityka/435282-sondaz-opozycja-na-lopatkach-pis-z-...]]>

Niezależnie od korzystnych dla PIS danych sondażowych, trzeba pamiętać, że Polska to coś więcej niż korzyści dla najbardziej nawet kompetentnej partii politycznej. A ponad 30%centowy margines głuptaków mieszających herbatę bez dodania cukru jest zjawiskiem katastrofalnym cywilizacyjnie. Mieszać herbatę bez dodania cukru i powtarzać ten idiotyzm przez 30 już lat, to jest proszę Państwa, rekord Guinessa debilizmu. 

Ja rozumiem, że nie od razu Kraków zbudowano, ale powtarzanie budowy Krakowa to chyba nie jest najszczęśliwszy pomysł, jeśli się weźmie pod uwagę nadchodzący okres destabliizacji geopolitycznej i geostrategicznej. Tu jest potrzebna gigantyczna mobilizacja finansowa i społeczna i wysiłek militarny na niespotykaną skalę, a nie infantylne zabawy w piaskownicy. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Sporo deklaracji sensownych osób, że nie zagłosują na PiS, "bo coś tam".
Gdybym był złośliwy, to bym napisał, że 4 lata normalności w d. wam poprzewracały. Ale nie jestem, więc napiszę tylko, że po powrocie PO do władzy zatęsknicie za tym "złem", które was zniesmacza teraz.
PiS nie jest idealny ale jest lepszy od konkurencji z każdej strony sceny politycznej. Wobec szaleństwa tzw. opozycji dla ludzi rozsądnych jest jedyną dobrą opcją. Są lepsi więc muszą umocnić swój wpływ na Państwo. Może za jakiś czas pojawi się lepsza opcja ale teraz jest PiS.
Niektórzy tego nie rozumieją. Będzie jesienią albo POKO albo PiS, a narodowcy nawet progu nie przebiją.
Taka prawda

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1582913

Bawią mnie ale też i nieco irytują te napuszone teksty w ramach beżączki politycznej pisane przez domorosłych polityków, co to by za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Polskę w raj przemielili. Za złe mają ludziom co praktycznie starają się zmienić coś w opornej materii. Ale oni wiedzą lepiej, besserwisserzy.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1582918

gdzie ma Polskę i Polaków cichą aprobatą amerykańskiej ustawy 447, Jewrejpejskiej ustawy 1022, "Konferencją" zwołaną w Warszawie bez wiedzy gospodarzy i wydarzeniami na niej i po niej. Nie zamglą tego doraznym przekupstwem finansowym zamiast rozwijać tymi pieniędzmi przemysł z godziwymi zarobkami bez łaski rządowych "ofiarodawców". WYBIERAMY KONFEDERACJĘ RUCHU NARODOWEGO!  01.05.2019 NA WARSZAWĘ W MARSZU SUWERENNOŚCI!  POLEXIT!

Vote up!
2
Vote down!
-5

antyleming

#1582933

Pewnie Pan się motywuje dobrymi chęciami wypisując te głupstwa, ale jak wiadomo piekło jest wybrukowane nimi. Od polityki są politycy, więc uprawianie bieżąćzki polityczno-emocjonalnej jest nie tylko niemądre lecz i szkodliwe, o czym wielokrotnie tu pisałem. Ja nie jestem od dawania rady politykom, ja mogę komentować zachowania internautów pod kątem politycznej logiki, bo w tym zakresie mam jeszcze jakie takie kompetencje. Dlatego też nie wszedłem do polityki, mimo że takie okazje miałem.

Znaj proporcją, mocium Panie.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1582948

To jest Robert.

Robert po 6 latach skończył ogólniak,

Robert nic nie potrafi, nie lubi pracować, ale chce dużo zarabiać.

Co robi Robert?

Zostaje posłem.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1582990

pozostaje jeszcze "hejt". Nie zależnie czy to totalniacy żydokomuny POlszewickiej czy też ŻydoPiSowskiej - czyli Magdalenka w pełniej krasie.

Vote up!
2
Vote down!
0

antyleming

#1583084

Kiedy słucham i patrzę parlamentarzystów z PO i totalnej, to wcale nie widzę posła, a jedynie Delegata Nierządu na Tenkraj.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1582994

Trafna etykietka, dobra na tytuł notki.Tusk, wypisz, wymaluj.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1583039