"Antypolski wieczór filmowy"- emisja niemieckiego serialu w TVP

Obrazek użytkownika danielik
Kraj

Telewizja publiczna, której funkcjonowanie w dużym stopniu finansują polscy obywatele, zmuszani do płaceniu haraczu w formie abonamentu radiowo – telewizyjnego, w ramach swojej misji zamierza wyemitować niemiecki serial „Nasze matki , nasi ojcowie”. Jako, że filmu nie oglądałem mogę tylko wierzyć na słowo panu prezesowi Juliuszowi Braunowi, który kilka miesięcy temu wytknął twórcom tego serialu „nadużycia historyczne, których nie można tłumaczyć swobodą artystyczną”.
Oczywiście serial nie ma niczego widzowi sugerować, przecież on sam oceni przedstawione w nim zdarzenia. Jeśli jednak nawet prezes TVP mówi, że produkcja ta, delikatnie mówiąc, mija się z prawdą historyczną, to po co zajmować czas w ramówce na jego emisję? Co będzie jeśli serial ten obejrzy, ktoś kto nie ma dostatecznie wiedzy na temat drugiej wojny światowej i uwierzy, że to, co zostało przedstawione w niemieckiej produkcji jest prawdą, że żołnierze AK byli antysemitami? Nie jest to takie nieprawdopodobne, jeśli uświadomimy sobie, jaki jest poziom wiedzy historycznej przeciętnego Polaka.
Może w ramach „odkłamywania” historii należałoby zorganizować w TVP „antypolski wieczór filmowy”. W ramach tego cyklu oprócz kilku odcinków serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, proponowałbym wyemitować wspaniały film pana Pasikowskiego pt. „Pokłosie”, dzięki któremu wszyscy mogli się dowiedzieć, jak polscy antysemici mordowali Żydów. Inną wartą uwagi pozycją powinien być film z odtwórcą roli Jamesa Bonda – Danielem Craigiem pt. „Opór”, który żydowskich bandytów Bielskich przedstawia, jako bohaterów.
Oczywiście po emisji filmów powinna odbyć się dyskusja o polskim antysemityzmie, rasizmie, homofobii itp. Ponadto główne pytanie postawione gościom powinno brzmieć: Czy Polsce zagrażają faszyści? Debatę powinien poprowadzić słynący z bezstronności i obiektywizmu redaktor Tomasz Lis. Natomiast w roli gości widziałbym naczelne autorytety III RP: Jana Tomasza Grossa oraz Adama Michnika. Żeby było ciekawiej do tego grona można byłoby dodać np. panią Szczukę lub jakiegoś „postępowca z Ruchu Palikota”, np. pana Biedronia, który doskonale orientuje się w kwestii polskiego antysemityzmu i nietolerancji, zwłaszcza w okresie kilkuset lat przed rozbiorami oraz jakiegoś „polskiego faszystę” dla kontrastu. W tej roli widziałbym kogoś z dwójki: Zawisza, Bosak.
Dlaczego podobno polskie media publiczne decydują się na emisję obrażającego pamięć naszych przodków, którzy często narażając życie ukrywali ludność żydowską, czy też dostarczali codziennie żywność do gett? Taki właśnie był ten „polski antysemityzm”, a jego symbolami powinna być małżeństwo Ulmów, które zostało zamordowane przez Niemców, wraz z szóstką swoich dzieci, w odwecie za ukrywanie dwóch żydowskich rodzin. Takich ludzi było o wiele więcej. Wśród osób wyróżnionych medalem „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” jest ponad 6 tysięcy osób, prawie dwa razy więcej, niż wyróżnionych Francuzów. Przecież ta „antysemicka” Armia Krajowa jako jedyna, wśród okupowanych krajów stworzyła organizację w celu ratowania Żydów – „Żegotę”.
Jednak, kto by o tym pamiętał. Przecież cały świat musi zrozumieć, że to polscy antysemici i bliżej nieokreśleni naziści wymordowali miliony Żydów podczas drugiej wojny światowej, a biedni Niemcy byli jej ofiarami, gdyż wskutek ustaleń w Jałcie zostali wypędzeni z ziem, które obecnie wchodzą w skład naszego kraju. Oczywiście w tej chorej antypolskie propagandzie uczestniczą polskojęzyczne media i politycy różnej maści, od SLD, aż do PO. No cóż, jaka polityka, taka historia…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pracuja tam same sprzedajnem prostytuty obojga plci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#361802

Od wielu lat nie widzialem w zadnej niemieckiej telewizji zadnego polskiego filmu, natomiast w polskich programach mnostwo produkcji niemieckich, nawet takiego badziewia na miare M jak milosc itd. Polska jest dobrym rynkiem zbytu i to we wszystkich obszarach. Ten ostatni zakup, o ktorym mowa powyzej, to w ramach ustalonego kontygentu jaki mamy u nich zakupic. Te niemieckie medale dla Tuska nie sa tak za darmoche!

Pozdrawiam z ujscia Menu do Renu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

z ujścia Menu do Renu

#361815