Nie godzimy się i nie mamy zamiaru niczego płacić.

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Rozsyłamy to do 447 zonuconych  konfederatów 

 

J. Kaczyński o roszczeniach żydowskich i 447: Płacenie oznaczałoby, że byliśmy sojusznikiem Hitlera. Moralnie i pod każdym innym względem roszczenia żydowskie są absurdalne. Nie godzimy się i nie mamy zamiaru niczego płacić. To Niemcy napadli na Polskę.

 

Jeśli chodzi o roszczenia pozwolę sobie użyć porównania. Mamy dom, w którym mieszkają dwie rodziny. Jedna jest znacznie liczniejsza, druga mniejsza i ten dom zostaje napadnięty przez bandytów. Jedna z tych rodzin, ta mniejsza, zostaje wymordowana niemal w całości, a druga po części, a poza tym skatowana, obrabowana, poniżona. I następnie odszkodowań ktoś się domaga nie od tych, którzy napadli, tylko o tej rodziny, która nie została do końca wymordowana. Według planów bandytów miała być wymordowana prawie w całości, ale bieg wydarzeń na to nie pozwolił – mówił Jarosław Kaczyński.

„Dla uratowania jednego Żyda musiało współdziałać wielu Polaków”

W ocenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości „mamy tutaj do czynienia z czymś, co jest moralnie absurdalne i absurdalne także pod każdym innym względem”. – My oczywiście się na tego rodzaju roszczenia nie godzimy i nie mamy zamiaru niczego płacić. To Niemcy napadli na Polskę, wymordowali prawie wszystkich Żydów. Ci, którzy zostali uratowani, zostali uratowani dzięki Polakom i to musiała być duża grupa ludzi, którzy byli gotowi zaryzykować, bo dla uratowania jednego Żyda musiało współdziałać w ten czy inny sposób wielu Polaków. Jedna osoba nie była w stanie tego uczynić – wyjaśnił polityk.

Pytany o sposób na rozwiązanie tego impasu Jarosław Kaczyński powiedział, że „nie powinno się wprowadzać żadnych ustaw, bo ustawy można zmienić i to bardzo szybko”. – Tylko władza PiS jest jedyną, prawdziwą gwarancją tego, że nie będziemy płacić, nie poniesiemy ogromnych szkód finansowych i – co jeszcze ważniejsze – wielkich szkód godnościowych czy – jak się dzisiaj mówi – reputacyjnych. To płacenie by oznaczało nic innego jak przyznanie, że byliśmy w istocie sojusznikiem Hitlera. Nigdy się na to nie zgodzimy – podkreślił prezes PiS.

 

]]>https://www.wprost.pl/kraj/10219012/kaczynski-o-roszczeniach-zydowskich-...]]>

 

 

Ufam premierowi Morawieckiemu bo zaatakowany przez szefa Światowego Kongresu Żydów za brak zgody na roszczenia żydowskie wobec Polski powiedział: Polska jako ofiara Hitlera i Stalina nie będzie wypłacać nikomu żadnych odszkodowań za II wojnę światową.

 

Słowa o braku zgody na roszczenia rozsierdziły Laudera – szefa Światowego Kongresu Żydów

Szef Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald S. Lauder zaatakował premiera Mateusza Morawieckiego za słowa, w których szef polskiego rządu stwierdził, że wypłata środowiskom żydowskich roszczeń byłaby „pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”.

– Ta niechęć do uznania, że ofiary Holokaustu i ich potomkowie mają prawo do minimum materialnej sprawiedliwości, jest niefortunna – atakował Lauder, zacytowany w komunikacie WJC. Szef tej wpływowej organizacji stwierdził, że wypowiedź premiera jest “naganna” i “skrajnie niepokojąca”.

Lauder dodał, że Polska była ofiarą Niemiec i zaznaczył, że jego zdaniem brak zrozumienia dla Żydów, których Niemcy chcieli unicestwić jest niepokojący.

 

Światowemu Kongresowi Żydów nie spodobały się słowa Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział w piątek, że Polska nie będzie wypłacać nikomu żadnych odszkodowań za II wojnę światową.

– Dlatego dzisiaj, jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to – mówił i że „jeśli kiedykolwiek by do tego doszło, że zamieniony zostałby kat i ofiara, to urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (11 głosów)

Komentarze

Jeżeli tak "odważnie" wypowiadają się na temat ustawy S447, to dlaczego są przeciwko ustawie anty447? Tylko dokument ma wartość prawną i historyczną. Dokument z rozmów Jacka Chodorowicza z Thomasem K. Yazgerdim mówi wyraźnie, że sprawą roszczeń rząd, aby nie zaszkodzić A. Dudzie zajmie się po majowych wyborach.

Vote up!
2
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1627837

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to, że mówią, że kasy nie dadzą, to nie znaczy, że nie oddadzą w naturze - jeszcze troche kamieniczek mamy, które chcą żydy, mamy piękne lasy itd.

a skoro tamta strona jawnie bredzi o odszkodowaniach i robi ustawy, to my powinniśmy miec nie tylko puste słowa ale też papiery (ustawy itp.), które zabezpieczą nas przed tym jeśliby ktoś chciał cichaczem żydom coś oddać (bo zmiana ustawy juz tak cichaczem raczej nie przejdzie) - poza tym dalibyśmy żydostwu konkretną odpowiedź na ich bredzenie a nie tylko puste słowa polityków

Vote up!
1
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1627840

Wiecie SX, to skrajnie głupie ale nawet tego "argumentu" nie wymysliliscie sami.

Tą waszą typowo talmudyczną logikę można ciągnąć dalej- otóż przedstawiciele opcji rządzącej nie zarzekli się również, że nie sprzedadzą was w niewolę Żydom. Lepiej pilnujcie napletka i uważajcie w lasach, bo wg waszych Żydy miały tam wylądować.

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627846

Żydy już wiele razy lądowały w Polsce z wycieczkami do Oświęcimia, jak byli z nimi także agenci mosadu Z BRONIĄ PALNĄ - tu juz widać banderowcu, że czuję się u nas jakby to był juz ich teren.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1627848

Olejku szok naprawdę ochrona może być uzbrojona?

I nawet nie pytali cie biedaku o pozwolenie?

Idealny temat dla lansu na idiotach, co nie?

 

Wyłącz tv, włącz żółte napisy 11!1!!1!3!!2!!!!!

Vote up!
2
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627850

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

no to spróbuj banderowcu ty pojechać do nich z bronią w ręku - weź spróbuj, a my się pośmiejemy, zrzucimy sie nawet dla ciebie na bilet :D

Ps. ja wiem, że wy się godzicie na to, zeby ruskie po części waszego państwa chodziły wam z bronią ale my nie mamy zamiaru oddawać kraju innym, a Polak idąc w Polsce musi być bezpieczny, że żaden obcy w jego kraju go nie zastrzeli itp.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1627851

Zacznij od razu. Wyobraź sobie, że uzbrojona ochrona nie jest niczym dziwnym w Izraelu.

Zdziwisz sie, bywają tam i uzbrojeni Polacy.

Dalej chcesz się ośmieszać?

 

Nieszczęsny, ty nawet nie wiesz, co to Mossad, nie wiesz tez, kto chroni i jak turystów ale usłyszałeś od wariatów w internecie. Ośmieszaj się dalej.

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627853

No ba!

Nie jeden to raz, a wiele.

Morawiecki tak się postawił i strzelił prowokatorowi w Monachium, że był dym na cały świat, paląc głupa uderzył w samo jądro.

Powinien być wiecznym bohaterem antysemitników a co go spotyka w zamian? 

 

 

Swoją drogą, jak można wierzyć, że rząd nagle wypłaci taką kasę Zydom, której nie ma? Że odda im kraj za nic i już Żydzi będą Herrenvolk orającymi Polakami na polu. Czy że jakaś niedorobiona ustawa zabezpieczy, bo jakiś Tusk czy inny jej nie zmieni. W tej całej histerii jest tyle absurdów i jawnych kłamstw, że trzeba mieć przeprany albo zrypany łeb, by chcieć w to wierzyć.

Sporym paradoksem jest, że te ultrapatrioty niby chcą dobrego wizerunku Polski a automatycznie niszczą go swoim kwikiem.

Z jednej strony też grupuje i neutralizuje to świrów ale z drugiej odwodzi od jak najbardziej realnych spraw i rujnuje obraz Polski. Głupi by zauważył, nie tylko znając historię Polski ale i przeżywając najnowszą. Ale paru typów chce skorzystaćąć na głupich, którzy sami się proszą.

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627842