Dzień d..., ups, człowieka nierozgarniętego i cenzora

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Próbowałem wysłać na pewien portal krótką notkę zatytułowaną “Dzień debila”, a tam okazało się, że system odrczuca tytuł z uwagi na niepoprawne słowa. Zastanowiło, mnie o które chodziło,. O “dzień” czy o “debila”, boć przecież oba te słowa są w słowniku języka polskiego.

Poprawność polityczna, cenzura ? Po prostu demokracja w stylu czeciejerpe.

Autor zwykle dobiera tytuł najbardziej adekwatny do treści, więc ten przejaw cenzury prowadzi do rozbieżnośći, która staje się źródłem całego łańcuszka zakłóceń i zafałszowań.. Trzeba być debilem właśnie by nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji cenzury.

9 mln ton wyrzuconej żywności w Polsce. Niezłe osiągnięcie, godne debili. Więc zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób to zjawisko uczcić. Rozwiązanie przyszło samo, w dzień sylwestrowy. Przekonał mnie huk petard i fajerwerków. Tyle forsy puścić bezcelowo z dymem i hałasem to tylko debil potrafi. Sylwester więc to najlepszy termin na dzień debila. Dodajmy teraz chętnych by cenzurować i możemy obie okazje połączyć w “ dwa w jednym”, “Dzień debila i cenzora” na pożegnanie czeciejerpe.

Chciałem użyć tego tytułu i  w salonie24 i też się okazuje, że są słowa niedozwolone. Drodzy Państwo, demokracja to ryzyko, czyli koszt, a kto chce unikać ryzyka, ten grzebie demokrację. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Czy to dotrze do zakutych łbów?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)