Odpady, czyżby „imigrant” miły Polakom?

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Niedawno ekscytowaliśmy się awarią kolektora w Warszawie i ściekami, wypuszczanymi do Wisły, które miały być zagrożeniem dla wszelkich miast leżących w biegu rzeki poniżej Warszawy, tak, nikt nie zauważył rekordu PiS.

W roku 2018, bo takie są najnowsze dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska zwieźliśmy do Polski rekordową ilość odpadów 434,4 tys. ton, co oznacza 60 tys. ton więcej niż w roku 2017 i prawie trzykrotny wzrost ilości importowanych odpadów w stosunku do roku 2015 (154 tys. ton). Mówimy tu o odpadach rejestrowanych, czyli odpadach z tak zwanej listy bursztynowej obejmującej żużle, popioły, szlam, baterie, kable izolowane jak również materiały niebezpieczne zawierające metale ciężkie, rtęć, azbest, pyły aluminium, których utylizacja jest możliwa, pod warunkiem posiadania odpowiedniej technologii, stąd obowiązek rejestracji.

Ilości te nie obejmują materiałów łatwo utylizowanych jak makulatura, szkło, plastiki, metale (w tym złom), które uznaje się za bezpieczne surowce do łatwego wykorzystania do dalszej produkcji, pod warunkiem, że nie zostaną one spalone poprzez podpalenie składowiska, a takich podpaleń w ostatnim okresie mieliśmy kilka.

Nie dotyczy to również szarej strefy, tzw. „mafii śmieciowej”, która przemycone odpady niebezpieczne składuje przykładowo: pod hałdami legalnie składowanych odpadów. Nad tym kontroli nie ma.

Dotychczas „kraje rozwinięte” radziły sobie z problemem odpadów w sposób dość prosty, zaśmiecając kraje mniej rozwinięte, tyle, że obecnie kraje te postawiły veto. Chiny zablokowały import odpadów. Malezje odsyła kilkadziesiąt kontenerów odpadów do Australii, gdyż stwierdzono oznakowanie niezgodne z rzeczywistą zawartością, Filipiny odsyłają kontenery do Kanady.

Skąd pochodzą odpady importowane do Polski?

Zgodnie z danymi GIOŚ w 2018 na teren Polski zaimportowano 250,6 tys. ton z Niemiec, 36,4 z Wielkiej Brytanii, 30,4 z Szwecji, 21,9 z Włoch, 15.5 z Austrii…, ale nawet z Nigerii 6,5 czy też Litwy 5,8.

Czy import odpadów jest zły?

Można bić polityczną pianę iż to zaśmiecanie Polski, ale jeśli w kraju posiadamy odpowiednie instalacje do utylizacji odpadów, albo wręcz przetwarzania odpadów na surowce do produkcji może być to złoty interes. Jednak w Polsce, jeśli ktoś tylko próbuje dbać o ekologię w ramach własnego gospodarstwa domowego to wie, że zbieranie makulatury jest całkowicie nie opłacalne, więcej wydamy na transport niż uzyskamy w skupie, podobnie jest ze stalą, z blachą stalową, choćby puszkami. Trochę lepiej jest z puszkami aluminiowymi, czy też miedzią. O skupie tworzyw sztucznych można nie mówić. Bo to tylko akcje, gdy dla wsparcia fundacji można zbierać nakrętki od butelek po napojach. Trzeba powiedzieć, że nie radzimy sobie z własnymi odpadami, nie ma zainteresowanych do odbioru ich od Polaków a import rośnie.

Również nie można wykluczyć iż są wyspecjalizowani przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w instalacje pozwalające na odzysk surowców z odpadów poprodukcyjnych. Tylko czy naprawdę na tyle przodujemy w tych instalacjach nad Niemcami i innymi krajami, że jesteśmy w stanie przetworzyć 250,4 tys, ton niemieckich odpadów, których ich przedsiębiorcy nie byli w stanie lub po prostu nie chcieli przetworzyć?

Czy przypadkiem płacz nad zanieczyszczaniem Wisły to nie płacz obłudnika zanieczyszczającego znacznie bardziej nasz kraj importowanymi odpadami, czyli mówiąc językiem Biblii tego co u innego widzi źdźbło w jego oku a w swoim belki zobaczyć nie potrafi. 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.3 (głosów:9)

Komentarze

Jak przystało na prawdziwego rzetelnego dziennikarza,proponuję ci wkleić link do tego tekstu z Gówna Wyborczego.
Skąd dość rzetelnie zerżnąłeś 3/4 tekstu swojej "notki"
Wówczas uznamy że jesteś rzetelnym dziennikarskim złodziejem cudzych tekstów.

 

http://wyborcza.pl/7,155287,24898793,zwozimy-coraz-wiecej-odpadow.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1602871

Ma ich być przecież 3/4, więc będzie łatwe. Ja wiem, prawda wypływa, trolle zębami szczękają. Dane są danymi udostępnionymi przez GIOŚ, ja zawsze opieram się na danych nie wymyślam ich, a akutat tego tekstu, do którego link podałeś nie czytałem, nie mam wykupionego dostępu do stron Gazety Wyborczej, ale jak widać ty masz.

Zaorany? Tak, trolliku, prawda boli. Nie jestem Huskym co teksty kradł nagminie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1602873

odpady poprodukcyjne z tzw. bursztynowej listy, np. żużle, popioły, szlamy, baterie, kable izolowane, ale również odpady niebezpieczne, w tym metale ciężkie, np. rtęć, i odpady azbestowe.

Na ich wwóz potrzebna jest zgoda GIOŚ, bo musi być pewność, że trafią do specjalistycznych instalacji, w których można odzyskać część surowców, a resztę unieszkodliwić.

 

Jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, w 2018 roku zwieźliśmy 434,4 tys. ton. Prawie o 60 tys. ton więcej niż rok wcześniej i prawie trzy razy więcej niż w 2015 roku (154 tys. ton).

 

 To efekt decyzji Chin, które przed rokiem zamknęły drzwi dla śmieci z Zachodu. W związku z tym biedniejsze państwa azjatyckie stały się składowiskami odpadów, w tym toksycznych i nielegalnych.

Teraz narasta w nich bunt. Zaczynają odsyłać odpady tam, skąd przypłynęły. Malezja właśnie tupnęła nogą, odeśle kilkadziesiąt kontenerów z odpadami do Australii. Okazało się, że sprowadzone śmieci miały fałszywe kody. W kontenerach zamiast łatwego w recyklingu plastiku były odpady, których nie da się przetworzyć lub odzyskać.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1602876

Tyle, że gdzie je widzisz w moim tekście? Bursztynowa lista to pojęcie znane wśród ludzi zajmujących się tematyką, jakie odpady na niej widnieją  jest to lista ustalona rozporządzeniem. Fakt iż Chiny, jeden z najmocniej zanieczyszczonych krajów na świecie zamknęły swoje granice to też informacja znana, Widzisz podane cytaty w moim tekście? Za plagiat uważasz zwykłą matematykę? Więc pisząc 2+2=4 z pewnością popełniam plagiat. Miałem wymyślić iż Bitwa pod Grunwaldem była w 1990 a głównym dowódcą był Jarosław Kaczyński, by nie splagiatować podręczników historii? Gdzie masz te 3/4 tekstu? Rozumiem, rozpacz oczy klapkami przykrywa. 

Misiu, plagiatorów to szukaj gdzie indziej, ja zwykle sprawdzam dane w różnych źródłach i na źródłach opieram swoje informacje. Wiem, że zrozumienie jak szkodliwą dla Polski jest działalność PIS to bolesny zabieg.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1602878

Skończony błaźnie.Zatkało ci mordę?
No to teraz morda w kubeł złodzieju i palgiatorze

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1602880

Skoro jesteśmy już na twoim wysypisku śmieci, to po raz enty ci piszę. Odpierdol się śmieciu od mojego nicka.I zobacz w lustro, tam znajdziesz plagiatora Zrozumiałeś to netowy dzbanie?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1602877

choć rozumek nadal szwankuje? Czyś nie był seryjnym plagiatorem na Neon? Ile razy się ciebie naprosiliśmy byś podawał linki do tekstów które kopiujesz. Na Neon nikt o tobie nie powiedział inaczej jak bloger ctrl+C ctrl+V. Prawda bolesna, ale musisz się z nią zmierzyć. I ile byś wazoników nie wystawił ona nadal będzie taka. Za swe czyny się odpowiada, zrozumiałeś to?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1602881

http://www.gios.gov.pl/pl/aktualnosci/556-dobre-wyniki-transgranicznego-importu-odpadow

I jak trolliku, szczęka opadła? Ale jednak godne podziwu jest jak dobrze znasz teksty publikowane na portalu GW.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1602874

za trudna?

W linkowanym przez ciebie tekście stoi jak byk, ile inne państwa sprowadzają śmieci na swój teren:

 

Niemcy – około 6,5 mln ton,

Holandia – ponad 5,6 mln ton,

Francja – ponad 3,7 mln ton,

Szwecja – ponad 2,7 mln ton,

Belgia – ponad 1,4 mln ton,

Włochy – ponad 1 mln ton,

Austria – ponad 800 tys. ton,

Dania – ponad 700 tys. ton,

Czechy – ponad 430 tys. ton,

Węgry – ponad 270 tys. ton,

Słowacja – ponad 256 tys. ton.

 

Całkiem ci już odbija, sfrustrowany giździe.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1602883

I pomyśleć logicznie? Ja piszę o imporcie odpadów, podaję ilości, jakie Polska zaimportowała, podaję wzrost ich ilości, widzisz to? Potrafisz to zrozumieć? Potrafiłeś przeczytać tekst ze zrozumieniem? Ja również napisałem, że import odpadów nie jest niczym złym, póki w kraju są firmy posiadające technologie i możliwości przetwórcze pozwalające z odpadów uzyskać surowce, które będą przydatne dla ponownej produkcji. Sam w swym domu prowadzę możliwie dokładną selekcję śmieci, tak by można było je później ponownie wykorzystać, choćby kompostowanie odpadów roślinnych, zbiór metali, tworzyw sztucznych.

Ale wy w swym maleńkim rozumku wypranym przez reżimowe media widzicie tylko atak na PIS. Jak bezradne dziecię, zawiedzony próbuje mi plagiat przypisać, bo nie wymyśliłem danych.

Zacznijcie myśleć moje trolliki. Recycling nie jest niczym złym, ale zadajcie sobie pytanie, czy Niemcy, którzy znacznie wcześniej zaczęli pracować nad recyclingiem wysyłają nam śmieci, bo my mamy lepsze technologie? Czy też dlatego, że są to odpady których oni na swym terytorium nie chcą z jakiś powodów utylizować? Łapiesz to?

Cena, jaką producenci odpadów chcą zapłacić wydaje się bardzo korzystna póki nie zadasz sobie pytania jak ja te odpady przetworzę na coś, co nie będzie szkodziło środowisku a może zwróci do cyklu produkcyjnego coś co będzie surowcem. Na tym też zarobię. Popatrz na naszą cywilizację, bierzemy od ziemi to co ona przez miliony lat skupiła w jakiś miejscach i rozpraszamy po całej ziemi w miarę równomiernie, bo np. złoto które leżało w żyłach złota zostało zamienione na cieniutkie przewodziki w układach scalonych jakie znajdziesz w swoim komputerze, a później już nie będzie żyłą złota a kawałkiem plastyku, w którym zatopiono kilka miligramów złota, który ktoś wyrzucił gdzieś na ziemi. Podążasz za myślą?

Za PiS lawinowo rośnie import odpadów, czy równie lawinowo rośną możliwości ich przetworzenia w surowce do dalszej produkcji i bezpieczne dla środowiska odpady? PiS wydaje zezwolenia na import odpadów, do utylizacji których nie jesteśmy przygotowani technologicznie, zaśmieca nasz kraj, ale czy naród głupi, co wszystko kupi jest w stanie to pojąć?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1602888

Rano cię wyśmieję. ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1602890

Cyniczny złodzieju i prostaku
Czy w tym tekście jaki linkujesz jest coś o Chinach,Malezji,Filipinach czy kontenerach (nieoznakowanych) do Kanady.Czy jest tam coś o Nigerii.Czy jest tam coś o liście bursztynowej.
Skąd to wszystko tak prezyzyjnie wiesz, jak nie czytasz gówna wyborczego
Skąd?
Pokaż mi inny tekst gdzie w jednym miejscu i jednocześnie o tych faktach piszą.Wszystkie dane zerżnąłeś z tekstu gówna, Przeredagowałeś całe zdania na własne potrzeby i udajesz frajerze że to twoje dzieło.
Jeden wyraz skasowałeś , jeden dodałeś i już masz tekst. Plus wrzutka o winie PIS.
Czyż nie ?
Dyplomowany złodzieju i plagiatorze cudzych tekstów, to właśnie Zawiedziony ci tu wszystko pokazał.

Masz wątpliwości
Zaorane?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1602893

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 Jakże pięknie trollik wyje. Zero odniesień do tekstu, bo w tekście sama prawda opisana. Ty co dziesiątki tekstów żywcem literka w literkę kopiowałeś próbujesz mi wmówić plagiat, bo dane są podobne. Danych się nie zmienia, a jeśli nie potrafisz dwóch tekstów porównać to już miej żal do nauczycielek, że takiego "geniusia" z klasy do klasy przepychała. Śmieszny jesteś w tej swojej rozpaczy, że prawda o PIS wypływa. Nigdy nie lubiłem tej partii, bo to partia nad wyraz kłamliwa, ale podstawę ku takich uczuć mogę pokazać i pokazuję.

No a wtedy wycie trolla,
taka jego trolla wola.

Dziś mam trochę do roboty, ale może znajdę trochę czasu i kolejny przekręcik partii Przekręty i Szmal opiszę. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1602912

akwarium, ale nawet rybki nie chcą komentować twojego wybiorczego plagiatu. Idź, chlopie, mieszać wapno, a od netu z daleka. Chyba, że chcesz podziwiać innych.

;)

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1602919

ten też jest oparty na rzetelnych danych, danych podawanych przez urząd. Cóż ci biedaku zostało? Mówisz, że wapienko mieszasz? Mieszaj. Każda uczciwie wykonywana praca przyczyną do chwały. Zero argumentów, bo argumentów mieć nie możesz więc rzucasz czym popadnie, może coś się przylepi, albo trafi się taki co wam uwierzy. Bo przecież tu na portalu każdy wie, że ty, zawiedzony to kłamcy. Rebeliantka w piękny sposób twoje kłamstwa obnażyła, ja udowodniłem kłamstwa m.in. zawiedzonemu.

Ale nic, dziś może nie, albo późnym wieczorem, bo żonie obiecałem pomoc przy przetworach, będą pyszne śliweczki w occie, na świąteczne potrawy, ale starajcie się o wasze gardziołka, będzie kolejny tekst precyzyjne pokazujący kim są PiSowcy, oparty na faktach, nie faktach wymyślonych. Będzieci mogli znowu popałować, znowu powyć. To zajęcie w sam raz jak na wasze możliwości.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1602930

chce napisać kolejny paszkwil, pełen nienawiści do Polaków i polskich patriotów...

Jak zapowiada: "kolejny tekst precyzyjne pokazujący kim są PiSowcy". [sic!]

A ja chętnie bym się dowiedział, kim "precyzyjnie" są załgani bolszewicko-rosyjscy propagandziści z filorosyjskiego portalu Neon24, znanego jako  ścierwoneonówka. A także kto opłaca tych rosyjskich propagandzistów...

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1602933

chce napisać kolejny paszkwil, pełen nienawiści do Polaków i polskich patriotów...

Jak zapowiada: "kolejny tekst precyzyjne pokazujący kim są PiSowcy". [sic!]

A ja chętnie bym się dowiedział, kim "precyzyjnie" są załgani bolszewicko-rosyjscy propagandziści z filorosyjskiego portalu Neon24, znanego jako  ścierwoneonówka. A także kto opłaca tych rosyjskich propagandzistów...

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1602934

I znów zamiast kołnierzyka to sobie czerepach wyprasowałeś plagiatorze.

To co z tym tekstem o Chinach,Tajlandi.. etc.

Na jakich to rządowych stronach znalazłeś te fakty....netowy głąbie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1602944

Przecież to problem globalny, rozdmuchany przez PO. Rząd zwalcza nieprawidłowości, nie trzeba było do tego brejzy, po czasie każdy wie lepiej i krytykuje. A co ci geniusze zrobili wcześniej? Ano nic, nawet mieli coś przeciw kontrolom, dziś obsrywają i chcą zakazu. No genialne. Każdy tępak się domysli, że skoro to część gospodarki, to lepiej nie zarzynać a skontrolować i dowalać kary. Widać PO woli centralne planowanie i sterowanie ukazami, oczywiście swoim i niemieckim krzywdy nie da zrobić. Szara strefa czy niby mafie są we wszystkim, gdzie państwo nie zda egzaminu, z czego słynie raczej PO, zarzucając z kolei PiSowi chęć kontroli i uszczelniania różne. Zielonej listy i tak nie zakażą, bo to UE a i w tym można przemycać- potrzebne są więc kontrole i ściganie nielegalnych.

Jedyny sensowny zarzut, to że wzrasta import śmieci. Gdyby jednak to się nie opłacało, nie byłoby tak- to rynek, i tak znacznie mniej niż w Niemczech i in. Co się więc dziwić, że wzrosły procentowo i szkody czy że jakaś Nigeria sama nie ma zakładów do utylizacji akumulatorów.

Łatwo się za to domyślić, do czego doprowadziliby peowscy zwolennicy globalizacji i wasalizmu wobec Niemiec.

Zawisza nie byłby sobą, gdyby nie zmanipulował tematu a w swym podsumowaniu udaje, że nie ma w Polsce recyklingu. To na sugerowac, że PiS spiskowo przyjmuje śmieci tylko do podrzucenia Polsce a kraj i firmy nic z tego nie mają. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1602889

antypolskie śmietnisko

 

ponieważ jest to antypolska k

o antypolskie śmietnisko dba!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1602937