PiS do odstrzału

Obrazek użytkownika SpiritoLibero
Blog

Partia pod szumnym tytułem Prawo i Sprawiedliwość już została odstrzelona.
To oczywiście metafora, nikt nie planuje fizycznej eksterminacji działaczy.

Spontaniczne i dobrowolne oddanie władzy przez rząd J. Kaczyńskiego jest tego dobitnym dowodem. Wiadomo było przecież, że przedterminowe wybory nie przyniosą PiS zwycięstwa. Jak dowodzi historia rządów po 89' Polacy nie wchodzą drugi raz do tej samej rzeki.
Tak więc było to zwykłe rzucenie ręcznika na ring. Bardzo eleganckie wycofanie się.
PiS mógł spokojnie rządzić do końca kadencji, nawet tworząc rząd mniejszościowy. Szanse na powodzenie takiego rządu byłyby równe z tymi jakie otrzymała PO.

Żeby Polska „rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej” nie trzeba przecież wiele. Śmiem twierdzić, że leninowska kucharka by sobie poradziła.
Ale dzieje się jednak tak, że w sprawach newralgicznych dla Kraju obydwa ugrupowania jakoś dziwnie się zgadzają.

A starczyłoby kilka prostych ruchów politycznych. Tylko, że byłyby to ruchy wręcz rewolucyjne. Trzeba by nie podpisywać traktatu w Lizbonie, pogonić lichwokrację, zadbać o polskie zasoby naturalne, zliberalizować gospodarkę i hajda!
Ale na to trzeba Polskiego Męża Stanu. Najlepiej ze trzech, bo jeden w tym syfie wszystkiego mógłby nie ogarnąć.

„Upadek” rządu PiS przyniósł jednak wymierne korzyści. Nie dla Polaków, niestety.
Pozbyto się przy okazji „oszołomów” - Samoobrony i LPR. Osobiście nie byłem szczególnym fanem tych partii choć do Ligi miałem wiele sympatii. Problem jednak w tym, że w bogoojczyźnianej i narodowej retoryce byli lepsi od PiS. A to już dla Układu było za dużo.
O ile Bracia Kaczyńscy byli niewątpliwie uczestnikami tego post- solidarnościowego i po-magdalenkowego rozdania to już Lepper i Giertych nie.

J. Kaczyński sprawia wrażenie jakby nie chciał wygrać żadnych wyborów. Ale całkiem zniknąć ze sceny politycznej nie może. Na to Układ nie pozwoli. Zawsze będzie potrzebna „opozycja”, która zagospodaruje prawicowy, katolicki (dopóki mamy jeszcze katolików) i patriotyczny elektorat.
A potem to już sielanka i można spokojnie wprowadzać „nowe światowe porządki” na naszym podwórku.

Karty już zostały rozdane, USA powoli ale konsekwentnie wycofują się z Europy. Naszą część oddały już właściwie definitywnie Rosji. Tylko naiwni mogą jeszcze sądzić, że Rosja i USA to „wrogowie”. Nigdy nimi nie byli.
A że Rosja i Niemcy migdalą się już od zamierzchłych czasów do wybór musiał paść na opcję PO. Panu Kaczyńskiemu, który może o sobie śmiało powiedzieć, że „PiS to ja” też zginąć nie dadzą.

Tylko niech mi już nikt nie wciska kitu, że tylko w PiS a w J.K. w szczególności, jedyna szansa na ratunek dla Polski.

Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)

Komentarze

Ja ciągle nie wiem czemu Jarosław pozbywa się tak oddanych ludzi, którzy nawet po usunięciu są oddani PiS. Za Jakubiak będą następni, a wtedy PiS na pewno nie będzie potęgą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84764

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"sprawiedliwy". O ile można czynić zarzuty Migalskiemu to Jakubiakowej już nie.
Ale pewnie klaps dla niej był potrzebny jako przestroga dla innych...

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#84769

Właśnie, z tą Jakubiak to dziwne (może po prostu Jarro chciał wyciągnąć ją na małe sam na sam, a zawieszenie to był tylko pretekst ;-) ), ale jeśli chodzi o Migalskiego, to nie dziwię się ani trochę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84927

tak to mi się jawi.
Okupują 20-25% elektoratu -mając świadomość osiągnięcia 40%,wycofują się na linie Kurska i Ziobrzą o uwagę.
Hucpa.
Narodowo-patriotyczny potencjał zoztrwoniony przez nieudaczników.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84770

 z urlopu wróciłeś i znowu mieszasz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84949

Być może te wydarzenia zapowiadają radykalizację w szeregach PiS-u, chcą tym posunięciem uaktywnić radykalny elektorat wśród Polaków, który od lat nie chodzi na głosowania polityczne w Polsce?

Jest jeszcze jedno wytłumaczenie tej sytuacji, być może ktoś kto wpływa na PiS przeraził się tego poparcia, które PiS uzyskało w ostatnim głosowaniu, w tym przypadku były to wybory prezydenckie w Polsce. Dla PiS-u chyba lepiej jest pozostawać w opozycji niż wreszcie podjąć bój o suwerenną i wolną oraz zamożną Polskę. A może właśnie odsunięcie liberałów w PiS-ie zapoczątkuje korzystne zmiany w tej partii i wreszcie PiS postara się naprawdę określić, czy to jest naprawdę partia prawicowa, centrowo-liberalna a może jednak socjalna?!

Ile można tak jak PiS zawracać Wisłę kijkiem w Polsce i pozorować walkę o wolną Polskę? Dlaczego PiS nie wykorzystuje swojego potencjału, który posiada do odsunięcia od władzy w Polsce żydokomuny i przemalowanych komunistów na niby liberałów?! Przecież PiS ma w swoich rękach odpowiednie argumenty, które powinno wykorzystać, tym argumentem jest poparcie wśród Polaków, 9 milionów to chyba już coś!?

Polska znalazła się po 10 kwietnia 2010 roku w sytuacji zagrożenia całkowitej eksterminacji jako państwo, teraz trzeba zradykalizować swoje poglądy, aby Polska państwowość oraz sama Polska nie pozostała na mapach świata jako nic nieznacząca nazwa.

PiS musi się określić albo albo. Jedyną nadzieją dla Polski jest radykalizacja polityki wewnętrznej i zewnętrznej, mam nadzieję, że właśnie tą drogą pójdzie PiS. Tymi sygnałami są dla nas, być może to co zrobiono z Migalskim oraz z Jakubiak. To może jest sygnał dla tych polityków wśród PiS-u, że muszą wybrać pomiędzy Polską a niebytem.

Trzeba uważnie analizować każde posunięcie PiS-u.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84779

9.000.000 luda?
Pozdrowienia rzymskie?
to się nie uda.
Władza nie leży na ulicy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#84786

Jak to wasi mówia..Owszem...J.Kaczyński mógł utrzymac tamten rząd, ale przy takiej 5 kolumnie jaka  sie okazało był Giertych i Lepper nie miało to sensu..Na dzis dzień, może i byłoby lepiej gdyby ten kulawy rzad z Romciem Rusofilem i  pitaekantropem Lepperam trwał...Z pewrspektywy czasu wyglada na to iz lepiej by było gdyby tamten rzad jednak trwał..Ale J.Kaczyński poszedł va bank liczac na rozsadek nacji polskiej..A ta okazała sie wyjatkowo głupia i zdezorientowana...Cene tego zapłaci tak czy siak polski bezmyslny motłoch zwany tez ironicznie wykształciuchami..I trudno tu winic samych Kaczyńskich jesli reszta narodu zachowuje sie jak lemingi!! Smieszy mnie pogląd, iz winien jest ten kto na swoje barki wział ciezar za motłoch...Chrystus umarł na krzyzu tez dzieki motłochowi..To motłoch POdburzony przez Annaszy i Kajafaszy zarządał ukrzyżowania jedynego sprawiedliwego a uwolnic złoczyńce Barabasza!!  POnad 2000 lat, a tamta historia wciąż aktualna...Z  jednej strony Annasze i Kajfasze czyli takie dzisiejsze Michniki i Waltery, z drugiej Piłat czyli ten cały pseudointeligencki medialny establiszment, zas motłoch jest wciąż ten sam tylko dzis nazywany inaczej..

Vote up!
0
Vote down!
0
#84803

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

takie wycieczki - "Jak to wasi mówia."
Zanim zaczniesz pisać to naucz się czytać.
Bez odbioru.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#84807

Bez odbioru to w "Czterech pancernych " czyli bolszewickiej opowiesci o 'triech paliakch , gruzinie i sabakie" Nie wim co mi bolszewicka swołoczi zwana tez Spitito Libero zarzuca!! Starałem sie tylko POkazac iz POstUbecki bydlaku kłamiesz i manipulujesz!  Własnie wasi zlikwidowali na onecie blogi...moze chamie bolszewicki to jakos racjonalnie wytłumaczysz?!  Pozostałych na "niepoprawnych "za swój język przepraszam..Ale jest takie POwiedzenie, aby zniszczyć chama, trzeba na tego chama napóscic jeszcze wiekszego chama..Przyznaje, rola nieciekawa, ale ktos te bolszewickie gó.wna musi wyrzucać...i na pewno nie dokona sie tego kultura i ogładą!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#84813

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

nie będę się z tobą taplał.
Zgłosiłem do moderacji.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#84816

Miałem skomentować Twój tekst bo nie do końca się z nim zgadzam ( a może zupełne inaczej to widzę).
Ale w obliczu takich zachowań mogę tylko przyłączyć się do Twego "oflagowania" wypowiedzi przedmówcy. Toż "chłopska sprawa" przy tym to "pryszcz" i "pikuś".

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#84938

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

zrobić to na forum. Miejsca dostatek :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#84959

Nie chodzi o miejsce, lecz o to że po prostu przeszła mi chęć w obliczu takiego zachowania. Ja jestem człowiekiem "starej daty" i po prostu mnie to zbulwersowało.

pozdrawiam i dobrej nocy

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#84969

Jest pan pewny, że o trzech Polakach a nie o dwóch, to Roman Wilhelmi to też Polak i też w tym filmie grał Polaka?

Tak się składa, że najwięcej w ubecji było tych parchów, o których pan w ogóle nic nie wspomina.

Jezus przyszedł na ziemię do narodu żydowskiego, w nim się urodził bo tutaj na ziemi miał misję do wykonania, do której sam się zgłosił, jego śmierć miała nas uwolnić od grzechu pierworodnego i miała dać nam szansę na życie wieczne w raju. Jednak naród wybrany, do którego przyszedł go odrzucił...Proroctwa musiały się jednak wypełnić, aby to po co przyszedł Jezus na Ziemię się wypełniło. Bez śmierci Jezusa na Krzyżu na Golgocie nie byłoby to możliwe, a więc czy tak czy inaczej musiał umrzeć za nas. Czy rzeczywiście motłoch go odrzucił, a kto niby w tamtych czasach podżegał ten motłoch i czy cały motłoch zgadzał się z tamtym wyrokiem? Jest pan tego pewny?

Kto tym motłochem wtedy manipulował, gdzie była ówczesna polityczna opozycja? Tak jak dzisiaj schowała się w sejmie ze słowami Bóg, Honor i Ojczyzna?

Najlepiej jak na chama napuszcza się żyda, ale to już przerabialiśmy drogi panie, potem dzięki temu z Polaków można było zrobić antysemitów, a dzisiaj tylko post bolszewików...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#84825

Przyznać trzeba, że się Panu udało (z tym "jeszcze większym chamem").
Niestety nie po raz pierwszy pisze Pan to, co pisze i jak pisze (ten sławetny, odległy od merytoryki "język miłości"), więc czytelnicy swoje zdanie mają.
Pozdrawiam Polaków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84827

ty moja ostojo bolszewickoj miłosti!! cały problem POlega na tym, iz większość nie wie w cziom dieła!!  To ta wasza bolszewicka siłe POlegaqjaca na kłmamstwie, obłudzie i oszustwie, puki co odnosi sukcesy...Przyzanje...szatan obecnie triumfuje...Ale przyjdzie dzień kiedy szatan zostanie POkonany...I ja w to bardzo głeboko wierzę!! A wy, bolszewickie bydlaki , wiary zawsze żeście sie balI!! "Nasz  koniec będzie waszym końcem"..

Vote up!
0
Vote down!
0
#84837

Proszę nie atakować użytkowników ad personam. To jest ostrzeżenie dla Pana. W wypadku nie podporządkowaniu się regulaminowi będę zmuszony zawiesić Pańskie konto.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#84839

Gdzie żeś to bywał że Cię nie było "widać" ..?
Jeśli wątpisz w możliwość powrotu Narodu na ścieżkę rozwoju samym zwątpieniem mnie (Nas?)nie zniechęcisz ..
Wiem co jest grane choć wszystko to jest przykryte dość szczelnie grą pozorów..
jakby ktoś zupełnie nie wiedział o co bój się toczy to z jednej strony o rzeczywistą swobodę Narodu do wyrażania ale i szeroko rozumianej sanacji państwa .. Druga strona natomiast okopała się na pozycji wcześniej zajmując stery państwa i wszelkie możliwe instytucje mające rzeczywisty wpływ na to co się dzieje w szer. rozumianej polityce tak wew. jak i zewn.
Niewątpliwie już i dla tych co do niedawna byli święcie przekonani że sprawa katastrofy smoleńskiej to przypadek bądź nieszczęśliwy zbieg okoliczności ...zaczynają coraz częściej sami zadawać niewygodne dla obecnej ekipy rządzącej w Polsce - pytania .
Póki co czują się bezpieczni przynajmniej jeśli chodzi o mainstreamowe media w większości popierające i wręcz współbrzmiące zarazem wzajemnie asekurujące i napędzające się byty polityczne .
Nie przez pomyłkę nazwałem media bytem politycznym , uważam że są ważnym czynnikiem w procesie przeistaczania RP w coś co w świecie nazywamy kolonią bądź państwem satelickim ..

W ostatnim wywiadzie dla GP z 8-09-2010 pan Jarosław Kaczyński ów proces nazwał kondominium rosyjsko-niemieckim co w dosłownym tego słowa znaczeniu oznacza powrót do stanu sprzed 1989 roku na pewno z dodatkowym szczegółem przypominającym zawarty układ obu tych państw i podpisany 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie.

Znaleźliśmy się ponownie w strefie wpływów obu tych graczy . Ostatnie zawirowania wokół budowy gazoportu na skroplony LPG niejako potwierdzają to czego można się domyślać ..

Jak myślisz Harcerzu co nam pozostało ..?

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#84804

ja myślę, że dla każdego przecietnie inteligentnego Polaka obecna sytuacja jest czytelna.. Ktos kto POpiera ten renegacki nierząd Tuska jest kanalią i renegatem który w czasie 2 wojny światowej byłby rozstrzelany przez pluton egzekucyjny AK..Dzis bydlaki i kanalie w świetle reflektorów moga eksponowac swoja zdrade i zaprzaństwo!..

Vote up!
0
Vote down!
0
#84818

Trudno się nie zgodzić

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#84939

Budowanie świadomości obywatelskiej.
Wychowywanie patriotyczne.
Tworzenie warunków dla młodych wykształconych .
Wziąść sprawy we własne ręce.

Nie można porywać się z motyką na układ okrągłostołowy.
Bez kadr i mas -zmiotą nas na pierwszej barykadzie z karabinu maszynowego TVN-u.
Dziwna jest ta zawierucha wokół rozgrywek w PIS.
Komuś bardzo zależy na pozostaniu na marginesie życia politycznego kraju.
Nie dziwie się Migalskiemu - zadaje trudne tematy.
To porażenie prądem w błogostanie tkwiących "politykach PIS pierwszego rzędu".
Czy Prezes ma zaplecze?
Właśnie je pomalutku traci- zatrute jadem pychy "delfina".
Wycieczki po buławę Prezesa-
za maluczcy są ci wszyscy i nie dajmy się wciągać we frakcyjne rozgrywki.
Kto nie wytrzymuje -fora ze dwora.!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#84860

zamiast wracać w koleiny dobrze mi znanego obrzucania się nawzajem błotem przez narodowców, pisowców i wolnościowców, tym razem zjednoczyć się na fundamencie obrony suwerenności kraju? Bo to śledztwo smoleńskie do suwerennych zaliczyć nie można. Bo ani Korwin, ani chyba nawet Wielomski takiej zgody z Rosjanami nie chcą? Bo to przecież nie "opcja rosyjska" tylko dokładnie kondominium rosyjsko-niemieckie? To że Kaczyński zrobił wiele błędów to może i racja. Ale do Korwina też "różni tacy" ze starymi epoletami przychodzili. Sam mówił. A i Wielomski Jaruzela za męża opatrznościowego uważał. 

 

Lepiej się chyba ogarnąć z tym co jest niż tworzyć kolejne kanapy. 

 

Żeby nie było insynuacji - pisowcem nie jestem, a o te "proste ruchy" o których Pan wspomniał wołam od dawna. Nikt nie słyszy :-) Kanapa...

 

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#84848

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

coś co jest częścią Systemu funkcjonującego od dziesięcioleci.
Korwin ze swoimi poglądami też mnie nie przekonuje, choć lubię czasami go posłuchać. Ale ten akurat był jednym z wentyli bezpieczeństwa rzeczonego systemu. Działało tam wielu naprawdę fajnych ludzi aż do chwili gdy zorientowali się, ze to kanapa i taką pozostanie.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#84851

Piękne są te Pana analizy, rzeczowe - tylko co z nich wynika? 

Przecież ja wiem kim był Korwin. I wiem kim był i jest taki Wielomski czy Engelgard... a że to wszystko są wentyle to też "chyba" jasne. Pytanie - KTO ma zjednoczyć prawicę TERAZ, ażebyśmy za 5-10 lat mogli rozejrzeć się po posprzątanym z szumowin parlamencie polskim? :-) Takie marzenie - Kaczyński na lewicy, w centrum sobie siedzą endecy z korporacjonistami, na prawicy UPR, WiP, libertarianie, monarchiści :-)

 

Pozdrawiam. 

 

Ps. Patrząc na karierę pewnego ojca zastanawiam się czy partia jego syna nie była też wentylem :-) I co? Nic z tego nie wynika na dzisiaj. A na konserwatyzm.pl można już zwymiotować kolejnymi odtrąbieniami upadku PiSu. Nawet ich Gazeta Wyborcza cytowała! :-) Ho ho ho :-)

 

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#84855

Sugeruje Pan,iż Pisowi cofnięto koncesję na udział w castingu na znamiona władzy i polecono cofnąć się do 25% okopów-zamrozić i nie ruszać się pod groźbą...
I to wszystko oczywiście, w przewidywaniu już niedalekich przykrych perturbacji z tzw. polską gospodarką.
Druga możliwość i ostatnia, to jakieś mocno niedemokratyczne plany...
Sam nie wiem.Mało danych-tylko interpolacje w tym rzecz,że nigdy wcześniej nie istniały quasipaństowe "pokomunistyczne" twory;)

BV

Vote up!
0
Vote down!
0
#84859

Ogólnie rzecz biorąc ładny tekst,widać że w pojednawczym klimacie.

Tylko jedno – może i jestem naiwny, ale wydaje mi się że dopóki Putin jest przy władzy, dopóty nie można oczekiwać od Rosji niczego dobrego względem naszego kraju.

Daję 8 i pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#84921

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

będzie na Kremlu. Od Rosji nigdy nie mogliśmy i nie możemy oczekiwać niczego dobrego. To samo dotyczy Niemiec. Silny rozmawia tylko z silnym. Resztę bierze pod but.

Pozdrawiam również (i dziękuję za 8:)

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#84929

I taka jest prawda. Samo życie :(

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#84941

JK to polityk dużego kalibru, ale...
po fiasku rozmów PO-PiS dot. koalicji i wspólnego rządzenia IV RP, JK podjął ryzykowną grę przede wszystkim z Samoobroną, ale też z LPR-em. dlaczego zaraz po przerwanych rokowaniach nie dążył do ponownych wyborów, które prawdopodobnie by wygrał z jeszcze większą przewagą (całą winą za odstąpienie od budowy IV RP obarczając PO) i wtedy PiS mogłoby samodzielnie rządzić.
czy PO miała wtedy szanse na rządzenie jakiejś koalicji? imho: żadnych!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#85000

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Do wyborów trzeba było iść zaraz po fiasku koncepcji POPiS.
Tu ma Pan całkowita rację.

Największym jednak bagnem dla kraju byłoby uskutecznienie takiej koalicji. Ja już pomijam same problemy wewnątrz koalicji, które by wystąpiły. Ale takiego molocha nikt już by od władzy nie odsunął. PZPR - bis. I to byłaby tragedia.

Podział sceny po takiej linii jak obecnie też jest absurdem. Nie ma już praktycznie miejsca dla innych inicjatyw.
Lewica (cokolwiek by to nie znaczyło) nie istnieje. Reszta to plankton i kanapy.
PO udaje, ze jest liberalna a PiS, że dba wyłącznie o polski interes. Totalna ściema jednym słowem.

PS. A co pan sądzi o zacnym komentatorze wyżej? Chłop to przy nim pikuś...

Vote up!
0
Vote down!
-1

SpiritoLibero

#85004

ja też widzę, że PiS ma wyznaczone miejsce w tym teatrze kukiełek. Ma skanalizować prawicowy elektorat, żeby ten, nie daj Boże, nie zagłosował na siłę spoza układu. Poza tym odstawianie roli Goldsteina - mówienie o państwie prawa i dekomunizacji, co ma ludziom obrzydnąć.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#86426