Wanted

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Świat

 

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina, oskarżając go o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Ukrainie. „Zbrodnie miały być popełniane na terytorium okupowanym na Ukrainie co najmniej od 24 lutego 2022 r. Istnieją uzasadnione podstawy, by sądzić, że Putin ponosi osobistą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwa, za bezpośrednie popełnienie czynów, wspólnie z innymi osobami i/lub za pośrednictwem innych osób oraz za niewłaściwą kontrolę nad podwładnymi cywilnymi i wojskowymi, którzy popełnili te czyny lub dopuścili do ich popełnienia, i którzy znajdowali się pod jego skuteczną władzą i kontrolą na podstawie odpowiedzialności zwierzchniej” - informuje w oświadczeniu Międzynarodowy Trybunał Karny. Trybunał wydał jednocześnie nakaz aresztowania Marii Lwowej-Biełowej, rosyjskiej rzeczniczki praw dziecka. Mówiąc w skrócie: Trybunał uznaje Władimira Putina za sprawcę kierowniczego zbrodni wojennych, popełnionych przez Rosjan w trakcie inwazji na Ukrainę. A przede wszystkim przymusowe deportacje dzieci i ludności cywilnej.

Oczywiście szanse na postawienie prezydenta Federacji Rosyjskiej przed MTK są minimalne, ale to ważny symboliczny gest.

Ale jeśli pojawi się w jakimś kraju , który uznaje jurysdykcje Haskiego trybunału, to powinien zostać aresztowany

Putin został czwartą głową państwa z nakazem aresztowania wydanym przez Międzynarodowy Trybunał Karny.

Jedyny żyjący (jeszcze) w tym gronie...

Eliatrna grupa to:

Prezydent Sudanu Omar al-Bashir

Prezydent Libii Muammar Kaddafi

Prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej Laurent Gbagbo

Hiena Putina, Margarita Simonyan, grozi atakiem nuklearnym każdemu krajowi, który aresztuje Władimira Putina.Co jest zabawne, ponieważ bombardowaliby także aresztowanego Władimira Putina.

 

A ja mam nadzieję, że jednak nie stanie przed trybunałem w Hadze.... bo wcześniej zdechnie (i oby jak najwcześniej)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Przed chwilą odebrałem z rąk ministra obrony narodowej zlecenie na schwytanie Władimira Putina skazanego przez Trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne w Ukrainie. Wraz z moimi chłopcami wyruszamy do Rosji by sprowadzić go do Polski żywego lub martwego.

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1650871