Gwiazda Dawida, Wielki Brat, orzeł Piastów, L.Kaczyński i B.Piela, czyli mania persecutoria w rozkwicie

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

Gwiazda Dawida, Wielki Brat, orzeł Piastów i L.Kaczyński, czyli Antysemityzm sezon 2, albo wspólna historia mikroskopu i bicza

 

I

 

POLSKA PRZESTRZEŃ SPOŁECZNA INFEKOWANA PARANOJĄ WIELKIEGO BRATA

 

Jak zauważył  T.Szlezak żyjemy w czasach wrogich myśleniu i mądrości. Lecz że aż tak, nie sądziłem. Jest hipertragicznie. Ludzie chcący być naszymi przewodnikami, doradcami – kierują się strachem i ignorancją. Rządzi nami wszechobecna mgła, mętność, koryfeusze polityki i mediów (przy milczeniu przedstawicieli świata nauki) nie wiedzą, nie potrafią zdefiniować co to antysemityzm, symbol, znaczenie, skojarzenie, mowa, język, patriotyzm, nacjonalizm, kultura, wartość, krytyka, logika, racjonalizm, korespondencja znaczeń, dzieło sztuki, sztuka, satyra, groteska, karykatura i śmiech. Ministrowie finansują pokaźnymi milionami tak jawnych hochsztaplerów na niwie nauki i kultury, że trudno uwierzyć iż robią to z niewiedzy.

image

Ilustracja. Flaga Karamannidów, muzułmańskiej dynastii Turków osmańskich z Anatolii

 

Na ulicy drą się szczekaczki: Dlaboga, Ojczyzna w niebezpieczeństwie! Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach!  Olechowski, Matczak i bracia Karnowscy się zrywają, szablę chwytają, na koń wsiadają. Fale nienawiści wdzierają się w głąb lądu!  Podmywają mosty pontifexa Głodzia. Białogłowa jakaś podła rokosz wznieciła! Piela Basia ja zwą, niecnotę, co dłoni fałszywej nie wstrzymała, by na świętość ją podnieść. Sojusz podminowała, przyszłość ojczyzny podważyła! Żyda skrytego w dwóch mających się ku sobie trójkątach, to jest  w  gwieździe Dawida skojarzyć się odważyła z... pieniądzem, ot tupet! Cały świat wie, że Żyd kojarzy się z dzierganiem na drutach, rybactwem dalekomorskim, budową okrętów i ciężką pracą na roli. I z obdarzaniem dzieci prezentami. A ona powiązała... z pieniądzem? Niech ją dunder świśnie, Rothschild z Rockefellerem poprawi a lichwa niech ją przeklnie i wyda na łup Goldman-Sachs będącego w fuzji z JP Morgan! Czy słyszał to świat, by Żyd i pieniądz mieli cokolwiek przez wieki wspólnego?! W swej mroczącej oczy bezczelności spodziewała się, że mikroskopów nie macie. Zbrodni nie wytropicie.  Ale kara ją dosięgnie i będzie sroga, by nikt nie poważył się iść w jej ślady. Jest zbrodnia - musi być i kara. Będzie ścięta, lub obwieszona na rynku a jej współpracownicy w tej zbrodni uwiązani do pręgierza na dni 3 zostaną decyzją Komitetu Nowogrodzkiego. I to szybko! Jak doprecyzował JE  J.D. Nie łudźcie się, na każdego się znajdzie mikroskop, teleskop i radioteleskop.

image

image

Ktoś się odzywa: A konkretnie, panowie, coście zobaczyli? Jakie stereotypy ujrzały wasze oczęta? Jakie wątki antysemickie? Całą schizofrenia i kompromitacja tychże panów w tym jest, że żaden z nich nie powiedział, jakie miał widzenie, kto mu się objawił. Prawdopodobnie gdyby zrozumieli, w co... weszli, dali by grube sumy, by usunąć ślady tej enerdowskiej nadgorliwości, tak śmiesznej, tak autoponiżającej, że już bardziej chyba nic nie być nie może.

 

Prawdę mówiąc to nikt dokładnie nie wie, co zostało potępione. I to jest piękne, ten posmak tajemnicy, ten odór świętości, owe ingrediencje orwellowskie. Wszyscy się odsuwają, przestają zauważać raskolniczkę. Niech ponosi sama ciężar swego przestępstwa. Kierownicy grożą, surowością konsekwencji, brakiem litości – tłum milcząco wyraża domyślną, bezpieczną dezaprobatę dla burzycieli miru domowego, prowokatorek kto wie, czy nie dążących do wzniecenia wojny domowej. Aż chce się żyć w tak odpowiedzialnym społeczeństwie, bacznym, spojonym. Duma. Duma wszystkich rozpiera. Jednak wiele jest jeszcze do zrobienia, do poprawienia.

image

Ilustracja. Strój sułtanów Imperium Osmańskiego zakładany przez nich na wyprawę wojenną

 

Najwyższy zesłał nam incydent rasistowskiego ataku na jedno z państw bliskiego wschodu oraz na jeden z narodów – ataku przebiegle, perfidnie, w sposób niedostrzegalny dla kamer a jawny jedynie dla mikroskopów dokonanego przez kobietę podającą się za artystkę i jej wspólnika, który wpuścił ją do budynków rządowej telewizji.

 

Dlaczego mówię, że najwyższy zesłał nam incydent z Basią Pielą? Bo jakżeż to wydarzenie ułatwia nam orientację w świecie, dobór znajomych, współpracowników, podwładnych. Nie musimy sami sobie i innym robić czasochłonnych testów na IQ. Wystarczy, że spytamy się danej osoby, o której władzach umysłowych chcemy sobie wyrobić szybko zdanie – w takich oto słowach: Co sądzisz o antysemickim, podle rasistowskim ataku niejakiej Barbary Pieli na semitów? Delikwent odpowiada i już wiemy, kto zacz.

 

Podobnie szybko i pewnie możemy diagnozować obywatelską czujność dziennikarzy, polityków. Na przykład, na przykład Jacek Łęski, na przykład bracia Karnowscy i wielu innych zdali ten egzamin. Dopadli, napiętnowali i potępili. I przeszli do historii. Tak jak inni wieczni nasi bohaterowie. „Na przykład Majewski. Podniósł wydajność z jednego hektara i przeniósł ją na drugi hektar. My również podnieśmy, postawmy, niech stoi. Dość tych kabaretów politycznych, tych kawałów abstrakcyjnych, tych sztuczek podejrzanych, tych absurdalnych kojarzeń i całego tego memłania.” Tych kukieł, marionet i odrażających pacynek. Polityk nie może się kojarzyć społeczeństwu odrażająco. Ma być w pełnym świetle, nie w żadnym mroku, uśmiechnięty, piękniejszy od nas, porywający nas. I ma być uważany za uczciwego i bogobojnego. I ma nie siedzieć w kącie, tylko mieć pół setki kont.

 

W kraju trwa dziwna, niezdrowa, fabrykowana przez kręgi władzy – atmosfera. Aura podejrzeń, śledzenia, wymuszania ekspiacji i miłości każdego polityka. Aura charakterystyczna dla każdego counterintelligence state (czyli państwa rządzonego przez służby). Pawka Morozow, Wielki Brat i Erich Honecker są patronami tego ducha, czy też raczej duszności, która powoli staje się nie do zniesienia. Deprawacja rozbrzmiewająca pod kopułami bazylik, wież ratuszowych i z ulicznych szczekaczek – sięga zenitu. Republika Okrągłego Stołu gnije i wypala się w apogeum swego pozornego triumfu. Jednak tak duże natężenie deprawacji ogłasza zarazem, iż już rozpoczął się moment, gdy to, co trzeba staje się zważone i policzone. Denuncjacje i samokrytyki unoszą się w powietrzu, złoczyńcy sami siebie kanonizują. Trwa ostatni bal nieprawości. Sound of Chaos.

 

Basia Piela dała się zastraszyć i zmusić do złożenia komunistycznej SAMOKRYTYKI i nieopatrznie takąż samokrytykę wypowiedziała na twitterze. Niepotrzebnie, a z drugiej strony potrzebnie, bo dzięki temu możemy zobaczyć jak na dłoni, ku czemu ta paranoja prowadzi. Paranoja indukowana w stajniach narybku michnikoidalnego (OKOpress) i niesiona między lud przed jedną ze stron wzajemnie szantażujących się kast politycznych i popierana oraz wzmacniana przez... drugą stronę. System układów niejawnych dwóch niby przeciwnych stron kończy się zawsze tak samo – zjednoczeniem wokół kłamstwa, dlatego też mamy potępienie Basi Pieli i Rachonia przez PIS złączone z demonstracjami POKO i KOD-u przeciw programom TVP. Jak to wyjaśnić? Ano tak: dwaj udawani wrogowie, wreszcie, na święto swojego końca łączą się w walce ze wspólnym wrogiem ,czyli niezależnym ludzkim umysłem.

Skoro nie chcecie ujawnić jakie bóstwo lub demon wam się objawiło, spróbujemy wyeksplikować to analitycznie.

 

WYLICZMY WIĘC DWIE NAJWAŻNIEJSZE PARANOJE INDUKOWANE NAM DO DZIŚ:

A) PARANOJA OCENY TREŚCI WYDRUKU MKROSKOPIJNEJ, NIECZYTELNEJ MINIATURY DOKONANEGO PRZEZ OSOBĘ „A” NA PODSTAWIE STUKROTNIE WIĘKSZEGO WZORCA ZAMIESZCZONEGO W SIECI PRZEZ OSOBĘ „B”

image

 

Ta paranoja indukowana była i jest nam powszechnie. Rozpoczął ją portal OKO press – ojciec paranoi antypielowej i antyrachoniowej – przejęli różni wzmożeni antynarodowi twitterowicze wklejający pełnowielkościowy wzorzec banknotu i z poczuciem triumfu demonstrujący gwiazdę Dawida i różne napisy pokrywające banknot i będące W PROGRAMIE B.Pieli poza zakresem rozdzielczości ludzkiego oka, tym bardziej, że filmik był animowany, a nie był pokazem slajdów. Że robią taką hucpę wzmożeni internauci z POKODU, to zrozumiałe, ale że po nich powtarza to kierownictwo państwowych mediów i portal wpolityce – to jest katastrofa intelektualna.

 

Z czym można porównać tę PARANOJĘ MIKROSKOPOWĄ? Ano wyobraźmy sobie, że scenograf serialu o Piłsudskim potrzebuje do zapełnienia stojącego na drugim planie stolika w gabinecie rządowym kilku odbitek ksero lub wydruków gazet z tamtego czasu. Zlecenie wykonuje grafik komputerowy na podstawie oryginałów z miejskiej biblioteki. Wydruki są w kadrze przez 0,8 sekundy z odległości kilku metrów i na gazetach w tej mikroskali nie widać nic konkretnego, oprócz tego, że tytuły są pisane tzw. gotykiem niemieckim. Ponieważ grafik wykonał swoją pracę rzetelnie, skserował gazetę z dokładnie tego tygodnia, jakiego dotyczyła inscenizowana filmowa scena z Piłsudskim. Ponieważ jakiś chętny obsesjonat naturszczyk (np. profesor B. lub minister G.) i zarazem prowokator oraz szantażysta wielokrotnie oglądając dwusekundową scenę poklatkowo – dostrzegł charakterystyczny rozkład zdjęć i tekstu na stronie tytułowej – odszukał w bibliotece dany egzemplarz, przetłumaczył z bibliotecznego egzemplarza jeden artykuł o treści antypolskiej – i ogłosił wszem i wobec swoje paranoiczne odkrycie w następujących słowach: Marszałek rozczytywał się w antypolskich manifestach, więc twórcy filmu sugerują, że był agentem niemieckim. Muszą przeprosić i wyjaśnić. Tę paranoję można wyobrazić sobie w scenerii serialu o okupacji hitlerowskiej, gdzie jakiś obsesjonat dokonuje pikselowej analizy kopii gazet faszystowskich leżących w poczekalni do lekarza w jednej ze scen. Paranoicy i ofiary manii prześladowczej żyją takimi patologiami, to normalne. Ale... urzędnicy państwowi przez nas opłacani też mają za nasze pieniądze brać udział w teatrzyku obsesji jakichś dziwnych koterii i środowisk?!

image

image

B) PARANOJA NARZUCANIA ZNACZENIA LOGOTYPÓW, ZNAKÓW GRAFICZNYCH I ICH KORELACJI

Elementów znaczących mamy na inkryminowanym banknocie (będącym satyrą wiszącą w sieci od lat) mamy kilka:

  1. Tzw. gwiazda Dawida
  2. Orzeł, godło Polski
  3. Podobizna L.Kaczyńskiego
  4. Korona polskich królów
  5. Liczba 200

Gdzieś, w jednym z tych elementów, lub w połączeniu kilku musi być stereotyp antysemicki, lub wątek antysemicki (albo kilka stereotypów lub wątków). Rozpatrzmy więc, bez rozgrzanej po enerdowsku głowy i po kolei:

 

1.      czy orzeł jest antysemicki? Nie, chyba nie. Jeśli już, to  ]]>CZYTAJ DALEJ TU (pozostało do lektury ok. 70% tekstu)]]>

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (10 głosów)

Komentarze

zawistnym sugerując, że łączenie Żydów z pieniędzmi jest groźne bo "Gdy ludziom zaczyna brakować pieniędzy, rzucają się na grupę, która jest przedstawiana właśnie w taki sposób."
Zastanawiam się skąd się biorą takie świry? Bo dla Polaków skojarzenie Żyda z pieniądzem to nie stereotyp tylko realna groźba pożarcia przez Holocaust Industry.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1579019