Karuzela PiSiewiczów, cz.1 Sprzedać kurę znoszącą złote jajka

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Niczym dziwnym nie jest i niczym nagannym, że po zmianie władzy zmieniają się ludzie na stanowiskach w firmach zależnych od administracji rządowej, spółkach skarbu państwa, nowa władza chce realizować swój program za pomocą ludzi do których ma zaufanie. Niestety, ten rząd wykazał się nepotyzmem w stopniu w jakim dotychczas w naszej polityce nie było spotykane. Nie liczyły się kwalifikacje a powiązania rodzinne, skłonność do służenia nowej władzy. Stąd pojawiło się pojęcie PiSiewiczów, czyli znajomków, rodzinek, pociotków obsadzanych na stanowiskach kierowniczych bez posiadanych na to kwalifikacji.

Ten proceder obnażyła akcja „PiSiewicze”, później również po karierze Bartłomieja Misiewicza, młodego, bez wykształcenia, z doświadczeniem wojskowym „dowódcy moździerzy aptekarskich”, który w osłonie Antoniego Macierewicza wyrósł na znawcę problemów naszej armii, i człowieka, którego w tych tematach wiele może, mówiliśmy o Misiewiczach. Sam PiS zrozumiał, że osoba ta będzie dla niego ciężarem i po krótkiej weryfikacji wiedzy usunął ze swych szeregów, ale gdy ten nadal powołując się na swoje możliwości, został zatrzymany. Nad nim rozpostarto parasol, jaki tworzy przejęcie kontroli nad prokuraturą przez Z. Ziobro. Sprawa Misiewicza, jak i afera KNF, Chrzanowskiego i wiele innych rozmyła się gdzieś pod dywanem, pod który zamiata się afery PiS.

Ale PiSiewicze przynoszą konkretne szkody dla naszej gospodarki i nie ma co wspominać tu o oklepanych problemach polskiej chluby, hodowli konia arabskiego, bo o tym każdy wie, ale wspomnijmy o innym wynalazku stawiającym Polskę w gronie przodujących technologii... grafenie, bo o tej aferze, czyli  przejęciu przez PiSiewiczów Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) już mało kto słyszał.

Wynalazek grafenu, uporządkowanej struktury atomów węgla o właściwościach dających szerokie możliwości w wielu dziedzinach, powstał w zespole dr. Strupińskiego działającym w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME). Po wprowadzeniu przez PiS nowych władz instytutu wymiany dotychczasowego dyrektora na dr Marciniaka człowieka bez doświadczenia naukowego lecz podobnież z doświadczeniem ekonomicznym instytut zaczął przynosić straty. Dr Marciniaka po protestach załogi zastąpił Zenon Godziejewski, który jak twierdzi dr Strupiński nie ma nawet tytułu magistra ani wykształcenia niezbędnego do realizowanej działalności naukowo badawczej w instytucie. Na niewiele zdały się działania „radykalne” jak wynajmowanie pomieszczeń laboratoryjnych instytutu bo nowe władze nie potrafiły znaleźć źródeł finansowania, zdobywać granty. Dr Strupiński miał odwagę wejść w dialog z nowymi władzami, za co został zwolniony a za nim zwolnione zostały pozostałe osoby biorące udział w badaniach nad grafenem. Z pewnością osoby, które brały udział w pracach na tak znanym na świecie wynalazkiem, jeśli tylko wyrażą swoją zgodę długo na intratne oferty czekać nie będą, zaś Polska kolejny raz stanie się eksporterem nie technologii a umysłów.

By nie być gołosłownym poczytajmy wywiad z dr. Strupińskim:

Po 34 latach wynalazca grafenu zostaje zwolniony za krytykę PiSiewiczów

ale przeczytajcie też. PiSiewicze zamiast pracować nad rozwojem polskiej myśli technologicznej uznały za zysk sprzedaż maszyny służącej do produkcji grafenu. Koszmarny sen o idiocie, który sprzedaje kurę znoszącą złote jajka staje się rzeczywistością:

PiSiewicze sprzedaja kurę znoszącą złote jajka>

Zacytujmy tylko słowa podsumowania tekstu

Podsumujmy więc teraz pokrótce. Rok 2011 – Polacy znajdują sposób, by grafen produkować w ilościach przemysłowych. Rok 2017 – jeden z twórców tego rozwiązania i autor patentu, dr. Strupiński dostaje wypowiedzenie z ITME po 34 latach pracy i zastanawia się nad emigracją. Rok 2019 – Nano Carbon wyprzedaje urządzenia, które miały posłużyć do wyprowadzenia grafenu poza laboratoria. To chyba najkrótsza odpowiedź, dlaczego polski grafen jest w tym miejscu, w którym jest, bo one najlepiej oddają wpływ PiSiewczów.

Na na ten moment przerwijmy nasze rozważania, bo ciąg dalszy nastąpi i myślę, że będzie bardzo ciekawy. Gdyż działalność i szkody, jakie PiSiewicze przyniosły naszemu krajowi, to temat szeroki i obszerny. Warto go poznać, zanim podejmiemy decyzję wyborczą

prawa autorskie: Jestem autorem tekstu, nie jestem dziennikarzem śledczym, dlatego korzystałem z szerokiego zakresu źródeł, dostępnych w Internecie, nie koniecznie dopuszczonych zgodnie z zasadą propagandy sukcesu Jacka Kurskiego, „naród głupi wszystko kupi”, jaką karmią nas media zależne od dzisiejszej władzy, zwane w naszym kraju reżimowymi. 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:13)

Komentarze

Wyślijmy do @Farala sms o treści "POMAGAM".

Ten złodziej i plagiator jest w totalnym dołku psychicznym.
Od m-cy nie je,nie myję się, nie goli się.Właśnie na instagramie zamieścił swoje selfie
Popatrzcie wszyscy jak wygląda dziś człowiek z epoki POKO
 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1603015

Kolejny tekst i kolejne Huskyego i innych trollików wycie. Gdy Husky pojawił się w sieci, kopiował na swym blogi wszystko co popadnie, oto przykłady plagiatów

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/gunter-grass-persona-non-grata-w-izraelu/hx7fe
http://antykomunista.neon24.pl/post/121282,nie-zyje-g-nter-grass
https://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-rzeczpospolita-rodzina-zamordowanego-przez-ub-bez-zadoscuczy,nId,1830812
http://antykomunista.neon24.pl/post/123250,rodzina-zamordowanego-przez-ub-bez-zadoscuczynienia

Inne dzieła, blogowej kopiarki ctrl C, ctrl V

http://antykomunista.neon24.pl/index/46

Własnych tekstów tam na palcach policzyć

Co więcej, człowiek zamiłowany w miłości męsko - męskiej. Obrazki nam tu chętnie prezentował. Człowiek biegły w języku woźniców ze Szmulek. 

Dziś przed wyborami odchodzi od zmysłów, coraz bardziej się nam obnaża. Warto popatrzyć jak w rozpaczy trolle wyją. Bo czy potrafi cokolwiek na temat tekstu napisać? Nie, to przerasta jego możliwości umysłowe. Przyszedł ciężki czas na trolle, tylko czy mi ich żal?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1603027

Dalej na leonku straszą tryliony. Umiesz liczyć tylko do tysiąca? ;)

A co do plagiatów - możesz wskazać choćby jeden "twój" tekst, którego nie ukradłeś?

Miłego dnia, głupcze. ;)

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1603037

który ukradłem, bo takiego nie ma, tak jak ty nie potrafisz wykazać iż rozum posiadasz, bo tego też nie ma. Husky za to niewiele tekstów których nie ukradł. Tam poszukaj plagiatów gdzie są. Nie na darmo mówił prezes nikt nam nie wmówi, że białe jest białe. Czy ktoś liczył się ze zdaniem trolla?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1603054

"Czy ktoś liczy się ze zdaniem trolla?" Dokładnie tak jest. Generalnie każdy ma cię tu w dupie, złodziejski trolliku. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1603060

Znów durniu prasowałeś kołnierzyk

Słuchaj dyplomowany matole,złodzieju cudzych tekstów,plagiatorze.... wielu tekstów

Kiedy pajacu odpowiesz na pytania

 

A ja nadal czekam na odpowiedź skąd to masz:

//Ilości te nie obejmują materiałów łatwo utylizowanych jak makulatura, szkło, plastiki, metale (w tym złom), które uznaje się za bezpieczne surowce do łatwego wykorzystania do dalszej produkcji, pod warunkiem, że nie zostaną one spalone poprzez podpalenie składowiska, a takich podpaleń w ostatnim okresie mieliśmy kilka.//

skąd to masz?

 

A ja nadal czekam na odpowiedź skąd to masz:

//Dotychczas „kraje rozwinięte” radziły sobie z problemem odpadów w sposób dość prosty, zaśmiecając kraje mniej rozwinięte, tyle, że obecnie kraje te postawiły veto. Chiny zablokowały import odpadów. Malezje odsyła kilkadziesiąt kontenerów odpadów do Australii, gdyż stwierdzono oznakowanie niezgodne z rzeczywistą zawartością, Filipiny odsyłają kontenery do Kanady.//

skąd to masz?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1603102

Nic to, że uwalono za PO, bo faral jeden wini PiS.

Zapewne dziś z dofinansowaniem można odrobić dekadę oraz konkurować ze swiatem? Naprawdę?

Pozdrów Mirosława Miśkiewicza

  http://www.spidersweb.pl/2019/02/polski-grafen-nano-carbon-koniec.html

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603026

Złodziej pisze:

"Wynalazek grafenu, uporządkowanej struktury atomów węgla o właściwościach dających szerokie możliwości w wielu dziedzinach, powstał w zespole dr. Strupińskiego działającym w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME)."

 

Tymczasem:

"Opis teoretyczny grafenu powstał już w 1947 roku w pracy Philipa Russela Wallace’a[1]. Jednak w tym samym okresie opublikowano szereg innych prac[2], w których dowodzono, że grafen, jak i inne materiały dwuwymiarowe, nie może istnieć w przyrodzie. Na początku lat 80. XX wieku pojawiały się artykuły wskazujące, że grafen można jednak wytworzyć[3]. W 2004 roku nastąpił przełom – równolegle grupy z Georgii[4] i Manchesteru[5] pokazały, że wytworzony przez nie grafen ma unikatowe własności, które zostały przewidziane wcześniej. Po tych publikacjach nastąpiło przyspieszenie prac nad grafenem – zarówno pod kątem czysto badawczym, jak i w poszukiwaniu coraz lepszych metod wytwarzania tego materiału.

Za badania grafenu Andriej Gejm i Konstantin Nowosiołow z Uniwersytetu w Manchesterze otrzymali w 2010 Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki[6]."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grafen

Okazuje się, że niebieski złodziej jest również skończonym idiotą. ;)

 

Ps. Pomijam, że grafen odkryto, a nie wynaleziono. Ale niebieski cymbał nie raz już udowodnił, że dla niego język polski stanowi nieprzebytą barierę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1603041

To tylko Neonowa Jachira w spodniach.

Ale czy on też w spodniach?

Myślę że wątpię

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1603103

Jachira, Mleczko,Pszoniak,Zawisza Nebeski i ich znajomi.

Robią kampanię na drwinach z ludzi psychicznie chorych. Wiele rzeczy widziałem, ale jestem w szoku. Ta firma Izraelska im doradziła?

Już wiadomo dlaczego JK ma dobry humor.

A jaki ma mieć, jak przeciwnicy leją wodę do dziurawego wiadra.

 

https://twitter.com/i/status/1174351825325252608

Wredni "ludzie". Udawanie osób chorych psychicznie wyraźnie pokazuje nędzę ich aktorstwa.To zwykłe chamstwo, ale i szczyt ich możliwości. ludzie z zaburzeniami powinni im we wybory pokazac srodkowy palec.

A tymczasem PO za mówiła Sondaż, a GW opublikowała:

PiS 39% PO 31% Lewica 8% PSL 4,7%

Drukarz płakał jak drukowal

 

Mam nadzieję,że opozycja zaliczy solidny wpierdol w wyborach... Mnie już nie interesuje zwycięstwo. Mnie interesuje ostre zwycięstwo,żeby ta cała "elyta" miała ostry ból dupy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1603136

 https://prawy.pl/6163-rosjanie-przejeli-grafen/

 

 https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1585837,1,polsko-rosyjski-boj-o-grupe-azoty.read

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1603085

Ona pójdzie na wybory. A Ty?

 

On pójdzie na wybory. A Ty?

 

@Faral idzie na wybory.A ty?

 

 

Jakaś dziwna moda zapanowała wśrôd niektórych aktorôw, czy dziennikarzy z Neonu, znanych z miłości do totalnych. Chyba rywalizują w konkursie kto z zrobi z siebie większego pajaca

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1603133